dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Odwodnienie z rynien

Domyślnie Odwodnienie z rynien

Ja głęboko macie zakopane rury z odwodnienia z rynien. Ja będę miał to przykryte ok 50cm warstwą ziemi a na to delikatnie obsypane z góry drobnym grysem, ale obawiam się że w zimie może chwycić mróz ?

Domyślnie

Witam.
    Czy woda w tych rurach będzie stać (rury jako zbiornik???), czy tylko gdzieś przepływać? Jeśli to drugie, to nie ma obawy - w czasie mrozu woda nie spłynie z dachu i nie ma co zamarznąć.

3. Dom aktywny. Budynek energooszczędny, który sam pozyskuje energię Jak zaoszczędzić na zaprawach budowlanych? Kocioł gazowy czy pompa ciepła? Zobacz przykładową wycenę Wiosenny remont domu. Jak naprawić usterki po sezonie zimowym?

Domyślnie

z założenia ma spływać , jednak znając życie nie da się idealnie poprowadzić spadku tak by spływało wszystko do końca , zawsze coć tam zostanie, jak przyjdzie w dzień odwilż a w nocy mróz? czy rury potrzaskają?

Domyślnie

ja mam wszyskie rynny włozone do odwodnienia i niektóre sa praktycznie na wierzchu....
    A obserwujcie... rynny spustowe i rynny dachowe w czasie odwilży w dzień i mrozu w nocy są całe wypełnione lodem....
    nie ma obawy nie pękną....
    a nawet... to jesli masz warunki to zakop na 1.20 metra... a jesli nie.... to bez obawy...
    ja mam tak już 5 zimę... i spoko.....
    podobnie mam z rurami.... kanalizacyjnymi do szamba.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia