dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41

    Domyślnie

    Zgodnie z zaleceniami na stronie http://www.przyrodapolska.pl/styczen05/zagrozenia.htm kupiłem dziś przeciwko "rdzy gruszy" preparat Score 250 EC. Opakowanie 5 ml jest w cenie 9 zł. 5 ml wystarcza na 12,5 do 18,75 litra wody. Zalecana dawka 2 ml na 5 do 7,5 litra wody.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał Peterek

    Czym opryskać profilaktycznie.
    Peterku na śliwy najzwyklejszy Decis, Fatac itp.
    Oczywiście mówimy o robaczywych śliwakch. Wtedy te paskudy składają jaja do zawiązków owoców.[/list]
    Wciornastku, a co powiesz o takim środku jak Basudin 600? Mam to w domu i z opisu wynika, że działa podobnie jak Decis. Czy to nie jest jakieś dziadostwo, bo w sklepie to mi można wszystko wcisnąć jeszcze się nie znam

    Pozdro
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Zgodnie z zaleceniami na stronie http://www.przyrodapolska.pl/styczen05/zagrozenia.htm kupiłem dziś przeciwko "rdzy gruszy" preparat Score 250 EC. Opakowanie 5 ml jest w cenie 9 zł. 5 ml wystarcza na 12,5 do 18,75 litra wody. Zalecana dawka 2 ml na 5 do 7,5 litra wody.
    Witam, grusze nalezy spryskać tym preparatem czy wystarczy podlać?
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  4. #44

    Domyślnie

    Oczywiście oprysk w/g instrukcji załączonej do środka - proporcie tak jak podają przy parchu gruszy.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JoannaK

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie opryskałam wcześniej, jakoś przegapiłam. Teraz pewnie jest już za późno. Wiśnia, brzoskwinia i śliwka płatki kwiatów juz zgubiła, w pełni kwitnienia jest tylko jabłoń i grusza. Mozna jeszcze coś z tym zrobić?

  6. #46

    Domyślnie coś wyjada młode liście

    Jakiś szkodnik wyjada młode liście drzewek owocowych o malwy?
    Czym to pryskać ?
    Pozdrawiam


    Iza

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JoannaK

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie opryskałam wcześniej, jakoś przegapiłam. Teraz pewnie jest już za późno. Wiśnia, brzoskwinia i śliwka płatki kwiatów juz zgubiła, w pełni kwitnienia jest tylko jabłoń i grusza. Mozna jeszcze coś z tym zrobić?

  8. #48

    Domyślnie

    Proszę o informację kiedy trzeba pryskać przeciwko nasionnicy trześniówce.
    Roman

  9. #49

    Domyślnie

    Na tej stronie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa na: http://www.piorin.gov.pl/sygn/start.php znajdziesz potrzebną informację. Na razie nie podają teminu oprysku przeciwko nasionnicy trześniówce i owocówce śliwkóweczce.

  10. #50

    Domyślnie

    Drogi Andrzeju
    Czy na stronie którą podajesz oprócz pszenicy, ziemniaka, rzepaku i buraków pojawią się także informacje dotyczące drzew owocowych?
    Jeżeli tak to będę czekał.
    Roman

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman1591
    Drogi Andrzeju
    Czy na stronie którą podajesz oprócz pszenicy, ziemniaka, rzepaku i buraków pojawią się także informacje dotyczące drzew owocowych?
    Jeżeli tak to będę czekał.
    Roman przeczytaj kilka postów wyżej tam tłumaczę dlaczego nie ma wszystkich roślin. Ale jak widzę jesteś z Pozka więc popstrykaj na sąsiednie powiaty, niektórzy mają te dane - ma Kościan

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaK
    Nie opryskałam wcześniej, jakoś przegapiłam. Teraz pewnie jest już za późno. Wiśnia, brzoskwinia i śliwka płatki kwiatów juz zgubiła, w pełni kwitnienia jest tylko jabłoń i grusza. Mozna jeszcze coś z tym zrobić?
    Joannak proszę śledź stronkę podaną na początku tego postu i powtórzoną przez Andrzeja http://www.piorin.gov.pl/sygn/start.php
    Wszystko będzie jasne. Również przeczytaj uważnie wyjaśnienia co to jest sygnalizacja i jakie są jej ograniczenia.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał Peterek

    Czym opryskać profilaktycznie.
    Peterku na śliwy najzwyklejszy Decis, Fatac itp.
    Oczywiście mówimy o robaczywych śliwakch. Wtedy te paskudy składają jaja do zawiązków owoców.[/list]
    Wciornastku, a co powiesz o takim środku jak Basudin 600? Mam to w domu i z opisu wynika, że działa podobnie jak Decis. Czy to nie jest jakieś dziadostwo, bo w sklepie to mi można wszystko wcisnąć jeszcze się nie znam

    Pozdro
    Peterku każdy preparat ma ulotkę, która jest po to aby ją przeczytać . Zgodnie z zaleceniami i tym co masz na ulotce jest to przeparat owadobójczy również zalecany do stosowania na szkodniki śliw.

  14. #54

    Domyślnie

    Tak, ale z tymi preparatami to jest tak, że czasem coś jest badrzo drogie i kiepskie za razem, albo przynajmniej takie samo. "Więc jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać".
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Tak, ale z tymi preparatami to jest tak, że czasem coś jest badrzo drogie i kiepskie za razem, albo przynajmniej takie samo. "Więc jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać".
    Takie preparaty jak fungicydy i insektycydy zazwyczaj kupujesz w małych opakowaniach i cena ich to ok. 7-8 zł. Ja osobicie (ale to tylko moje zdanie) niezbyt lubię ten praparat bo mam dziwne wrażenie że kiedyś był on w wyższej klasie toksyczności (ale pamięć jest zawodna mogę się mylić) do tego ma dość długi okres karencji. Ale w przypadku wiosennych zabiegów to nie ma znaczenia.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dawna II klasa. Ale skoro można teraz kupić Marshall w III i Bi 58 EC takoż to widać wszystko jest możliwe. Bi nazywa się Nowy

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Dawna II klasa. Ale skoro można teraz kupić Marshall w III i Bi 58 EC takoż to widać wszystko jest możliwe. Bi nazywa się Nowy
    Jasne - masz rację to była nawet II czyli jeden z bardziej trujących. A cały cyrk ze zmianą klasy toksyczności pamiętam pare lat temu. Ale cóż biznes jest biznes sorry Winetou

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman1591
    Drogi Andrzeju
    Czy na stronie którą podajesz oprócz pszenicy, ziemniaka, rzepaku i buraków pojawią się także informacje dotyczące drzew owocowych?
    Jeżeli tak to będę czekał.
    Poszukaj w okolicznych powiatach np: http://www.piorin.gov.pl/sygn/php/wy...php?kod=POKSKO
    Tu podadzą kiedy pryskać przeciwko nasionnicy trześniówce i jest w pobliżu Poznania.

  19. #59

    Domyślnie Pryskanie drzew owocowych, kiedy zakwitły

    Chciałabym spryskać drzewka owocowe przeciwko mszycy, ale teraz akyraz zakwitły.
    Czy można treraz pryskać drzewka?
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Pryskanie drzew owocowych, kiedy zakwitły

    Cytat Napisał Bigsister
    Chciałabym spryskać drzewka owocowe przeciwko mszycy, ale teraz akyraz zakwitły.
    Czy można treraz pryskać drzewka?
    Na kwiat to się chyba niczym nie pryska - przed kwitnieniem zaraz po ukazaniu sie liści i po kwitnieniu na mszyce i choroby bakteryjne i grzyby ...
    --
    Pozdrawiam

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony