dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 35
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 689
  1. #641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Schody nr 2.

    Łazienki nie musisz pomniejszać fizycznie (wchodzenie do wc z pokoju/jadalni uważam, ża poważny błąd), ale po prostu wstawić tam szafę zamiast prysznica np. na środki czystości.

    Albo tak:

  2. #642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Albo masz bardzo strome schody albo bardzo niskie kondygnacje.
    U mnie jest 18 stopni dla 2,8 m

    Piętro:


    P - miejsce na pralkę schowaną w szafie.

  3. #643
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emocca

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie Od jakiegoś czasu podczytuję to forum próbując jak najwięcej nauczyć się zanim przyjdzie mi urządzać nasze mieszkanie. Wiem, że wiele wypowiadających się tu osób to prawdziwi eksperci z genialnymi pomysłami, dlatego pomyślałam, że może i nam ktoś pomoże. Właśnie jesteśmy na etapie załatwiania formalności dotyczących zakupu mieszkania, które ma jedną zasadniczą wadę powodującą moją nieustanną frustrację - salon w kształcie litery L :| Niespecjalnie umiem sobie z nim poradzić i przy każdej możliwej aranżacji powtarzam "gdyby nie ten róg, można by to zrobić fajnie". Uprzedzając pytania dlaczego w takim razie zdecydowaliśmy się na to mieszkanie napiszę od razu, że poza tym paskudnym "L" ma: bardzo dobrą cenę (pewnie "L" ma w tym swój udział :/), 83 m ogródka i doskonałą lokalizację. Czyli po prostu musimy sobie poradzić w tym rogiem i nauczyć się z nim żyć ;P
    Poniżej załączam plan mieszkania i trzy przykłady moich amatorskich aranżacji, z których w każdej mi coś nie pasuje. Z góry przepraszam jeśli wizualizacje są mało czytelne, ale nie mam doświadczenia w pracy z takimi programami i to jedyny, który udało mi się znaleźć i który umiałam intuicyjnie obsłużyć
    Chodzi mi o pomoc w aranżacji salonu i kuchni. W tej chwili są one rozdzielone ścianą, ale ponieważ zawsze marzyłam o otwartej kuchni, planujemy ją wyburzyć. Musi zostać ten... yyy, to komin wentylacyjny chyba jest? Ale to dla osób, które się na tym znają pewnie oczywiste. To, co jeszcze może być istotne: jesteśmy rodziną (póki co) 2+1 z półtorarocznym maluchem. Najbardziej odpowiadałoby mi gdyby istniała możliwość oglądania telewizji zarówno z kanapy, jak i siedząc przy stole. Idealnie byłoby,gdyby dało się zerkać również z kuchni (lubię coś obejrzeć podczas gotowania, czy sprzątania kuchni). Nie bardzo wiem jak to wszystko pogodzić uwzględniając ten komin i ten paskudny róg. Może ktoś z Państwa będzie miał jakiś genialny pomysł?

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas
    Pozdrawiam serdecznie
    Gosia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan Słoneczne3.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	154793Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon i kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	154794Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon i kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	154795Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon i kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	154796

  4. #644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja proponuję przebudować mieszkanie tak:


  5. #645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przeniosłam drzwi łazienki i ściankę w pokoju dziecka, ale jednocześnie wygospodarowałam małą garderobę.
    W łazience jest teraz miejsce na szafkę podumywalkową, zabudowaną pralkę (na niej mozna ustawić suszarkę), oraz wysoką szafę na miotły, wiadra, mopa.
    W pomniejszonej sypialni rodziców natomiast zmieściły się dwie duże szafy. Dodatkowa szafa na ubrania znajduje się na wprost wejścia do mieszkania.
    Na kominie proponuję powisić TV z jakąś małą szafką na dekoder i DVD. Kanapa narożna a stół stojący przy drzwiach na balkon. Na samym końcu pokoju, za stołem zabudowa do sufitu (np. typu Besta z IKEA) do przechowywania obrusów, ksiązek, dokumentów (stół może służyć jako miejsce do pracy).
    Kuchnia oddzielona barkiem. Koło barku wysoka zabudowa (lodówka i piekarnik). Strefa robocza (zlew i płyta) są schowane za słupem, by nie rzucały się w oczy z kanapy.

  6. #646

    Domyślnie

    Witam, odświeżam nieco wątek Chciałabym prosić o komentarze dotyczące mojego projektu- zaczynam budowę za miesiąc i jeszcze mam chwilę by wprowadzić ewentualne drobne poprawki. Czy ktoś bardziej doświadczony mógł by rzucić fachowym okiem, jak mogłabym ciekawie zaaranżować salon? Ponadto chciałabym poznać Wasze opinie nt. układu w kuchni- zastanawiałam się nad wstawieniem narożnika w miejsce barku pod oknem, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Jak wizualnie skrócić trochę to pomieszczenie? Czy szafki z przeszklonymi drzwiczkami do sufitu umiejscowione na całej ścianie nad kuchenką dobrze by wyglądały? Czy warto zrobić drzwi przesuwne z wiatrołapu na korytarz? Dodam, że dom jest piętrowy, będzie budowany na wąskiej działce i ma wjazd od południowego-zachodu. Z góry dzięki za wszelkie rady i sugestie

  7. #647

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom piętrowy.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	381671
    Witam, odświeżam nieco wątek Chciałabym prosić o komentarze dotyczące mojego projektu- zaczynam budowę za miesiąc i jeszcze mam chwilę by wprowadzić ewentualne drobne poprawki. Czy ktoś bardziej doświadczony mógł by rzucić fachowym okiem, jak mogłabym ciekawie zaaranżować salon? Ponadto chciałabym poznać Wasze opinie nt. układu w kuchni- zastanawiałam się nad wstawieniem narożnika w miejsce barku pod oknem, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Jak wizualnie skrócić trochę to pomieszczenie? Czy szafki z przeszklonymi drzwiczkami do sufitu umiejscowione na całej ścianie nad kuchenką dobrze by wyglądały? Czy warto zrobić drzwi przesuwne z wiatrołapu na korytarz? Dodam, że dom jest piętrowy, będzie budowany na wąskiej działce i ma wjazd od południowego-zachodu. Z góry dzięki za wszelkie rady i sugestie

  8. #648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co to za projekt domu?

    Przenieś kominek. teraz jest wciśnięty w kąt i z kanapy praktycznie go nie widać.

    W kuchni warto zmienić układ, bowiem proponowany na rzucie jest nieergonomiczny, ale to pociągnie za sobą zmianę okna. Kolejność urządzeń powinna być: lodówka-zlew-płyta



    Kolorem różowym zaznaczyłam oś widokową, jaka się tworzy po wejściu do domu. Najlepiej jakby jej zakończeniem było okno i widok na ogród.
    Pod oknem można ustawić okrągły stoliczek z krzesłami lub zabudować siedzisko-kanapę:

    Dodałam okno z kuchni na taras i zamiast kominka zrobiłam krótsze przejście do wyjścia tarasowego.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2017 o 00:02

  9. #649

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z tym,że kominka nie będzie widać,pomimo nieczytelnych wymiarów.
    W kuchni bym trochę uprościła,poza tym układ jest ok.

  10. #650

    Domyślnie

    Witam, bardzo dziękuję za propozycje i proszę o kolejne jeśli ktoś ma "wizję". Dom jest projektem indywidualnym i próbą pogodzenia dwojga odmiennych koncepcji Kominek niestety ustąpił miejsca tv, który wg. mojego męża powinien zająć honorowe miejsce w salonie Z uwagi na układ piętra, kominek ma ograniczone pole do przesunięcia, ponieważ komin trafił by albo do niedużej garderoby, w miejsce drzwi lub ewentualnie na korytarz. Wieczorem postaram się jeszcze wrzucić obrazek piętra. Co do kuchni, to ma ona wymiary ok. 5x2,85m i wydawało mi się, że tzw. trójkąt roboczy jest ok i codzienna droga lodówka-kuchenka-zlew nie będzie aż tak uciążliwa... Chodziło mi gł o układ okien i zagospodarowanie kącika śniadaniowego. Elfir słusznie zwróciłaś uwagę na widok od wejścia- rzeczywiście na końcu najlepiej wyglądało by okno z widokiem...Zapomniałam dodać, że pod schodami jest miejsce na spiżarnie z wejściem z kuchni, więc zaplanowany tam stoliczek może trochę kolidować z drzwiami.

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wrzuć rzut piętra, to pokombinujemy z kominkiem.
    Ostatecznie można zrobić komin zewnętrzny.

    tutaj rozpiska trójkąta roboczego:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2017 o 11:43

  12. #652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że masz wrysowane kominy wentylacyjne na tym rzucie. To chyba błąd w świetle przepisów budowlanych na rok 2017?

    Można taż pokombinować w tym kierunku:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2017 o 11:51

  13. #653

    Domyślnie

    Wieczorem postaram się wrzucić większe i dokładniejsze rzuty. W projekcie są wrysowane 2 kominy spalinowe-jeden do kominka oraz drugi do pieca gazowego, który z kolei jest połączony z kominem wentylacyjnym dla kotłowni/garażu. Kusiło mnie by się go pozbyć i dać komin przez ścianę, ale projektant nam to odradził... Dodam, że planuję wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i nie na rękę mi te kominy... Coś mi się obiło o uszy, że kotłownia i garaż muszą mieć wentylację grawitacyjną, ale nie wiem, czy to nadal aktualne...

  14. #654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kotłownia nie musi mieć wentylacji grawitacyjnej, jeśli jest kocioł kondensacyjny.

    Ciekawe jakie argumenty przeciw wyrzutowi przez ścianę miał architekt? Chyba, że macie zaprojektowany dużej mocy piec? Ja mam i sobie chwalę.

    Na planie w narożniku przy schodach w kuchni też jest jakiś pion. W takim razie to wod-kan?

  15. #655

    Domyślnie




    Witam, wrzucam bardziej wyraźne rzuty. Nie wiedziałam o tej wentylacji, dobrze, że piszesz Projektant twierdził, że mogą być problemy z odprowadzaniem spalin, szczególnie, że mamy zaprojektowane dłuższe okapy, może nawiewać spaliny przez okno na schodach oraz zimą końcówka komina może pokrywać się lodem i być niedrożna. Uznaliśmy z mężem, że projektant wie lepiej i dalej nie drążyliśmy tematu. Na planie w narożniku kuchni jest zaprojektowana rura odprowadzająca z okapu, ale też budzi moje wątpliwości, bo teoretycznie też można by wyprowadzić ją przez ścianę.
    Ostatnio edytowane przez K.Lipka ; 16-02-2017 o 17:09 Powód: brak zdj,ęć

  16. #656

  17. #657

  18. #658

  19. #659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Komin kominka można zrobić w garderobie lub w miejscu niebieskiej kropki między sypialniami.
    Okno w garderobie wymaga robienia szaf zamykanych, żeby ubrania nie płowiały.
    Szkoda, że żadne z dzieci nie ma pokoju od południa. A akurat sypialnia rodziców, w której się nie przebywa za dnia jest najlepiej doświetlona.
    Umiejscowienie drzwi łazienki bardzo niefortunne (na schody), chyba, że w czasie realizacji zrobicie je do środka?

    Można przenieść sypialnię rodziców bardziej na ubocze, by dzieciaki przez ścianę was nie podsłuchiwały



    Rynny, jak nie mają być widoczne na elewacji, można schować w ociepleniu. Bo tak to jest mostek cieplny, który trzeba wewnątrz domu ocieplać.

    Szkoda, że daliście sobie wrysować te tarasy na planie
    Takie murowane donice to sam kłopot.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2017 o 17:39

  20. #660

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie cenne rady. Niebieska kropka to zaznaczony słup żelbetowy, który podtrzymuje nadciąg i raczej go nie ruszymy, bo zaplanowano ukrycie go w scianie pomiędzy pokojami na piętrze, ale jeszcze raz rozważymy to rozwiązanie, bo pojawiało się już na etapie opracowywania koncepcji u projektanta. Zaplanowaliśmy dla naszego (jedynego) dziecka pokój z tarasem, którego okna wychodzą na pn-wsch i dodaliśmy drugie od pd-wsch. Gdyby nie garderoba, sami byśmy zrobili w nim sypialnię Jeśli pojawi się jeszcze kolejny członek rodziny to ulokujemy go w naszej sypialni i przeniesiemy się do najmniejszego pokoju. Mamy nadzieję, że syn nie będzie podsłuchiwał, bo dzielą nas ściany z Silki Drzwi łazienki będą się otwierały do środka, strony otwierania i układ mebli jest jeszcze do przemyślenia.

Strona 33 z 35