dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 121
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2401
  1. #1201

    Domyślnie

    Ania,
    u mnie byla skrecona tak 2 dni, ustawili platew, popodkladali gdzie co trzeba, wszystko zniwilowali i dopiero spawali (oni samy). To byl ich dugi dom s rama stalowa. Wczesnej spawali mnejszych.. tu te 220 bylo koszmar, bo ja mialam slaby prad. Spawali w koncu o 4:00 nad ranem. Ty mas mnejszych ram i nie powinno problemu. Sruby zostawylismy, tez dodatkowe zabezpeczenie. Jesli twoja ekipa nigdy nie spawala, wezmi slusarza.. robota na caly dzien...
    Peacemaker,
    My mamy dach czerwona angoba. Kolor czerwony, bo s tam gdzie pochodze sa tylko czerwone dachy a drugi powod, to ten ze dom bedzie w srodku wykonczony w starym stylu i kolor dachu jest dobrany do kolor okien i meblach wloskich..) Miedz angobowana, byla dla nas za ciemna.

  2. #1202

    Domyślnie

    Muci, dzięki za odpowiedź. A skąd miałaś dźwig? Masz namiar na jakiegoś ślusarza?

  3. #1203

    Domyślnie

    Ania,
    dzwig zalatwil kierownik mojej budowy. Facet byl s Izabelina. Mysle ze jak zapytas w skladach budowlanych to ci dadza namiar.Namiar na slusarza tez nie mam. Wiem ze jest w Stare Babice, tak jak jedes Sienkiewicza i skreczys w stronie szkoly, po prawej stronie, ale mysle ze w Borzecynie, tez jest ktos, kto ume spawac. Wiem ze dzwig kosztowal 300zl.

  4. #1204

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!

    Pojawiła się kwestia na szybko
    Czy rozważacie rolety na górze? A jeśli tak to co z oknem balkonowym, które ma łuk?
    No i czy zdecydowalibyście się na zmianę, jak w domu Ani - łuk nad okienem przy wejściu do domu?

    Ładnie wygląda.

    pozdro.

    P.

  5. #1205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiotrMaz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Blisko ostatecznej decyzji o wyborze projektu Orchidea ;-)

    Witam wszystkich budujących i zainteresowanych projektem O1/O2.
    Ja narazie obserwuje i czytam uważnie wasze wypowiedzi.
    W niedziele oglądałem postępy budowy w Michałowicach .
    Dziękuję za podanie adresu (dla Monorl), my chcemy budować się w okolicach Podkowy Lesnej - więc bardzo niedaleko. O ile to możliwe bardzo bym prosił o umożliwienie zobaczenia postępów od środka, bo to dla mnie najważniejsze. Zastanawiamy się nad projektem 01 + podpiwniczenie.

    Bardzo prosze o info na maila od osób które w okolicach Wawy mają stan zaawansowania który umożliwia zapoznanie się w wnętrzem budynku. Szczególnie liczę na Monorl, bo mamy naprawdę blisko.

    Oczywiście zadam też pytanie takie jak inni , czy ceny z aktualnego cennika są realne i czy uda sie postawić stan surowy zamknięty za niecałe 200 tys. Jak piszecie robocizna to 50-80 tys a ile kosztują materiały??

    Pozdrawiam
    PiotrM

  6. #1206

    Domyślnie

    Monorl - przepraszam, ale cala sobote spedzilem na budowie i nie moglem wyrwac sie na Wasza budowe (gdybym nie spedzil calego dnia na budowie dzisiaj moi pseudo-fachowcy musieliby rozbierac kolejne dwa nadproza). Moze w przyszly weekend - mam tel wiec wczesniej zadzwonie.

    PiotrMaz - ja buduje w Podkowie O1 z pelnym podpiwniczeniem i napewno przekrocze 200 tys. za stan surowy otwarty (z wiezba i odeskowaniem) - mam nadzieje ze zamkne sie w 250-270 tys. - ale wszystko zalezy od tego z jakich materialow budujesz.

    Muci - czy faktycznie te rame to tylko dzwigiem mozna umiescic na gorze? - bo jesli tak to musze juz rozgladac sie za sprzetem.

    Pozdrawiam
    Jacek

  7. #1207

    Domyślnie Re: Blisko ostatecznej decyzji o wyborze projektu Orchidea ;

    Cytat Napisał PiotrMaz
    Oczywiście zadam też pytanie takie jak inni , czy ceny z aktualnego cennika są realne i czy uda sie postawić stan surowy zamknięty za niecałe 200 tys. Jak piszecie robocizna to 50-80 tys a ile kosztują materiały??

    Pozdrawiam
    PiotrM
    Cześć!
    Nie wiem jak O1, ale piwnica to koszt w zasadzie jednego piętra.
    Myślę, że realny koszt wybudowania O2 z ceramiki do stanu surowego zamkniętego to około 350 - 380 tys.
    Koszt robocizny + materiały.

    Co do wagi tych ram stalowych.
    1mb heba 220 waży 71kg. Elementy od 1,5 do 7,5 m chcesz to wnieść na plecach?
    heb 200 waży około 65kg/1mb.

    pozdrawiam,

    P.

  8. #1208

    Domyślnie

    witam po przewie. mimo ze nie pisze duzo na biezaco sledze forum
    moge pochwalic sie, ze mamy juz polowe dachu pokrytego dachowka; u nas jest ROBEN PLUS miedziana, do tego piekne rynny kolory starego zlota- cudo!!
    PiotrMaz ja buduje w Pruszkowie, tez blisko...w sprawie wizyty pisz na maila
    [email protected] ja bywam sporadycznie ale moj papa przesiaduje non stop wiec jak masz chwile zapraszam.
    w srodku ekipa konczy scianki na pietrze. przez zime stpopujemy. z wiosny ruszamy mam nadzieje pelni entuzjazmu, werwy, z pelnaymi kieszeniami kaski :D
    milego dnia -fachowcy O2
    IWONA

  9. #1209

    Domyślnie

    Muci, dzięki. Popytam o ten dźwig.
    Peacemaker, ja buduję O1 i nie robię żadnych łuczków. Uważam, że to duży koszt i komplikacje dla budowlańców przy okazji. Ale wygląda ładnie . A roletkę to zrobię sobie w oknie połaciowym w sypialni Tylko jeszcze nie wiem, jaką. Na pewno tanią To będzie okno najprawdopodobniej nad naszym łóżkiem, więc musi się dać je zasłonić Ale rozumiem, że pytałeś o rolety antywłamaniowe. No to nie, nie robimy. Na parterze też nie Dobrze, niedobrze? Tak zostaje i już.
    PiotrMaz, no zmartwię Cię, bo uważam, że nie ma szans... Weź robociznę 50tys, dach pokrycie ceramiką + połaciowe okna 50tys (u mnie tyle będzie, bo Creaton mi się zamarzył ), okna (drewniane) 50tys i zostaje 50tys na mury, strop, HEBy, więźbę i fundamenty. No nie wiem. Acha, jeszcze piwnicę robisz Spore to uproszczenie, ale nie wiem, czy inni będą bardzo protestować niestety Ja na pewno się nie wyrobię, ale mam fundament grzewczy. Muci chyba coś pisała o 300tys, ale ona ma O2. Na pewno taniej przykryć dach blachą, kupić okna PCV... Zobacz, co tam z materiałów jest w projekcie. I nie pomyśl broń Boże, że się z Ciebie nabijam, czy coś, ale niestety prawda jest smutna - ceny są horrendalne Jak kupię więźbę, to Ci mniej-więcej będę mogła powiedzieć o swoich kosztach, ale to jeszcze kilka tygodni.
    superiwona, gratulacje!!! Ale Ci fajnie! Ja wciąż czekam na strop, coś ci murarze nie mogą skończyć go układać Choć właściwie mniej więcej już ułożyli, zostały schody, ganek...

  10. #1210

    Domyślnie

    W sprawie tych nieszczęsnych HEBów w O2.

    Dziś Archon przysłał do mnie list z teksem : 'Uprzejmie Państwa informujemy... na rysunku K-11 i K-12 wystąpiła nieścisłość w postaci błędnie zwymiarowanego elementu konstrukcyjnego... serdecznie przepraszamy za utrudnienia, jednocześnie życząc Państwu dalszej bezproblemowej budowy Domu w orchideach 2.'

    Z oględzin przysłanej dokumentacji wynika że na rysunku K-11 wymiar zmienia pozycja 3 z 7406mm na 7576, a na rysunku K-12 wymiary zmieniają pozycje :
    1 z 1317mm na 1281mm i 2 z 2212mm na 2267mm

    Tak że tak, pozdrawiam, DG

  11. #1211

    Domyślnie

    mam już zapalniczkę

    odnośnie rolet - nie spotkałem się z roletami antywłamaniowymi - chronią od wiatru, słońca, zasłaniają przed ciekawskimi i złodzieja buszującego w domu, dają "ciemność" aby błogo zaspać o poranku itp.

    My zrezygnowaliśmy z łuków - łuki przypuszczalnie zrobimy z boni - drzwi balkonowe tańsze, prostsze i roleta wejdzie.

    U nas schną tynki gipsowe z maszyny, wchodzą hydraulicy od podłogówki i CO (poszukuję nagrzewnicy bo okna z desek i folii). Potem wylewki, okna, drzwi wej., alarm, piec i grzejniki, rekupa.
    Fotki niebawem.

    Robert.

    ps. u nas z HEBami było całkiem odwrotnie ("po polsku" - wkładane oknem pod dach z dachówką) - wymiary ściągane przez ślusarzy z "natury". A Wy się bawicie w milimetry dla szyny ponad 2metrowej długości.

  12. #1212

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam, ale HEB z rysunku K-11 wydłużył się o 17cm. Czy 17cm to duzo czy mało to już chyba każdy sam powinien rozstrzygnąć , ale to nie jest raczej temat na forum muratora.

  13. #1213

    Domyślnie

    PiotrMaz,
    zapomni ze za 200tys. zrobys O1 z podpiwniczenie, nawet jesli wszystko zrobys sam. Ja z materialam O2, s drogi dach wyslo okolo 300tys w stanie surowy, otwarty. Peacmaker. dobrze ocenil koszty.Fakt ze ja urzylam materialy naj-leprzy klasy.. ale nie ma cudow.
    Peacmaker
    Luk ou mnie tylko na okno w sypialni. Nie mam luk nad wejsciem i nie zaluje, wencej swiatla jest w pokoju. Fakt ze to moze wyglada ladnie, ale tez jest doplata za luk 30% do cena okna. Musis sam zdecydowac.Ja mam okna s okucia WK2, osobyscie nie lubie rolet i z nich zrezygnowalismy.
    DG,ja robilam wedlug projektu przed poprawek. Ramy wstawyli w cziagu 2h!! na budowie, za pomocy dzwigu. Radze zrobyc w Konsorcium stali, skreczyc srubami na ziemi, podniesc dzwigiem, polozowac gdzie czeba i bedzie o.k!
    Policz sam ze 2-3 cm na dlugosc 7,5m..jest zmiana w kacie, mnei niz 1stopien.
    Da sie to zrobyc bez dzwigu, nie ma problemu. robota na 2-3 dni.W tedy sa potrzeby rostowanie, podpory.. i moja ekipa tak robyla HEB200, rok temu, przklinali w tedy na wszystko. Moja metoda jest prostsza, troche drozsza, ale mnej klopotliwa. Nie mowi o tym ze u mnie bylo 5 chlopa, a mieli problem z wcziegniacia nadproze obok komina!! takie bylo tezkie, i nie wygodne w ulorzeniu
    Ania,
    mam fylosofia, ze nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo..) Spoznyli troche strop, ale za to pogoda sie poprawia, na ot piatku nie byc mrozow.
    Jacek,
    da sie zrobyc bez dzwigu, ale wecej klopotow. Niech ci przywoza ramy i sam zdecydujesz.
    Robert,
    gratuluje postepu. u mnei moze w koncu w poniedzialek przyjada moje okna.
    Ostregam wszystkie, ktory zamawiaja drzwi GERDA, czekam na nich juz 6 tyg!! a mieli przyjechac w 2 tyg!
    Tak ze jesli sie zdecydujecia na takie, wiezcie dobra poprawka czasowa przy zamowieniu!

  14. #1214

    Domyślnie

    Cytat Napisał DG
    W sprawie tych nieszczęsnych HEBów w O2.

    Dziś Archon przysłał do mnie list z teksem : 'Uprzejmie Państwa informujemy... na rysunku K-11 i K-12 wystąpiła nieścisłość w postaci błędnie zwymiarowanego elementu konstrukcyjnego... serdecznie przepraszamy za utrudnienia, jednocześnie życząc Państwu dalszej bezproblemowej budowy Domu w orchideach 2.'

    Z oględzin przysłanej dokumentacji wynika że na rysunku K-11 wymiar zmienia pozycja 3 z 7406mm na 7576, a na rysunku K-12 wymiary zmieniają pozycje :
    1 z 1317mm na 1281mm i 2 z 2212mm na 2267mm

    Tak że tak, pozdrawiam, DG
    pisałem o tym kilka postów wcześniej, a Wy mi wiary nie dajecie oj niedowiarki, niedowiarki

    Muci, prosta heba 220 (7,5mb) waży ponad 500kg. Te krótsze odcinki zrzuciłem z Żuka i wtargałem na działkę, ale ta prosta... aż mi w uszach zaszumiało Jedyna opcja zdjąć z auta - o drzewo, za linkę i już.

    Bez dźwigu nie ma szans na wrzucenie jej na górę.

    W kwestii rolet - tak jak słusznie Robert zauważył - nie są one antywłamaniowe jeśli takie istnieją - są koszmarnie drogie.
    Właśnie zastanawiamy się, ale wydaje mi się, że faktycznie z przodu nie będziemy kombinować. Koszty nie są duże. 30% ? Dzwoniłem do fachowców od okien - koszt takiego (małego) okna - około 200-300 pln więcej.
    Ale faktycznie, chyba bez sensu.
    Co do balkonu to się zastanawiam. Ładnie wygląda. Podoba mi się, ale można zapomnieć o rolecie.

    Mieszkamy pod lasem i na dole "dla lepszego" samopoczucia będą rolety (raczej). Ale u góry, jak nie damy w jednym czy w dwóch miejscach - to nie ma sensu nigdzie.

    Muci - a co to są WK2?

    pozdrawiam,

    P.

    p.s.
    murłaty już są

  15. #1215

    Domyślnie

    Paecemaker,
    to sa specialny bolcy, zamontowany w okna co 50-60cm.Dodatkowe metalne wzmocnenia, ze by otrudnic wlamanie. My tez mieszkamy nie dlaeko lasu. Ale zdecydowlam sie na nich na na szyba p4(antywlamaniowa).
    Rolety nie czierpie tego dzieku spuszczania i podnieseinia.Sasiadka ma rolet podemnie, to ja to wzytko slysze pietro wyzej..;-((
    Ja powiem tak drzwig kosztuje troche..ale ile ulatwi pracy, mysle ze to warto. To wcziagna ta 500kg na pietro nie jest problem..ale postawic je na tych pochylach belki.. to juz bez dodatkowych rusztowan nie ma mowy.
    Tak samo jak zobaczys te belki koszowe, zrozumies dla czego moja ekipa chciala dzwig..) a przy okazi otrazu 60% wiezby wyladowala na stropie, duzo szybcej im sie pracowalo. Dla tego radze nie rob szcianki dzialowe dopuki nie wstawis platew i te ogromny belk koszowe.
    Balkon pol okragly, u nas ze by te drzwi mogli sie otwierac na ot srodka na zewnac, zawiasy po bokach..musial byc wzmocniony ramiak do oknach drewnianych.

  16. #1216

    Domyślnie

    Muci czyż nie ostrzegałaś mnie, żeby nie montować tych cholernych blach na górze hebów ?
    Ach... muszę je jutro wyciąć...

    pozdrawiam,

    P.

  17. #1217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiotrMaz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Odpowiedzi w sprawie wyceny

    Witajcie,

    dziękuje za kontakty w sprawie oglądania wnętrza, zobaczymy Michałowice i Pruszków
    Dziękuje również za info od Jacka w sprawie ceny/kosztów. Jak widać będzie trzeba szykować 300.000 na stan surowy O1 z oknami ale nie najwyższej jakości. W tym podpiwniczenie.

    Podsumowanie, trzeba szykować większą kasę niż przypuszczaliśmy ale się nie poddajemy...

    Piotr
    [/list]

  18. #1218

    Domyślnie

    Wiecie co, ja mam nadzieję, że te HEBy w O1 są lepiej opisane... Nic nie zmieniałam, w piątek przyjeżdżają. Ale tak naprawdę okaże się dopiero, jak je zaczniemy ustawiać... Spawacza nadal nie mamy (Muci, na Twojego nadal nie możemy trafić). Lukasz-s mąż był w tych zakładach podanych przez Ciebie i w jednym facet może nam pospawa, o ile w przyszłym tygodniu wróci z chorobowego... (miał złamaną nogę)
    Robert, czekamy na foty
    Muci, masz właściwie rację, w piątek ma być powyżej 10 stopni. Tylko zapowiadają też deszcze, oby padały sobie w nocy, a najwcześniej pod wieczór... A gdzie Twoje okna? Codziennie przejeżdżam koło Twojego domku i ich nie zauważyłam... A te drzwi balkonowe to wg. projektu otwierają się na zewnątrz? Wydawało mi się, że takie drzwi to powinny się otwierać do środka...

  19. #1219

    Domyślnie

    Ania,
    narescie wszystko jest w kupie(prawie caly komplet), odebrana jest w koncu rzezba do drzwi wejscowych i montaz bedzie w poniedzialek. Mamtylko jeden problem: dzrwi garazowe beda montowane w poniedzialek wiecorem!! , a drzwi do kotlowni jescze nie przyjechali!! 7 tyg. czekam jakis koszmar.Ale firma sie zapowiadala, ze dopuki nie zamontuja nie odejdzie. Tak ze nic dziwnego ze bysmy tam siedzieli i swiecili po nocach.
    Moze ja zle napislam: drzwi bakonowe sie otwieraja do srodka pokoju, ale jesli chces zawiasy ze by nie byli na slupku po srodku drzwi a na dokach, jest potrzebny wznocniony ramiak, do tych drzwi. Jak zamontuja, zapraszam zobaczys jak to wyglada. Ja bede najprawdopodobnie w poniedzialek tez na budowie, moze nie caly dzien bo nie wyczymam tak dlugo na mrozu....poznasz po samochodzie.
    HEB -y o ciebie sa mnejszy..i lzejszy. Pojdzie jak s platka. O spawacza mozes sie zapytas, jak sie idzie Warszawska w stronie Borzecina, widzialm na dwuch mejsc ogloszenia o ogrodzenia kute..moze tam beda mieli.

  20. #1220

    Domyślnie

    Witam,

    jacekpodkowa
    Wspołczuję ekipy i tym bardziej ceny za tą jakość prac.

    Peacemaker
    Kolor dachu: czerwona angoba.
    Mam rolety na górze, ale właśnie na oknie łukowym w sypialni nie ma. Według mojej ekipy, roleta w oknie łukowym w systemie Integro jest wykonalna, tyle, że za późno się z nimi skontaktowałem i nie chciałem już rujnować ściany osłonowej na tym łuku.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...904459e75.html

    PiotrMaz
    Koszty są uzależnione od wielu czynników, np. technologia ścian, dachu użytych materiałów, okien itd. ...., ale za 200 tys. nie postawisz SSZ O1 z podpiwniczeniem. U mnie stan surowy otwarty O1 z podpiwniczeniem (ściana 3W, dach - karpiówka) kosztował ok. 210 tys. - ceny materiałów i robocizny z II połowy 2006 r.
    Pozdrawiam
    Piotr-M

Strona 61 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony