dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie wysokosc kabiny prysznicowej

    Szanowni Forumowicze - czy slyszeliscie o jakies zasadzie lub wzorze na wyliczenie optymalnej wysokosci kabiny prysznicowej z brodzikiem. Zastanawiam sie czy przy wzroscie 190 cm optimum to 190 cm czy np. 210 cm. Temat moze smieszny ale licze na pomoc i dyskusje. Pozdr.av

  2. #2
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    190 z brodzikiem czy bez? a jaka to ma byc zasada? chyba tylko taka, zeby nie chlapac dookola

  3. #3

  4. #4
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    mam 185 cm. moge zmierzyc i podac Ci wymiary swojej kabiny, jesli Ci to w czyms pomoze. zaznaczam, ze zadowolony z niej jestem i nie chlapie

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    wg mnie powinienes dodac do swojego wzrostu min. 10 cm. Czyli jak stoisz w brodziku to kabina powinna Cie przewyzszac o minimum 10 cm.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał e'mma
    wg mnie powinienes dodac do swojego wzrostu min. 10 cm. Czyli jak stoisz w brodziku to kabina powinna Cie przewyzszac o minimum 10 cm.
    Fantastyczne dywagacje, nie tylko zreszta Twoje e'mma . Jesli mam 160cm wzrostu powinienem optymalnie miec kabine min. 170 ?. A to ciekawe czemu , skoro wystarczy nawet 165 a producenci / nieuki jedne/ robia typowe kabiny o wysokosciach 185-194cm z mysla o wielkoludach 190cm ? Te najwyzsze wymiary wystarczaja z powodzeniem dla osob , ktore maja do ok 195-200cm wzrostu a przy szerokosci kabiny/brodzika/ 90x90 nic sie nie powinno chlapac. Wazniejsze jest zeby dla osoby o wzroscie 190cm nie zamocowac w takiej kabinie wylewki prysznica na wysokosci mniejszej niz 195cm od podlogi brodzika.Avocadon gdybys mial 215 i brodzik na "poziomie podlogi" to mozesz zamowic sobie scianke kabiny do max. wys 220cm. Jesli to ma byc jednak nisza murowana to wymuruj na wysokosc np. /okolo , bo lepiej dopasowac to do podzialow plytki/ drzwi w lazience i bedzie dobrze .Niektore zasady ergonomi sa nieostre i mowia ze dla chlopa o wzroscie od - do/tu nawet 30cm roznicy / bedzie cos tam pasowalo.

  8. #8

    Domyślnie

    W sumie temat dosyc smieszny. Dziekuje Wszystkim za rady. A w szczegolnosci 2121Wojtek za uwage o wylewce. Milego Dnia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony