dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie klasa energetyczna piekarnika - o co w tym chodzi

    czy to ważne, cyz kupię piekarnik z klasą A czy C? Oba mają taką samą ilość kw (3,3) ale rozumiem, ze ten C jest mniej wydajny (może dłużej się nagrzewa)
    A może to taki chwyt marketingowy, te klasy?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    rzecz bardziej się rozchodzi o straty niż o szybkość nagrzewania, te z lepszą klasą mają lepszą izolację, mniej ciepła ucieka na zewnątrz, odpowiednie uformowanie komory piekarnika i pewne funkcje również mają wpływ na szybkość przyrządzania, a więc mniej ciepła ucieknie.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki serdeczne, no tak, to ma sens... ciekawe tylko w ciągu ilu dziesięcioleci zwróci mi isę nadpłacenie za smega o szer.90 cm 4000 PLN

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    przy konstrukcji piekarników 90cm, bardzo trudno jest uzyksać klasę "A", nie wystarczy tutaj jak w przypadku małych piekarników, dobra izolacja ścianek, czy potrójna szyba dlatego "A" w 90-tkach jest droga.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięęęki! Że też sama na to nie wpadłam!! Przecież to logiczne... no i co teraz? Lepiej zrezygnować z wymarzonego piekarnika 90 cm (piekę baaardzo dużo, w tym chleby i pizze na kamieniu - dlatego przydałoby się móc piec na dwóch kamieniach na jednym poziomie, a nie grzac piekarnik przez 3 godziny) i kupić tańszy, standardowy 60centymetrowy piekarnik ale za to z klasą A?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    z marzeń się nie rezygnuje, a zużycie prądu 90-tki w B,C klasie będzie 2 krotnie większe niż w przypadku 60-tki A klasa.

    Ja mam 60-tke w programem pizza i jest naprawde świetna, wiem wiem to nie to samo co na kamieniu
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    a jakiej firmy jest Twoja kuchenka? Bo może wyjdzie mi na to, że lepiej kupić porządną 60kę PLUS po prostu piecyk do pizzy
    który osiąga temp 430 st (o! to jest mojemarzenie )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony