dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolcia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Dom w okolicach Gdańska za ile

    Proszę o radę za ile można wybudować stan surowy zamknięty i stan do wprowadzenia ( bez wodotrysków ) domu o pow. około 120-140 m2, z poddaszem użytkowym, z garażem w okolicach Gdańska.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Mariolcia,
    Zapraszam do Grupy Trojmiejskiej.
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    ja bede budowal w Pruszczu za miesiac
    koszt dzialki 750 m to 25 tys z notariuszem
    koszt domu stan surowy zamkniety jak w linku nizej wg wstepnej wyceny ekipy to max 75 tys (okna + dach dachowka) nie wiem jak bedzie pozniej i jakie wodotryski wymysli zona, mamy sie zmiescic w 220-240 tys z ogrodkiem i podjazdem to cena rozsadna i realna. Zaznaczam ze nie biore faktur czyli 22% mniej na materialach.
    CMyK

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał CMYK
    ja bede budowal w Pruszczu za miesiac
    koszt dzialki 750 m to 25 tys z notariuszem
    koszt domu stan surowy zamkniety jak w linku nizej wg wstepnej wyceny ekipy to max 75 tys (okna + dach dachowka) nie wiem jak bedzie pozniej i jakie wodotryski wymysli zona, mamy sie zmiescic w 220-240 tys z ogrodkiem i podjazdem to cena rozsadna i realna. Zaznaczam ze nie biore faktur czyli 22% mniej na materialach.
    CMyK
    Chcesz ten dom w stanie surowym zamkniętym z dachówką i oknami wybudować za 75 tys?
    Mogą być spore problemy, lepiej zawczasu dobrze przygotować kosztorys niż się później rozczarować.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolcia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak chcesz zmieścić się w koszcie 240 tys. z ogrodzeniem i wylewkami jeżeli kosztorys Archonu mówi o cenie 275.000 netto. Czy to oznacza, że Archon zawyża koszt budowy?
    P.S. Domek bardzo ładny.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolcia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Przepraszam chodziło mi o koszt 240.000 z ogrodem.

  7. #7

    Domyślnie

    ceny archonu wziete sa z cen srednich katalogowych ja biore bezposrednio od producentow lub po znajomosciach np kolega kolegi pracuje w wytworni dachowek cena bez posrednikow i vatu. Czyli koszt o 30% mniejszy niz ich netto (zalozenia relalistyczne, 50% optymistyczne). Dach wyceniony z robocizna w hurtowni dachow to 31 tys, po wstepnej wycenie od producenta to 18 tys z robocizna (zaznaczam tylko dla mnie).Okna dachowe juz kupione o 27% mniej niz ceny katalogowe producenta na kazym zaoszczedzilem 280 zl.
    Piec gazowy bedzie w cenie producenta bez vatu i narzutu itd.
    To tyle na oszczednosci. Obecnie zastanawiam sie na pustakami czy brac te rowne na klej czy na zaprawe o wiele tansze. Na tym chyba tyle nie zaoszczedze bloczki betonowe mam za 2.2 zamiast 3.4, dobry znajomy ktory ma firme instalacyjan polozy wszystkie instalacje z cenami o 40% tansze niz hurtowe tez ma wejscia po 25 latach pracy w tej branzy.
    Wiec ogolnie cena 75 tys to cena z pustakow tych lepszych na klej majster mowi ze lepiej na zaprawe bedzie kosztowalo 50 tys i blache na dach. Tylko nie wiem co powiem bankowi o kosztorycie bede musial przedstawic kosztorys jak z archonu, kupie za reszte mieszkanie lub druga dzialke bo nie beda mi chcieli dac takiego malego kredytu. Ogolnie trzeba kombinowac budowa za 1,5 miesiaca a ja sie rozgladam i zbieram kontakty powolutku.
    Pozdrawiam
    CMyK
    ps.za jakies 3 miesiace bede wiedzial ile wyszlo z zalozen wstepne prace fundamentowe robione beda lacznie z duzym drenazem za 3.5 tys

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolcia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    CMyk mam do Ciebie pytanie. Budujesz się w Pruszczu a więc zakładam, że znasz okolice ul. Krachelskiej koło Osiedla Kraszewskiego. Czy jest to teren godny uwagi pod budowę? Widziałam dzisiaj dobrą ofertę działki właśnie na ul. Krachelskiej.
    Nie bywam w tych okolicach a więc nie orientuję się. Może coś podpowiesz zanim wybiorę się w rejony Pruszcza.

  9. #9

    Domyślnie

    nie jestem z Pruszcza tutejsza jest moja zona wiec sie nie orientuje w ulicach ale podstawa to zadawaj pytanie o badania geologiczne kazda okazja w Pruszczu to torfy ja kupilem swoja z rozmyslem mialem badania i wiedzialem co mnie czeka sama wymiana gruntu kosztowala mnie 14 tys (520 m3) tak wiec pytaj o badania geologiczne mozesz tez przejsc sie po sasiadach i popytac jak bylo ze stawianiem ile torfu.
    Pozdrawiam
    CMyK

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolcia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Byłam na tej działce i sąsiedzi powiedzieli mi, że działka jest piaszczysta a poniżej 2 metrów jest torf. Cena jak na Gdańsk to okazja ale nie wiem jak na Pruszcz - 595 m2 za 40.000;. Działka jest przy bocznej drodze na 5 domów tj. piąta działka i ostatnia. Przy tej drodze, czyli przy ogrodzeniu działki jest prąd, woda, gaz i kanalizacja. Ta droga ma być w tym roku asfaltowa. Jest to droga gminna.

  11. #11

    Domyślnie

    i tu pies pogrzebany nie moze byc torfu pod piaskiem bo dom ci siadzie i 40 tys za tak mala powierzchnie to zadna rewelacja ja kupowalem za 24 tys 750 m2 w czerwcu tego roku koszt wybrania torfu 14 tys czyli razem 38 tys i wiem na czym stoi moj dom jeszcze mnie czeka badanie geologiczne zageszczenia gruntu koszt 100 zl i bede wtedy wiedzial na 100% ze moge stawiac dom jezeli nie bedzie zageszczenia min 0.5 do 0.75 to facet nie dostanie kasy za robocizne (juz sie boi i wydzwania ze jezeli trzeba to dodatkowo zagesci) Tak wiec na pewno nie moze byc torfu pod piaskiem i nie daj sobie wmowic ze moze byc. Wez anonse lub wejdz w internet www.anonse.pl i poszukaj lepszej dzialki w Pruszczu ja szukalem przez pol roku i znalazlem swoja przypadkiem pytajac sie w biurze nieruchomosci o inne dzialki o wiele drozsze.

    CMyK

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolcia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy chcę szukać w Pruszczu. Ta działka wpadła mi w oko bo cena jest mała w porównaniu do okolic, które śledzę ( Łostowice, Zakoniczyn, Kowale, Ujeścisko). Tam ceny są 100 i powyżej za m2. Nawet jeżeli znajdzie się 80; zł za m2 to okazuje się, że jest problem z mediami. Działki w tej chwili są najczęściej 1000m2 a my szukamy 600-700. Czy orientujesz się może jaki jest koszt pociągnięcia medii do działki ( woda, prąd, gaz, kanalizacja )?

  13. #13

    Domyślnie

    z woda i pradem nie ma problemu jezeli w poblizu jest juz jakis dom z tymi mediami ciagna na swoj koszt tylko musisz placic za przylacze koszt jakies 1 tys do 1,5 tys za kazde w zaleznosci od odleglosci domu od granicy dzialki.
    Za to z woda i kanaliza moze byc problem chocaz wg ustawy powinni pociagnac te media na swoj koszt ale z tym jest zawsze problem.
    Mozesz ostatecznie zalozyc oczyszczalnie i wykopac studnie koszt calosci 10 tys.
    Poszukaj ziemi w okolicy Banina sa fajne dzialki i duzo ich inne miejsce to Borkowo duzo tam sie ostatnio buduje i jeszcze ceny umiarkowane. W pruszczu coraz ciezej o dobra dzialke powoli ceny robia sie wyzsze czasami warto poczekac do zimy wtedy ceny dzialek spadaja na razie warto pokrecic sie i zobaczyc jak wyglada teren gdy nie pokryty jest sniegiem a najlepiej ogladac dzialki po deszczach. Ja z ona jezdzilismy przez cala zime po Baninie i borkowie zaliczylismy tez inne tereny ostatecznie zachecila nas cena obecnej naszej dzialki i ja kupilismy chciaz bylismy blisko kupna innej dzialki za 50 tys ale ktos ja kupil za 60 tys teraz tam powstaje juz dom tez w Pruszczu. Ale nie zaluje. Obecnie mieszkamy w Pruszczu i do naszej dzialki mamy 4 minuty samochodem, ja czesto tam jestem rowerkiem. Bylo tam 20 dzialek do kupienia i rozeszly sie jak cieple buleczki wiekszosc podejrzewam na sprzedaz.
    Mozesz sie tam przejchac i zostawic kartke na tablicy (jeszcze wisza z ogloszeniem o sprzedazy poprzedniego wlasciceiela) ze chcesz kupic.
    Jest to teren osiedla wschod ul. Mazepy boczna od Kasprowicza kolo osiedla blokow firmy Gedbud.
    Moim zdaniem 750 m2 to minimalna wielkosc dzialki do budowy domu.
    Pozdrawiam
    CMyK

  14. #14

    Domyślnie

    jeszcze jedno tak mi sie przypomnialo zanim kupisz tak mala dzialke to idz do urzedu miasta i spytaj sie o plan zagospodarowania terenu bo moze sie zdarzyc ze kupisz dzialke 600 m a nie bedziesz mogl sie na niej wybudowac bo np na osiedlu wschod w niektorych miejscach minimalna ilosc ziemi na budowe to 650 m. Mozesz miec tez problem ze znalezieniem projektu na tak mala dzialke chyba ze chcesz budynek 3 pietrowy lub o pow 80 m
    CMyK
    ps ale zanim cokolwiek kpisz zainteresuj sie we wlasciwym urzedzie co planuja wokolo ja o malo nie wpadlem na mine kupujac dzialke ardzo tanio ale okazalo sie ze caly obszar to teren przemyslowy i moze powstac obok mnie fabryka konserw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony