dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 121
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 2401
  1. #1241

    Domyślnie okna - w końcu:-))

    zdjęcia robione wieczorem,nie oddają całego piękna

    postaram się umieścć zdjęcia dzienne- w kompozycji z karpiówką







  2. #1242

    Domyślnie

    Robert,
    tynkom mroz nie jest straszny do -2C. tak twierdzili moi tynkarze, nawet zalecany..bo wylgoc nie uczieknie i lepej wiarze. Z wylewkami jest problem, temperatura nie wolno spasc pod 0C..tak twierdzil moj fachowiec i koniecnie zamknac dom po wylewkach, bo jak sa przyciegi to wysycha nie rownomierno.
    Peacmeker,
    jesli planujesz okna drewniany, to przed montarzem musis miec tynki+wylewki, to oznacza cale okablowanie+hydraulika w otwartym domu. Naj-lepej to wszystko zgrac w czasie. U nas bylo czasa mi po 4 ekipy na raz i dom nie zostawal bez wykonawca..i licz na dobrych i czulych sasiadow..)

  3. #1243

    Domyślnie

    Muci:
    a po co aż tak wielkie dylatacje wylewki (7-8cm)? Jaką listwą to zakryjesz? Czy też będziesz później uzupełniać?

    Okna masz fajne ... i generalnie fajnie, że już masz okna

    A moi fachowcy twierdzą, że dla wylewek temp. ok 0 nie straszna. Generalnie oby wyschły (tynki pierwsze) aby mróz nie sciął. Wylewki wystartowały dziś - jutro pewnie koniec. Dodano plastyfikator - dla pewności.

    Peac:
    oczywiście, że elektryka przed tynkami (wraz z wod-kan i częścią CO). W sierpniu położone instalacje.
    A nie wzięli bo ... ja groźny jestem i groźnie wyglądam

    Odnośnie dachówek - ponoć w kolejności Rupp, Creaton itd. Ale ja się karpiówką interesowałem kiedyś.

    A co Wy tam planujecie, Peac, na strychu?

    Pozdrawiam

  4. #1244

    Domyślnie

    Ha! No wiem, że elektryka przed tynkami, ale żeby tak bez okien
    Okna będą na 100% PCV w kolorze raczej złoty dąb, czy jakoś tak
    Nie chcę być niewolnikiem własnego domu to raz, a dwa że zwyczajnie nie stać mnie na wszystko co najlepsze. Życie...

    Co do strychu - no kurcze! Robert! to będzie idealne miejsce, żeby się zaszyć przed wszystkimi hahaha!
    Tak poważnie - najpewniej będzie tam moja komputerownia z wygodną sofą, etc... jakbym zaniemógł czy coś

    No i czy nikt więcej nie odpowie? bo mam już następne pytania

    Wycena okien (bez połaciowych) PCV w kolorze j.w. ze szprosami a'la drewno, okrągły profil gallean (chyba), szyby P=1,0 z roletami elektrycznymi, ale tylko na dole (bo jak damy ten łuk na balkonie, to bez sensu dawać na górze wszędzie oprócz balkonu) - 42 tys.

    jestem nieco zanipokojony, powiem szczerze.

    biorę pod uwagę odejście od rolet wogóle...

    pozdrawiam,

    P.

  5. #1245

    Domyślnie

    Peac,

    postaram się poszukać wycenę dla okien PCV złoty dąb - dostałem taką, producent ... dowiesz się

    Ja w tej cenie dostałem drewniane więc nie jęcz o niewolnikach czy o ... życiu.

    Podaj jakiegoś maila na priva

    Komputerownia powiadasz ... zaszyć się ... bez komentarza

  6. #1246

    Domyślnie

    Strych jest świetny. I z pewnością będzie tam coś ciekawego.
    Zamierzam wstawić okna połaciowe, a że okolica jest nieoświetlona... piękny widok na gwiazdy.
    Ale każdy ma inny pomysł. Można zrobić graciarnię, ale wstawić jakieś urządzenia.

    Ja chcę go wykorzystać, bo daje kapitalne możliwości.

    Co do okien, jeśli miałeś wycenę rok temu, to może.
    Dzisiaj pojadę do firmy, która produkuje drewniane okna. Ciekawy jestem jak oni to wycenią.

    adres e-mail masz na privie.

    pozdrawiam,

    P.

  7. #1247

    Domyślnie

    Robert,
    bede musiala to uzupelnic to wyleka, nie mam wyboru, ale dopiero na wiosnie, jak temperatura sie podnisie. Nie jest to problem bo izolacja, styropin jest zrobiony., Zroby sie, ale teraz mam naturalny przewiew, a muse ograc dom do 7-8C.. to jest min ze by mogli szpachlowac plyt gypsowych i ulorzyc plytki w kotlowni na podlodze pod pieca..
    Co do okna, kazdy wybiera to co lubi i ti na co stac.
    U mnie na strych:rekuperator+dgp. Do pracy i uciecki mamy kabinet na dole.. a ot mojej maly pocziechy sie nie uczienie.. i na koncu swiata mne znajdzie. My na strych mamy kaloryfer, kanalizacja(s powodu rekuperatora...Ale to pomiszczenie na kabinet tak, ale tak jak moje dzieci chcieli na kino domowe, ze silownia to absurd s powodu stropu. Musialam bym dolorzyc kupy forsy to izolowac ze by nie bylo slychac w sypialniach jak tom ktos chodzi.

  8. #1248

    Domyślnie

    A jak rozwiązaliście dotarcie na ten faktycznie duży strych ? W oryginalnym projekcie jest tylko właz. To raczej mało wygodny sposób jeśli chce się to miejsce często użytkować.

  9. #1249

    Domyślnie

    Ja zrobilem wiekszy otwor (ale i tak za maly) 80x 180cm. Schodki wyjda dosyc strome, i takie z lekka kacze.
    Dodatkowo mam szerszy korytarz. Jak sie gdzies cofniecie na forum to jest tam zdjecie z korytarza. Scianka do pokoju na przeciwko schodow jest o 60-70 cm przesunieta w glab. Zrobilo sie miejsce na schody.

    Mam jeszcze dylemat. Ten otwor moglby byc jednak dlugi na 2m, bo tak wychodzi mi ze bede haczyc glowa o krawedz (wysokos od stopnia do krawedzi 1.61m). Nie wiem czy zrobic jezszcze bardziej strome schodki czy sie pochylac przy wchodzeniu/schodzeniu. Koles od schodow sugeruje schylanie
    Pozdrawiam
    C.



    Cytat Napisał DG
    A jak rozwiązaliście dotarcie na ten faktycznie duży strych ? W oryginalnym projekcie jest tylko właz. To raczej mało wygodny sposób jeśli chce się to miejsce często użytkować.

  10. #1250

  11. #1251

    Domyślnie

    My mamy wlaz 80x120,
    jest mozliwosz zrobienia schody w pokoju nad wykuszem..ale my z tym zrezygnowalismy. Szkoda mi bylo pokoju a i dodatkowe 65m do grzania w zimie, nie za bardzo mi sie usmichalo...

  12. #1252

    Domyślnie

    A co to za rurki PCV w tych trójkątach ?
    fabrycznie, czy inwencja murarzy?


    pozdrawiam,

    P.

    p.s.
    kurcze... już chciałem zamawiać Creatona i oczywiście zapodałem "szukaj"
    straszne rzeczy o nim wypisują ostatni...

  13. #1253

    Domyślnie

    Peacemaker,
    ten stryszek na gorze nie ma wentylacji. Wogule nie jest zaprojektowana. On w projekcje jest strych nieurztkowy. Ta rura pcv jest wentylacja dla niego. My mamy tam wszystko ocieplona z welna, karton gyps..no e musielismy zrobyc wentylacji. Komien nastepny ot creatona byl drogi..to zrobylismy w ten sposob. Metalowe rury to czierpnia i wyrzutnia do rekoperatora. Na razie wyglada brzytko, ale jak przyjdzie elewacja to sie pochowa.

  14. #1254

    Domyślnie

    Dzięki Muci za Twoje uwagi!
    Czyli, że wypada przewidzieć już teraz taką wentylację, albo później kombinować?

    Tym bardziej, że nasz będzie użytkowy.

    ale, ale... gdzie są Twoje zdjęcia?

    pozdrawiam,

    P.

  15. #1255

    Domyślnie

    Peacemaker,
    zdiecia ktory wstawil thomasso to moj dom.. Podobalici sie moje okna ala "retro". poweim ze w realu sa o duzo pieknejszy..
    Jeszsce jedna rada, jak bedes robyl dach, kup troche wencej blachy, ze by ci zostalo za parapet do okna trojkatnego. Z powodu ze to jest bardzo specyfycny parapet, u nas go bedzie robyl dekarz..My jestesmy zadowoleni s Creatona, ju z mam go pol roku i nic,na razie sie nie dzeje. Nie przebarwila, nie popenkala.
    Wybralam Creatona z powodu gesiorow i dachowek bocznych ,bardzo nam sie spodobali. Byli mnejszy niz te naprzyklad Rup-a(gesiory) a dachowka boczna jest 2 razy wecej (popatrz nad lukarnich), inny system ma Creaton. Mozesz porownac, patrzac na zdiecia mojego domu i domu Roberta.Robert ma Rup-a, a ja mam Creatona.To jest tylko kwestia gustu a nie jakosci dacowek.

  16. #1256
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiotrMaz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Byliśmy na budowach O2

    Witajcie!

    dzięki uprzejmości Moniki i Iwony w weekend moglismy podziwiać postepy budowy O2 w Michałowicach i Pruszkowie. Okazało się że każdy dom jest inny chociaż ten sam projekt .
    My zainteresowani jesteśmy O1 i dlatego liczymy na kontakt od Jacka który w naszej okolicy buduje O1 z podpiwniczeniem. Jacku odezwij się w wolnej chwili.

    Pozdrowienia i podziękowania
    Piotr[/list]

  17. #1257

    Domyślnie

    Witam.
    Łuk z tyłu wylany
    z przodu jak w projekcie.
    Koszt samych tylko rolet z napędem - 12 tys. hehehe.
    Przecież bez rolet też można żyć

    Murarze trochę mnie martwią. Zaczynają świrować Wymurowali cały komin do samej góry.
    Mam wrażenie, że jak zawieje to się obali.

    pozdrawiam,

    Peacemaker.

    edit:
    kto ocieplał lukarny po bokach? murarze czy dekarze?

  18. #1258

    Domyślnie

    Robert, pięknie już Wasz dom wygląda! Ale jeszcze kilka miesięcy i nasz taki będzie Całkiem solidne zrobiłeś te ramy z foliami zamiast okien! Kiedy wstawiasz okna? Czy są jakieś przeciwwskazania, żeby okna wstawiać w zimie? Bo nasz kierownik budowy mówi, że jak dobre okna to dobre, kiedyś wstawiało się przed tynkami, np. tu gdzie teraz mieszkam były wstawiane przed i Bogu dziękować 7 lat jest wszystko OK, więc się łamiemy.
    Peacemaker, my w ogóle nie robiliśmy dziury w kominie. Niech kominkarz sam sobie zrobi tam, gdzie będzie dobrze. Amen.
    A dach właśnie zamówiliśmy Creatona. Raz się żyje. Kolor nam się strasznie podobał i już. Bo u nas będzie brąz matowy. A te kominki wentylacyjne to masz rację - rozbój na prostej drodze Tylko niestety jesteśmy chyba pierwsi, którzy taki kolor zamówili i nie chcą nam dać próbki dachówki w składzie, a chcieliśmy ją przymierzyć do klinkieru na kominy...
    Muci, thomasso, okna są rzeczywiście piękne, przypominam się o namiary Czy drzwi wejściowe też tam zamawialiście? Patrzyliśmy na ich stronce i jedne nam się strasznie podobają... Muszę już szybko w miarę się za to zabrać. No i w ogóle już macie tak zaawansowany dom... Jakby się człowiek uparł, to chyba byście się na Wielkanoc mogli przeprowadzać??? I przyłączam się do pytania: kto Wam ocieplał te lukarny?
    Peacemaker, robert, pokój nad garażem u nas będzie tak zwanym fun-room'em Mąż planuje stół do bilarda, barek i TV Aaaa... dopiero teraz widzę, że piszecie o "strychu". Tu, gdzie teraz mieszkam jest na strychu ciemnia (do wywoływania zdjęć samemu, oddzielona ścianką od reszty) oraz graciarnia (nawet nie wiecie, ile tego można zgromadzić: narty, buty narciarskie, śpiwory, plecaki, namioty, walizki, zimowe kurtki, buty, ciuchy zimowe/letnie... No i jak jakieś większe imprezy bywały to towarzystwo pokotem spało. A tak btw, to było to pierwsze wykończone pomieszczenie w domu

  19. #1259

    Domyślnie

    Ania, Peac:
    lukarny na bokach ocieplał dekarz ... chyb ten sam co u Muci

    Odnośnie okien zimą - dla nas ryzykiem jest wstawianie drewnianych okien przy mokrych tynkach i wylewkach (zagrożenie wysoką wilgotnością i ewentualnym wypaczeniem okien pomimo różnych zapewnień wykonawców i producenta - lepiej nie ryzykować, nikt kosztów nie zwróci i nie planujemy wprowadzić się za tydzień).

    Strych wentylujemy rekuperatorem - obliczyli, zgodziło się/było możliwe - więc jest nawiew i wywiew. Graciarnia wg bieżących planów.

  20. #1260

    Domyślnie

    Ania,
    drzwi sa s tej samy firmy co okna. Zaluje zenie robia drzwi wewnetrzne, tez bym tam sobie zamowila. Napiar ci podesla na priva, ale po poludniu..N aswieta wielkanocne, nie ma mowy nie wyrobimy czasowo. Nie tyle ekyp, niz ja nie jestem w stanie pracowac i wszystko douzgadniac, majac 3 dzieci na glowie. Sami widzeliscie co bylo w piatek 4 ekipy na raz..to nie jest naj lepsze rozawizanie. Ale czerwiec to jest na razie bardzo realny miesiac
    Lukarnie ocieplala dekraz, ale moga to zrobyc i murarzy, nie ma przecyw skazan.

Strona 63 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony