Hej.

Szukam wykonawców do klinkieru (Poznań), ogrodzenie przy podjeździe, tak myślę z 500 cegieł.

1. Podjazd ze spadem (dł. ok 10m, różnica ok. 1m na wysokości) - czy robić fundament, ze schodkiem, ile schodków?

2. Izolacja na fundamencie - czy kłaść? Jeden wykonawca mówi, że nie ma potrzeby, drugi, że kładzie jakąś masę, żeby lepiej związało, sąsiedzi mają papę podłożoną. Faktycznie, murek czy słupek to nie dom, czy będzie stabilny jeśli nie będzie związany z fundamentem?

3. Zaprawa: jeden wykonawca namawia mnie na zaprawę własnej roboty - 2x tańszą. Daje gwarancję, że nie będzie wykwitów (oglądałem jego roboty i nie ma, fakt). Jeśli gotowa zaprawa to jaka? Polecali Optiroc, ale to chyba wydatek rzędu +1,2 zl. do cegły (ponoć z worka 30kg 20-30 cegieł)?

4. Zbrojenie: fundament zazbroje i słupki też planuję, jak to najlepiej zrobić, słyszałem, że obudowując pręt cegłami warto wypełnić powstałą przestrzeń betonem.


Jeżeli chodzi o ceny, to podali mi 2 zł. od cegły (czekam na info od ekipy za 1.5zł.), fundament 50-60 zł. mb.
Jeżeli macie kogoś do polecenia z Poznania, to byłbym wdzięczny.

Dzięki i czekam na pomoc!