dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 121
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2401
  1. #181

    Domyślnie

    helloł,
    to ja
    Chyba się coś po tego z powiadamiaczem mailem - nie dostaję nic, że ktoś coś...
    Robert!
    Hej, jesteś tam. Chyba się nam chłop załamał
    Hola hola ! Chopy se ne zalamuja !!!
    A Wy takie zgodne...pomimo, że wg mnie za robociznę drogo (pokazałem projekt ekipom z naszej pięknek ojczyzny południowej oraz północno-wschodniej - no dobrze, dobrze - sprawdzonej u co najmniej dwóch znajomych, więc jest OKI). No i poparcie mam...
    Ja walczę w dalszym ciągu z sąsiadami - naprawdę chce dla nich dobrze - i grunty dla mnie tanio i media dla nich (też tanio ).. no i ja też fajny itd. A oni jacyś dziwni - na mnie jak na polowaniu.. (jeleń znaczy się)
    GODA - rzeczywiście VAT można ominąć z FV lub bez (ale wtedy można też ominąć podatki - brak przychodu - można cisnąć )
    A z ZUS to już wogóle się Wam chyba coś pokiełbasiło Przecież ZUS jest w firmach deklarowany od minimum do ile chcesz i faktura sprzedaży w żadnej mierze nie jest podstawą ZUS!!!!!!!!! !!!!!! Niech Wam pokażą deklaracje ZUS (jeżeli mają podwykonawcy) i będziecie wiedzieć ile tego ZUSu - mam przeczucie, że za wiele ZUSu nie będzie No a jeżeli nie widać różnicy to po co ....
    W nawiązaniu do zamieszczonych zdjęć
    Co z ramkami stalowymi na zdjęciach ich nie widać, czy one tam są?
    Te ramki tam są. Na 100%. Zobacz w dzienniku budowyu Zapiski ze Sprawnej. Ramka idzie w środku podbitki poddasza i jej nie będzie widac po dociepleniu (ale się wymądrzam zaraz mnie ELITA sprowadzi na ziemię )
    Znalazłem ciekawą uwagę z biura MTM Styl dla projektu SONATA2 (prawie klon ORCHIDEII 1,2,3 a może odwrotnie ). Ich projektant twierdzi, że nie zastosowali ramek bo są kosztowne i tworzą mostki terminczne - zimno znaczy się, tak? W zamian za to maja trochę słupów podtrzymujących dach w dziwnych miejscach.
    Link do projektu:
    http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/j...ult.asp?id=157
    i do wypowiedzi ich projektanta
    http://www.mtmstyl.com.pl/forum_post...?post=336&id=3

    Ależ się rozpisałem

    A teraz powiedzcie szczerze - jak kosztorysy do kosztorysu ARCHONa ???

    Pozdrawiam

  2. #182

    Domyślnie

    No nie Robercik, Ty to jesteś gościu. Jak się nie odzywasz, to się nie odzywasz, a jak coś godosz to od razu mądrze i to o godzinie 00.52
    Z ZUS-em masz rację, ale mam wrażenie, że nie o to chodziło. Jak se bierzesz budowlańca z 2 pomocnikami, taczką i betoniarką, to jest dużo taniej, a jak gadasz z ekipą, gdzie ludzi trochę więcej i zależy ci na tym, żeby nie tylko postawili, ale do tego dobrze to ceny są na innym pułapie. Ja buduję z Ytonga i szukam takich wykonawców, którzy mają certyfikat. Dostają takie na 2 lata i są sprawdzani przez firmę. Wszystkie firmy wykazały chęć budowy naszego domu, z robocizną na podobnym pułapie. Natomiast ceny materiałów to już inna bajka. Tu się zaczynają chopki siupki Dzisiaj byłam na spotkaniu z facetem, który jest przedstawicielem składu budowlanego i podsunął nam inny sposób. Umówić się z wykonawcą na samo postawienie budynku, a materiały kupować bezpośrednio ze składu. Zamawiać towar osobiście, telefonicznie lub przez wykonawcę, ale raz w tygodniu rozliczyć się bezpośrednio z nimi pomijając firmę budowlaną. Towar jest dostarczany na budowę bez pośrednictwa wykonawcy. Muszę wam powiedzieć, że wycena dachu jest obiecująca. Wykonawca zaproponował nam dachówkę Euronit a skład budowlany Creatona róznica w kosztach + 1000 zł Za cały dach nie tylko za dachówkę. O jakości chyba nie muszę pisać. W przyszłą sobotę umówiłam się na wycenę materiałową domu.
    No cóż, mam spore podstawy żeby rozmawiać z wykonawcą inaczej

  3. #183

    Domyślnie

    Jak się nie odzywasz, to się nie odzywasz, a jak coś godosz to od razu mądrze i to o godzinie 00.52
    W dzień hajc zarobiony, zakupy zrobine, wieczorem kolacja zrobiona, dzieci położone, poprane, posprzątane, poprasowane, żona utulona, wonności w ciało wklepane no i ... 0.52 więc na fora
    se bierzesz budowlańca z 2 pomocnikami, taczką i betoniarką, to jest dużo taniej, a jak gadasz z ekipą, gdzie ludzi trochę więcej i zależy ci na tym, żeby nie tylko postawili, ale do tego dobrze to ceny są na innym pułapie
    Tych 2 pomocników, taczka,betoniarka itd to też jest ekipa
    ...a materiały kupować bezpośrednio ze składu...
    proponuje jakieś zabezpieczenie aby materiały były zawsze na czas - żeby samochody sie nie psuły itp.
    Ja buduję z Ytonga i szukam takich wykonawców, którzy mają certyfikat
    No chyba, że YTONG i certyfikaty podnoszą robociznę - to juz inna bajka

    A co z tym kosztorysem z ARCHON w porównaniu do kosztorysu wykonawców ???[/quote]

  4. #184

    Domyślnie

    W dzień hajc zarobiony, zakupy zrobine, wieczorem kolacja zrobiona, dzieci położone, poprane, posprzątane, poprasowane, żona utulona, wonności w ciało wklepane no i ... 0.52 więc na fora
    No stary, ja chyba to wydrukuję i powieszę na lodówce, żeby moje kochanie mogło przecztać. Będzie wiedział, że nie jest sam na tym świecie.

    Tych 2 pomocników, taczka,betoniarka itd to też jest ekipa
    No tak, syrenka to też samochód.....Czym jeżdzisz?
    ...a materiały kupować bezpośrednio ze składu...
    proponuje jakieś zabezpieczenie aby materiały były zawsze na czas - żeby samochody sie nie psuły itp.
    Mądrze gadasz, masz plusa

    No chyba, że YTONG i certyfikaty podnoszą robociznę - to juz inna bajka
    Chyba jednak inna, kurczę

    A co z tym kosztorysem z ARCHON w porównaniu do kosztorysu wykonawców ???
    Nie mam kosztorysu Archona, więc nie mogę porównać.

  5. #185

    Domyślnie

    No stary, ja chyba to wydrukuję i powieszę na lodówce, żeby moje kochanie mogło przecztać. Będzie wiedział, że nie jest sam na tym świecie
    Ty Go zostaw w spokoju !!!
    No tak, syrenka to też samochód.....Czym jeżdzisz?
    VW MULTIVAN
    Mądrze gadasz, masz plusa
    wiem - nauczyłem się z tym żyć i już nie walczę
    Nie mam kosztorysu Archona, więc nie mogę porównać
    już masz ogólny dla porotherm:

    Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" dla rozwiązania podstawowego w poziomie cen III 2004 wg średnich "Jednostkowych Cen i Stawek Robót Budowlanych i Instalacyjnych" (ceny nie zawierają podatku VAT):

    Data wykonania kosztorysu: III 2004
    Roboty budowlane: 361.886,00 zł
    Roboty instalacyjne: 58.987,00 zł
    Ogółem - całkowity koszt budowy: 420.871,00 zł
    ... w tym stan surowy zamknięty: 211.924,00 zł
    ... w tym stan surowy otwarty: 184.534,00 zł
    ... w tym roboty wykończeniowe: 177.350,00 zł

    Podane powyżej koszty przewidują wykonanie robót systemem zleconym przez przedsiębiorstwo budowlane. Koszt ten ulegnie obniżeniu przy wykonawstwie systemem gospodarczym, w zależności od wielkości własnego wkładu pracy i użytych materiałów.

    Rozkład kosztów:

    ROBOCIZNA: 99.444,00 zł
    MATERIAŁY: 250.678,00 zł
    SPRZĘT: 11.763,00 zł
    ROBOTY BUDOWLANE: 361.886,00 zł

    Dane do kalkulacji
    Powierzchnia ścian fundamentowych 80,5 m2
    Powierzchnia ścian piwnic b.d.
    Powierzchnia ścian wewnętrznych nośnych 75,0 m2
    Powierzchnia ścian działowych parter 36,3 m2
    Powierzchnia ścian działowych poddasze 97,5 m2
    Powierzchnia podłóg i schodów b.d.
    Powierzchnia dachu 320,0 m2
    Kubatura drewna na więźbę 12,66 m3
    Powierzchnia stolarki zewnętrznej 52,0 m2
    Powierzchnia ścian zewnętrznych 166,3 m2

  6. #186

    Domyślnie

    Ty Go zostaw w spokoju !!!
    Ja Go mogę zostawić, tylko pytanie, czy on tego chce????

    VW MULTIVAN
    No widzisz, a czemu nie syrenką
    Jak masz sprawdzoną ekipę i do tego tańszą, to łap ją chłopie i nie puszczaj.

    Dzięki za kosztorys, porównam.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusia_d
    Ty Go zostaw w spokoju !!!
    Ja Go mogę zostawić, tylko pytanie, czy on tego chce????

    VW MULTIVAN
    No widzisz, a czemu nie syrenką
    Jak masz sprawdzoną ekipę i do tego tańszą, to łap ją chłopie i nie puszczaj.

    Dzięki za kosztorys, porównam.


    Ps. film się podobał ???

  8. #188

    Domyślnie

    film się podobał ???

    Jaki film Robercik?

  9. #189

    Domyślnie

    Ot sorry,
    zaryzykowałem
    ostanio dużo czytam - mało piszę. Moja życie zawodowe i prywatne jest chyba na opak do ogółu.
    Do rzeczy - jeżeli będziesz miała możliwość zaobserwuj jak zmienia ilość osób zalogowanych lub obserwujących pomiędzy 16:00, potem 16:30 i 16:30 - wszyscy idą z pracy do domu i koniec forum do ok. 19. (zaczynają już o jakiejś barbarzyńskiej 07:30 pisać posty - pomijam te odpowiedzi mając na uwadze na własnym przykładzie jak może się czuć człowiek o tej porze a co dopiero pisać)
    Podobnie rzecz się dzieje w czasie emisji niektórych filmów w telewizji - po zakończeniu liczba zalogowanych wzrasta i potem kaput.
    Wiem. trochę teoria naciągana z tymi filmami ale myślałem, że trafiłem

  10. #190

    Domyślnie

    Rozumiem
    U nas była mała awaria i trzeba było interweniować, ale udało się, wszystko działa. A wszystko to tymi rencami.

  11. #191

    Domyślnie

    A wszystko to tymi rencami
    Co to

  12. #192

    Domyślnie

    czy planujecie saunę - właśnie o tym czytam i się zastanawiam

  13. #193

    Domyślnie

    W czwartek w Archonie spotkałam bardzo miłych ludzi, którzy zakupili projekt Orchidei i w dodatku będą budować niedaleko mnie. Podobno śledzą nasz wątek, więc mam nadzieję, że wyjdą z ukrycia i odezwą się od czasu do czasu.
    Pozdrawiam

  14. #194

    Domyślnie

    A wszystko to tymi rencami
    Co to [/quote]
    To było po polskiemu, a po polsku to brzmi: " A wszystko to tymi rączkami"

  15. #195

    Domyślnie

    skoro kupili to już się chyba odezwą
    ja jeszcze nie kupiłem (znowu pod prąd idę) dlatego o dużo pytam

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat:
    A wszystko to tymi rencami


    Co to
    To było po polskiemu, a po polsku to brzmi: " A wszystko to tymi rączkami"

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert58
    czy planujecie saunę - właśnie o tym czytam i się zastanawiam
    Dzisiaj oglądaliśmy jedną taką. Fajna była, tylko nie mam jej gdzie upchnąć. Dom robi się za mały

  18. #198

    Domyślnie

    ja czytam o tych super nowoczesnych (nowe technologie i słońce też już wysiada
    Daję link:
    http://www.saunaspa.pl/info.php
    Pozostało mi parę pytań, o które dalej Cię męczę:
    - i jak z tym kosztorysem ARCHONu?
    - j.w. czy YTONG podniósł koszty w stosunku do PTH
    - czy koszt łączny będzie ok. 500 tys. jak twierdszą niektórzy?
    - czy podabał się film?

  19. #199

    Domyślnie

    Chyba wygospodaruję jakiś kącik na tę saunę. Rany, będę mogła się objadać do woli, potem z książeczką do sauny. Malina
    Ale fajne są. O takich nie słyszałam.
    Koszty oscylują mniej więcej w tych rejonach. Na tym etapie ok. 10% więcej. No, ale ja nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa i ceny cały czas redukują się.
    Panowie myślą, liczą a ja mam czas.

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał ropa
    W nawiązaniu do zamieszczonych zdjęć
    Co z ramkami stalowymi na zdjęciach ich nie widać, czy one tam są?

    pozdrawiam
    Robert
    Robert58 napisał:
    Te ramki tam są. Na 100%. Zobacz w dzienniku budowyu Zapiski ze Sprawnej. Ramka idzie w środku podbitki poddasza i jej nie będzie widac po dociepleniu (...) Znalazłem ciekawą uwagę z biura MTM Styl dla projektu SONATA2 (prawie klon ORCHIDEII 1,2,3 a może odwrotnie ). Ich projektant twierdzi, że nie zastosowali ramek bo są kosztowne i tworzą mostki terminczne - zimno znaczy się, tak? W zamian za to maja trochę słupów podtrzymujących dach w dziwnych miejscach.
    Link do projektu:
    http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/j...ult.asp?id=157
    i do wypowiedzi ich projektanta
    http://www.mtmstyl.com.pl/forum_post...?post=336&id=3
    Hallo,
    Ropa,
    nie piszesz, nie dzwonisz, nie ...

    Anusia-d napisała:
    Dzisiaj oglądaliśmy jedną taką. Fajna była, tylko nie mam jej gdzie upchnąć. Dom robi się za mały
    róbcie piwnicę a w nia większość problemów

    goda15:
    - pozycja robocizna - a ja dalej przy swoim - chyba zbyt drogo
    - pytania jak wcześniej a zwłaszcza o kosztorys ARCHONu - czy uważasz, że, to kit - też planujesz ściany z PTH jak w ARCHONie - skąd taka różnica?

    aha26 napisała:
    hm...szczegóły szczegółami,oczywiście macie racje,ale ja nadal obstaje,ze 50 tyś za robocizne to wygórowana cena
    jakbym Cię znał od lat - lejesz miód na moją duszę

Strona 10 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony