dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 121
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2401
  1. #1021

    Domyślnie

    U mnie dach w trakcie realizacji , wieźba gotowa , aktualnie robiona jest podbitka z listwami montowanymi od góry krokwi któych końce zostały przed montażem obrobione.Zobaczyłem to u znajemych i bardzo mi się spodobało.
    Myślę ,że w okolicach tygodnia powinna się zacząć układać dachówka.

    Big Daddy,

    budujemy w Tarnowie t.j. 78 km od Krakowa.

  2. #1022

    Domyślnie

    No to zaczynamy....18.08 kupiliśmy projekt i do dzieła...
    Czytamy z wypiekami na polikach....będzie OK
    Teraz pozwolenie... i może jeszcze na jesieni fundamenty....albo jak zima pozwoli to do końca roku dom gotowy....

  3. #1023
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Big Daddy

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Czy da sie wybudowac Orchidee 2 w technologi szkieletowej?

    pzdr BD

  4. #1024

  5. #1025

    Domyślnie

    łauuuuł !!!

    jaki ładny dach Thomasso !

    ps. czy mi się wydaje czy widziałem rękę Pana Roberta K.?

  6. #1026

    Domyślnie dach

    Robert,
    u nas dach robil Pan Robert K. Robili 4 byty tygodnie (6 osob), dlugo ale bylo warto. Ja nakombinowalam troche, nadole naprzyklad nie mamy okapowki a normalny karpiowki. Super zrobil obrubke, dokladni wszystko ..Jestesmy bardzo zadowoleni i na 100% bedzie u nas robil tez podbytka, tylko ze na wiosne. Nawet ludzi s dachluxu sa pod wrazenie dachu..) Moze jako ocena, podam zdanie kierownika budowie naszej sasiadki, powiedzial ze taka ladna robota jescze nie widzial.Tak ze moge spokojnie poleczyc ekipa dekarska. Jak tam u ciebie? My sie bedziemy starac zamknac dom przed zima, ale na rzzie mamy jedna obsuwa o 3 tygodnie..;-((

  7. #1027

    Domyślnie

    Muci, Thomasso, dach na zdjęciach piękny! A w rzeczywistości prezentuje się też super Kiedy ja się doczekam??? I jak hydraulika? Robi się? A kable?

  8. #1028

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Jestem w przededniu zakupu projektu Orchidea. Czy jest ktos, kto w w Olsztynie lub w pobliżu buduje, zbudował lub ma zamiar budować Orchideę?. Bardzo prosze o kontakt.

  9. #1029

    Domyślnie

    A co myślicie na temat podwójnych drzwi garażowych? Dodają lekkości budynkowi i jak sie jedna brama zepsuje to pozostaje druga? Czy tak ktos budował? Czy ktoś ma wyjście do ogrodu z garażu zamiast okna?

  10. #1030

    Domyślnie dzrwi garazowe

    waldro,
    my mamy podwojny drzwi garazowe s kilka powodow:
    1) nie uczeka tyle ciepla, jak sa otwarte przy wyjezdzie zamochodu
    2) sasiedzi nie musza patrzec na cale wnecze garazu
    3) moze naj waznejszy punkt- wedlug nas duzo, ale duzo lepej sie prezentuja. Budynek jest taki lekki, te duze drzwi sa dla mnie przetlaczajacy.
    4) roznica w cenie nie jest az tak bardzo duza pomiezdu jedny duze i dwoch malych

  11. #1031

    Domyślnie

    Dziękuje Muci za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze, czy masz wyjście z kotłowni do ogrodu czy masz -tak jak w projekcie-okno? Czy wyjście z garażu do ogrodu przez kotłownie nie jest wygodne?

  12. #1032

    Domyślnie

    Waldro,
    wedlug mnie, wszystko zalerzy od tego jak masz dom usytolowany na dzialce i co planujesz w kotlowni.
    My mamy porzezony schody o 40cm od stronie kotlowni, tak ze ona jest 198cm w szyrokosci. Jesli zamiast okno, mam drzwi w kotlowni..trace duzo powierzchni s kotlowni, a ja tam w rogu pod okniem akurat w planach mam pralke. A jak ja mam 3 pompy do CO( 80cm)+piec(60cm) +zlew+pralka, tam juz prawi nic sie nie zmiesci .Kosiarka bedzie w garazu, narzedzie ogrodowe tez. Dla tego jest wariant s dwuch drzwiach garazowych..)
    A jeszce jedna sprawa, jesli tam stawisz drzwi, tez musa byc w jakis sposob zabezpieczony przed wlamanie, tez dodatkowe koszty.

  13. #1033

    Domyślnie

    O ile podnosiliście ściane kolankową i jak wam sie to sprawdza? czy nad garażem też podnosiliscie?

  14. #1034

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje w okolicach Olsztyna albo chociaz na Warmii i Mazurach?!!

  15. #1035

    Domyślnie

    Aha !! I jeszcze pytanie do tych co już mają dach nad głową Co z tymi ramkami stalowymi w strukturze dachu? Czy jest to duży kłopot i koszty, czy może zmieniliscie to u siebie i macie inne rozwiązania??

  16. #1036

    Domyślnie

    Waldro, my zostajemy przy jednych drzwiach - będzie się łatwiej wjeżdżało samochodem Jeżeli chodzi o wyjście do ogrodu, to nie mamy, zrobiliśmy sobie natomiast drzwi w kotłowni (tam, gdzie jest okno) i oddzieliliśmy ścianką od reszty pomieszczenia - powstał taki schowek, dostępny tylko z zewnątrz.

  17. #1037

    Domyślnie

    Dzięki Aniu za odpowiedź. A jak zrobiliście z tymi metalowymi konstrukcjami w dachu? Macie je czy zrealizowaliście inną koncepcję?

  18. #1038

    Domyślnie rama stalowa

    My mamy ramy stalowe, tak jak jest w projekcie..co do cm..) Bez podnieszenia scianie kolankowej. Dla orchidei 2 - 10 000zl. Cena z lipca, Warszawska.

  19. #1039

    Domyślnie scianka kolankowa

    Scianki kolankowej nie ma sensu podnosic i tak jest wysoka nad domem, w garazu tez nie podnosilismy to ma swoj urok. Powiem tak, przy nie podnieszona scianka kolankowa!! widac prawie tylko niebo s oknach dachowych w domu.

  20. #1040

    Domyślnie

    Muci !!
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Widzę,że jesteś bardzo zaawansowana w budowie swojego domku. Może masz jakieś zdjęcia którymi możesz się pochwalić? Jeżeli tak to byłbym bardzo wdzięczny za nie (na adres [email protected]) Może jeszcze masz jakieś cenne uwagi i spostrzeżenia?

Strona 52 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony