dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jotul, obudowa + b.wys tem

    Planujemy Jotul do ciągłego grzania.
    Wykonawca którego zatrudniłam proponuje turbinę, i obudowę kominka z k/g izoloaną wełną.
    W Jutolu pokazali mi zdięcia takiej obudowy z K/G i wełny, po przejściach, tzn. przy rozprowadzeniu i ciągłym grzaniu ta obudowa zwyczajnie spaliła się a elementy profili K/G odkształciły się w bardzo krotkim czasie.
    Dlatego obudowa powinna być murowana np. z Ytonga
    Podobno turbina przy Jotulu nie jest potrzebna bo ten wyrzuca gorące powietrze w poziomie na 7,5 m przynajmniej Panorama 18.


    Czy ktoś ma Jotula?
    Z czego macie obudowę????
    Czy macie turbinkę?
    Czy 2600 zł to dużo za 4 punkty rozprowadzenia (oddalone od komina o 1m, 2m, 4m i 7,5 m) + turbina???

  2. #2

    Domyślnie

    MAm Panoramę 18 obudowaną płytami gk w górnej części obudowy tzn. cały wkład jest obudowany Ytongiem, a to co ponad nim, to płyta.
    Nie mam turbiny i rozprowadzenia- w górnej części są tylko kratki nadmuchowe, żeby gorące powietrze miało ujście.
    Wszystko działa i nie ma kłopotów.
    Pozdrawiam,

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Panoramę i jest to bardzo wydajny kominek. Mam obudowany kaflami i moge się zgodzić z tym, że przy ciągłym grzaniu może dojść do odkształceń profili. Po godzinnym paleniu drewnem kafle są gorące. Kominek na 12 kW mocy cieplnej !!!

  4. #4

    Domyślnie Jotul

    No właśnie ten JOtul i jego mozliwosci rozporowadzania powietrza grawitacyjnie...
    Czy ktos z ma rozprowadzone powietrze na 7-10 metrow bez żadnych turbinek i to działa? Przedstawiciele i monteży Jotula zapewniaja mnie, że bedzie OK, ale we wszystkich muratorach jest napisan, że grawitacyjnie sprawdza sie to tylko do 3 metrów???

  5. #5

    Domyślnie Jotul

    No właśnie ten JOtul i jego mozliwosci rozporowadzania powietrza grawitacyjnie...
    Czy ktos z ma rozprowadzone powietrze na 7-10 metrow bez żadnych turbinek i to działa? (prosze o wypowiedzi praktyków)

    Przedstawiciele i monteży Jotula zapewniaja mnie, że bedzie OK, ale we wszystkich muratorach jest napisan, że grawitacyjnie sprawdza sie to tylko do 3 metrów???

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Irchu61

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kto ma JOTUL I80 RH Panorama 12kW. Jak jest doprowadzone zimne powietrze do wkładu? Jak mozna regulować tempo spalania?
    Proszę o podzielenie się doświadczeniami z jego uzytkowania.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturgie

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przy dobrych warunkach rozprowadzenia tzn. długość rozprowadzenia w pionie conajmniej jedna kondygnacja można rozprowadzić ciepłe powietrze grawitacyjnie nawet do 15 m w lini poziomej od kominka (tylko przy JOTULU!!!!!!!!!!!!!!). JOTUL słynie z rozprowadzenia grawitacyjnego i z niezawodności. W pana przypadku panie szila turbina jest zbędnym wydatkiem rzędu 600 PLN te ogległości jakie pan ma - bez problemu zadziałą grawitacja!!! Obudwa najlepiej murowana bez karton gipsu i bez wełny!!!! wełna w niemczech jest już zabroniona jest rakotwórcza a karton gips palny!!!!!!

  8. #8

    Domyślnie

    tak,tak Jotul zmienia prawa fizyki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony