dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Czym pomalować rury miedziane w CO?

Domyślnie Czym pomalować rury miedziane w CO?

tak jak w temacie- jest może jakaś specjalna farba do rurek miedzianych tych np. w kotłowni? Ostatnio zauważyłem, że wszystkie połączenia lutowane pokryte są takimi specyficznymi zaciekami i patyną. Trzeba to jakość czyścić i malować? Jeśli tak to czym?
    Dziękuję i pozdrawiam.

Domyślnie

Jest specjalna farba zwana również "miedzią w sprayu".
    Jak spytasz w sklepie wod-kan-co to będą wiedzieli o co chodzi.
    Rurki ładnie po tym wyglądają no i są dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi

3. Jakie grzejniki kupić decydując się na modernizację instalacji? Poznaj rodzaje grzejników oraz ich najważniejsze cechy Sprawdź ceny paliw na ogrzewanie domu. Ile zapłacisz za ogrzewanie w najbliższym sezonie? Kotła na gaz płynny nie można zamontować w piwnicy. Dlaczego? Koszt ogrzewania domu - porównanie cen gazu, paliw stałych i prądu

Domyślnie

nie trzeba zabezpieczać. Patyna to wystarczające zabezpieczenie przed dalszym utlenianiem w głąb miedzi.

Domyślnie

Może lepiej polerować systematycznie, będzie ładnie się świeciło.
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie

Patyna to warstwa pasywacyjna - w cudzysłowi jest to skorodowana wrstwa wierzcnia zapobiegająca dalszej korozji miedzi.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Lider FORUM (min. 2800)
    boguslaw

Grzejniki miedziano-aluminiowe, wodne, radiacyjno-konwekcyjne, ścienne i kanałowe PRODUCENT. Grzejniki ścienne REGULLUS i SOLLARIUS REGULUS-system CANAL REGULUS-system INSIDE www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport.

Domyślnie

Patyna i zacieki, o których pisze rafallogi, spowodowane są reakcją miedzi na pastę lutowniczą, którą użyto w trakcie spajania złączek.
    Miejsca takie można przeczyścić miękką szczotką drucianą.
    Spatynowanie, które i tak wystąpi, będzie wówczas równomierne, rura po prostu ściemnieje.

Domyślnie

Może lepiej polerować systematycznie, będzie ładnie się świeciło.
    A moze inaczej raz wypolerowac i posmaarowac roztworem kalafoni z denaturatem ktora zabezpieczy przed sniedzeniem

Domyślnie

Możecie powiedzieć coś bliżej na temat farb do miedzi?
    Nie chodzi mi w tym wypadku o jakieś specjalne zabezpieczenie przed korozją, lecz o nadanie rurkom innego koloru.
    Mam wrażenie, że tu wytsrczy zwykła farba olejna.
    Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Domyślnie

W celach dekoracyjnych pomalowaliśmy po prostu farbą akrylową.
    Tam, gdzie wolałem zostawić niepomalowane (miedź się ładnie komponuje z drewnem), wyczyściłem do połysku płynem do mosiądzu i miedzi firmy Kiwi. Niech równomiernie patynuje albo wypróbuję patent Barbichy.

Domyślnie

Chodzi o to, że rurki do grzejników w niektórych pokojach wystają mi ze ścian i pomimo założenia plastikowych rozetek na rurkę przy styku ściana/rurka, rurki są widoczne jakieś 10 cm. Chciałbym je pomalować jakąś farbą a najlepiej farbami w kolorze ściany lub na biało.
    Zacieki w kotłowni mnie nie przerażają, wiadomo zaciągnięta będzie pianka i nic nie będzie widać, choć są miejsca, gdzie osłon termicznych z pewnych względów nie będzie.
    Stąd też moje pytanie o odpowiednią farbę- nie chcę popełnić błędu i pomalować zwykłą farbą olejną, która zapewne pod wpływem temperatury zmieni swą barwę (szczególnie biała) a przede wszystkim warstwa takiej farby jest za gruba. Po 10..... latach okaże się, że na rurkach nawalone jest tej farby niewiadomo ile i wygląda to nieestetycznie.
    No i materiał- miedź- lepiej 2 razy zapytać niż pomalować czymś, co nie wiadomo jak zachowa się w kontakcie z miedzią i odwrotnie.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie

Są do kupienia farby przygotowane z myślą o p[odwyższonej temperaturze - np. do malowania grzejników - nie żółkną tak jak zwykłe farby.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Domyślnie

Farby do malowania midzi można kupić w sklepach wod kan i niekoniecznie w sprayu. Ja pomalowałem rurki miedzianie farbą o odcieniach miedzi bo tak pasowało do wystroju łazienki i jest OK.
    Pozdrawiam
    TCzarek

"Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia