dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Szerokość łóżka dla dwojga.

Głosujących
214. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • mniej ni

    17 7,94%
  • 82 38,32%
  • 58 27,10%
  • 42 19,63%
  • 15 7,01%
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 472
  1. #1

    Domyślnie Jakie łóżko, łoże dla dwojga? - szerokość

    Jakie macie, albo jakie zamierzacie kupić i dlaczego takiej wielkości. Może jakieś firmy polecacie, podajcie cenę przy okazji.

    My teraz śpimy na wersalce i jest zdecydowanie za ciasno , myśleliśmy więc o 160 cm, ale znajomy mówi, że za wąskie, to już sama nie wiem.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Mamy łóżko które ma 170 cm szerokości i jest super .Nawet jak nasza mała wejdzie w nocy do łóżka to jest to prawie nieodczwalne . Jest tylko jeden problem mamy jedną wspólną kołderkę i jak mała wejdzie do łóżka to ja budzę się odkryta a mój kochany małżonek z dzieciaczkiem smacznie śpią pod kołderką

  3. #3

    Domyślnie

    Wygodna szerokość łóżka zależy też od postury "łóżkowników".
    Ale dwie kołderki to podstawa. Jakiś czas mordowałam się z pojedynczą szeroką na 180 ale dwie 140/150 zdecydowanie lepiej się sprawdzają.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam łóżko 2x2m i 2 kołderki, korzystających również 2 (jak się te cyferki ładnie poskładały ) - materace i "szczebelki" kupiłem, resztę zrobiłem sam.

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiście zależy od postury śpiących. My na razie mamy do dyspozycji 140cm szerokości. Jeśli śpimy rzeczywiście we dwoje, to wystarcza(ło). Teraz mam z przodu dużą piłkę i zaczynam żądać większych powierzchni (jak śpimy razem, to żeby się przekręcić, muszę się nadbudzić i przesunąć). Z tego, co pamiętam przy starszych dzieciach, jak któreś przyszło (a nie daj Boże oboje) z nami spać, to było już za ciasno. Niestety (a może stety, nie mamy problemu z decyzją) w planowanej sypialni nie zmieści nam się wygodnie szersze łóżko niż z materacem 160. Ale gdyby nie perspektywa małego szkraba śpiącego z nami, to uważałabym, że materac 140 też może być. Dwie kołdry rzeczywiście się przydają - szczególnie, że mamy inne potrzeby cieplne.

  6. #6

    Domyślnie

    My mamy 160 i jest w sam raz. Nawet nasz dodatkowy pół-nocny lokator (pół-nocny, bo przytupuje w środku nocy i zostaje do rana ) mieści się bez problemu - za ciasno robi się dopiero w sobotni poranek, gdy przychodzi do nas na przytulanki jeszcze starsze dziecko .
    Natomiast ilość kołderek - jedna kołderka była super - ach, jaka przyjemna bliskość! - dopóki sypialiśmy sami. Teraz, gdy mamy przez pół nocy lokatora pomiędzy nami, musieliśmy zainwestować w drugą.

  7. #7
    Pikuś
    Guest
    Pikuś

    Domyślnie

    Zaraz po ślubie to może być mniej niż 160 cm, czym dłuższy staż małżeński to i 240 cm może być za mało!

  8. #8

    Domyślnie

    Zwłaszcza, jeśli rozmiary małżonków rosną wraz ze stażem...

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie się marzy okrągłe, tak ze 3 m średnicy - niekoniecznie obrotowe. Niestety nie w tym domku.
    Pozdrowionka
    Metal

  10. #10

    Domyślnie

    Sprawdziłam na sobie, ze najlepiej śpi mi sie na materacu 90cm - dlatego łóżko będzie u nas miało 180 i oczywiscie dwie kołderki - ja sie tak opatulam kołdrą, ze dla męża nic by nie starczyło

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    My mamy "140" i to był dobry rozmiar, jak nie było jeszcze współlokatorów... Teraz czasami musimy się mieścić i w 4, dzieci śpią w poprzek, a my na bokach - w takim wariancie to by i 200 nie wystarczyło.
    W domu chcemy mieć "160", w naszej zaplanowanej sypialni więcej się nie zmieści - ale myślę, że taki rozmiar pozwoli na wygodne spanie i zabawy z dzieciakami poranną porą. Dwie kołdry to podstawa. Zwłaszcza jak różnica we wzroście przekracza 30 cm...
    Pozdrawiam,
    gaga2

  12. #12

    Domyślnie

    Alanta - a ja tak się opatulam mężem, że dla kołderki nie starcza...

    P.S.
    Oczywiście tylko do północy. Bo gdy zegar bije dwunastą, bal się kończy i wraca do nas jak bumerang nasz domowy Kopciuszek (TEN Kopciuszek, nie TA Kopciuszek). Bez pantofelków.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Mamy łóżko 160 x 200, dwie kołderki i jest super. Czasami jest troszkę przyciasnawo gdy przychodzi do nas nasza pociecha.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Widzę,że nie tylko ja mam problem z tuptającym w nocy maluszkiem .Na początku zanosiliśmy ją z powrotem ale było to bezcelowe.Karolcia gdy przychodzi kładzie się zaraz z brzegu,tak że nawet czasem nie zauważymy i nie jeden raz mąż strącił ją na podłogę (niechcący )

  15. #15

    Domyślnie

    My mamy 160x200, 1 materac i 2 kołdry. Jest nam wygodnie, chociaż uważam, że optymalnie jest 180x200. Kupiliśmy sobie niedawno wspaniałą pierzynkę 220x200. Jest cudowna, niezbyt lekka i niezbyt ciężka, ale... nie możemy dostać opdowiedniej poszewki /te o odpowiednich rozmiarach są zapinane na zamek, a żadne z nas nie chce zamkowej części po swojej stronie/. Rozmiar kołderki jest wielce rokujący: możemy w przyszłości powiększyć sobie rodzinkę bądź łóżko, bądź jedno i drugie .

  16. #16

    Domyślnie

    140 zdecydowanie za mało, 160 dobrze, ale planuję 180. Dwie kołdry to podstawa, ja śpię jak naleśnik, tylko uszy mi wystają. Mój maluch ładuje się od razu między nas, a zajmuje sporo miejsca.

  17. #17

    Domyślnie

    140 - minimum
    160 - ekonomicznie
    180 - wygoda
    200 i więcej - rozpusta, ale czemu nie ?
    i obowiązkowo 2 kołderki
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  18. #18
    Malwina
    Guest
    Malwina

    Domyślnie

    A my mamy 2x2,20, bo moj maz jest wysoki. Kolderki tez mamy dwie. Od czasu do czasu wpada do nas coreczka i niestety mimo takich gabarytow lozka nie ma juz dla nas miejsca.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Od 10 lat mamy 140cm i nie marzymy o większym, czasami mamy dwie kołderki. Z tym, że i nasze rozmiary są skromne w sumie 125kg. Myślę, że to może być dobry wzór:
    min. szerokość łoża > od sumy kg jego współużytkowników.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki za rady

    Zaraz po ślubie to może być mniej niż 160 cm, czym dłuższy staż małżeński to i 240 cm może być za mało!

    Pikuś - święta racja

    Ja nie mogę zapomnieć hotelowego wielkiego łoża, miało nie wiem czy dwa metry czy ze dwa dwadzieścia, ale spało się tak jakbyśmy spali oddzielnie. To było cudo.

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony