dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie Jakie drzewo jest w miarę niskie i szerokie?

    Moi drodzy, właśnie finalizujemy zakup działki (wreszcie ), i tak sobie powoli planuje różne rzeczy. Zapisuję je sobie w specjalnym zeszycie - jest tam też parę stron na notatki o ogrodzie. I od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad drzewem do ogrodu. Takie drzewo w miarę blisko domu, zacieniające trochę taras. Chciałabym, żeby było raczej niskie (do 10 m?) i z rozłożystą koroną. Koniecznie liściaste. Wolałabym, żeby w miarę szybko rosło. Co mi polecicie?

    P.S. Chodzi mi o drzewo nieowocowe, uprawy bedą w głebi ogrodu

    Tak sie jeszcze zastanawiam, przydałyby się jakieś drzewa od frontu działki.... Jarzębina? Bez? Jakie są jeszcze fajne drzewa?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak myślę i myślę i na myśl przychodzi mi sumak, a dokładniej to chyba sumak octowiec (jak dobrze pamiętam). Jest to drzewko liściaste, w zimie nie przemarza, jest mało wymagające, niskie, ładnie wygląda. Wadą jest to że może wypuszczać liczne odrosty od korzeni. Trzeba je usuwać.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_pab
    Tak myślę i myślę i na myśl przychodzi mi sumak, a dokładniej to chyba sumak octowiec (jak dobrze pamiętam). Jest to drzewko liściaste, w zimie nie przemarza, jest mało wymagające, niskie, ładnie wygląda. Wadą jest to że może wypuszczać liczne odrosty od korzeni. Trzeba je usuwać.

    Pozdrawiam
    a moze klon .
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli niskie i rozłożyste to może mydleniec wiechowaty. Przepiękne drzewo i kwitnie w dodatku. Na początku może przemarzać, ale później daje sobie radę.
    pozdr

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam
    cis chyba by ci odpowiadał....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał manykes
    witam
    cis chyba by ci odpowiadał....
    to dopiero pra pra pra wnuczki mialyby ucieche

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony