dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 101
  1. #21

    Domyślnie

    czy taka studnia kopana, np na 4 metry (8 kregow betonowych) wystarczy na potrzeby budowy ?
    kopacz zapewnia ze tak, a budowniczy ze mieli przypadek kiedy wode trzeba bylo dowozic ciagnikiem bo braklo w studni :| sam nie wiem co myslec
    tak duzo tej wody potrzeba na fundamenty ? fundamenty z bloczka, tylko lawa wylewana.

  2. #22

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności musisz mieć jakieś rozeznanie czy na czterech metrach jest woda. Najprościej pochodź po okolicy i popytaj sąsiadów jak głębokie oni maja ujęcie. Przy okazji nawiążesz stosunki sąsiedzkie – to ważne. Jeżeli jest tak jak piszesz to jest duże prawdopodobieństwo że i u Ciebie tak będzie – ale nie pewnik. Woda potrafi robić różne psikusy. Potem masz do wyboru albo studnia kopana czyli kręgi i kopacz z krótką łopatą albo studnia kręcona typu abisynka.
    ppp.j

  3. #23

    Domyślnie

    oto chodzi ze gdzie studnia tam sasiada nie ma dopiero wszyscy sie buduja i nie sa zbyt czesto na dzialkach :| wiem tylko ze poziom wody jest wysoki bo zagladalem to chyba na 1 metr juz byla woda

  4. #24

    Domyślnie

    ok na dzien dzisiejszy mam 3 kregi w ziemi i czwarty nad ziemia i pokazala sie woda czyli byla na glebokosci ok 1,5-2 metry moglem spokojnie sam kopac
    kopanie mieli lekkie wiec bede sie targowal i bede chcial wpuscic jeszcze 2 kregi w dol zeby bylo chociaz na te 2,5 metra glebokosci

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.
    Danielek. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale uwzględnij bardzo wysoki poziom wód gruntowych w tej chwili. One niedługo opadną i wtedy w Twojej studni może nie być wody (czego Ci nie życzę).
    Moim zdaniem (nie jestem fachowcem w tej dziedzinie) ze studnią trzeba troszkę poczekać. Ja o swojej myślę tak około lata.
    Pozdrawiam, Heniek

  6. #26

    Domyślnie

    Zgadza się, studnię robi się możliwie w największą suszę, w lecie. Nie dotyczy wierconych pon. 40 m ....

  7. #27

    Domyślnie

    czekac to chyba nie trzeba, poprostu latem w najwieksze upaly jesli nie bedzie wody wejda panowie i poglebia. Tez sie boje ze moze za jakis czas juz tej wody nie byc, ale narazie potrzebuje na fundamenty i dlatego kopie teraz

  8. #28

    Domyślnie

    u mnie jest juz woda na 1,5m idzie zyla podobno tak kopacze mowia.
    Dzisiaj bylem na budowie i kopali dalej, teraz sa 4 kregi wkopane, wody bylo jak zajechalem na ok jeden krag czyli 0,5 metra a kregi 100 cm
    chyba wkopie jeszcze max jeden czyli na 5 kregow i zostawie narazie, widzialem jak nachodzi woda, normalnie ida 3 male zylki fajnie to wygladalo jak woda nachodzila
    w sumie druga studnie kopal bym sam jesli by mialo to wygladac tak jak u mnie


    ps. co to za nowy znaczek zamiast ": i D" pokazuje sie koperta ?

  9. #29

    Domyślnie Wiercenie studni

    Witam.
    Czy opisany sposób wywiercenia studni można zastosować przy każdym rodzaju podłoża? W miejscu gdzie zamierzam wykonać studnię kiedyś wybierano żwir. Głębokość na jakiej powinna znajdować się woda wynosi 2-2,5 m, max 3 m.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał andk
    Zgadza się, studnię robi się możliwie w największą suszę, w lecie. Nie dotyczy wierconych pon. 40 m ....
    Nie. W lecie, w największą suszę, poziom wód gruntowych nie jest najniższy.
    Najniższy jest przeważnie we wrześniu - początek października. Przważnie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    czekac to chyba nie trzeba, poprostu latem w najwieksze upaly jesli nie bedzie wody wejda panowie i poglebia. Tez sie boje ze moze za jakis czas juz tej wody nie byc, ale narazie potrzebuje na fundamenty i dlatego kopie teraz
    Tak też można robić.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #32

    Domyślnie

    Może podpowiecie mi jakie rury najlepiej zastosować do studni wierconej?
    Ostatnio odwiedziłam kilka sklepów i zaproponowano mi przktycznie to samo.
    Rura fi 250 2m ok. 300 zł
    Rura fi 315 2m ok. 400 zł
    Rura karbowana fi ok. 350 60 zł za metr
    Woda pojawiła się po 2,5 m, zakładam że muszę jeszcze pogłębić do 3,5. Poza tym czym większe fi to przy tym samym poziomie mam większą objętość wody.
    Może podpowiecie mi coś konkretnego.

  13. #33

    Domyślnie

    U mnie jest na pewno cieńsza. Około 40mm.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cemik1
    U mnie jest na pewno cieńsza. Około 40mm.
    Jak głęboko było wiercone? Jaką masz wydajność tego odwiertu?
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Studnia ma około 3 m głębokości, rura 315 ok. 3,2 m dł. Zakładam, że studnia musi być pogłębiona jeszcze o około 0,5 m (teraz jest pół metra wody). Jak gęsto i jakiej średnicy otwory muszą być wywiercone? Jaką siatką mam to owinąć? Jaką pompę moglibyście mi polecić?

  16. #36

    Domyślnie Re: Zrób to sam - studnia

    Cytat Napisał Vondraczek
    Na jakieś głębokości 5 metrów był już mokry piasek a za chwile już wyjmowałem cieknący wodą świder.

    Na tej głębokości świdrowałem jeszcze dobrą godzine aby obsypujący piasek zrobił lej pod ziemią gdzie zbierała sie woda. Następnie kupiłem róre plastikową podziurkowałem dolą część wiertarką zrobiłem na nie psełdo filtr i wpuściłem do środka. Niestety nie miałem pąpy elektrycznej więc porzyczyłem taką małą strażacką i wprowadziłem rurę ssącą do środka. Wody starczyło na jakieś 10 minut dobrego lania potem było trzeba odczekać 30 minut i znowu była. Czyż nie jest to łatwe czas 5 godzin koszty tyle co rura u mnie 60 zł.
    Ps teraz świdruje kolejną już w rogu dziłki teraz jestem na 2,5 metra w dół narazie sucho
    Podsumujmy ... 5 godzin pracy i 5 metrów głebokość "studni" do tego koszty to tylko 60zł
    policzmy koszt normalnego studniarza:
    7 metrów x 120zł/mb = 840zł to cena jaka bylaby w przypadku profesjonalisty od wywiercenia az do filtra etc.Cena z górnej półki oczywiscie
    i wezmy teraz poprawke ze w przypadku tego pana odwiert jest zbyt plytki gdyz pompa wyciaga wode z gornej warsty przy mocnym zapotrzebowaniu na wode a w przypadku studniarza jest gwarancja ciągłości do okreslonych litrow na godzine.Naprawde nie wiem czy warto oszczedzac 800zl jednorazowo skoro ma sie ogrody duze,dom,samochod,skoro stac Was na wiele innych przyjemnosci bo naprawde co to za studnia kiedy trzeba czekac kilkanascie minut by woda naleciala zeby mozna bylo kontynuowac podlewanie ...

  17. #37

    Domyślnie

    co Ty mowisz ??

    przedewszytskim to nie jest studnia do zasilania wszytskiego i na zawsze - tylko prowizoryczna do budowy, i potem moze podlewania ogrodu.

    Jak dla Ciebie 800 zl to nie i wolisz studniarza i mozesz stwierdzic ze za 800 zl bedziesz mial "profesionalna stundnie wykonana przez profesionaliste" - to gratuluje przedewszystkim nawinosci - i dobrej roboty

  18. #38

    Domyślnie

    do budowy i nawadniania budowy ... powodzenia zycze skoro 10 minut dobrego lania i 30 minut az woda podniesie swoj stan oczekiwania ... podlewanie ogrodu ... buahahahahaha rozumie wykopac,wpuscic 10 kregów po 50cm per krag i zurawia na to i wiaderkiem podlewac to ok rozumie,
    z jakiego powodu naiwnosci?? bo wole wydac 800zl jednorazowo za odwiert,kupic hydrofor etc czyli lacznie zmiescic sie w ok 1500zl przy glebokosci 7metrow ppt i miec spokojna glowe przez ok 20 lat bo tyle wynosi trwalosc filtra bez czyszczenia etc przy abisynce. druga kwestia ze sam osobiscie wierce studnie abisynki i w systemie glebinowym i ja cos na ten temat wiem wiec mozesz kpic nawet z mojej osoby i z moich postow ale czytajac posty na forum to sa bardziej naiwni ode mnie bo daja sie naciagac na niepotrzebne metry etc
    Swoja droga masz podejscie jak niektorzy moi klienci ktorzy biora ogrodnika,zlecaja mu odpicowanie ogrodu w krzaczki za x dziesiąt tysiecy papieru i oszczedzaja na studni a to tylko dlatego bo studnia jest schowana w kregach i jej nie widać a ogrod moze podziwiac kazdy ...

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Pomysł z tą studnią jest ok, w końcu nie każdy potrzebuje mercedesa...


    P.S. Jest takie mądre przysłowie. Mierz siły na zamiary...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał studniarz
    buahahahahaha
    Co, ciśnienie skacze, że ktoś nie skorzystał z twoich usług? Co to w ogóle za "buahahaha.."? Ale stary wyjechałeś z postem....

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony