dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 121
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2401
  1. #21

    Domyślnie

    Witaj Robert!
    Już straciłam nadzieję, że ktoś odpowie. Cieszę się, że piszesz. My dziś byliśmy u architekta. Też wprowadzamy zmiany w projekcie i chcemy budować na wiosnę. Jaki robicie strop gęstożebrowy czy monolityczny? Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Cześć anusia,
    jakoś zainteresowanie orchideą jest duże ale niewiele chyba osób decyduje się na realizację.
    My na razie zbieramy z głów pomysły na papier - dzisiaj wizyta u architekta .
    Strop będzie chyba monolit - usuwamy słup na środku. Dodatkowo myślimy o piwnicy a woda dość płytko, więc fundament i ściany też wylewamy. Dochodzi jeszcze zmiana konstrukcji dachu - te ramki stalowe to duży kłopot.
    Zobacz dziennik budowy na Sprawnej - tam ktoś stawia dom w petuniach - z zewnątrz podobny do orchideii, ale konstrukcja budynku i dachu identyczna - parę ciekawostek znajdziesz.
    A gdzie budujesz ?
    Robert

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć Robert!
    Przeczytałam "Zapiski ze Sprawnej" jednym tchem. Dzięki za sugestię. My jesteśmy na etapie wyceny adaptacji projektu. Chcemy dom o wymiarach Orchidei 3, ale w z garażem i bez podpiwniczenia (grunt jest nieodpowiedni). W piątek przychodzi fachowiec od melioracji, bo to chcemy zrobić na pewno. W samym projekcie zmieniamy układ ścian. Na parterze będzie kuchnia, jadalnia połączona z salonem, WC, kotłownia. Na piętrze 2 pokoje dla dzieci połączone wspólną garderobą i ich łazienka, oraz nasza sypialnia z garderobą i łazienką + pralnia. Strop chyba gęstożebrowy, bo planujemy podwieszane sufity i nie wiem, czy jest sens robić monolitu. Budujemy w okolicach Otwocka, a TY? Pozdrowienia

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,
    my budujemy w Łomiankach a dzisiaj odbieram opracowanie badań geologicznych gruntu - dla pewności o piwnicy.
    Orchidea 3 jest chyba najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich orchidei - najłatwiej tutaj przesuwać ściany, ale nam nie wejdzie w działkę.
    W przedstawicielstwie ARCHONU na Bartyckiej coś marudzili z tym projektem - ponoć jeszcze nikt go jeszcze nie brał i trzeba ponieść jakieś większe koszty. Daj znać jakie koszty poniosłaś adaptacji a jakie za projekt.
    Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    Witaj
    Z Orchideą 3 jest problem, bo musi być z piwnicami?! Adaptacja jest nieopłacalna. Zdecydujemy się na Orchideę 2, ale zwiększona zostanie ścianka kolankowa do 130 cm. i wysokość domu 10 m. Zmiany wszystkie według naszych sugestii. Koszt projektu + adaptacji 3100 zł. Jutro jadę zamawiać projekt.
    Ile kosztowała ekspertyza geotechniczna i jak długo czekałeś?

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,
    my planujemy zwiekszyć ścianę kolankową o ok. 2 maksy - budynku natomiast nie chcemy podnosić. Rozważamy tutaj zmiane kąta nachylenia dachu - ponoć przy takim założeniu ni powinno to być widoczne (bardzo).
    Ekspertyza geotechniczna - 2 dni po złożeniu zamówienia zrobili odwierty, dzisiaj do odbioru analiza na papierze. Koszt 700 zł. bez rachunku lub + VAT (nie nalegałem na pośpiech a można by było szybciej). Koszt jest pewnie związany również z dojazdem - u nas mieli 10 km na działkę.
    Gdzie robisz adaptację - w ARCHONIE czy w innym biurze projektowym ?
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Hej!
    Adaptację robimy w ARCHONIE. Myślę, że najlepiej znają ten dom a może się mylę My budujemy z Ytonga.

  8. #28

    Domyślnie

    Nam zbytnio nie przypadła obsługa do gustu - niewiele proponowali od siebie a w pewnym momencie zaczeli mnożyć kłopoty.
    Znalazłem pracownię w Łomiankach, która współpracuje w zakresie adaptacji m.in. z ARCHONEM (ale chyba już bezpośrednio z centralą). Są jednak bardziej twórczy a dodatkowo mają układy w gminie i mogą zapewnić nadzór/kierownika budowy. W przypadku ewentualnych problemów podczas budowy będą niedaleko i mam nadzieję, że szybko wyjaśnią wykonawcom problemy.
    Nad ytongiem też myśleliśmy - są różne opinie nt całkowitych kosztów - bloczki tańsze ale wymagają specjalnych klei do lepienia, ocieplania, tynkowania itd. To może zrównać wydatki z ceramiką

  9. #29

    Domyślnie

    Nasi znajomi budowali z Ytonga i są bardzo zadowoleni. Wszystko zależy od dobrej ekipy. Dom jest ciepły i nie wymaga dociepleń, pod warunkiem, że ekipa zna się na tym systemie budowy. Wymaga ona dużej dokładności i nie wszystkim chce się tak bawić. To nie jest tania metoda i nie dlatego decydujemy się właśnie na nią. Myślę, że nie ma ideałów na świecie. Zbudujemy, zobaczymy

  10. #30

    Domyślnie

    Powiedzcie mi ,jaki przewidujecie koszt Orchidei 2?

  11. #31

    Domyślnie

    Jak będzie gotowy projekt, wyślemy go do wybranych wykonawców i wtedy będzie wiadomo konkretnie

  12. #32

    Domyślnie

    to daj znać jak już coś będziesz wiedzieć!

  13. #33

    Domyślnie

    masz GG ? a najlepiej SKYPE ?
    Moje dane są w chwili obecnej oparte o info do osoby budującej dom w petuniach.
    Otóż przekazał mi, że koszty faktyczne wynoszą:
    kosztorys netto ARCHON minus 10% = faktyczne koszty brutto.
    No i dochodzi koszt wybranej technologii (ściany, stropy, dach itd) oraz adaptacje.

  14. #34

    Domyślnie

    Robert!!!Wysłalam Ci wiadomość na priva!!!

  15. #35

    Domyślnie

    Sorry - nie zauważyłem odpowiedzi o ytongu - siadło łącze
    Nasi znajomi również wybudowali z ytonga - mieszkają już 4 lata, kominek bez rozprowadzenia ciepła i jest wszystko rzeczywiście OK.

  16. #36

    Domyślnie

    Robert!!!!Piszę do Ciebie na gg,ale Ty chyba mnie nie widzisz,ja ciebie widzę!!!!

  17. #37

    Domyślnie

    Robert z tymi kosztami to mnie zaskoczyłeś To by było zbyt piękne. Ja szykuję się psychicznie ( i nie tylko ), że koszty mogą być większe. Ale obyś ty miał rację

  18. #38

    Domyślnie

    tak sobie postanowiłem i takiej wersji będę się trzymał - jak się pomylę to tylko płać i płacz

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    DACIE RADĘ!!!!!!

Strona 2 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony