dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 101
  1. #41

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę dostanę prawdopodobnie we wrześniu , od razu biorę się za wykopy. Działka nie uzbrojona w wodę i tak się zastanawiam skąd ją wziąć . Pewnie się też trochę "pokręcę" , bo raczej 800 zł za studnię ( zresztą skąd taka niska cena ?) to nikomu nie dam , potrzeba kasy na rzeczy , których niestety samemu zrobić nie sposób . Zastanawiam się za to, czy na "budowę" studni muszę mieć jakąś zgodę z gminy ?

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Do 30 m nie potrzeba zgody. Polecam dobre przekalkulowanie zapotrzebowania na wode. Ja kopie glebinowa na ok 30 m i do wodociagu sie nie podlanczam ( a mam go w drodze).
    Podlac dzialke (3600m2) i kapiele w pelnej wannie kilka razy dziennie za praktycznie darmo (koszty pradu pompy) to mnie popycha do budowy studni.
    Majac jeszcze oczyszczalnie biologiczna odchodza koszty za projekt przylacza, samo przylacze, oplata za wode+scieki.
    A jesli wypali to ze trzeba bedzie placic podatek od deszczu spadajacego na dach i bedzie on traktowany jako sciek to beda dodatkowe oszczednosci bo sciekow nie bede odprowadzal wiec i nic nie zaplace.

  3. #43

    Domyślnie

    Ja też u mnie na działce wykopałem małą psełdo studnię do czasu podłączenia wodociągu . Lustro wody na wiosnę było na 1,6 metra obecnie woda opadła jakieś 40cm .



    Obecnie zastanawiam się nad pogłębieniem studni ale obawiam się żeby pęknięte kręgi nie zapadły się do środka podczas kopania i nie przygniotły , zmiażdżyły mi nóg .
    Może spróbuję wywiercić głębiej otwór i wstawić rurę tak jak zrobił Vondraczek
    A może macie inne propozycje ?
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał studniarz
    buahahahahaha
    Co, ciśnienie skacze, że ktoś nie skorzystał z twoich usług? Co to w ogóle za "buahahaha.."? Ale stary wyjechałeś z postem....
    Niestety ale ten cytat co dales jest wyrwany z kontekstu to raz a dwa rowniez nie zalezy mi na chwile obecna na robocie bo mam jej nadmiar wiec jedynie Ty mozesz mi zazdroscic
    Może spróbuję wywiercić głębiej otwór i wstawić rurę tak jak zrobił Vondraczek
    A może macie inne propozycje ?
    Pozdrawiam
    Probuj ale uwazaj bo to roznie bywa
    co do propozycji jesli nie dysponujesz sprzetem to mozesz kupic sobie kilka metrow rur pcv 110 wepchnac na dno i dodatkowo w ziemie pozniej dosztukowac sobie mniejszej srednicy swider i "wiercic" w rurze oslonowej
    ta metoda jest amatorska ale na Twoje potrzwby wystarczy,gdy bedziesz mial ok 3 metrow gruntow wodonosnych to mozesz spokojnie kupic rure PE 40 i nawiercic otworow wzdluz niej tym sposobem bedziesz mial prowizoryczny filtr,filtr na ok 3 metry wody polecam dlugosci 1 do 1.5 metra maksymalnej dlugosci odcinka nawierconego.mozesz rowniez nim zafiltrujesz zakonczyc filtr ostrym czubkiem i wbic na sile troche glebiej w tej sposob zyskasz kilka cm moze i metrow.
    Pozdrawiam amatorow i milej zabawy zycze

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał studniarz
    Probuj ale uwazaj bo to roznie bywa
    co do propozycji jesli nie dysponujesz sprzetem to mozesz kupic sobie kilka metrow rur pcv 110 wepchnac na dno i dodatkowo w ziemie pozniej dosztukowac sobie mniejszej srednicy swider i "wiercic" w rurze oslonowej
    ta metoda jest amatorska ale na Twoje potrzwby wystarczy,gdy bedziesz mial ok 3 metrow gruntow wodonosnych to mozesz spokojnie kupic rure PE 40 i nawiercic otworow wzdluz niej tym sposobem bedziesz mial prowizoryczny filtr,filtr na ok 3 metry wody polecam dlugosci 1 do 1.5 metra maksymalnej dlugosci odcinka nawierconego.mozesz rowniez nim zafiltrujesz zakonczyc filtr ostrym czubkiem i wbic na sile troche glebiej w tej sposob zyskasz kilka cm moze i metrow.
    Pozdrawiam amatorow i milej zabawy zycze
    No niestety nie dysponuję sprzętem więc na razie pozostaje metoda amatorska .
    Wiosną jak było więcej wody w studni to spokojnie wystarczało na te skromne potrzeby ale teraz gdy poziom się obniżył trzeba by coś z tym fantem zrobić więc bardzo dziękuję za rady . Wiem że najlepiej by było aby tą robotę zrobił studniarz ale przy tak małej głębokości to nie ma sensu tym bardziej że woda ma służyć tylko do celów gospodarczych i to tylko na czas budowy .
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    No i brawo

    A tak poza tym wszystkim.

    Wczoraj oglądałem świder, coś takiego jak ma vondracek. W sklepie kosztuje 178 zł :/ Koszmar...

  7. #47

    Domyślnie

    Miałem starą studnię . Była zasypana na głebokość około 2 m . Postanowiłem ją oczyścić w momencie gdy zapragnołem mieć zieleń na działce a budowa zaczęła się kończyć . Po oczyszczeniu studni okazało się , ze mam tylko 0,9 m wody (lipiec) a krąg betonowy był średnicy 1 m . Przez lata nieużytkowania studni miasto w którym mieszkam pogłębiło pobliską rzekę i poziom wód gruntowych się obnirzył . Kupiłem gotowy filtr igłowy i zamontowałem go na końcy rury 5/4" . Filtr był zakończony świdrem i dawał się łatwo wkrecać w dno za pomocą dużego klucza hydraulicznegow (rurhak) . Grunt na dnie studni miałem żwirowy bez kamieni . Filtr iglowy wkręciłem w dno studni na 1,5 m nad nim jest jeszcze 0,9 m wody . Na górze zamocowałem pompę abisynkę firmy OMNIGENA oraz pokrywę żeliwną 5 tonową . Pod pokrywą w studni na głębokości 1,5 m jest zamocowana na ścianie pompa peryferalna W-750 w/w firmy Omnigena . Jet ona podłączona do rury z filtrem . W studni jest także zawór kulowy do spuszczania wody na zimę . Pompa W-750 nie jest w stanie wypompować wody do dna studni , tak szybko nachodzi . Teraz mogę nabrać w wiadro wody a równocześnie podlewać zraszaczem ogród .
    Pompa wygląda tak :
    http://voila.pl/njcgh/index.php?get=1&f=1
    Pod spodem jest taka pompa :
    Zakładka - Oferta - Pompy powierzchniowe
    http://www.omnigena.pl/ramka2.htm
    A filtr igłowy wygląda tak :
    http://www.aqua.zgora.pl/aqua/aquask...t_pliki/d8.htm

  8. #48

    Domyślnie

    a ja mam taki problem zacząłem kopać studnie wpuściłem 3 kręgi po 0,5m czyli 1,5m i mógłbym kopać dalej ale jest jedno ale... grunt jest gliniasty i wygląda to tak że trzyma te kręgi co je wpuściłem... one nie bardzo chcą same opadać w dół pod swoim ciężarem... normalnie podkopałem pod ostatnim kręgiem ziemi i trochę wisiał w powietrzu a potem osiadł ale te górne 2 kręgi nie bardzo chciały... dopiero jak walnąłem z góry bloczkiem betonowym to powoli osiadły na tym 1

    chciałbym głębiej się wkopać i wpuścić te kręgi jeszcze co najmniej 1 m ale nie wiem jak to będzie z tym osiadaniem bo wygląda że kiepsko.

    może coś robię źle? wydaję mi się że wykop idzie pionowo i kręgi też idą pionowo w dół

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Musisz uzbroić się w cierpliwość.
    Podkopuj i zostawiaj aż opadną.
    Opadną na 100%. Następne kręgi zamów większe a ich masa wciśnie je.
    Jedynym powodem że nie będą osiadać to że nie są w pionie.
    Choć moje były krzywo a się same wyprostowały tyle że ja mam piach.
    Wejdź i sprawdź od środka pion.
    Można jeszcze polewać wodą z zewnątrz dookoła to glina zmięknie.

  10. #50

    Domyślnie

    Opukuj wielkim młotkiem kręgi od wewnątrz - tylko trzeba pukać, a nie walić tak że beton popęka.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ja widzę jak ma to zrobione sąsiad(woda jest na 4 metrach), wpuszczone 9 kręgów na tym płyta betonowa z otworem, na której natomiast stoi imitacja starodawnej studni( przez tą studnię wsadzana jest taka zwykła pompka za 100zł "u ruskich" (tak mi powiedział), obok zbudowany skalniak z mini stawem(na oko 1,5m3), a w nim rura przelewowa , prowadząca nadmiar wody z powrotem do studni... najpierw napuszcza wodę do stawu kilkoma rzutami przy pomocy pompki a następnie wrzuca następną pompę do owego stawu i podlewa trawkę, wszystko fajnie a ja dziennie kubik z sieci
    ...jakiś czas temu się dogadaliśmy, bo miałem kopać swoją ale powiedział, że może tak być, że ani On ani ja wody mieć nie będziemy...pozwolił mi wrzucić moją pompkę w studnię, jakoś się podzielimy

  12. #52

    Domyślnie

    mam kilka pytań do fachowców od odwiertów:
    1.gdzie tanio kupie siatkę filtrującą na rurę
    2.jaką siatkę stosować -z tworzywa czy metalowa nierdzewna, bądź miedziana
    3.jaką gęstość oczek powinna mieć siatka aby piasku nie przepuszczała, i wody nie powstrzymywała
    4. jak gęsto wiercić otwory w rurce i na jakim odcinku rury(30 cm czy może 150cm)
    5.gdzie kupie rure aluminiową 1.5" ścianka 3mm
    6.jakiego rodzaju szybkozłącza stosować do łączenia rur 1,5"

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Czy do używania wody ze studni do celów gospodarczych (podlewanie, mycie auta) konieczny jest hydrofor, czy wystarczy sama pompa?
    pozdrawiam, Tomek

  14. #54

    Domyślnie

    wystarczy pompa - ale wygoda bedzie mniejsza

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    widze tu wielu pomyslowych ludzi ,
    mam prosbe .....

    jak odnalesc starą poniemiecką studnie ,
    ktora jest ukryta , zaslepiona ..... wiem , ze jest ,
    tylko nie wiem gdzie
    ???

    sory , ze nie calkiem w temacie

  16. #56

    Domyślnie

    Jeśli studnia jest z betonu zbrojonego, to wykrywacz metalu , jeśli cembrowina ceglana, lub nie masz wykrywacza, to szpila z pręta stalowego, zaostrzona na końcu, nie za gruba, ale dość długa- tak, by się co chwilę nie schylać... i do dzieła! Przechodzisz całą działkę, nakłuwasz co pół metra albo gęściej... kiedyś się w końcu znajdzie

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek.B
    szpila z pręta stalowego, zaostrzona na końcu, nie za gruba, ale dość długa- tak, by się co chwilę nie schylać... i do dzieła! Przechodzisz całą działkę, nakłuwasz co pół metra albo gęściej... kiedyś się w końcu znajdzie
    juz raz tak bylo robione , tyle , ze chodzilo o srebro
    w sumie drugi raz nie odwaze sie , pelno niewypalow

    studnia prawdopodobnie bazaltowa ,
    niektore maja ewentualnie jakies drewno debowe na dnie


    ... a moze studnia wydaje jakies dzwieki , jakby sie udalo to jakos uslyszec ?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    w sumie drugi raz nie odwaze sie , pelno niewypalow
    To może lepiej saperów wezwać? Mieszkać na działce mocno rozrywkowej to średnia przyjemność...

    A jeśli chcesz sama się w to bawić, to właśnie w tym wypadku szpila jest dobrą metodą, bo jest raczej mała szansa na zdetonowanie "niespodzianek" szpilką. Na pewno wyczujesz różnicę między płytą przykrywającą studnię a metalowym korpusem "czegoś".
    Inne metody: georadar itp ustrojstwa - ok 120 pln za godzinę pracy,
    różdżka może?

    ... a moze studnia wydaje jakies dzwieki , jakby sie udalo to jakos uslyszec ?
    ...CHLUP!!!!!!

  19. #59

    Domyślnie

    robi sie takie rzeczy wbijajac stalowe szpliki podlaczajac pod to porad i mierzy sie przepływ prądu ... wyniki analizuje, można dostawać całe wykresy.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    .Bruner.

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie studnia

    Witam

    czytam to forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem jeśli macie jakieś podpowiedzi to bardzo bym prosił:

    zacząłem wiercić studnię sam pierwszy raz, kupiłem w castoramie świder średnicy 120mm i zacząłem pracę dodam, że sąsiad ma studnię głęboką na około 12 metrów,ku mojemu zdziwieniu po dwuch dniach osiągnąłem głębokość 8 metrów później już samemu nie byłem w stanie utrzymać tak wysokiej "tyczki" więc poprosiłem kuzyna, rozstawiliśmy rusztowanie warszawskie wokół otworu, on na górze ja na dole i bez rozkręcania wierciliśmy dalej. pierwsze 2 metry była ziemia, później 4 metry gliny a następnie piasek na 10 metrze piasek zrobił się mokry (po godzinie bez prac było może 15 cm wody na dnie) wiertło zasysa się w nim i bardzo ciężko go wyciągnąć, i tu zaczyna się sprawa komplikować, niby wiercę dalej ale po całym dniu pracy wciąż wyciągam ten mokry piasek,nie ma tam za dużo wody za każdym razem świder jest pełny tego piasku, który przylega do łopat świdra, ale nie zagłębiam się już nic a nic, nie wiem co z tym robić czy to już czas na szlamowanie, czy to jeszcze nie jest ta właściwa głębokość, czy trzeba się przez to przebić w osłonie i wiercić dalej? w postach wyżej są konkretne objawy np najpierw mokry piasek a chwilę póżniej już się nie da wiertłem wyciągać urobku, w tym wypadku tylko szlamowanie pozostaje a w moim nie jestem pewien co dalej robić czy wyciągać dalej ten mokry piasek i automatycznie budować pod ziemią jakby zbiornik?

    bardzo proszę o podpowiedź
    Pozdrawiam

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony