dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 121
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 2401
  1. #1181

    Domyślnie

    Jeszcze mi się przypomniało, że mam pytanie: kto u Was te HEBy składał? Bo nam je przywiozą w kawałkach i ktoś to musi pospawać... Jeśli ślusarz, to Orchideowiczów z okolic Warszawy proszę o jakieś namiary...

  2. #1182

    Domyślnie

    Peacmaker,
    wiem co znaci malowanie. My z mezem malowalisme wizdba na caly dom, czesc na ziemi, czesc juz zamontowana. Malowalismy 5 dni!! po 6 godz dziennie, poslo 100l impregnatu!! Tak ze nawet mi sei niechce wspominac. Jesli masz zamiar impregnowac wiezba, rob to na ziemi (stropie)!
    Ania,
    U nas HEB-y spawala moja ekipa budowlana. Przy montarzu 1-go dnia byl dzwig, tam samo jak przyjechala wiezba, byl 2 razy dzrwig, bo te duze krokwie koszowe jest problem z podneszenie.
    U mnie jest ekipa ot wykonczeniowki poddasze. Jestem w welkim podziwu dla nich, robia w takich warunkach, zimno, a ja niemam jescze okna.. na dodatek spia w tym baraku drewniany.
    Kominek zamowiony, bedzie ustawienia 29-go. Mam nadzeja ze zdarze zrobyc jeszce glify na okna pzred swietami. Jak przyjedzie ekipa od tynkow dam ci znak
    Dalej szukam kowala..Mam problem bo wszedzie pracuja do 17:00, maz ma koncowka roku i wraca bardzo pozno..zostaje mi tylko sobota na spotkania i umawianie, a ostatni aprzepadla, bo musialam jechac do Plocka, po odbior okna s produkcji.

  3. #1183

    Domyślnie Orchidea (P)

    Witam Orchideaowiczów,
    Rowniez buduje Orchidee (tylko z pelnym podpiwniczeniem). Rozpoczolem pod koniec sierpnia, aktualnie jestem na etapie ukladanie stropu i wienca nad parterem (ekipe mam kiepska i wydaje mi sie ze okropnie droga).
    Mam prosbe o pomoc w temacie RAMY STALOWEJ.
    Czy w O1 wymiary ramy w projekcie sa poprawne? - nie wiem czy przy zamawianiu tej ramy podac dokladne wymiary, czy dodac jakis zapas?

    Jesli ktos z Was, z okolic Warszawy, moglby pokazac mi swoja budowe, bylbym bardzo wdzieczny.

  4. #1184

    Domyślnie

    My sie budujemy w Michalowicach więc zapraszamy Cię Jacku do siebie. W czwartek montuja nam okna (15.11) więc możemy umówić sie jakoś w weekend (sobota). Róg ul .Poniatowskiego i Wesołej.
    Dzisiaj kopią nam kanalizację, prądu wciąz nie możemy podłączyć do domu bo elektrownia Pruszków zwleka z przestawieniem słupów z działki. BRAK mi SŁOW! Dostaja za to k...kasy i jeszcze sie im robić nie chce.

    w piątek wklejam zdjęcia z oknami.
    Pozdrawiam
    monorl

  5. #1185

    Domyślnie

    Monorl bardzo chetnie przyjechalbym na Wasza budowe - sobota jak najbardziej. Prosze o info w jakich godzinach bedziecie na budowie.
    Pozdrawiam
    Jacek[/b]

  6. #1186

    Domyślnie Re: Orchidea (P)

    [quote="jacekpodkowa"]Mam prosbe o pomoc w temacie RAMY STALOWEJ.
    Czy w O1 wymiary ramy w projekcie sa poprawne? - nie wiem czy przy zamawianiu tej ramy podac dokladne wymiary, czy dodac jakis zapas?
    quote]

    Z tym tematem to albo ktoś z budujących albo bezpośrednio do Archonu.

    Jak zacząłem ich cisnąć, że coś mi nie leży z wymiarami, dostałem poprawione wersje rysunków ze zmienionymi wymiarami.

    ZAWSZE zamawiaj z zapasem!

    Ja zamówiłem z zapasem tylko słupki wchodzące w wieniec, natomiast resztę na wymiar. Tragedia, jak się okazało, że na 7,5 m brakuje mi 4cm.
    Daliśmy radę, ale dzisiaj okazało się, że Heb220 ma kąt około 42,2, a Heb200 43,5 !
    Wysokości też pozostawiają nieco do życzenia, ale cieśle zapewniają, że dadzą radę wyprostować te tematy.

    Spawacze - najlepsi, zaprzyjaźnieni. Robiliśmy z pewnych względów na dole, na gotowo.
    Zaoszczędziłem na dźwigu, jednak miałem trochę nerwów z wymiarami.
    Poza tym wygodniej spawa się na dole. A jest co spawać!

    Gdyby przygotować Heby w warunkach warsztatowych, myślę że sprawna ekipa zrobiłaby je w cztery, pięć dni. Na gotowo z malowaniem i prawidłowym ustawieniem na płytach.

    Teraz problem mam z kominami.
    Murarze chcieliby robić je na wiosnę, bo podobno cegła klinkierowa świruje i dostraje wikwitów czy coś (od niskiej temperatury)
    Ja jednak jestem przekonany, że rozbieranie raz ułożonej dachówki i późniejsza kombinacja nie wyjdzie mi na dobre.

    pozdrawiam,

    Peacemaker.

  7. #1187

    Domyślnie

    Muci, rety, dzielni jesteście Wow Podziwiam za to malowanie! A na tym poddaszu to rozumiem, że ocieplacie dach?
    Peacemaker, straszysz strasznie tymi ramami, my właśnie zamówiliśmy, mam nadzieję, że dobre przyjdą. W końcu u Muci się zgodziło... My mamy O1, tu może jest łatwiej?
    Monorl, trzymam kciuki za pogodę na wstawianie okien!
    jacek, my budujemy za Borzęcinem, nie zalaliśmy jeszcze stropu, więc mamy podobny etap A ramy właśnie zamówiliśmy w Konsorcjum Stali w Rembertowie. Dziś mnie na maxa wkurzyli, bo pojechałam po odbiór marek, które musimy zalać w stropie a tam tymczasem jakaś sierota zapomniała je zrobić Mimo wczorajszego telefonu przypominającego mojego męża No cóż. Jutro przywożą do nas na budowę na własny koszt, he he

  8. #1188

    Domyślnie

    Ania,
    ramy nie sa straszne.. .Jesli robis na srubach, tak jak u mnie.. to bedzie bez problemu. Nie zgodze sie z Peacmaker. Spawaj na gory po ustawienie z nywilowanie!! U mnie ramy maja troche inny katy, i tak jest w projekcie, bo sa rozne grubosci, ale potem platwie, ktory leza na nich sa porziomowane i to jest najwaznejszy. U mnie spawali jedna nawey po polorzenie platwi (tej mnejszy) Ramy im zajelli 1 dzien u stawienie +pol dnia spawanie i to tak dlugo bo mieli problem ze prad za slaby.

  9. #1189

    Domyślnie

    Peacemaker - dzieki za informacje. Dzwonilem dzisiaj do Archonu, zapewniali ze w O1 wymiary sa OK, i jesli nie bylo zmian w realizacji to zamawiac pod wymiar (ale chyba zamowie 2-3 cm zapasu, tak jak radziles - zawsze mozna skrocic).

    Ania - jestesmy na tym samym etapie, ale napewno Twoja ekipa jest sprawniejsza i tansza (u mnie siedza od polowy sierpnia i jeszcze nie ma stropu nad parterem -parter stawiaja juz 1,5m-ca - tragedia. Jak bym mial jakas alternatywe to dawno bym ich wywalil. Nie wspomne ze kilka razy musieli rozbierac nadproza, podciagi itd. a dzisiaj rano robia 3 podejscie do kolumien w wykuszu). Ja rame stalowa zamowiam dzisiaj tez w Konsorcjum Stali w Rembertowie - cena ok 7.5 tys +VAT (z piaskowaniem ok. 9,5 +VAT) - czy Tobie wycenili podobnie?

    Monorl - jesli mozesz to daj znac w jakich godzianch bedziesz w sobote na budowie - jesli podtrzymujesz zaproszenie, to Was odwiedze.

    Muci - czy mozesz podac wiecej informacji jak zrobic te ramy na sruby?


    Pozdrawiam
    Jacek

  10. #1190

    Domyślnie

    Jacek,
    wystarczy sie zgloszyc do kKonsorcium stali w rembertowie i podaj chaslo Orchidea. oni wszystko zrobia. Zrobyc dlusze to zly pomysl, nie jest latwoa sciaoc pod kotem!! teownik 220!! To jest jedyny mejsce w Warszaiwem gdzie sie tego podzili. Moj kierownik budowy to przerabial.

  11. #1191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muci
    Zrobyc dlusze to zly pomysl, nie jest latwoa sciaoc pod kotem!! teownik 220!! To jest jedyny mejsce w Warszaiwem gdzie sie tego podzili. Moj kierownik budowy to przerabial.
    hehehe!
    no to macie ładnie w Stolicy
    zwykły palnik i jedziesz z koksem

    ja uważam, że nie ma dwóch identycznych budów i nie ma mowy o identycznej powtarzalności. Lepiej mieć więcej niż za mało. Ale to też kwestia możliwości technicznych później.

    pozdrawiam,

    P.

  12. #1192

    Domyślnie

    Muci - dzieki. A co z piaskowaniem - koszt ok. 2 tys. netto wiekszy, czy za ta cene warto im to zlecic, czy robic samemu?
    Pozdrawiam
    Jacek

  13. #1193

    Domyślnie

    Dostałem ofertę od potencjalnej ekipy co to już kilka O2 zbudowała.~ 50 tysięcy za robociznę za stan surowy otwarty z więźbą dachową. Ucałować czy pognać kijem ? Jak myślicie? Start na wiosnę.
    DG.

  14. #1194

    Domyślnie

    Mnie jest trudno ocenic bo my mielismy razem s materalami, ale wedlug mnie biez, moj sasiad placzyl bez wiezba 45tys. za dom "ala O2".

  15. #1195

    Domyślnie

    DG - jak ja bym mial taka ekipe, bral bym w ciemno. Ja za O1 z pelnym podpiwniczeniem (stan surowy z wiezba bez scianek dzialowych) place 80 tys. + podatek (dodatkowo za zuzyty prad do baraku i toalete przenosna) - strasznie duzo, ale poprzednia ekipa 2 tyg. przed rozpoczeciem zrezygnowala, i bylem w sytuacji bez wyjscia. Ci obecni to pomylka - wlasciciel firmy z lapanki przywiozl jakis obcokrajowcow - na robocie sie nie znaja, musialem zatrudnic inspektora nadzoru inwestorskiego, bo kierownik od wykonawcy podpisal dokumenty wzial 2/3 kasy i tyle go widzialem. Dobra ekipa to podstawa - najlepiej z polecenia. Powodzenia

  16. #1196

    Domyślnie

    Wysłałam kontakt tel. na email prywatny.
    Do zobaczenia jutro

    Obiecałam tez że wkleje dzis zdjęcia więc się biorę do pracy...
    monorl

  17. #1197

    Domyślnie



    Troche dziwnie ale jest.
    Jak ktoś chce to niech kliknie i zobaczy okna. Wczoraj montowali i nie wytrzymałam do końca na mrozie żeby zroić fotkę całości więc jest tylko ta część zrobiona.

    Pozdrawiam
    monorl

  18. #1198

    Domyślnie

    Monorl,
    bardzo ladnie to wychodzi. Wazme jest ze budynek juz zamkniety)

  19. #1199

    Domyślnie

    Witam!
    Słuchajcie, jaki kolor dachu wybraliście i dlaczego? Najpopularniejszy wydaje się być miedziany, mamy chyba jeden czarny.

    pozdrawiam,

    P.

  20. #1200

    Domyślnie

    Muci, a Twoi murarze znali się na spawaniu? Czy te ramy się tylko skręcało? Bo coś mi się wydaje, że inaczej muszę szukać ślusarza?
    jacekpodkowa, wycena z Konsorcjum podobna, nie mogę teraz znaleźć faktury Nasi murarze nie są zbyt szybcy ani harujący od rana do nocy, ale fundament nam stawiał Legalett w 1,5 tygodnia, a murarzy teraz pilnuje mój mąż siedząc z nimi sporo na budowie, to głupio im za długo przerwować Takich sytuacji z rozbieraniem podciągów itd. na szczęście jak na razie też uniknęliśmy
    Monorl, masz dachówkę grafitową? Fajnie to już wygląda...
    Peacemaker, my wybraliśmy brązową, ale nie chcieliśmy ciemnej i długo szukaliśmy, w końcu spodobał nam się (niestety) Creaton... Drogie to jak cholera, ale odcień nam się strasznie podoba. Bo jest brązowy, ale nie taki ciemny i smutny, a jasny. Nazywa się to brązowy matowy KERA-PFANE. Mieszkam teraz w domu z czerwonym dachem i chciałam odmiany Poza tym ostatnio byłam w Hiszpanii i urzekła mnie kolorystyka tamtych domków. Takie piaskowe z jasnym brązem... Wiem, że nie można tego przenieść w nasz klimat i architekturę, ale choć takiego brązu szukałam... Nie wiem, czy odpowiedziałam na to pytanie, ale próbowałam

Strona 60 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony