dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: nasiona tuji

  1. #1

    Domyślnie nasiona tuji

    Czy zebrane nasiona tuji należy przed wysianiem wysuszyć ... i kiedy należy je wysiewać.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Andrzeju co do tui to w 100% nie jestem pewna, ale w przypadku większości iglastych naszej strefy klimatycznej nasiona wymagają przesuszenia i jeszcze na dodatek schłodzenia. Wysuszone nasiona trzeba umieścić w lodówce na jakiś czas. W przypadku niektórych nasion nawet do 3 miesięcy bo inaczej nie skiełkują.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy nikt się na tym z Was nie zna??

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Czy nikt się na tym z Was nie zna??
    Andrzeju przyznam że z nasion nnigdy ich nie rozmanżałam. Ale często z sadzonek tj. np ktoś mniał fajną odmianę więc brałam kawałki pędów i je ukorzeniałam.

  5. #5

    Domyślnie

    Kłaniam się

    troche na ten temat znalazłem na innym forum, pare osób wypowiedzialo się i są dość szczegółowe informacje, podaję link:
    http://free4web.pl/3/2,98323,248492,...102E66864FE6DC

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie sadź i się nie przejmuj

    Wysiej nasiona tuj i czekaj na siewki, ja tak zrobiłem 10 lat temu i wszystko ładnie wzeszło tujki już mnie przerastają. Najfajniejsze jest to, że tych z których zbierałem nasiona już nie ma wycięto je podczas budowy.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie polecam bawienia się w wysiew. Nigdy nie wiadomo co nam wyrośnie. A jak juz wyrośnie to z jednej szyszki mozemy mieć kilka odmiam. Ukorzeniony materiał pobrany z matecznika o cechach jakich oczekujemy od Tujki jest tak tani, że nie warto czekać i dbać przez dwa lata by mieć tej samej wielkości niewiadomo jaka roślinkę. Za 2 pln mamy praktycznie każdy gatunek thuji wielkości około 20-30 cm, co odpowiada dobrze pielegnowanej przez 2 lata roslince chodowanej z nasiona.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony