dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie CERSANIT: ceramika łazienkowa, umywalka, kabina, miska: opinie, uwagi, modele,

    Witam, jestem ciekawa waszych opinii na temat kabin prysznicowych CERSANIT. Podoba mi sie Cersanit Paula ze szkłem mrożonym rete (kabina - profile anodowane), lecz nie wiem jaka jest jakośc tego produktu.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie ma opinii?, a moze w innym dziale powinnam napisac?

  3. #3

    Domyślnie

    Kabiny całej nie będę miał, ale przeglądałem katalog i upatrzyłem sobie same drzwi do natrysku właśnie z Cersanita. Zresztą porcelany z tej firmy są OK i biel jest "żywsza" niż innych ale do kwestia gustu. Jakość Cersanitu to początek wysokiej półki.
    grzegorz

  4. #4

    Domyślnie

    lackyluk - z tym poczatkiem wysokiej półki to byłabym bardzo ostrożna. Ja powiedziałabym, że to średnie stany średniej półki - do tej wysokiej to jeszcze sporo mają przed sobą. Widziałam niedawno ich odpowiednik GEBERITa i... no cóż - jeszcze sporo mu brakuje do jakości tego pierwszego. Niemniej ceramikę mają OK - ale jak podkreślam - to tylko średnia półka (w tym droższym wydaniu).

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    AldonkaS to jaka jest srednia polka z tanszym wydaniu? Przymierzam sie do zakupu ceramiki. A jaka jest wysza polka?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kupiłam najpierw brodzik Cersanit z zamiarem dokupienia upatrzonej kabiny Cersanitu. ale juz majac w domu brodzik zauwazyłam jak słabej jakosci jest akryl. Koniec końców kabiny Cersanitu nie kupiłam, ale kupiłam zestew brodzik i kabina firmy Koło i jestem bardzo zadowolona.

    jesli cersanit to tylko płytki, no moze ceramika sanitarna, ale nie prysznic.

  7. #7

    Domyślnie

    iga9 - cersanit - to nestety lub stety armatura (bo nie mówimy tu o glazurze) popularna, tzw klasy ekonomicznej.
    W swoim przykładzie napisałam o stelarzu do WC - przejdź się do sklepu, porównaj oba warianty i odpowiedź nasuwa się sama.
    Ja rozumiem, że nie trzeba mieć od razu Mercedesa, ale ... autor tego wątku napisał że Cersanit to początek górnej półki .
    Ja mam wannę i prysznic KOŁA, ceramikę ROCA (bo pasują kolorystycznie) baterie KLUDI i uważam że są to wyroby ze średniej półki (zarówno jakościowej jak i cenowej). A jakością to z całym szacunkiem, ale trochę przewyższają Cersanita. Mówię tu oczywiście o tych z górnej półki wszystkich wymienionych wyżej producentów - bo kazdy producent ma sprzęt tani, średni i ten drogi, np. KLUDI model YORK.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Stelaz to rozumiem - Geberit to dla mnie rowniez jedyne rozsadne wyjscie. Ale Roca i Kludi to zdecydowanie wyższa półka. Koło - to już zależy od produktu. A ja mam 3 łazienki i w jednej właśnie chciałam się zdecydować na Cersanit - łącznie z wanna głównie ze wzgl na cenę

  9. #9

    Domyślnie

    cersanit chyba tego nie produkuje...
    my mamy Aquaform Java chrom+satinato i do tego płytki brodzik


    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  10. #10

    Domyślnie

    Mam kabinę Wega albo Wento Cersanita z brodzikiem (wycinek koła) . Kupiłem taką bo kształt mi odpowiadał (kabina z boku 80 cm a objetościowo zblizona do 90 cm i poza tym wysoka) i niestety to była jedyna jej zaleta.
    Brodzik już pękł (na szczęście na samej górze i nie przecieka. Drzwi jakoś dość ciężko się otwierają. Gdybym miał miejsce na inną to pewnie bym się nie zdecydował na ten model. Fachowcy mnie przestrzegali przed CERSANIT'em że dopiero się uczy robić kabiny a umywalek to ich na pewno bym nie kupił (doświadczenia u rodziców i teściów)

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    milimetr198 to napisz proszę coś wiecej o tych umywalkach - co jest nie tak.

  12. #12

    Domyślnie

    ja mam umywalke Cersanit co prawda dopiero od od kilku tygodni ale żadnych negatywnych uwag nie odnotowałam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    ale ... autor tego wątku napisał że Cersanit to początek górnej półki .
    Droga AldonkaS wcale nie twierdze ze to towar z wyższej półki Ja nei mam na ich temat zdanie, dlatego zasięgaw Waszych opinii i chce wybrać najlepsze z najtańszych jeżeli jest to możliwe

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    milimetr198 to napisz proszę coś wiecej o tych umywalkach - co jest nie tak.
    Jeżeli chodzi o umywalki to niedokładność wykonania oraz bardzo złej jakości szkliwo po kilku latach bardzo mocno zniszczone (porysowane szkliwo) w zasadzie umywalka do wymiany (CERSANIT to mała umywalka w WC a intensywniej użytkowana umywalka Koła w łazience praktycznie bez śladów zużycia).
    Poza tym CERSANIT ma zupełnie inny odcień bieli, taki zimny niebieskawy i trzeba uważac bo jak np. muszla będzie innego producenta to sie bedzie gryzło.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Ja kupiłam wszystko cersanitu, bo odpowiadał mi stosunek jakości do ceny. Narazie uzytkuje bardzo krótko, więc oczywiście zastrzezeń nie mam. Zobaczymy.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    Szanowni Państwo jeżeli chodzi o ceramikę to:
    Cersanit sytuuje się w niskiej i sredniej półce (dolne rejestry średniej) z aspiracjami do zagospodarowania całej średniej, Roca i Koło srednia półka (i te dwie firmy stoją trochęw rozkroku bo aspirują jednocześnie do wyższej półki ale chcą wykroić cersanitowi jak największy kawałek tortu jakim jest niska półka (nie mają wyjścia bo w fabrykach w Polsce produkuje się tylko tańsze produkty). z drugiej strony chciałyby zagospodarować wyższą ale jak ktoś makasę to już kupuje Keramag, Laufena, Vileroya, Duravita itd które to firmy są mocno usadowione w półce wyższej i nie dadzą się zniej ruszyć .
    Wszystko na temat.
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kanton
    zagospodarować wyższą ale jak ktoś makasę to już kupuje Keramag, Laufena, Vileroya, Duravita itd które to firmy są mocno usadowione w półce wyższej i nie dadzą się zniej ruszyć .
    Wszystko na temat.
    Szanowny Kantonie
    no jednak nie wszystko na ten temat bo jak ktos ma rzeczywiscie kase to kupuje od Hoesha, Logo i w gore a konczy na Agape. Wowczas sie okazuje , ze Kermag, Laufen i koledzy to jedynie wyzsza klasa srednia
    Dochodza do nich takie Maliniaki jak Ideal Stand., Keldwei czy Alape , ktorymi sie tez u nas handluje i mowia , ze to wyzsza polka .
    Nie uogolniaj i nie wrzucaj jak leci do półek, bo taka srednia Roca ma znakomite krotkie serie gdzie finansowego sredniaka na nie absolutnie nie stac - cena wanny zaczyna sie od 18tys./ bez hydromasazu/ i jest porownywalna nie tylko cenowo z takim V&Boch-em, niektore umywalki Kola produkowane w kraju dorownuja wzornictwem i jakoscia Keramagowi, ktorego produkty robione sa nie koniecznie w Niemczech .
    Mysle , ze jeszcze i tak to nie wszystko na temat

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    Zgadzam sie z tobą (częściowo ), ale cena to jeszcze nie wszystko i jeżeli wanna Roca kosztuje 18 tys. to nie znaczy ze jest z wysokiej polki, albo jakaś super, liczy sie tez postrzeganie marki i "delfinek" zeby sie skichal to w ciagu najblizszych 10 lat nie wyjdzie poza srednę półkę, a ta wanna o ktorej mowisz to sie sprzedaje "raz do roku w Skiroławkach", poza tym jest to super temacik te półki, chętnie podyskutuje ale nie dzisiaj bo mam pilną robótkę na głowie...
    i zgadzam sie ze jakby na to spojrzec z drugiej strony to fitmy ktore wymieniles a u nas sa postrzegane jako wyzsza... , pod wieloma wzgledami lapia sie do sredniej...... staralem sie jednak spojrzec pod wzgledem wielkosci sprzedazy tez.
    Jest np. w dodatkach taka firma THG z francjii gdzie szczotka kosztuje ok 3000 PLN i jest to jedna z wyższych półek, ale kto o niej słyszał? poza dystrybutorami,
    no i sorki za arbitralne wypowiedzi ale troche zrobilem skrot muslowy
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    no i jeszcze jedno:
    któreż to ładniejsze umywalki z Koła są robione w Polsce??
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_p

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie czy cersanit to dobry wybór?

    Musimy podać sanitariaty: wanna asymetryczna, umywalka i muszlę naszemu deweloperowi, który zakupi te rzeczy do naszej łazienki po cenach hurtowych. Skłaniamy sie do wyboru tych sanitariatów z cersanitu. Co myślicie o tej firmie??? Uważacie, że jakaś inna jest lepsza i dlaczego?
    Pozdrawiam
    Kaśka

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony