dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 438
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Projekty domów na wąską działkę

    brakuje mi 60 cm na szerokości działki,
    wiem, że mozna zrezygnować z okien i zyskać 1 metr
    ale czy mozna je jakoś zastapić tzn. luksfery albo okno zbrojone.
    Zwłaszcza temat OKNA ZBROJONEGO jest dla mnie zagadką.

    Może ktoś zna szczegóły?

    -bede wdzieczny za pomoc.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    ...rozumiem. nikt nic nie wie albo temat zbyt nudny?
    - może jednak ktoś słyszał o tym OKNIE ZBROJONYM?

  3. #3

    Domyślnie

    Też mamy wąską działkę (to już chyba wszyscy wiedzą ). Byliśmy w muratorze porozmawiać o projektach. Tam pani poradziła nam zamianę okna np. w łazience na luksery. Faktycznie w ten sposób można znaleźć brakujący metr. Jest to pustak szklany - więc nie okno. Na temat okiem zbrojonych nie wypowiadam się - bo niewiele wiem. Ale polecam telefon do Muratora. Napewno coś doradzą. Pozdrawiam.

  4. #4
    GosiaŁódź
    Guest
    GosiaŁódź

    Domyślnie Dom na wąską działkę

    Witam. Obejrzałam kilkaset projektów gotowych. Przymierzałam się do indywidualnego, ale do końca sie nie przekonałam. Pomóżcie: Szukam projektu domu na wąską działkę 18,5 metra. Jednakże chciałabym aby:
    1. Dom z użytkowym poddaszem - bez podpiwniczenia do 130m2
    2. Koniecznie: salon + jadalnia+kuchnia, bez korytarzy oddzielających
    3. Na parterze dodatkowo 1 pokój - gabinet
    4. Kominek - do ogrzewania domu
    5. Schody poza salonem
    6. Drzwi i okna na taras najchętniej duze - "balkonowe"
    7. Najchętniej taras choć częsciowo zadaszony
    8. Pomieszczenie gospodarcze chociaż 5m2.

    Wiem , wiem sporo tego, ale moze istnieje taki projekt, lub spełnia większość moich potrzeb . Przymierzam się do Domku z gankiem D44, jednakże może budowaliście - widzieliscie inny godny uwagi. Podajcie nazwe domku ze stronką internetową Dziękuję

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    18.5 nie jest aż takim problemem bo masz 10.5 na dom. Musisz szukać takich, które są albo kwadratowe (D33) albo stoją krótszym bokiem do frontu.
    Oglądałaś D33?

  6. #6
    GosiaŁódź
    Guest
    GosiaŁódź

    Domyślnie

    Apropo Od 18,5 - 9 ( na drogę ) wg. planu zabudowy, zostaje max 9,45. Ale dziękuję

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Dom na wąską działkę

    Cytat Napisał GosiaŁódź
    Witam. Obejrzałam kilkaset projektów gotowych. Przymierzałam się do indywidualnego, ale do końca sie nie przekonałam. Pomóżcie: Szukam projektu domu na wąską działkę 18,5 metra. Jednakże chciałabym aby:
    1. Dom z użytkowym poddaszem - bez podpiwniczenia do 130m2
    2. Koniecznie: salon + jadalnia+kuchnia, bez korytarzy oddzielających
    3. Na parterze dodatkowo 1 pokój - gabinet
    4. Kominek - do ogrzewania domu
    5. Schody poza salonem
    6. Drzwi i okna na taras najchętniej duze - "balkonowe"
    7. Najchętniej taras choć częsciowo zadaszony
    8. Pomieszczenie gospodarcze chociaż 5m2.

    Wiem , wiem sporo tego, ale moze istnieje taki projekt, lub spełnia większość moich potrzeb . Przymierzam się do Domku z gankiem D44, jednakże może budowaliście - widzieliscie inny godny uwagi. Podajcie nazwe domku ze stronką internetową Dziękuję
    Cytat Napisał GosiaŁódź
    Apropo Od 18,5 - 9 ( na drogę ) wg. planu zabudowy, zostaje max 9,45. Ale dziękuję
    Z tego co widzę D44 , prawie idealnie pasuje do twoich zamierzeń. Zmiana o 5cm przy adaptacji do warunków miejscowych nie jest żadnym problemem.
    Ten dom jest prosty i przez to stosunkowo tani w budowie.
    Pozdrawiam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    hej
    Ja tez mam waską działkę 18m za to długa na 56. Miałem problem ze znalezieniem projektu. Wybór padł na studio Atrium i kilka projektów. Popatrz na propozycje tego studia. Mysle ze wybierzesz cos dla siebie. Moimi faworytami sa GL 125, 144, i kilka innych.
    Polecam. Popatrz
    Powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darth_Maul
    hej
    Ja tez mam waską działkę 18m za to długa na 56. Miałem problem ze znalezieniem projektu. Wybór padł na studio Atrium i kilka projektów. Popatrz na propozycje tego studia. Mysle ze wybierzesz cos dla siebie. Moimi faworytami sa GL 125, 144, i kilka innych.
    Polecam. Popatrz
    Powodzenia
    Oglądałam ich dużo , ale ja mam jeszcze drugie ograniczenie wąską i nie za długą 18,5 na 29 więc póki co pozostaję D44 murator, ale wielkie dzieki
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaŁódź
    Apropo Od 18,5 - 9 ( na drogę ) wg. planu zabudowy, zostaje max 9,45. Ale dziękuję
    Niestety zostaje w optymalnym przypadku 6,45 -> 3 m od granicy sąsiada (jeśli sciana nie ma okien) lub w gorszej wersji - 5,45 -> 4m od granicy z sąsiadem jeśli są okna.

    Teoretycznie jeśli ściana od strony działki sąsiedniej będzie bez okien, to można próbować w urzędzie wystąpić o WZiZT umożliwiające posadowienie domu 1,5m od granicy (w granicy urzędy mają opory żeby się zgodzić). Zatem jeśli przejdzie ten wariant - szer. wzrośnie do 7,95.
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - z której strony działki jest (będzie) droga?
    Gdzie jest północ, a gdzie południe?
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  12. #12

    Domyślnie

    Chyba się źle zrozumieliśmy szerokość działki ma 18,5 Południe sasiad -4, Pólnoc droga -5 = 9,5 max,
    długość 29 od wschodu druga droga czyli -5 od zachodu sasiad -4 czyli zostaje 20,00 max ))
    Chyba dobrze teraz
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  13. #13

    Domyślnie

    A oglądałaś D7?
    http://www.projekty.murator.pl/preze...?IdProjektu=22
    Spełnia większość Twoich marzeń

    albo D06a:
    http://www.projekty.murator.pl/preze...?IdProjektu=21

    a może D02 - Rozwojowy II etap:
    http://www.projekty.murator.pl/preze...?IdProjektu=16
    Niestety na stronie Muratora jest dostępna tylko wersja w I etapie budowy.
    Jest to ciekawy dom z możliwością budowania w II etapach. W I etapie - wykańczasz parter i jest to co widzisz na stronie www. W drugim etapie kosztem łazienki - gdzie pojawią się schody uzyskujesz komunikację z poddaszem, a tam zaprojektowano 3 sypialnie, duuużą łazienkę (12m2 - mniam ) i dużą garderobę.
    Wiem, że jest trochę dużawy, ale możesz zrezygnować z garażu - tego nie było w Twoich "marzeniach" i wtedy dom stanie się od razu węższy

    W wydawnictwie Muratora "Najpiękniejsze domy" (tu możesz zobaczyć więcej http://www.projekty.murator.pl/pokaz...ulu=b866eff69c) masz pełniutkie projekty (160 sztuk ) a cena tylko 18,50 ZLP z płytą CD - warto kupić. Ponadto są szacunkowe kosztorysy - choć na szczęście mało realne (zwykle zawyżone o jakieś szacunkowo 15-30% w zależności o waszej inwencji i wkładu własnego pracy ).

    Myślę, że po przejrzeniu na pewno coś znajdziesz

    W najgorszym razie pozostanie Ci projekt indywidualny.
    Być może nie będzie to wiele droższa impreza od projektu gotowego - wszystko zależy od tego ile modyfikacji w gotowym projekcie chcecie zrobić.
    Bo oprócz tego, że kupisz projekt gotowy to trzeba jeszcze - na ogół drugie tyle - zapłacić za adaptację projektu do WZiZT i waszych "marzeń" .
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Chyba się źle zrozumieliśmy szerokość działki ma 18,5 Południe sasiad -4, Pólnoc droga -5 = 9,5 max,
    długość 29 od wschodu druga droga czyli -5 od zachodu sasiad -4 czyli zostaje 20,00 max ))
    Chyba dobrze teraz
    Teraz wszystko jasne - już się przestraszyłem, że malutko zostało tego miejsca... a i 9m od drogi - ho,ho, ale po urzędach wszystkiego się można spodziewać
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  15. #15

    Domyślnie Pomozcie potrzebuje jakis projekt na waska działke

    Pomozcie potrzebuje jakis projekt na waska działke mam dzialke dlugosz 50 m a szerokosc 12 m czy jest cos co moze sie tam zmiescic a potrzebuje dom do 120-150 m2 . bo wszystkie projekty sa na styk wiec bede potrzebowal zgode sasiadów ( a niechcal bym )
    pozdrawiam

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Pomozcie potrzebuje jakis projekt na waska działke

    Cytat Napisał michcioizi
    Pomozcie potrzebuje jakis projekt na waska działke mam dzialke dlugosz 50 m a szerokosc 12 m czy jest cos co moze sie tam zmiescic a potrzebuje dom do 120-150 m2 . bo wszystkie projekty sa na styk wiec bede potrzebowal zgode sasiadów ( a niechcal bym )
    pozdrawiam
    Projekt, którego potrzebujesz to projekt na bardzo wąską działkę.
    Z prostego wyliczenia wynika, że dom nie może być szerszy niż 5 m przy braku okien od strony jednej granicy i 4 m przy oknach z obu stron. Przy tak wąskiej działce ten pierwszy wariant byłby prawdopodobnie lepszy, ale zależy to od usytuowania działki względem stron świata.
    Dla zakładanej powierzchni i szerokości zabudowy 5m oraz po uwzględnieniu grubości ścian zewnętrznych rzędu 40 cm otrzymujemy długość domu parterowego od 30 do 36 m, co jest na tej działce wprawdzie możliwe, ale chyba nie do przyjęcia.
    Dla domu piętrowego (lub z poddaszem użytkowym) długość domu zmniejszy się do 16 - 20 m (trzeba uwzględnić dodatkową przestrzeń na schody). Przy tak wąskim domu najprostszym i najtańszym rozwiązaniem byłby dach jednospadowy.
    Pytanie tylko, czy dom o takim kształcie będzie odpowiadał Twoim marzeniom o wasnym domu i czy pasuje do planu zagospodarowania przestrzennego (jeżeli jest opracowany) lub decyzji o warunkach zabudowu i zagospadorowania terenu (jeżeli taką posiadasz lub nie został opracowany plan zagospodarowania przestrzennego).
    Najlepiej jednak poszukaj architekta, przedstaw mu swoją wizję domu, swoje potrzeby w tym względzie i razem stwórzcie dom, z którego będziesz zadowolony. Nawet w tak ograniczonych warunkach dobry architekt potrafi stworzyć niepowtarzalne dzieło.

  17. #17

    Domyślnie

    Wszystko zależy też od lokalizacji i charakteru drogi dojazdowej.
    Od biedy w niektórych pomieszczeniach można zastosować luksfery i w ten sposób zmniejszyć odległośc od działki sąsiedniej z 4 do 3 metrów.
    Zobacz http://www.projekty.murator.pl/kolekcje.htm?IdKol=10, może tu coś znajdziesz ciekawego...
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shadock
    Wszystko zależy też od lokalizacji i charakteru drogi dojazdowej.
    Od biedy w niektórych pomieszczeniach można zastosować luksfery i w ten sposób zmniejszyć odległośc od działki sąsiedniej z 4 do 3 metrów.
    Zobacz http://www.projekty.murator.pl/kolekcje.htm?IdKol=10, może tu coś znajdziesz ciekawego...
    Przeglądałęm tę kolekcję ale domów na bardzo wąską działkę tam nie ma.
    Jeszcze jeden pomysł, który mi się nasunął, to częściowe podpiwniczenie, do którego mozna by przenieść część pomieszczeń użytkowych poprawiająć proporcje budynku.

  19. #19

    Domyślnie

    Oczywiście podpiwniczenie jest niezłym rozwiązaniem pod względem "powierzchniowym", jednakże należy pamiętać, iż wiaże się on także z nieco większymi kosztami budowy domu.
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  20. #20

    Domyślnie wąska działka 18m moze ktos zna ciekawy projektekt

    wciąz szukam projektu na waska działke- 18 m, niestety wiekszosc projektow owszem sa na waska dzialke ale na dlugość a nie szerokosc, a te moje 18 metrow przylega do drogi, ze wzgledu na te rozmiary interesuje mnie projekt z garazem jednak jak dotad spotkałam chyba ze 3-4 takie projekty.
    Droga do tego mojego wymarzonego domku wydaje sie strasznie daleka

    moze ktos spotkał sie z jakimis ciekawymi "wąskimi" projektami?

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony