dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czym pomalować rury miedziane w CO?

    tak jak w temacie- jest może jakaś specjalna farba do rurek miedzianych tych np. w kotłowni? Ostatnio zauważyłem, że wszystkie połączenia lutowane pokryte są takimi specyficznymi zaciekami i patyną. Trzeba to jakość czyścić i malować? Jeśli tak to czym?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest specjalna farba zwana również "miedzią w sprayu".
    Jak spytasz w sklepie wod-kan-co to będą wiedzieli o co chodzi.
    Rurki ładnie po tym wyglądają no i są dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi

  3. #3

    Domyślnie

    nie trzeba zabezpieczać. Patyna to wystarczające zabezpieczenie przed dalszym utlenianiem w głąb miedzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Może lepiej polerować systematycznie, będzie ładnie się świeciło.
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Patyna to warstwa pasywacyjna - w cudzysłowi jest to skorodowana wrstwa wierzcnia zapobiegająca dalszej korozji miedzi.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Patyna i zacieki, o których pisze rafallogi, spowodowane są reakcją miedzi na pastę lutowniczą, którą użyto w trakcie spajania złączek.
    Miejsca takie można przeczyścić miękką szczotką drucianą.
    Spatynowanie, które i tak wystąpi, będzie wówczas równomierne, rura po prostu ściemnieje.

  7. #7

    Domyślnie

    Może lepiej polerować systematycznie, będzie ładnie się świeciło.
    A moze inaczej raz wypolerowac i posmaarowac roztworem kalafoni z denaturatem ktora zabezpieczy przed sniedzeniem

  8. #8

    Domyślnie

    Możecie powiedzieć coś bliżej na temat farb do miedzi?
    Nie chodzi mi w tym wypadku o jakieś specjalne zabezpieczenie przed korozją, lecz o nadanie rurkom innego koloru.
    Mam wrażenie, że tu wytsrczy zwykła farba olejna.
    Poprawcie mnie jeśli się mylę.

  9. #9

    Domyślnie

    W celach dekoracyjnych pomalowaliśmy po prostu farbą akrylową.
    Tam, gdzie wolałem zostawić niepomalowane (miedź się ładnie komponuje z drewnem), wyczyściłem do połysku płynem do mosiądzu i miedzi firmy Kiwi. Niech równomiernie patynuje albo wypróbuję patent Barbichy.

  10. #10

    Domyślnie

    Chodzi o to, że rurki do grzejników w niektórych pokojach wystają mi ze ścian i pomimo założenia plastikowych rozetek na rurkę przy styku ściana/rurka, rurki są widoczne jakieś 10 cm. Chciałbym je pomalować jakąś farbą a najlepiej farbami w kolorze ściany lub na biało.
    Zacieki w kotłowni mnie nie przerażają, wiadomo zaciągnięta będzie pianka i nic nie będzie widać, choć są miejsca, gdzie osłon termicznych z pewnych względów nie będzie.
    Stąd też moje pytanie o odpowiednią farbę- nie chcę popełnić błędu i pomalować zwykłą farbą olejną, która zapewne pod wpływem temperatury zmieni swą barwę (szczególnie biała) a przede wszystkim warstwa takiej farby jest za gruba. Po 10..... latach okaże się, że na rurkach nawalone jest tej farby niewiadomo ile i wygląda to nieestetycznie.
    No i materiał- miedź- lepiej 2 razy zapytać niż pomalować czymś, co nie wiadomo jak zachowa się w kontakcie z miedzią i odwrotnie.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Są do kupienia farby przygotowane z myślą o p[odwyższonej temperaturze - np. do malowania grzejników - nie żółkną tak jak zwykłe farby.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #12

    Domyślnie

    Farby do malowania midzi można kupić w sklepach wod kan i niekoniecznie w sprayu. Ja pomalowałem rurki miedzianie farbą o odcieniach miedzi bo tak pasowało do wystroju łazienki i jest OK.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony