dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Cieply montaz okien a instalacje zima

    Witam serdecznie

    Od pewnego czasu czytuje forum, jednak przyszedl czas na rejestracje i moj pierwszy post. Mam nadziej ze szanowni Forumowicze bogatsi w doswidczenie podziela sie swoja wiedza.
    Jestem w trakcie budowy domu parterowego z poddaszem uzytkowym (Kaliope). Za kilka dni wykonawca zaczyna z wiezba, mam nadzieje ze na koniec listopada dach bedzie skonczony. Planuje tez cieply montaz okien na konsolach w warstwie ocieplenia. Dom bedzie ocieplony dopiero za pol roku, a okna chcialbym zamontowac za miesiac, aby w okresie zimowym mozna bylo wykonac czesc instalacji. Czym zabezpieczyc otwory wokol wysunietych okien na czas zimy? Tasmy /pianki ktore bylyby uzyte normalnie do montazu, chyba na niewiele sie zdadza bez ocieplenia? Zapiankowac tymczasowo a pozniej usunac pianke ? Rozwazam tez po prostu zabicie okien deskami i folia, jako posob na zimowe prace instalacyjne i zabezpieczenie przed ewentualna kradzieza zalozonej instalacji... Moze ktos z Was zna inne warte uwaki sposoby ktore umozliwia mi kontynuowanie prac w zime?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zastanawiałeś się nad przyklejeniem obwódek z płyt styropianowych? Dajmy na to 20-30 cm styropianu wokoło okna + ewentualnie pianka do doszczelnienia (na pewno wyjdzie jej w ten sposób mniej niż gdybyś miał tylko pianką oklejać). Gdybyś ocieplał szybciej niż za pół roku to mógłbyś nawet to zostawić i później po prostu dokleić resztę styropianu. Oczywiście wszytko przy założeniu że ocieplasz styro.

  3. #3

    Domyślnie

    Dez, bede ocieplal welna mineralna.. Ale wszystko wskazuje na to ze z powodu opoznien z dachem, okna beda czekaly do wiosny. Zostaje mi zostawic wszystko na do wiosny, albo zadeskowac okna i walczyc w srodku z instalacjami przez zime.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony