dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tzw. "siły" brak a chcę płytę elektryczną

    Wciąż się waham ale chyba jednak...No właśnie -wszystko było zaplanowane dla płyty gazowej. Tymczasem po zaprojektowaniu mebli jakoś mi ta wcześniej zaplanowana opcja "nie leży". Tylko nie mam tzw. "siły". Może istnieje jakiś model, który da się podłączyć pod 220. Jeśli nie ma takiej możliwości - powiedzcie mi o tym. Przestanę wodzić tęsknym wzrokiem za płytą elektryczną

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    np. wrozamet (mastercook) możesz podłączyć


    "napięcie zasilania 400 V oraz 230 V dzięki systemowi automatycznego rozkładu poboru mocy na poszczególne pola "
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3

    Domyślnie

    Większość modeli można podłączyć, tylko musisz zmostkować
    Tzn może lepiej, żeby to zrobił za Ciebie elektryk z uprawnieniami (ważne - nie schrzani i kuchnia będzie mieć gwarancję)
    Najpierw sprawdź, jaki masz przydział mocy, coby światło nie przygasało przy grzaniu pod garnkiem

  4. #4

    Domyślnie

    Płyty łącznie mają moc 8-10 kW. Więc przy 230V trzeba byłoby mieć zabezpiecznia na 40 A (!!!). Przy jednofazowym zaslaniu nie widziałem nigdy więcej niż 25A. Czyli nie da się jednocześnie włączyć więcej niż 2 "palników". A i wtedy trzeba uważać żeby ktoś nie włączył np. suszarki. Czyli da się ale nie jest to takie wygodne. A może jednak da się zrobić 3 fazy? Jaki to budynek?
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony