dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jestem na etapie wykonczeniowki po dwoch latach od rozpoczecia
    budowy. W tej chwili wracam do kilku rzeczy ktore byly robione wczesniej. Najwiekszy problem to cieknace kominy (trzy sztuki).
    Wydalem ok 3000 zl na sam material (WAKAFLEX) sluzacy do ich obrobki , a teraz zwalam cala obroke i robie tradycyjna obrobke z blachy. Wakaflex nie nadaje sie na calosciowa obrobke kominow !!!
    Od strony poludniowej szybko matowieje na ostrym sloncu i odkleja sie od dachowki ceramicznej. W/g mojego nowego dekarza wymienia on teraz duzo obrobek wokol kominow z zastosowaniem
    Wakaflexu kladzionego kilka lat temu. Ten wynalazek propagowany przez Brassa razem z jego dachowka cementowa nie sprawdza sie w praktyce. Nawet jesli jest dobrze ulozony (musi byc cieplo i sucho) po kilku latach zaczynaja sie problemy. Tylko sprawdzone i tradycyjne metody sa najlepsze w budownictwie, bo wytrzymuja probe czasu. Jest to na razie jedyny material ktory zawiodl na budowie juz od razu (reszta poprawek wynika z niedbalstwa i niefachowosci ludzi zatrudnionych przez wykonawce stanu surowego
    otwartego lacznie z dachem, a mianowicie fmy EFKA ze Szczecina, wlasciciel Antoni Jakubowski - uwazajcie na niego mieszkancy woj. Zach.pomorskiego !!) Inwestor: Krzysztof Burzynski, Szczecin

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    mam to samo, eksperci z brass'a mówią , że to wina fachowca

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie do pierwszego Anonimowego:
    Jak uszczelniłeś górny styk komina z blachą ?
    Zdecydowałem się też na to tradycyjne rozwiązanie i dekarz radzi wpuszczać blachę w komin (taki kołnierzyk). Nie jestem pewien czy robienie szczeliny w ścianie komina jest zdrowe.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-10-31 17:42, Jagho wrote:
    Nie jestem pewien czy robienie szczeliny w ścianie komina jest zdrowe.
    A jaką inną widzisz alternatywę? Zdać się jedynie na silikon?
    Nie ma takiej uszczelki która by w końcu nie "puściła".
    Namawiano mnie na wakaflex. Nawet go kupiłem, ale na szczęście hurtownik przyjął go z powrotem. Zdecydowałem się na tradycyjną obróbkę miedzianą. Górale nacięli komin, odpowiednio pozaginali miedź i po roku mogę powiedzieć, że jest OK. Praw grawitacji nie da się oszukać.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irek

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam ten sam problem cięknące kominy bez wakaflexu, tyle, że za namową dekarza zaufałem wyrobowi pod nazwą SPECJALISTYCZNY USZCZELNIACZ DEKARSKI który po miesiącu odkleił się od klinkieru, a miał być doskonały.W tej chwili czekam na poprawki które ma wykonać, czyli nacięcie komina i wpuszczenie blachy w sczelinę jest to chyba najpewniejsza metoda którą preferowałem od początku niestety zamiast własnej intuicji zaufałem dekarzowi.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Wyciagam stary temat. Moje pytanie brzmi:
    Obrobka komina tasma Wakaflex (lub podobna innego producenta) czy tez blacha (miedziana, jak radza niektorzy)?
    Jaka jest wasza opinia a najlepiej doswiadczenia z kilkuletniego uzytkowania danego rozwiazania?
    Pozdrowienia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ponawiam pytanie
    Pozdrowienia

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też mam taki dylemat ?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Przed położeniem dachówki na dachu - mam IBF cementową, pooglądałem kilka budów w celu podglądnięcia "knifów" u speców dekarzy.
    Jedną z rzeczy która mnie właśnie martwiła był sposób obróbki komina. Nie zaufałem w końcu wakaflexowi (może głównie ze względu na cenę) i wybrałem rozwiązanie pośrednie - obróbka blacharska plus taśma uszczelniająca soudal jesli dobrze pamiętam producenta. Dach stoi już ponad rok i ....jak na razie odpukać suchutko
    Czasem te nowe technologie i wynalazki to chyba za szybko chcą wprowadzić na rynek, nie ma to jak technologie sprawdzone przez stulecia.
    Pozdrawiam
    Robert

  10. #10

    Domyślnie

    Też zrezygnowaliśmy z taśmy na rzecz blachy miedzianej.

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo mnie zmartwiliście. Mam nadzieję, że u mnie jakoś ten Wekaflex wytrzyma próbę czasu.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie przecieki

    NO I MAMY POWAŻNY PROBLEM!! Niestety wiele osób, którym dach przecieka koło komina zwala winę na materiał a dlaczego nie na dekarza, co? Wszyscy Państwo którzy tu piszecie, zastanówcie się, przypomnijcie sobie w jakich warunkach pogodowych była klejona taśma WAKAFLEX (są też inne -TOP FLEX firmy Mage itp), jeśli było zimno, poniżej +5 to dobry dekarz powinien ogrzać zarówno taśmę jak i dachówkę przed przyklejeniem taśmy. Jeśli tego nie zrobił to taśma sie odklei (czego nie będzie widać z dołu, bo ona będzie w tym samy miejscu) i będzie zaciekało. Drugą sprawą jest to czy taśma była dociśnięta do komina listwą i potem ta listwa powinna być jeszcze uszczelniona od góry silikonem. Albo może dekarz jak kleił taśmę to ją oderwał i próbował przykleić jeszcze raz - tego się nie da zrobić, raz odklejona jest do wyrzucenia.
    Uff...
    Zenek, podaj cegłe....

  13. #13

    Domyślnie

    Zgadzam się z BBK, trzeba wedle instrukcji, bo potem są problemy. Mam taśmę wekaflex położoną fachowo i myślę, że będzie dobrze.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagho
    Pytanie do pierwszego Anonimowego:
    Jak uszczelniłeś górny styk komina z blachą ?
    Zdecydowałem się też na to tradycyjne rozwiązanie i dekarz radzi wpuszczać blachę w komin (taki kołnierzyk). Nie jestem pewien czy robienie szczeliny w ścianie komina jest zdrowe.
    trochę się boję że wpuszczanie blachy w kruchy pustak keramzytobetonowy komina systemowego zniszczy go.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony