dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 121
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.400 z 2401
  1. #2381

    Domyślnie ramy stalowe

    Cytat Napisał ajos55 Zobacz post
    Witam!

    Rozpoczynamy realizacje projektu Orchidea 1. Prosze o podpowiedź czy ktoś z Was przy realizacji tego projektu zrezygnował z ram stalowych w wieżbie i ewentualnie jakimi belkami wieżby je zastąpił, oraz czy robiliscie uskok w poziomie scian fundamentowych w celu uzyskania róznicy poziomów na podłodze w garażu i części mieszkalnej (czego mój projekt nie przewiduje a powinien jak sie dowiedziałem w Archonie

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Witam,
    my również zdecydowaliśmy sie na dom w orchideach i jestesmy juz na etapie pokrycia papą,
    jeśli chodzi o te ramy my zrezygnowaliśmy, zastąpiliśmy to słupami (w tych samych miejscach gdzie sie popierały słupy) drewnianymi i grubą bela, nasi fachowcy juz taki dach podobny robili wiec oni nam poradzili ; gdyż również zastepowali to drewnem.

  2. #2382
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    popo205

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie KOniec

    no już mieszkamy forum było bardzo pomocne i wszystkim wielkie dzieki za rady i opinie. jak ktoś potrzebuje Heba 160 i 200 to pozostały mi kawałki

  3. #2383

    Domyślnie

    Oto mój domek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1..jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	23041

    pozdawiam iwona

  4. #2384

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko do posiadaczy orchidei
    Jak gruby styropian dawaliście na ściany zew?

  5. #2385
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    popo205

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    14 cm

  6. #2386

    Domyślnie

    czy 25-30 cm ma sens przy tym projekcie? lub czy ktoś wykonywał takie ocieplenie? Zastanawiam się nad roletami integro, a nadproża już są ;/

  7. #2387
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Orchideowicz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lipowo / k. Otwocka
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Od prawie roku przeszukuję to forum i wiele dzięki Wam się dowiedziałem. W końcu postanowiłem zarejestrować się w tym serwisie.
    Też wybudowaliśmy Orchideę 1. Dotarliśmy, z wieloma potyczkami, do etapu wykańczania domu. Po wszystkich przejściach z budowlańcami nadszedł wreszcie czas na urządzenie się w swoim domu. No i trochę zabrakło już "pary" i pomysłów.
    Dlatego tu jestem. Szukamy pomysłów na urządzenie wnętrza - łazienek, schodów, kuchni, salonu itd.
    Mam więc do Was wielką prośbę o zdjęcia, najlepiej na priva - [email protected]. Jak najwięcej, jak największych
    Będę bardzo wdzięczny za podesłanie ich.

  8. #2388

    Domyślnie

    ven2, jesli mielibyście ochote zobaczyć na żywo O1 - zapraszam oczywiście jakbyście w Gorzowie byli

    u nas własnie wiecha zrobiona) pikną nam zrobili panowie teraz czekamy na transport dachówki mam nadzieję, że zamkniemy stan przed pierwszymi śniegami

  9. #2389

    Domyślnie

    witam wszystkich dawno mnie tu nie było jesteśmy na etapie wieżby strasznie to długo trwa dla przypomnienia buduje 02 też mam nadzieje że zdążymy przed pierwszym śniegiem

  10. #2390

    Domyślnie

    moi drodzy na to forum chyba juz nikt nie zagląda mam jednak nadzieje ze ktos to przeczyta i odpisze jestesmy na etapie ocieplenia poddasza powiedzcie ile za metr robocizny wata +kg moze jest jeszcze ktos ktos kto jeszcze buduje i chcialby sie podzielic doswiadczeniami

  11. #2391

    Domyślnie

    Witam wszystkich orchideowiczów po długiej nieobecności.
    Wszem i wobec informuję, że od września ubiegłego roku szczęśliwie zamieszkujemy nasz cudny domek.
    z prac pozostało nam jeszcze zrobienie elewacji zewnętrznej, chcemy pomalować wczesną wiosną, no i ogródek, ale cóż to dla nas

    wszystkim budującym życzę dużo zapału i cierpliwości

  12. #2392
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ven2

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Agnes_k1 tylko pogratulowac ze mozecie juz cieszyc sie mieszkaniem w waszych czterech scianach))

    Pozdrawiam

  13. #2393

    Domyślnie

    witam wszystkich czy ktos tu jeszcze zaglada ?U nas stan surowy zamkniety uwazamy za temat zapiety okienka wstawione taras wylany teraz elektryka i nastepne etapy . Moze jest ktos kto tez buduje ten domek jesli tak to niech sie odezwie pozdrawiam

  14. #2394

    Domyślnie

    Cześć.
    Proza życia spowodowała że pomimo 3 lat od rozpoczęcia budowy jeszcze nie mieszkamy. Teraz zebraliśmy siły na ostatnie natarcie. Została jeszcze podłoga w salonie, drzwi wewnętrzne schody, kuchnia i dokończenie zabudowy kominka. W zasadzie prawie wszystko już dogadane, więc mam nadzieję że pod koniec roku będzie przeprowadzka. Z tego co nam do tej pory nie wyszło to karton gipsy na poddaszu. W sezonie grzewczym powstało parę pęknięć na sufitach. A więc do wszystkich tych którzy jeszcze mają karton gipsy przed sobą apeluję by nie żałowali pieniędzy na dobrą ekipę. Pozdrawiam wszystkich i odezwijcie się. Wspólnie wyprodukowaliśmy przez te kilka lat 119 stron, mam nadzieję że było warto. Szczególne pozdrowienia dla Anusi założycielki forum.

  15. #2395

    Domyślnie

    Witam,
    Odwiedzamy z mężem to forum regularnie już od dawna. Początkowo wybierając projekt, później upewniając się, że to był dobry zakup a teraz z dumą mogę powiedzieć, że i my się w końcu doczekaliśmy startu budowy naszego domku. W tym roku chcemy zakończyć na stanie surowym otwartym.
    Super uczucie jak ten domek rośnie z dnia na dzień. Jest to chyba pierwszy i ostatni raz, kiedy widać na co idą te pieniadze…
    U nas strop już wylany i ekipa zaczęła murować piętro. Ekipę mamy super, więc nam zostaje przyjeżdżać co jakiś czas i zachwycać się postępami.
    W projekcie mamy sporo zmian. Niby z zewnątrz jest to Orchidea 2 jednak w środku dół jest zupełnie inny. Wiele zmian wprowadziliśmy dzięki Wam kochani forumowicze dając nam wiele cennych wskazówek i fajnych pomysłów.
    Jeśli niezdecydowanych interesuje taki stan budowy to oczywiście zapraszam do nas do Borzęcina Małego. Wiem jaka to różnica oglądać domek na kartce a móc zobaczyć jak on faktycznie wygląda od środka. My mieliśmy tą przyjemność zobaczyć domek Muci i Thomassa za co jeszcze raz bardzo dziękujemy.
    Mam nadzieję, że niedługo pojawi się tutaj nas jeszcze więcej.
    Pozdrawiam

  16. #2396

    Domyślnie

    My zaczęliśmy budowę 12.07. Do zimy planujemy stan surowy zamknięty,czas pokaże czy nam się uda.
    Przed budową wprosiliśmy się do przypadkowo spotkanej Orchidei 2 i utwierdziliśmy się w wyborze projektu.
    Pozdrawiam!

  17. #2397
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ven2

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Thomasso prosze o podanie jakie tynku i koloru użyłes na elewacji????? prosze o odpowiedz

  18. #2398
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Focuss

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-410
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Wszytkich,
    niedawni staliśmy się posiadaczami projektu domu w orchideach i powoli zaczynamy sobie wprowadzac na rysunkach zmiany... i naszla mnie pewna mysl.
    Kupiliśmy projekt domu bez piwnicy, a jak pewnie wiecie w konstrukcji dachu nie posiada on stalowej ramy i w pokojach na poddaszu jest kilka slupów. Chcieli byśmy się ich pozbyć .... i tu mam właśnie pytanie/prośbę do was.

    Jeżeli ktos posiada projekt dachu /z wersji ze stalową ramą ktora umożliwia nam pozbycie sie slupów/ to czy była by szansa by mi udostępnił tę część projektu? Albo za pośrednictwem skanu projektu lub udostępnić do kserowania?
    Jesteśmy z Krakowa więc mogę podjechać gdziekolwiek jezeli jest ktoś z krakowa lub okolic.

    Proszę o pomic

    Oczywiście jeżelicktos ma jakieś cenne rady odniśnie projektu i zmian to z chęcią się z nimi zapoznamy.

    Jeżeli będzie miał ktoś możliowość udistępnić projekt to będę bardzo wdzięczny.

  19. #2399

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    ponieważ mam założone konto zostałam wydelegowana do zapytania, czy istnieje jakakolwiek fotorelacja z budowy tego domku? Osobiście na muratorze nie bardzo mogę cokolwiek znaleźć, może macie coś z innego forum? Chodzi dokładnie o kuchnie i jej wątpliwą ustawność (drzwi na salon i holl). Widziałam tutaj jedną kuchnię, ładną, stylową, brązową może mieszkańcy Orchidei wkleją swoje kuchnie? Czy komuś zmieściła się tam lodówka - szafa (taka dwudrzwiowa)?

    Ze swojej strony zapraszam do naszego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...uot-z-pracowni lub do odwiedzenia strony www.domyzwizja.pl

    Będę wdzięczna za pomoc,
    Kasia

    Znalezione http://www.youtube.com/watch?v=CgCAP0Hwa6w
    Ostatnio edytowane przez plebus ; 12-02-2013 o 21:13

  20. #2400

    Domyślnie Dom w Orchideach z pracowni Archon

    Witamy wszystkich forumowiczów serdecznie,

    Wraz z żoną rozpoczynamy budowę domu według projektu "Dom w Orchideach ver. 2" z pracowni Archon https://www.archon.pl/projekty-domow...m90b1ffd802ac6

    Budujemy wersję lustrzaną.

    Póki co nie wiemy co zrobić z "narożną" ścianką salonu:
    1) zostawić tak jak jest,
    2) zamienić na filar,
    3) zrobić jako prostą ścianę ukośną bez załamań.

    Czy ktoś jeszcze buduje ten dom? Interesuje nas na co nalezy zwrocic szczegolna uwage, ile kosztowaly poszczegolne etapy budowy i wszystko co może nam pomoc w budowie?

Strona 120 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony