dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hexal

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    2

    Domyślnie

    W jaki sposób najskuteczniej usunąć zielony nalot, który pojawił się dachu?
    Co zrobić żeby nalot się już nie pojawił ( czy to możliwe )?
    Ok. 3 lata wcześniej pokryłem dach dachówką cementową IBF.
    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Dobrze że wybrałem Euronit.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Na krótką chwilę wystarczy myć karcherem / pod ciśnieniem/. Moi znajomi próbowali malować lakierem, okaże się po jakimś czasie czy jest to skuteczne. Zauważyłam, że tam gdzie padają kwaśnie deszcze, dachówki są bardzo czerwone. Czyli kwas nie pozwala rosnąc glonikom. Pozdr.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hexal

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zamierzam umyć i pomalować dachówki lakierem , który produkowany jest przez IBF- pytanie na jak długo to wystarczy.
    Podobno tam gdzie pojawiają się takie naloty jest czyste powietrze.

  5. #5

    Domyślnie

    Moja rada - zasugerowana przez doradcę BRAAS umieścić w kalenicy odgromy lub paski z blachy miedzianej - miedź powoduje usunięcie wszelkich porostów.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    jest na to b.prosty sposob.Zrob roztwor 50/50 woda z bleachem(plyn do wybielania prania)i spryskaj dach sprayerem ogrodowym.Po 20 minutach umyj go karcherem......efekt murowany,wszystko zejdzie i tanio...powodzenia.
    P.s.Mieszkam w stanach,gdzie tego typu problemy to codziennosc-i uwierz mi ze tanszego i skuteczniejszego sposobu nie znajdziesz....

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że gdzieś widziałem w Internecie sposób, ale odnalazłem tylko informację. Zacytuję dla innych. Pochodzi ze ze strony Roben'a; "Pytania do experta":

    Czy dachówka porasta mchami ?

    Jeżeli dach wykonany jest w układzie północ-południe a od strony północnej w pobliżu znajduje się las, to porastanie mchami występuje również przy dachówkach angobowanych oraz szkliwionych od północy.Jest to spowodowane brakiem nasłoneczniania i osuszania powierzchni dachówki. Przy takich warunkach nawet na szkle okna dachowego pojawi się mech. Dachówka nat.czerwona ma fakturę lica bardziej porowatą od angobowanych i w przypadku w/w warunków mech pojawi się szybciej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony