dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 121
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2401
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusia_d
    Chyba wygospodaruję jakiś kącik na tę saunę. Rany, będę mogła się objadać do woli, potem z książeczką do sauny. Malina
    Ale fajne są. O takich nie słyszałam.
    wszystko fajnie ale czy za parę lat nie okarze się, że jednak toto troche mniej zdrowe (mam na myśli saunę ) a słońce lepsze i tradycyjna sauna lepsza itd.
    Jaka masło i margaryna

  2. #202

    Domyślnie

    Jeju Robert, jaki ty jesteś niezdecydowany.
    Sauna to fajna sprawa, ale póki co najpierw wybudujemy, potem zobaczy się. No wiesz, ta redukcja celulitu....strasznie mnie nęci i mąż nie musiałby biegać codziennie po 10 km. A w takiej saunie cieplutko jest, przyjemnie i .....

  3. #203

    Domyślnie

    Jeju Robert, jaki ty jesteś niezdecydowany
    no wiesz - prawdziwa mencizna

  4. #204

  5. #205

    Domyślnie

    Dzisiaj byłam w starostwie, które to wydaje pozwolenia na budowę. Zawiozłam poprawione dokumenty, bo okazało się, że:
    1. Trzeba nanieść linię zabudowy na każdej z mapek zagospodarowania terenu
    2. Podpisać umowę wstępną na wywóz śmieci
    3. Odrolnić ziemię, bo mnie naiwnej wydawało się, że jak działka budowlana to nie rolna
    4. Dopisać na oświadczeniu architekta, że pozwolenie dotyczy także szamba
    Ale nic to, załatwiłam to wszystko w 2 dni i dzisiaj pełna optymizmu pojechałam do urzędu. Wchodzę, grzecznie kłaniam się i nieśmiało uśmiecham. Pani urzędniczka właśnie jadła banana, więc myślę sobie dobrze jest, biurko puste, pani wyrażnie znudzona, załatwimy sprawę szybko. I tu moja naiwność sięgnęła dna. Pani dokumenty przyjęła i na moje nieśmiałe pytanie - kiedy? Odpowiedziała - mamy na to 65 dni! Potem dowiedziałam się, że w przyszły poniedziałek MOŻE napisze decyzje (1 kartkę A4, gdzie pewnie mają jakiś szablon i podstawiają tylko dane) Zaznaczam, że decyzja idzie do podpisu i to też pewnie potrwa, bo podpis wymaga OGROMU PRACY.
    A ja naczytałam się jak to niektórzy dostają taki papierek w kilka dni i myślałam sobie naiwnie, dlaczego nie ja.TERAZ JUŻ WIEM

  6. #206

    Domyślnie

    Anusia,czy mogłabyś wyjaśnić mi punkt 3 o tym odrolnieniu bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym odrolnieniem dzialki budowlanej?!

  7. #207

    Domyślnie

    W akcie notarialnym sporządzonym przy zakupie działki napisano wyrażnie,że Wydział Geodezji, Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska wydaje decyzję iż moja działka przewidziana jest pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną.
    Ale to widać nie było wystarczające Nie dyskutowałam, tylko podreptałam załatwiać odrolnienie.

  8. #208

    Domyślnie

    Anusia !
    i jak z papierami? Ile będziesz czekać?

    Po za tym... nikt nie mówił, że będzie łatwo... tym bardziej, że droga bez problemowa w uzyskaniu pozwoleń na budowę we wszelkich urzędach jest zarezerwowana dla mnie
    Taką wersję przyjąłem i takiej się będę trzymał.
    Pozdrawiam.

  9. #209

    Domyślnie


    W poniedziałek dowiem, się ile czasu potrzebują na rozpatrzenie mojego wniosku.

  10. #210

    Domyślnie

    coś z tym szczęściem dzisiaj słabiej - z powodu braku porozumienia z sąsiadami występuje konieczność zmiany mapy wydzielenia mojej działki. Wniosek złożony o warunki jest w zawieszeniu do czasu podziału (ale za to leży na wierzchu do natychmiastowego rozpatrzenia bez czekania w kolejce)
    Pzdr.
    Robert

    Ps. już myślałem, że wyjechaliście z naszego kraju - taka cisza na forum

  11. #211

    Domyślnie

    Jak to zmiana wydzielenia działki? Będziesz miał inną działkę, powierzchnię, kształt?
    To kiedy możesz spodziewać się warunków zabudowy?

  12. #212

    Domyślnie

    działka będzie większa - w długości - ok. 870m2
    wniosek o warunki czeka tylko na aktualizację po wydzieleniu przez geodetę i ma być w 3 tyg. wydana decyzja

  13. #213

    Domyślnie

    To powodzenia!!!!!
    A decyzja o zakupie projektu zapadła, czy czekacie, aż będą warunki?

  14. #214

    Domyślnie

    decyzja o zakupie projektu zapdła i czekamy z zakupem na warunki (adaptacja jest już gotowa_

  15. #215

    Domyślnie

    robert,czy to bedzie jednak ta mniejsza orchidea?

  16. #216

    Domyślnie

    chyba jednak mniejsza orchidea. WYnika to nie z powierzchni działki ale gabarytów domu (orchidea 2 ma 220m2 + plus garaż 33m2 + ewentualnie piwnica)
    Dla nas (model 2+2) powinna wystarczyć wersja domu mniejsza plus piwnica.
    Poza tym czytając forum i rozmawiając z znajomymi pomieszkującymi domy o powierzchniach jak orchidea2 są zbyt duże, kosztowne w budowie i utrzymaniu

  17. #217

    Domyślnie

    pewnie tak!orchidea 1 tez jest fajna

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    pewnie tak!orchidea 1 tez jest fajna
    A Ty dalej te mieczyki?

  19. #219

    Domyślnie

    Jakiś marazm zakradł się na nasz wątek Taka pogoda, że nic się nie chce tylko spaćććć!
    To co budujemy te domy?

  20. #220

    Domyślnie

    No przecież, że budujemy.
    Właśnie otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, czekam na mapkę do celów projektowych, no i nanosimy zmiany w projekcie.
    Nasz architekt ma bardzo dużo pracy, więc ze szczegółami musimy jeszcze trochę poczekać, ale zapewnia nas, że ze wszystkim zdążymy.
    Jak narazie przedświąteczna gorączka, listy do mikołaja itp.
    [/b]

Strona 11 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony