dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Czym charakteryzuje się dobry wideodomofon?

    Musimy szybko coś wybrać i nie wiemy jak ugryźć temat. Na co zwracać uwagę? Przeszukałam forum i Muratory, ale nic konkretnego nie znalazłam. Co macie u siebie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    porownaj sobie katy widzenia kamery, czy kolorowa czy czarnobiala, wazna jest tez max odleglosc pomiedzy kamera i baza, zasilania kamery (czy idzie z bazy czy potrzebuje osobnego zasilania) ile kabli do polaczania kamery z baza. Pozatym popatrz sobie na takie bajey jak: pamiec bazy (moze robic iles tam zdjec automatycznie po nacisnieciu przycisku, tak ze wiesz kto dzwonil), mozliwosci interkomu (polaczenia pomiedzy baza), czy jedna kamera moze wspolpracowac z kilkoma bazami. (ew. zoom, ale to juz bardzo drogie zabawki)
    polecamm wyroby KOMMAXU. jesli bys chcial obraz z kamery miec na kompie, tez sie warto wczsnije zastanowic, czy da sie to latwo to polaczeniue uzyskac.

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    A jakimi kablami najczęściej łączy się wideodomofon? Widziełem normalne jak telefon, ale też takie które wymagały koncentryka.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    bobo - zapomniałaś dodać, że masz od domu do furtki 100m

    Może jednak rozważ montaż osobnej kamery obserwującej cały terem przed furtką (bramą) + zwykły domofon

    Jeśli jednak upierasz się przy videodomofonie, to proszę:

    LABTRONIK

    COMMAX

    Nie bierz pod uwagę videodomofonów kolorowych, bo one działają tylko w dzień (potrzebują dużo światła).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    A jakimi kablami najczęściej łączy się wideodomofon? Widziełem normalne jak telefon, ale też takie które wymagały koncentryka.
    rafałek - sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
    Są videodomofony, które wymagają przewodu koncentrycznego i są takie, które pracują na skrętce. Na pewno nie zaszkodzi położenie przewodu koncentrycznego do furtki oraz zasilania sieciowego do każdego monitora, szczególnie jeśli nie wiemy, jaki będzie videodomofon. Najlepiej zasilanie monitorów pociągnąć przewodem 2 x 1,5 z jednego, centralnego punktu, gdzie w razie potrzeby będzie można zamontować zasilacze. Często bywa, że monitory posiadają osobne zasilacze (czarne, duże i brzydkie) i co z nimi zrobić? Zamontować obok monitora?
    Lepiej je schować gdzieś w garderobie, pom. gosp. itp. i grubym przewodem podłączyć do monitora.
    Jesli się okaże, że kupiony videodomofon będzie miał zasilacz wbudowany w monitor, to tym przewodem 2 x 2,5 doprowadzamy 230V.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jako dobry czarnobialy, majacy dosyc dobre wsztskie parametry, posiadajacy durze mozliwosci rozbudowy, polecam baze (monitor) commax'u DPV-4HP, i do tego kamerka, montowalem tego ostatni kilka. i jeszce sie nie spotkalem ze zla opinia

    ma wbudowany zasilacz, mozliwosc zakupu pamieci, ma interkom, otwieranie furtki/bramy. pujdzie na zwyklej skretce, zajmujac jej tylko 4 kabelki i co wazne kamera nie potrzebuje zasilania osobnego.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał rafałek
    A jakimi kablami najczęściej łączy się wideodomofon? Widziełem normalne jak telefon, ale też takie które wymagały koncentryka.
    rafałek - sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
    Są videodomofony, które wymagają przewodu koncentrycznego i są takie, które pracują na skrętce.
    No to na szczęście przygotowałem się pod oba rozwiązania... Zastanawiam się tylko dla tego, bo zacząłem się obawiać, że jedno z nich jest wymierające...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    No to na szczęście przygotowałem się pod oba rozwiązania... Zastanawiam się tylko dla tego, bo zacząłem się obawiać, że jedno z nich jest wymierające...
    no bo koncentryki sa wymierajace

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    jako dobry czarnobialy, majacy dosyc dobre wsztskie parametry, posiadajacy durze mozliwosci rozbudowy, polecam baze (monitor) commax'u DPV-4HP, i do tego kamerka, montowalem tego ostatni kilka. i jeszce sie nie spotkalem ze zla opinia

    ma wbudowany zasilacz, mozliwosc zakupu pamieci, ma interkom, otwieranie furtki/bramy. pujdzie na zwyklej skretce, zajmujac jej tylko 4 kabelki i co wazne kamera nie potrzebuje zasilania osobnego.
    Ciekawe jak będzie działał na 100 m tej skrętki
    Kamera nigdy nie wymaga osobnego zasilania sieciowego. To są urządzenia niskonapięciowe zasilane z monitora.

    Cytat Napisał invx
    No to na szczęście przygotowałem się pod oba rozwiązania... Zastanawiam się tylko dla tego, bo zacząłem się obawiać, że jedno z nich jest wymierające...
    no bo koncentryki sa wymierajace
    Nie zgadzam się. Różnicowe przesyłanie wizji powoduje spore straty, więc nie koniecznie może się sprawdzić...
    Koncentryk, to koncentryk. Wszyscy producenci, jeśli do kamery jest powyżej 30 m, polecają ułożenie kabla koncentrycznego.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ten konkretny model ma takie wymagania:
    srednice przewodu:
    50 - 0,50
    80 - 0,65
    150 - 1,0

    gratis mozna mu dolozyc ekran przy 150

    co do zasilania kamery z osobnego zrodla, widzialem takie rzeczy, jak znajde podam konkretne nazwy

    koncentryk jest wymierajacy, stosuje sie go coraz zadziej.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    ten konkretny model ma takie wymagania:
    srednice przewodu:
    50 - 0,50
    80 - 0,65
    150 - 1,0
    Oby w praktyce też tak świetnie działał...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    Oby w praktyce też tak świetnie działał...
    i dziala

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,

    może mi ktoś podpowie. Czy sygnał z videodomofonu nie puszczony koncentrykiem można jakoś przechwycić i puścić na TV. Zapomniałem o koncentryku do videodomofonu i teraz isę zastanawiam jak to zrobić.

    Od biedy mam jeszcze pare dni na to, aby się przekuć z tym koncentrykiem. Na całe szczęście niedaleko.

    pozdr,
    TJ

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Może jednak rozważ montaż osobnej kamery obserwującej cały terem przed furtką (bramą) + zwykły domofon
    Też na początku zastanawiałem się na wideodomofonem. Jednak po zastanowieniu skłaniam się ku rozwiązaniu zaproponowanemu przez Zbycha. Moim zdaniem ma niezaprzeczalne zalety:
    - zwykły domofon obsługuje 2 słuchawki
    - oddzielna kamera nie rzuca się tak w oczy i jest większa szansa że gość przed furtką nie wie, że jest obserwowany
    - kamera widzi większy obszar i obraz jest lepszej jakości

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał invx
    [b]pujdzie na zwyklej skretce, zajmujac jej tylko 4 kabelki
    Ciekawe jak będzie działał na 100 m tej skrętki
    I jak ta skrętka będzie się w ziemi sprawować ?

    Pzdr

    JKK

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Nie bierz pod uwagę videodomofonów kolorowych, bo one działają tylko w dzień (potrzebują dużo światła).
    Też odniosłem takie wrażenie oglądając (podłączonego) kolorowego Hyundaia.
    Natomiast do cz-b, jeżeli droga / ulica nieoświetlona, to chyba też by się diody przydały, albo cnm. halogen z czujnikiem ?

    Pzdr

    JKK

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał J_K_K
    Natomiast do cz-b, jeżeli droga / ulica nieoświetlona, to chyba też by się diody przydały, albo cnm. halogen z czujnikiem ?
    Teraz chyba już większość kamer wbudowanych w wideodomofony ma w standardzie diody podczerwone.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał J_K_K
    Natomiast do cz-b, jeżeli droga / ulica nieoświetlona, to chyba też by się diody przydały, albo cnm. halogen z czujnikiem ?
    Teraz chyba już większość kamer wbudowanych w wideodomofony ma w standardzie diody podczerwone.
    No właśnie patrząc na większość "pin hole" w kasetach, nie bardzo mogłem się ich doszukać (oprócz tych ewidentnie widocznych - 2 x 3
    po bu stronach obiektywu).

    Pzdr

    JKK

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał J_K_K
    No właśnie patrząc na większość "pin hole" w kasetach, nie bardzo mogłem się ich doszukać (oprócz tych ewidentnie widocznych - 2 x 3
    po bu stronach obiektywu).
    O te diody mi chodziło.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony