dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nadmierny pomiar licznika CO

    Wczoraj miesiąc po rozpoczęciu sezonu grzewczego sprawdziłem stan licznika CO i doznałem szoku. W nieco ponad miesiąc licznik wskazał mi że zużyłem mniej więcej tyle energii ile za cały poprzedni sezon. Od zakończenia w kwietniu poprzedniego sezonu nie patrzyłem na odczyty. Stan na 30 kwietnia wyniósł 10,46 GJ a na wczoraj 11,23 GJ. Mieszkanie ma osobny licznik, mieści się w nowym budownictwie. Szczelne plastikowe okna. To wszystko powoduje, że korzystam w małym stopniu z grzejników. Skąd ten pomiar? Przecież przez kilka miesięcy nawet nie było dostarczane ciepło, więc licznik nie mógł naliczać zużycia. Miał ktoś podobny problem?Skąd to może wynikać? Do wspólnoty mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek.

  2. #2

    Domyślnie

    wykonuj pomiary codziennie i zaobserwuj ile ciepła idzie.
    Zużyłeś 0,77GJ co daje koszt około 60zł. A cału październik to grzanie, teraz mamy połowę listopada a i we wrześniu pod koniec mogło grzać.

    60zł na 1,5 miesiąca

    Więc o co jest afera?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    wykonuj pomiary codziennie i zaobserwuj ile ciepła idzie.
    Zużyłeś 0,77GJ co daje koszt około 60zł. A cału październik to grzanie, teraz mamy połowę listopada a i we wrześniu pod koniec mogło grzać.

    60zł na 1,5 miesiąca

    Więc o co jest afera?
    Jak nie chcesz czy nie umiesz czytać to szkoda. Nie wypowiadaj się. Powtórze :W nieco ponad miesiąc licznik wskazał mi że zużyłem mniej więcej tyle energii ile za cały poprzedni sezon

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Ja też do końca nie rozumiem. Szczególnie Twój drugi post. Czy zużyłeś 11,23GJ od kwietnia do wczoraj? Czy zużyłeś ok 0,8 GJ od kwietnia do do wczoraj?
    Jeśli zużyłeś 0,8GJ to jest tylko ok 220 KW co jest naprawdę nikła wartością 50 dni grzania po 4kW dziennie. Jeśli uważasz, że za dużo zużyłeś to może znaczyć, że sąsiedzi też zakręcili kaloryfery, za to w zeszły roku ciebie ogrzewali przez ściany .
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 12-11-2016 o 15:04
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mastes Zobacz post
    ........Stan na 30 kwietnia wyniósł 10,46 GJ a na wczoraj 11,23 GJ.

    Wiesz co zamiast się rzucać na kogoś kto udziela odpowiedzi to zobacz co sam napisałeś!!!!!!!! niestety ja też tak rozumiem i to zużycie jest.......... żadne za ten okres.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Uściślam zatem W okresie 1 styczeń 2016 do 30 kwietnia zużyłem 0,72 GJ, W okresie od 1 maja do wczoraj zużyłem 0,77 GJ (tak na prawdę grzania było ok 1.5 msc). W zimowe miesiące zużyłem prawie tyle samo co przez ok 1,5 msc jeszcze w miarę pogodnych dni. Dla mnie jest to za dużo.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    0,77GJ to ok 220 podzielić na 45 dni to 5kW na dobę, dalej podzielić na 24 godziny daje nam 210 watów na godzinę . Tyle zużywa komputer stacjonarny i to oszczędny, Tyle zapotrzebowania ma obecnie w temperaturach ujemnych 5-20 m2 na godzinę pomieszczenia mieszkalnego. Ewidentnie masz zakręcone kaloryfery, a samo zużycie pochodzić może od przewodnictwa cieplnego lub miałeś włączone kaloryfery przez parę dni.,
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli nawet się mylę to co w w takim bądz razie powinien zrobić by ograniczyć koszty - oprócz całkowitego zakręcenia pokrętła.

  9. #9

    Domyślnie

    Kup świeczki, dużo śiweczek

  10. #10

    Domyślnie

    Albo przeprowadzić się bliżej równika jak nie chcesz grzać...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    "Demontaż kaloryferów lub otwarcie na stałe okien wyeliminuje koszt ogrzewania"
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mastes Zobacz post
    Jeśli nawet się mylę to co w w takim bądz razie powinien zrobić by ograniczyć koszty - oprócz całkowitego zakręcenia pokrętła.
    licznik pokazuje ile pobierasz ciepła . Jak nie będziesz pobierał będzie taniej.
    Innej metody nie ma.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony