dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Saloon?!

  1. #1

    Domyślnie Saloon?!

    No właśnie pokażcie Wasze living-roomy i pomysły na nie!

    A przy okazji doradźcie mi, bo nabawiam sie tu kompleksów. Marzy mi sie taki salon: belki na sufit - ciemny brąz , ciemne ramy okien, beże, brązy, rogi jelenie i tp., bieznik polski wełniany, ława z grubego bala. Pewnie skórzana sofa - ale na to chyba poczekam. No i jaki to styl - holendersko - rustykalny??? Może ktoś ma coś w tym stylu albo znalazł fotki. I jak gęsto kłaść te belki na sufit w pomieszczeniu 5/6, żeby osuiągnąć efekt.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja znalazłam coś takiego:




    Niekt z was nie wykańcza w takim stylu?

  3. #3

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    zerknij do mojego watku, ale strasznie długi.
    Znalazłam na szybkiego to:


    http://www.kahrs.com/ImageStoreNET/U...wG.jpg?id=1529

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    w mimi-inspiracjach sa dziesiatki fotek z belkami, bo sama je uwielbiam

  6. #6

    Domyślnie

    Mimi! Dzięki.
    Rzeczywiście dużo tego - trochę przeglądałam. Przyznam jednak, że chętenie obejrzałabym wnętrza żywe. nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale te katalogowe najczęściej nie mają "duszy", a mi w tworzeniu właśnie najbardziej chodzi o nią, jakkolwiek by ją pojmować.
    :)

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    oj to prawda.
    czasem nawet widać na fotce, ze belki są tylko na fragmencie sufitu - tym, który jest eksponowany

    Polecam francuskie wydawnictwo - Art et decoration

    są tam w większości wnętrza z prawdziwych domów, zwłaszcza tych starych.
    Cudowne
    Same belki, schody ciężkie, ze zniszczonych dech, tynki przecierane.
    Terakota zrobiona ze starych dachówek, kamienie.
    Znajdziesz w empiku

  8. #8

    Domyślnie

    rzeczywiście jest bjuty!!!! Wklejam:



    JA CHCE JESZCZE!!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Znalazłam może nie tyle salony, co meble kolonialne z drewna tekowego;
    www.innemeble.pl - śliczne, choć aranżacje takie sobie:








    No wkejcie cóś ładne...
    I takie raelniejsze, bo takiego paleniska jak wyżej to sobie nie strzelę...

  10. #10

    Domyślnie

    Polecam udanie się do dużego sklepu meblowego Almi-Decor - mają tam super stylistów, tylko te ceny...


    Kuba

  11. #11

    Domyślnie

    No to mnie te ceny troszkę niekoniecznie...
    Mam nadzieję wypracować sobie jakąś wizję, zrobić podstawy (kominek, te belki na sufit) i elektricity w odpowiedznich miejscach, a meble dokupować stponiowo - może w starociach. Bardziej chodzi mi o pomysł na wykończeniel, ub pewne zasady projektowania, niż o same meble.
    Czasami myślę, że bez architekta wnętrz nie dam rady zrealizować spójnej koncepcji. Nie wiem jak inni to robią...
    :)

  12. #12

    Domyślnie

    PS. A tak dokładniej to gdzie te sklepy w Warsaw? Będę za 2 tygodnie, to może coś obejrzę skoro polecasz stylistów - to też zawsze jakaś inspiracja, nie?

  13. #13

    Domyślnie Re: Saloon?!

    Cytat Napisał Monika B
    No właśnie pokażcie Wasze living-roomy i pomysły na nie!

    Marzy mi sie taki salon: belki na sufit - ciemny brąz , ciemne ramy okien, beże, brązy, rogi jelenie i tp., bieznik polski wełniany, ława z grubego bala.
    Może być taki ?:

    All rights reserved.

  14. #14

    Domyślnie

    Wow! Mur z tyłu jest super. Trochę trudno dojrzeć kominek. Całość wygląda prawie jak zamek! Ja myslę raczej o samych belkach na sufit. Może co 1,5m? Raczej drzewniane, ale znalazłam to:
    http://www.konsulta.stmp.pl/produkty.htm
    i nie wiem czy warto?
    Plastik to zawsze plastik. Nie wiem jeszcze jak cenowo. Może wiecie?Poza tym wychodzi na to, że w takim wnętrzu najlepiej wychodzą białe ściany.

    Dołączam jeszcze inne znalezisko:




    I taka skrzyneczka:


    Nie mam czasu szperać...
    Myslałam, że ktoś już sobie w domku coś takiego strzelił i pokaże.
    Ja mam kolekcję słomianych kapeluszy (nasze, vietnamskie i chińskie) -, a ostatnio mąż przywiózł mi miotłę!
    Tylko dzieci mi zabrazły do zabawy w Harrego Pottera!

    I jedna rzecz, która mnie trochę podłamała. Dotarło do mnie, że trzebaby wszystkie wnętrza wykończyć w podobnym stylu. W salonie belki, a w holu nie? A w kuchni, jeśli półotwarta? Ratujcie mnie!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    , ale znalazłam to:
    http://www.konsulta.stmp.pl/produkty.htm
    i nie wiem czy warto?
    Plastik to zawsze plastik. Nie wiem jeszcze jak cenowo. Może wiecie?Poza tym wychodzi na to, że w takim wnętrzu najlepiej wychodzą białe ściany.
    Plastik to plastik , to raz
    a dwa -na zdjeciu tez moze ladniej wygladac .Kiedys widzialam na zywca , jak dla mnie tragedia .Wiem , ze nie kupisz nie ogladajac , ale raczej sie nie ludz .Mysl o naturalnych belkach, powodzenia

  16. #16

    Domyślnie

    Tak mi się też wydaje. Jeszcze się nie dowiadywałam, czy taka bela pod sufit ma parametry konstrukcyjnej czy są np. tańsze lub z innych drzew?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony