dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 121
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 2401
  1. #2181

    Domyślnie

    Malaza,
    to teraz zostało samo najlepsze wykanczanie w środku,zazdroszczę teraz to już szbko poleci przynajmniej widać jakieś efekty.

  2. #2182

    Domyślnie

    tknu244,
    Najgorsze jest to, ze na to najlepsze ma sie najmniej kasy..... Bank nas troche zaskoczyl z ostatnia transza
    Ale juz przelknelam to, ze na razie zrobimy jedna lazienke i tyle. Do zamieszkania spokojnie wystarczy. A potem zobaczymy. Wazne dla mnie jest to, ze to co kupujemy nie jest jakis szajs tylko dobre jakosciowo. Wole poczekac i miec porzadne, niz teraz kupowac wszystko "marketowe".

    Dzis gruntowanie k-g. Moze na elewacje nadeszla w koncu pogoda????
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  3. #2183

    Domyślnie

    Nie wiem jak wy, ale ta pogoda mnie dobija, juz mam serdecznie dosc tych ulew.
    Jest tak mokro, ze w tamtym tygoniu, kopara sie zakopala u nas na dzielce. Teraz caly ogrod wyglada jak by bomba upadla. Wyczystko wyryty.
    Tknu,
    bedzes zdiwiona.. ale akurat to wykonczanie wsrodku, to dopiero jest koszmar..;-(( Jesli chodzi o dach, to moj dekarz jak robili wiezba 2 razy byl na budowie, ze by wykontrolowac, jak to im idzie. Spolczuje ci.
    Malaza,
    jednak zostalam przy mojego stolarza..;-(( jakos sie dogadalismy, cena jest zabojcza, ale te moje fenaberije tyle kosztuju..;-((
    U nas w koncu ulorzony plytki w kuchni, ale mam nowy problem, moj kamieniarz wyjechal do Norwegii. Jestes zadowolona ze swojego? Potzrebuje kamieniarza na blaty granitowe do kuchni. Moze masz jakis namiar?
    Za to narazie jestem zadowolona ot ekipy z ogrodzenia. Tak rowniutku ukldaja klinkier, naprawda super. Moge spokojnie poleczyc.
    Jesli chozdi o bank, to ci spolczuje, przychodzilam przez tego.

  4. #2184

    Domyślnie

    Muci,
    kamieniarza mialam fajnego, specjalista w swojej dziedzinie, robi to cale zycie.... Konatk poszedl na priva.
    Robi duzo kolo Warszawy.

    Tknu,
    Niestety Muci ma racje... Poszukanie czegokolwiek w dobrej cenie, jakosci bez zarzutu i bez wad - graniczy z cudem... Uzeeranie sie z projektantami - u mnie skonczylo sie fiaskiem. Nie polecam wspolpracy z projektantami.

    Pogoda ma sie chyba w koncu poprawic, wiec moze dokonczymy elewacje...
    W koncu wyniesie sie ta ekipa d elewacji i nie beda mi nosic piachu...

    W sobote posprzatalam i jest juz ladnie...

    Nasza piwnica ciagle schnie. Wyporzyczylismy pochlaniacz wilgoci i teraz wylewamy ok 20l/dobe.
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  5. #2185

    Domyślnie

    Pogoda rzeczywiście deszczowa. I w związku z tym pojawił się problem. Robi się mokra ściana w piwniczce pod schodami (do wysokości izolacji poziomej). Ściana fundamentowa stawiana była z bloczków fundamentowych. Ściana była mazana jakimś czarnym specyfikiem (pionowa izolacja wodna) z wyjątkiem właśnie wewnętrznych ścian tej piwniczki. Wykonawca powiedział że się nie maluje bo nie można by było położyć tynku na takim podkładzie. Teraz wiem że to był błąd. Trzeba było pociągnąć aż do planowanej wylewki tak by niepomalowane bloczki nie miały kontaktu z piachem. Teraz nie bardzo wiem co zrobić. Albo skuć beton z podłogi piwniczki wybrać piach i pomalować, albo nie wiem co ?

    Jak było u Was ?

  6. #2186

    Domyślnie

    Jeszcze raz wracam do piwniczki pod schodami.
    Jak zabezpieczyliście jej ściany przed wodą ?
    Jeżeli pamiętacie to proszę odezwijcie się.

  7. #2187

    Domyślnie

    DG,
    my nie mamy piwnicy. Ale mi sie wydaje wydaje, ze tylko pomazanie tej scianie za malo pomoze. Bo tych tanich mazydla, s ktory smarowales scianka fundamentowa i tak przepuszczaja wody. Powinna byc pozioma izolacja na wisokoci podlogi w piwnice w scianie z bloczkami, ale rozumiem ze nie ma.. Jest takie paskudstwo, ale drogie s firma Dry-it do ciezkej izolacji wodnej. My urzylismy przy izolacji wykuszu. Naipierw zagruntuj, a potem sie smaruje . Jak wyszchnie, wyglada tak jak bys polorzyl papa termo zgzrewalna. Jak pojdes do Castorama(przy Jerozolimskie), maja taka tablica, gdzie mozna sobie poptarzy, poczytac.

  8. #2188

    Domyślnie

    Dzięki Muci, ja też nie mam piwnicy. Chodzi mi o tak zwaną piwniczkę, tzn. schowek pod schodami, który jest trochę niżej w stosunku do reszty podłogi w domu. Dokładnie jak w projekcie.

  9. #2189

    Domyślnie

    Zgadzam się,z przedmówcami, że lepiej wykończyć raz a dobrze a nie bawić się w zakup jakiegoś badziewia,nawet kosztem poczekania na to rok.
    Zobaczymy jak to będzie u nas,ten dom jest jednak duży,a pieniążki uciekają przez palce szybciutko.Ja projektanta nie biorę już od 1,5 roku stopniowo sobie sama wymyślam wykończenia wnętrz.Połowa problemu odchodzi nam bo wykończeniówkę będzie robił nam mój brat,nie będę musiała stać nad robotnikami i patrzeć na ręce ufff
    Mam jeszcze pytanie czy przybijanie belek stropowych do płatew to zalicza się do więżby dachowej ,bo mi majster powiedział że nie??
    Pozdrawiam

  10. #2190

    Domyślnie

    Tknu,
    belki stropowe, to czesc wiezby!! Potzrymuja ze by sie wiezda nie zlozyla. To jest elelment kosztrukcjiny , czesc wiezby.
    Jesli chodzi o deski na belkach stropowych(ze plyty osb), to nie jest wiezba. Robi sie to poznej

  11. #2191

    Domyślnie

    DG,
    My piwnice zolowalismy z zwenatrz styropianem Hydromax 10cm + jakis Izolbet... nie pamiem.

    Wewnatrz - izolacja pozioma - syropian hydromax lub zwykly pod wylwki.

    Poza nasza powodzia przez okna nic nam nie zacieka.
    Nasz kierownik budowy (nowy) powiedzial ze zamiasthydromaxa powinnismy dac styrodur. Ale juz po fakcie.

    znalazla sie jakas malenka dziurka i zaczela byc wilgotna sciana. Maz posmarowal jakims betoszczelem i jest OK. Moge go spytac, ale dopiero wieczorem.

    Tknnu,
    zazdroszcze Ci ze masz zaufana osobe do wykonczeniowki.

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  12. #2192

    Domyślnie

    szukam glazurnika na teraz!!!!!!!!!!!!!!
    Mozecie pomoc????
    Muci,
    do Twojego dzwonilam, ale jest tak u Ciebie zarobiony ze nie da rady
    Ale dzieki za kontakt.

    Czy masz juz parkiet????
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  13. #2193

    Domyślnie

    Malaza,
    wylewka zrobili, w poniedzialek, wtorek maja zaczac klasc

  14. #2194

    Domyślnie

    Otóż, chyba udało mi się samemu rozwiązać zagadkę mokrej ściany w piwniczce pod schodami.

    Wykonałem niezbędne pomiary z których wynika że temperatura ściany przy podłodze w piwniczce jest niższa niż temperatura punktu rosy wynikająca z pomiaru temperatury i wilgotności powietrza w piwnicy. Tak więc na ścianie wykrapla się woda z powietrza. Prawdopodobnie tynk w domu jeszcze całkiem nie wysechł więc mam dużą wilgotność powietrza. Efekt mokrej ściany się bardzo nasilił wraz z przyjściem upałów. Tłumaczę to tym że temperatura gruntu z którą styka się ściana zmienia się nieznacznie (jest stale niska i jest prawie stała) natomiast temperatura otoczenia silnie wzrosła więc wzrosły też warunki do wykraplania.

    Ciekawe że prawie sucha jest jedynie zewnętrzna siana piwniczki, to tłumaczę tym że jedynie ona (ta ściana fundamentowa) jest ocieplona styropianem i przez to jest cieplejsza i jej temperatura jest większa od punktu rosy. Gdyby cofnąć czas ociepliłbym wszystkie ściany fundamentowe w piwniczce (w domu mam ocieplone tylko zewnętrzne ściany fundamentowe). I to radzę tym którzy ten etap mają jeszcze przed sobą.

    Pozdrawiam, DG.

  15. #2195

    Domyślnie

    Muci,dzięki za potwierdzenie
    mój majster myślał że znajdzie jelenia na więzbę,dzisiaj poraz kolejny musi poprawiać więzbę,bo ten od dachu znalazł następne błędy,zresztą widoczne gołym okiem,błędów co nimiara

    Mam pytanko czy to okno z łukiem w sypialni ,ma ktoś zrobione w plastiku dwuskrzydłowe,czyste szyby bez żadnych szprosów,i 'belki' podtrzymującej na środku,bo mi facet od okien powiedział że nei da rady tego zrobić na2m oknie?

    Malaza mam glazurnika,P. andrzej798-437-744

  16. #2196

    Domyślnie

    Cytat Napisał tknu244

    Mam pytanko czy to okno z łukiem w sypialni ,ma ktoś zrobione w plastiku dwuskrzydłowe,czyste szyby bez żadnych szprosów,i 'belki' podtrzymującej na środku,bo mi facet od okien powiedział że nei da rady tego zrobić na2m oknie?
    Rzeczywiście jest kłopot z tym oknem w plastiku. My mam podzielone na trzy części, po bokach stałe nieotwierane witryny i jedne otwierane skrzydło symetrycznie na środku. Uważam że wyszło OK, nawet podoba mi się bardziej niż te w projekcie. Jedyna wada to brak drugiego skrzydła ale można się z tym pogodzić.

  17. #2197

    Domyślnie

    DG,
    najgorzej mnie martwi wygląd domu na zewnątrz, bo wtedy okna na parterze są inne,ewentualnie dół zrobić podobny,a drewnianych nie chcę mam teraz,i dziękuję,farba odchodzi trzeba je poprostu konserwować.
    pozdrawiam.

  18. #2198

    Domyślnie

    DG,
    widze ze przeprowadziles cale eksperiment naukowy. Dobrze o tym wiedziec.
    Tknu, to okno jest na srodku domu,jesli zachowasz symetria w niego to mozna spokojnie zrobic jak DG. Elewacja bedzie wygladala super.

  19. #2199

    Domyślnie R0btka do wzięcia

    sprzedam R-btkę z wyposażeniem + kabel tzw. "warkocz" ok.100m

    tak wygląda :


    [/img]

    cena do uzgodnienia, kontakt na priv

  20. #2200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muci
    DG,
    widze ze przeprowadziles cale eksperiment naukowy. Dobrze o tym wiedziec.
    Tknu, to okno jest na srodku domu,jesli zachowasz symetria w niego to mozna spokojnie zrobic jak DG. Elewacja bedzie wygladala super.
    Dzięki za uznanie .Przeprowadziłem też eksperyment, który potwierdził pomiary. Przyłożyłem do ściany w piwniczce blache dobrze przylegającą do ściany tak by w miare możliwości miała taką samą temperaturę jak ściana. Na balsze wykrapla się obficie woda.

Strona 110 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony