dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 121
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 2401
  1. #1261

    Domyślnie

    Muci, czy mozesz dac mi namiary na sklad w ktorym zamawialiscie dachowki Creatona (czy oni sami przeliczaja potrzebne ilosci dachowki i pozostalych elementow na dach). Okna faktycznie masz bardzo ladne - prosze o namiary na firme od okien.

    PiotrMaz, zapraszam do nas na budowe (ciagle etap ukladania stropu nad parterem). Namiary wysylam Ci na maila.

    Prosze o info ile placiliscie za brame garazowa - w sobote sprawdzalem cene Hormanna - brazowa, kaseton M 2250x5000 plus mechanizm + montaz ok 9-10tys. Czy to duzo?

    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #1262

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekpodkowa
    Muci, czy mozesz dac mi namiary na sklad w ktorym zamawialiscie dachowki Creatona (czy oni sami przeliczaja potrzebne ilosci dachowki i pozostalych elementow na dach). Okna faktycznie masz bardzo ladne - prosze o namiary na firme od okien.

    PiotrMaz, zapraszam do nas na budowe (ciagle etap ukladania stropu nad parterem). Namiary wysylam Ci na maila.

    Prosze o info ile placiliscie za brame garazowa - w sobote sprawdzalem cene Hormanna - brazowa, kaseton M 2250x5000 plus mechanizm + montaz ok 9-10tys. Czy to duzo?

    Pozdrawiam
    Jacek

    witaj,
    dachowka
    Dachlux - Michal Dabrowicz 0500 116 292. Dostaniesz wyliczenia - dachowka, dodatki, rynny , okna. Dobre ceny i obsluga bez zastrzezen)

    Okna- firma Bildau z Plocka- tu juz telefon poda Ci Muci.)

  3. #1263

    Domyślnie

    Jacek,
    my mamy Normstahla. Polecam firma "Amber" z Ozar. Mazowiecki( autoryzowany przedstawiciel). Tez sprzedaja Hormana. My za 2 bramy+2 automaty, zaplaczylismy troche mnej. Namiar na okna wysle na priva

  4. #1264

    Domyślnie

    Cześć,
    ale wasze chałupki pięknie urosły przez ten czas !!!

    Kochani, my zbliżamy się wielkimi krokami do TEGO WYCZEKANEGO DNIA - PRZEPROWADZKI !
    Wyznaczyliśmy sobie datę 14 grudnia i tak mam nadzieję zostanie. Teraz najfajniejszy okres u nas, bo ubieramy te puste pokoje w mebelki, zasłonki i różne fajne bibelociki. Robi się domowo i bardzo chcemy już mieszkać w upragnionym domu.
    Pozdrawiam Was cieplutko!

  5. #1265

    Domyślnie

    Muci, Thomasso dzieki za namiary na dachowke i okna.
    Co do bramy garazowej to napewno sprawdze ile taka brama kosztuje w Normstahl.

    Pozdrawiam
    Jacek

  6. #1266

    Domyślnie

    Muci, dzięki za namiary. A Ty świetnie sobie radzisz z tym wszystkim, naprawdę podziwiam. Robota idzie, aż miło patrzeć! I wszyscy budowlańcy w Ciebie jak w obrazek
    Jacekpodkowa, a my zamawiamy w Dachluxie też, ale koło Babic. Co do bram, to Wiśniowski jest chyba tańszy... Niedawno pytałam się o 500x210 kaseton brąz i dostałam cenę ok.5200 brutto bez napędu z montażem. Z kolei Normstahl bez montażu i napędu za taki rozmiar zaśpiewał sobie ok.6500...
    Anusia, no to wielkie gratulacje!!! Niedawno się zastanawiałam, co tam u Was, właściwie byłam przekonana, że pewnie jesteście już po przeprowadzce Skorzystajcie z okazji i powyrzucajcie wszystkie stare graty zaśmiecające mieszkanie Powodzenia! Rozumiem, że Wigilia rodzinna u Ciebie??????

  7. #1267

    Domyślnie

    Problemy, problemy, problemy....
    Widzę, że karpiówka rządzi

    No nic... ja dzisiaj zamawiam w końcu Kera Pfane miedzianą, choć nie jestem przekonany do końca, czy aby nie przepłacam (względem Robena).

    Czy rynny macie Marleya, czy może jakieś stalowe i ile was wyniosły?

    Czy do wykońćzenia kominów użyliście cegły czy płytek klinkierowych?

    pozdrawiam,

    Peacemaker.

  8. #1268

    Domyślnie

    Anisia,
    dobzre ze nie zapomnialas o forum i zazdrosce przeprowadzke i to ze juz biegasz tylko po sklepach meblowych..) Moze sie pochwalis z nowymi fotka mi.
    Robert,
    ta wemtylacja (te rury) strzyszku, bedzie dzialala w tedy, kiedy ne chodzi rekuperator. On nie bedzie chodzil caly czas. Sa takie okresy, gdzie jest nie oplacalny i nie bedzie potrzeba.
    Peacemaker,
    my mamy rynny stalowe, ile kosztowalo, zobaczys na 3 strony do przodu. Wykonczeniwka kominow polowki cegli klinkerowej. Moje murarzy narzekali strasznie, do s polowkach ciezko sie buduje, ale jest mnejszy obciarzenie dla komina. Oni sie nawet bali ze komin od kotlowni sie zawli, taki waski byl i byli dodatlowe zmocnienie dla niego.

  9. #1269

    Domyślnie

    brama Normstahla jest nieporównywalnie lepsza od Wiśniowskiego.
    Dachlux k. Starych Babic jest OK - też tam kupowaliśmy dachówkę (P. Damian).
    Rynny mamy Galeco (stalowe) w cenie Marleya - dobra ofertę otrzymaliśmy z Dachluxu w Babicach.

  10. #1270

    Domyślnie

    Ania, ja też nie spodziewałam się, że tak długo zajmie nam wykończenie domu. Wydawało się nam, że wystarczy pójść, kupić i wstawić do domu, byleby tylko kasy nie zabrakło. A położenie płytek w łazienkach, to tylko kwestia wyboru fajnych płytek. Jednak, to okazał się najbardziej wyczerpujący etap. I finansowo i psychicznie. Trzeba mieć stalowe nerwy lub bardzo zasobny portfel i nie przejmować się ciągłymi dopłatami do każdej śrubeczki, kołeczka i gwoździka wbitego w ścianę. Wyceny i kosztorysy mogą posłużyć co najwyżej jako podpałka do kominka. Na meble czekamy 3 miesiące. No, ale zbliża się koniec i obiecuję, że jak wszystko stanie na swoim miejscu, to pokażę wam co wycudowałam.

  11. #1271

    Domyślnie

    Jakiś czas temu Muci napisała :
    [ta wemtylacja (te rury) strzyszku, bedzie dzialala w tedy, kiedy ne chodzi rekuperator. On nie bedzie chodzil caly czas. Sa takie okresy, gdzie jest nie oplacalny i nie bedzie potrzeba.]

    Mam do Was pytanie : czy rekuperator może być wyłaczony przez dłuższy czas ?
    Czy wówczas dom jest całkowicie pozbawiony wentylacji ?
    Czy wentylacja mechaniczna musi być uwzględniona w projekcie oddanym do pozwolenia na budowę, czy też można ją wprowadzić w trakcie budowy ?

    Pozdrawiam, DG.[/quote]

  12. #1272

    Domyślnie

    DG,
    my bedziemy mieli normalna (frawytacjina)wentylacja + mechaniczna. Zasada dziala albo jedna , albo druga. Jak chodzi rekuperator, mechanicznej musis wylaczyc. Beda anemostaty, zamontowane w kratkach wentylacjinych. Rekuperator jest nie oplacalny w tedy, kiedy niema roznicy temperatur pomiedzy domu i na zewnac. Mozna w tedy wylaczyc i bedzie dzialala mechaniczna wentylacja.
    Wiem ze ludzi rezygnuja z grawytacjinej, jak jest rekuperator..ale my zdecydowalismy inacej. W tej chwili jescze nie mamy rekuperatora, dom zamknety..dziala mechaniczna. inacej wszystko sie kisi w srodku.
    To kwestia wyboru. Jest duzo informacja na temn temat w inetu.

  13. #1273

    Domyślnie

    Dzięki Muci. Jakoś sam nie wpadłem na to że można mieć i jedno i drugie. Teraz mnie olśniło, bo chyba jest to dobre rozwiązanie. Wcześniej obawiałem się być skazany na powietrze wyłącznie z rekuperatora. Powiedz mi proszę kto robił dla Ciebie projekt wetylacji.

  14. #1274

    Domyślnie

    Dg,
    nie moge ci poleczyc, bo jest jescze nie skaczona instalacja..i nie wiem jak to sie skaczy.Jesli nie jest pilna sprawa i bede zadowolona, tej firmy bede mogla poleczyc. Bede widziala za gdzies za miesiac. Mam po prosto takie zasadyolecam tylko tych, ktorych sprawdzilam do konca.

  15. #1275

    Domyślnie

    Peacemaker, my nie będziemy mieć karpiówki! Akurat nam nie podeszła... Rynny zamówiliśmy plastikowe, Karolina (to się chyba nazywa Kaczmarek).
    Anusia, tak czy siak, trzymamy kciuki za datę 14 grudnia!

  16. #1276

    Domyślnie

    Peacemaker,
    Prosiłeś o fotki i oto są. Stan z minionej soboty.
    http://foto.onet.pl/gqyga,s8ge38y6vc...html?D=1#cpa58
    Pozdrawiam
    C.

  17. #1277

    Domyślnie

    Co prawda z pewnym opoznieniem, ale wreszcie udalo mi sie do tego usiac
    Zaczynajac od poczatku, dzieki uprzejmosci forumowej kolerzanki - SuperIwony, mialem przyjemnosc zobaczyc jak wyglada jej Orchidea 2 i oczywiscie poznac ja osobiscie Za jej zgoda umieszczam kilka fotek z budowy.

    Absyda - minimalizacja mostkow termicznych przez zastosowanie przycietych bloczkow:


    Widok absydy z drugiej strony:


    Zmieniona konstrukcja dachu, bez HEBow:


    Po podniesieniu sciany kolankowej na calej gorze (na dole zreszta tez) powiekszono takze okno w pokoju nad garazem:


    Dom w pelnej okazalosci:


    Na uwage zasluguje bardzo ladne wykonanie - rowno i czysto.

    PS: Czekam na juz zamowiony projekt Orchidei 2

  18. #1278

    Domyślnie

    Cannondale,
    gratoluje psotepow!. Juz nie dlugo przeprowadzka.
    Sako,
    na zdjeiciach nie wydac podniesenie scisnki kolankowej. Na 100% nie jest podniesiona w pomieszcenie nad garazem. To nie jest karpiowka, ale jesli chces zrezygnowac z HEB-ow. Radze przeliczeniekonstrukcje dachu przez konstruktora.
    Robert,
    mam pytanko: Moze sie interesowales i nasz namiary na wyporzycenie maszyna do osuszanie domow? U nas sie okazalo ze kominek nie ogrzeje caly dom na tle ille bym chciala. Mam problemik s kotlownia i garazem. Jest za wylgotno, muse troche podsuszyc, ze by mozna klasc gladz gypsowa.

  19. #1279

    Domyślnie

    Cannondale - czapki z głów. Gratulacje. To chyba już finisz. Pozazdrościć.

  20. #1280

    Domyślnie

    Cześć!

    Czy robiliście tą ściankę w kuchni? tą spiżarnię?

    Czy kombinowaliście coś z górą? Znaczy jak się wchodzi po schodach na piętro - ta ściana na wejściu - chcemy ją skrócić, żeby tak nie przytłaczała na wejściu

    No i chcieliśmy tak przesunąć ściankę (po prawej stronie), żeby zamknąć łazienkę w pokoju. Tylko akurat to jest trochę bez sensu

    pozdrawiam,

    Peacemaker.

    edit:

    dzięki, Cannondale!!!

Strona 64 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony