dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 121
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 2401
  1. #1821

    Domyślnie

    tak niko777, veka to pcv, drewniane bardzo mi sie podobaja, ale niechcialam ze wzgledu na potrzebe czestej konserwacji
    dzieki za odpowiedz o inteligentnym domku, mezowi dam, niech poczyta

    a w sypialni dlaczego podlogowe ma sie nie sprawdzac?
    bo nie rozumiem .... u mnie w rodzinie podlogowe ma brat juz od ok 17 lat i nie zamienil by go na zadne inne
    Drugi brat ma od jakis 10 lat i tez nie zaluje

  2. #1822

    Domyślnie

    niko777 mam pytanie czy orientujesz sie ile samo położenie kabli może wynieść i na jakim etapie budowy ta firma wchodzi?? Ten system bezpiecznestwa odłączający wszystko jak sie wyjeżdza i opuszczjący rolety jest ciekawy.

  3. #1823

    Domyślnie

    rafał_basia - wszystko zalezy od systemu jaki sie zastosuje jedne wymagaja wiecej kabli inne mniej , są tez bezprzewodowe (xcomfort) musisz rówież wiedziec czego potrzebujesz tzn ile gniazdek , ile punktów swietlnych ( czy sterowane grupami , czy kazde z osobna) ile stref grzewczych , rolet zamykanych pojedynczo i grupami itd. itd. Gotowe kable ma ANIA zapytaj jej ona robiła chyba w EIB .
    Kable kładziemy przed tynkami w srodku .

    malutka_2 . Podobno w sypialni grzejemy łóżko od spodu a nie pomieszczenie , dlatego przy duzym łóżku ucieka nam mnóstwo powierzchni grzejnej. No , ale wyjdzie w praniu , najwyzej trzeba bedzie sobie żony poszukać to bedzie dogrzewać w łóżku ;P

  4. #1824

    Domyślnie jakie okna polecacie ??

    wklejam kilka fotek z dzisiejszych odwiedzin na placu budowy...






    do świąt planujemy przykryć się dachówką

    Następną decyzją jaką zamierzamy podjąć jest wybór najkorzystniejszej oferty okien. Złożyliśmy zapytania ofertowe do ponad 10 firm. Oferty wyglądają różnie. Nas interesuje najlepsza jakość w rozsądnej cenie Skłaniamy się ku oknom PCV z szybami P2 lub P4 i okuciami WK2 , wszystkie okna z roletami. Teraz kwestia profili i tu pytanie do was jako iż już w większości jesteście po tych wyborach. Jakich producentów i na jakich profilach, okuciach itp polecacie ??

    Bardzo prosimy o rady i ewentualne fotki waszych okien dla zobrazowania

    pozdrawiam

  5. #1825

    Domyślnie

    rafal_basia, nie wiem co to sa szyby p2 lub p4, my wybralismy k1 a zastanawialismy sie nad k06
    Jednak po przeliczeniu stwierdzilismy, ze wydatek nie jest adekwatny do oszcsednosci ciepla

    Tak jak pisalam wczesniej wybralismy profile veka, bo firma ktora je oferowala, miala ceny przyzwoite no i wg mnie veka to b.dobra jakosc
    A poza tym, wybralismy kolor orzech a wiekszosc firm (przynajmniej te z ktorymi mialam do czynienia) okeinuja biala rame, veka natomiast, najpierw rame barwi a pozniej okleinuje, wiec w razie rysek, nie beda takie widoczne )

    Okna tez mamy juz z roletami, ale nad niemi sie juz zupelnie nie rozczulalam - mam nadzieje, ze slusznie, jedyne co, to rolety sa na silniczki )

    To tak w skrocie

    Czy na tych zdjeciach dobrze widze, ze domek macie juz ocieplony?

  6. #1826

    Domyślnie

    Tak domek już ocieplony.
    Dzięki za informacje na temat barwienia profili przed okleinowaniem.
    Teraz zwrócę także na to uwagę bo faktycznie przy zarysowaniach nie ma odrazu bialego.
    Czy moge prosić kilka foto waszych okien ponieważ też chcemy w kolorze orzecha

    pozdrawiam[/quote]

  7. #1827

    Domyślnie



    hej, to jest zdjecie zrobione jeszcze w sklepie

    a tynki w srodku juz tez macie? my planujemy ocieplac jakos na jesien, jak wiekszosc wykonczymy w sroku
    teraz robimy hudraulike, elektryke i ok 15 stycznia jak pogoda pozwoli tynki w srodku

    gdzie sie budujecie?

  8. #1828

    Domyślnie ....

    malutka_2 dzięki serdeczne za zdjęcie, daje to napewno mniej wiecej podgląd jak wygląda orzech.
    My budujemy w Gorzowie, buduje nam firma praktycznie z rodziny dlatego gdy na dach weszła firma wynajęta to oni by nie marnować czasu pociągneli całe ocieplenie z zwenątrz. wewnąrz nie mamy tynków, zaczniemy jak okna wstawimy i trochę przeschnie piwnica bo po deszczach nas troszkę pozalewało.

    Generalnie chcemy zdążyć ze wszystkim do przyszłych świąt a zaczeliśmy w połowie września.

    pozdrawiamy[/b]

  9. #1829

    Domyślnie

    z radoscia donosze iż:
    wczoraj o godz. 16 zakonczylo sie poprawki gipsowe i malowanie calego domku wewnatrz chlopcy dzialali preznie i czysto w miare tanio
    dzis w ramach swiatecznego prezentu znajomi skrzykneli sie i pomogli sprzatac - a chlocy zaczeli skrecac meble,a ze jest 65 paczek wiec troche sie zajdzie jeszcze
    jutro przyjada sofy do salonu(krzesla i stol juz jest) oraz panowie od mebli kuchennych koncza swoja prace
    jutro elektrycy montuja wlacznioki, kontakty lampy a w srode ekipa sprzatajaca
    czakam tylko na tel. z sprawie schodow- podobno beda w czwaretek

    kolorki dulux`u wyszly super, a salon w dodatkiem "alpejskiej łaki"- awangardowo

    najbardziej zaskoczyl- pozytywnie oczywiscie - pokoj szymona- w pasy ten na dorze nad wejsciem wtszedl tak hmmm-chlopieco- w sam raz dla 7 latka
    gazownia twierdzi ze sie wyrobia na swieta
    aha mamy juz kupiona choinke- zywa na swieta- mam nadzieje ze nie ugotuje sie przy kominku
    w ramach prezentow na swieta wkleje fotki juz gotowego wnetrza
    pozdrawiam

  10. #1830

    Domyślnie

    superiwona Szczerze zazdrościmy i gratulujemy życzymy abyście mogli te święta spędzić już w swoim wymarzonym domku (my miejmy nadzieje za prawie ROK), pozdrawiamy

  11. #1831

    Domyślnie

    superiwona, wielkie gratulacje i z niecierpliwoscia czekamy na foteczki

  12. #1832

    Domyślnie

    malutka_2 . Mógłbym prosić o namiar gdzie kupiłaś te okna z roletami?.
    Z góry dziekuje

  13. #1833

    Domyślnie

    hej,
    ale postępy czynicie.... super!!!
    A u nas final na ten rok. Plan troche nie wyrobiony. Jutro ekipa konczy nam dach, otwory zabezpieczone folia na zime i czekamy wiosny.

    W sobote podpisalismy umowe na okna i drzwi zewnetrzne. Szyba P4, okucia na dole WK2, na gorze-W1, szpros zewnetrzny, nakladany, kolor - orzech. Widzialam w sobote okna na innej budowie , w tym samym kolorze, bo producent dal mi cynk ze montuje blisko mnie takie same okna. Slicznie wygladaja, az mi bylo zal ze to jeszce nie moje.
    Ja na swoje okna musze czekac do marca. Montujemy je po tynkach.

    Co do ogrzewanie podlogowego, to slyszalam opinie ze nie zaleca sie tego rozwiazania do sypialni, ze wzgledu na unoszacy sie kurz na wysokosci 0,5 m. Na tej wlasnie wyysokosci spisz i wszystko wdychasz.
    W salonie, lazience jak najbardziej.

    Pytanie do tych ktorzy robili lub maja zamiar robic rekuperacje. Czy mozecie polecic jakas firme? W O1 jaka jest mniej wiecej koszt tej instalacji?

    Iwona, zamiesczaj fotki ,a nie trzymasz w niepewnosci cale rzesze forumowiczów
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  14. #1834

    Domyślnie

    malaza - czy mógłbym się dowiedzieć jakie okna zamówiliście ?? jaki producent, na jakim profilu itp?? Jesteśmy dokładnie na tym samym etapie i mamy dylemat co do profilu czy Rehau czy Aluplast i inne, co do koloru czy orzech czy dąb, chcemy ciemne.
    My szukamy dystrybutora w lubuskim lub w wielkopolskim ewentualnie zachodniopomorskie, czy możesz kogos polecić ??

    pozdrawiam

  15. #1835

    Domyślnie Docieplenie poddasza

    Witam,

    Czy mozecie napisac jak macie docieplone poddasze a w szczegolnosci jak dociepliliscie stalowe ramki ?

    Nasz dekarz dal grubsze krokwie, miedzy nimi 20cm welny mineralnej i w zasadzie na tym chce zakonczyc - 20cm jest tez w projekcie.
    Literatura wskazuje ze na krokwie dobrze dac dodatkowa warstwe welny - 5cm, zeby zlikwidowac ew. mostki termiczne przy krokwiach - czy rzeczywiscie trzeba jesli welna jest szczelnie ulozona miedzy krokwiami ?

    Natomiast chetnie dowiemy sie jak macie docieplone od zewnatrz i od wewnatrz stalowe ramki, ktore sa gigantycznymi mostkami cieplnymi.
    mateusz i ania

  16. #1836

    Domyślnie

    rafal_basia,
    wyslalam wiadomość o oknach na priv`a.
    Ponawiam prośbę o godne polecenia firmy zajmujące się wentylacja mechaniczną.
    pozdrawiam zimowo
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  17. #1837

    Domyślnie

    Zdrowych wesołych Świąt i niech się mury pną do góry, dla wszystkich budowniczych Orchidei.

  18. #1838

    Domyślnie

    Najlepszego po Świętach

    Jaką podbitkę założyliście/planujecie założyć???

    Mam miedź Creatona na dachu, miedź blachę czołową, miedź rynna (ale inny ten kolor - Marley).
    Okna złoty dąb.

    Dekarz proponuje brązową (ciemny brąz) z oferty firmy Royal. Jest ewentualnie do wyboru jasny orzech (Royal), ale jakoś mnie nie do końca przekonuje. Z kolei ten brąz byłby super, gdyby rynny były brązowe...

    Zagwozdka...

    Gamrat i Plastivan produkują podbitkę w złotym dębie, ale nie znam tych firm.

    pozdrawiam,

    P.



  19. #1839

    Domyślnie

    Peacemaker,
    My palnujemy podbitke drewnianą,w kolorze stolarki. Rynny mamy Marley (brąz), dach - czekolada P50 ButMat.
    Podbitke moze zamowimy u tego samego stolarza co okna, wiec jest szansa ze bedziemymiec taki sam kolor.

    Mam pytanie o elewacje w Twoim domku. Czy ten klinkier to plytki czy polowka cegla?My cemy zrobic wejscie tak jak jest w projekcie i zastanawiamy sie nad scianka z polowki cegly, bo plytki moga odpasc na takiej powierzchni.
    Co myslisz?
    pozdrawiam
    -------------------------------------------------------------------
    W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień.....

  20. #1840

    Domyślnie

    Cześć
    Cegła na elewacji i wokół domu to cegła cięta na plytkę ( z jednej cegły 2 płytki, z jednej cegły jeden narożnik).

    Wszystko zrobione przez lokalnego dystrybutora (cięcie i dostawa) zgodnie z zamówieniem.

    poniżej fotki.













    p.s.

    mamy już balkony.... fotki jutro w ciągu dnia

    i jak chcecie to mur wjazdowy, już z pełnej cegły

    dobranoc.

    M.

Strona 92 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony