dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcinCz

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Śniegochwyty - czy montować ??

    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć co lepiej zamontować na dachu pokrytym blachodachówką:
    - śnigochwyty (w formie półokrągłej blachy)
    czy
    - listwy (widziałem coś takiego na dachu - mają około 2 cm wysokości i montuje się je tuż przed rynną)



    pozdrawiam - Marcin

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Nie montowałbym niczego. Jak dla mnie jest to paskuda - coć ochydnego co psuje estetykę dachu. No i w moim rejonie nie ma aż tak dużych opadów śniegu. Jakbym mieszkał w rejonie narazonym na silne opady śniegu to być może bym się zastanowił. I wybrał to co jest najmniej widoczne - czyli te małe listewki.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli masz stromy dach to śniegochwyty są potrzebne. Ja ich nie zamontowałem i po pierwszej zimie zdecydowałem się zamontować.
    Ja mam połać dachu 12 m i śnieg zsuwa się bardzo niebezpiecznie po dachu. Ja zamontowałem listwy z blachy, które można kupić w sładach z bachodachówką.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli połać dachu usytuowana jest w osi wschód - zachód (tak jak u mnie) na północnej stronie warto założyć jeżeli masz drzewka lub krzewy w strefie spadu. Z mojego doświadczenia (dach 45 st. okolice M@riusz_Radom) głownie na wiosnę, na stronie południowej ładnie się topi i spływa bez problemu a po pónocnej leży dłużej i po większym ociepleniu zsuwa się gwałtownie i taka masa śniegu potrafi połamać co nieco a najgorzej jak rynny są żle założone to o uszkodzenie łatwo.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcinCz

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczarek
    Jeżeli masz stromy dach to śniegochwyty są potrzebne. Ja ich nie zamontowałem i po pierwszej zimie zdecydowałem się zamontować.
    Ja mam połać dachu 12 m i śnieg zsuwa się bardzo niebezpiecznie po dachu. Ja zamontowałem listwy z blachy, które można kupić w sładach z bachodachówką.
    Mam usytuwanie domuwschód-zachód, od strony północnej mam wejście do domu. Wysokość dachu 9 m.
    Jakiej wysokości są faktycznie te listwy z blachy??
    i mniej więcej jaka jest cena??

    Marcin

  6. #6

    Unhappy śniegochwyty, śniegołapy - czy montować? jak? czym?

    Witam,
    szukam informacji o zaleceniach i technice montażu śniegołapów na blachodachówce.
    wybrałbym tzw łezki mocowane w czterech punktach nitami lub wkrętami (rozstaw na prostokącie).
    Na allegro ok 1,5-2zł. w hurtowniach 4-6zł.
    Chciałem je założyć na częściowo zacienionym zachodnim i północnym stoku dachu. Radom.
    Po co? Żeby chronić:
    1. dzieci, które wszędzie wejdą
    2. krzewy ozdobne.
    3. rynny. Tu wyszedł błąd - są za wysoko, brak pasa nadrynnowego i zsuwajacy się śnieg zapiera się o nie, aż odchodzą razem z deską i pasem podrynnowym

    Zastanawiam sie:
    1. czy śniegołapy sobie poradzą, czy może po pierwszej śnieżnej zimie pozbieram je z ziemii i zostanę z sitem w dachu.
    2. jak gęsto je mocować. Tu skłaniam się ku wersji: dwa rzędy tzn na drugim i trzecim module od dołu. W ramach arkusza mocowanie na grzbietach fal i tak by kryć: pierwszy i piąty "dołek" niższym rzędem, a trzeci wyższym (blacha finish rozstaw 215mm). Na allegro jeden sprzedawca zalecał zabezpieczanie naprzemienne w każdym "dołku".
    3. gdzie mocować? Spotkałem trzy szkoły:
    a) u nasady modułu tak aby górne otwory śniegołapu zahaczyły łatę, a dolne blacha do blachy.
    b) przy końcu modułu, bo wtedy najbardziej wystaje i zwiększa pow. zapory. (tu już mocujemy tylko blacha do blachy. wytrzyma ???)
    4. czym mocować?
    a) wkrętami - w wersji z montażem do łaty wypadałoby łatę wykorzystać i górne wkręty dać 55mm, a dolne 35. w wersji z montażem na końcu modułu tylko wkręty 35mm.
    b) nitami - robimy od razu dziury 5mm (sito), ale podobno nit trzyma lepiej i jest mniejsze ryzyko, że woda podcieknie. Przy nitach wypadałoby mocować na końcu modułu?

    Prośba o opinie: stosować? wystarczy 3/arkusz? nitami czy wkrętami? u podstawy czy na końcu modułu?
    Pozdrówka
    PM

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem takie śniegołapy jak ty chcesz zamontować. Nie montuj tego dziadostwa do dachu bo zniszczysz sobie dach ja w tym roku pościągałem te śniegołapy, Po pierwszej zimie po zamontowaniu ich w dwóch rzędach połowa ich była już zniszczona. Napór śniegu był tak duży że kilka rozerwało po prostu na pół cześć z nich powyrywało ze śrubami z dachu, i wisiały tak sobie szpecąc dach. W tym roku musiałem je pościągać dziurki po śrubach musiałem zaklejać silikonem bo były tak poszarpane że śruba w nie wchodziła luźno. Dach też został przez te pourywane śniegołapy podrapany i musiałem robić zaprawki. Wiec jeżeli chcesz zamontować jakieś sniegołapy, to zastosuj jakieś inne rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony