dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 101
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Uwazaj, bo jak zrobisz pod ziemia zbiornik to mozesz szybko sam sie w nim znalezc. Slyszalem o takim przypadku.

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    .Bruner.

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    A więc studnia właściwie skończona, trochę to trwało ale satysfakcja jest w moim wykonaniu wygladało to tak: w momęcie kiedy nie dało się już wyciągać urobku świdrem przeszedłem do szlamowania, zbudowałem urządzonko czyli rura z gumową zapadką, nad głową koło żeby ułatwić wyciąganie i tak w tępie pół metra dziennie +- 6 godzin udało mi się zatopić 1 metr filtra własnej konstrukcji, czyli rura pcv pomarańczowa z otworami owinięta specjalnym materiałem i zabezpieczona opaskami. Szczerze powiem że to szlamowanie baardzo zniechęca, ogólnie ciężka praca dla wytrwałych. A że człowiek kombinuje jak może, to wymyśliłem, że można urzyć pompy do odessania szlamu więc pojechałem do Castoramy i kupiłem pompę "głębinową" za 107 pln dlatego słowo głebinowa w "" pewnie nawet nie stała przy głębinowej, kupiłem ją z przekonaniem że nawet jeśli uda się zagłębić choć metr przy jej pomocy to będę zadowolony a zajechaną pompę poprostu wyrzucę. Ku mojemu zdziwieniu pomka membranowa do wody lekko zabrudzonej ssała szlam jak się patrzy, choć w tępie 300 litrów na godzinę ale to już nie to co szlamowanie robota lekka i przyjemna choć trzeba pompę co chwila podnosić i opuszczać, żeby za gęsty szlam nie leciał, i tak po kilku dniach uzyskałem 3 metry filtra w pokładzie wodonośnym. Jak na razie przy pomocy tej pompy na wyskokość 13 metrów mam wydajność czystej wody 300 litrów na godzinę z tym że poziom wody w rurze nie zmienia się więc napewno wydajność jest większa, to okaże się gdy kupię odpowiednią pompę
    Podsumowując całkowity koszt studni wyniósł około 300pln i kilka dni pracy

    ps. właśnie zacząłem wiercić studnię rodzicom, wodę mają na 4,5 metra a pompa membranowa wciąż działa

    Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w temacie "jestem szalony sam kręcę studnię"

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pelikan75

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    ..mam studnię z rury 160...glębokosc studni 10, metra lustro wody ma wysokość 5 metrów....

    od 5 dini ją odpompowuję....i bywało jż, że leciała czysta woda......wystarczy jednak pooruszczc pompa w górę i w doł i zaczyna lecieć zamulona woda.......czy odpuścić, czy dalej odpompowywac studnie, boję się, że zniszczę pompę Flotec 6s ....i dysze nawadniającą......na dnii korka w studni wrzuciłem beton, abyy uszczelnic dno...ale niie zmniejszczylo to wypompowywania wody...


    POMOCY

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelord

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie studnia

    Ja budowałem studnie w następujący sposób.

    Na początku odwiedziłem sąsiadów i przeprowadziłem wywiad. Okazało się ,że po mojej stronie ulicy jest dwóch gospodarzy posiadających studnie(jeden 30m drugi 150m od mojej działki). Obie to studnie kręgowe z lustrem wody na głębokości 7m.Dowiedziałem się ,że podłoże to ziemia około 1m,póżniej glina 4-5m i piach.. Z tej wody korzystają od dawna i wykorzystują ją również do picia.

    Kupiłem wiertnice w ogrodniczym o średnicy 18cm i wysokości 1.4m na rurce o grubość 1/2cala.Dokupiłem 4 rury 1/2cala o długości po 1.5m każda oraz 4 odcinki 20 centymetrowe rury ¾ cala którymi miałem łączyć mniejsze rurki . Zacząłem wiercić. Po wywierceniu na głębokość 1.4m przeciąłem rurę wiertnicy .Od strony wiertła nasadziłem 20 centymetrowy odcinek rurki ¾ cala w którą wsadziłem 1.5 m odcinek rurki ½ cala ,nawierciłem otwory aby skręcić to śrubami. Od strony rączki wiertnicy zrobiłem to samo. Zacząłem dalsze wiercenie. Po osiągnięciu 3m dołączyłem następną rurkę. Wierciłem dalej .Na początku miałem 0.5m ziemi, później glina.

    Na głębokości 5m zaczęło być wilgotno i pojawiły się drobne kamienie wapienne twarde. Szło ciężko więc zaprosiłem do pomocy kolegę. Na głębokości 5.5m pojawił się mokry piach a po następnych 20cm woda .Urobku nie dało się już wyciągać bo podczas wyciągania spłukiwała go woda. Kupiłem 4 odcinki rury pcv pomarańczowej po 2m każdy o średnicy 16cm.Nawierciłem na odcinku 1.5m wiertłem 5mm otwory co 2-3cm(taki filtr który miał wpuszczac wodę do rury).Wkrętarką zajęło mi to około 15minut. W rury dodatkowo wkręciłem po dwie małe śrubki aby połączenie było na stałe. Wsadziłem je w wywierconą w dziurę.

    Wokół wywierconego otworu dla ułatwienia pracy zacząłem kopać dół 1.5x1.5x1.5m, który w przyszłości będzie studzienką na hydrofor. Na rurę pcv położyłem płytę betonową(30kg).Stanąłem na te płytę i delikatnie skacząc udało mi się zagłębić pcv o 0,5m. Kupiłem wiertnice o średnicy 14cm.Z kolegą wierciłem małą wiertnicą co jakiś czas zagłębiając rurę pcv wcześniej opracowana metodą. Uzyskałem 8m od poziomu gruntu ,czyli około 6.5 m od dna wykopanego dołu(studzienki).

    I tu zaczęły się problemy. Miałem 2.5m lustra wody ,jednak na dnie pojawiło się po 1h 1.5m szlamu, takiej drobnej glinki. Wiertnicą nie dało się tego wyciągać bo woda spłukiwała. Zrobiłem szlamówkę. Rura z blachy 2mm o średnicy około 14cm i długości 0.5m. W dolnej części wyciąłem zęby .Od spodu przyspawałem wewnątrz tej rury dwa płaskowniki o szerokości 3cm,wcześniej wygiąłem je i zeszlifowałem robiąc coś w rodzaju śmigła. Od góry przyspawałem płaskownik a do niego rurę z wiertnicy. Takim urządzeniem wybierałem tę nieszczęsną glinkę. Jak wybrałem do 8m to nastepnego dnia znów się pojawiała.

    Kupiłem pompę zanurzeniową za 70zł. licząc ,że uda mi się ten szlam wybrać. Niestety nie udało się. Pompa była za mało wydajna i nie radziła sobie. Więc codziennie wybierałem tą nieszczęsną glinkę szlamówką. Po paru dniach ,szlamu napływało coraz mniej .Kupiłem zwykły hydrofor z silnikiem 1000w i zbiornikiem 20l za 150zl. Pomyślałem że wpuszczę w studnie gumowy zbrojony przewód i będę nim ruszał po dnie wybierając zmącony szlam z wodą. Tak zrobiłem. Hydrofor miał wydajność dużo większą niż pompa i zasysał z dna brudną wodę z glinką bez problemów i to sam bez mojej ingerencji. Po dwóch dniach pompowania miałem czysta wodę i nic już jej nie zanieczyszczało.

    Koszty. Wiertnice 150zł(które wykorzystałem do budowy ogrodzenia).Pompa zanurzeniowa 70zł,hydrofor 150zł, rury pcv 100zł, rurki metalowe ,wąż zbrojony ,płaskownik itp. około 100zł.Mój czas to około 24h,pomocnik 12h. Koszt studni wyniósł prawie 600zł.Zostało wymurować lub zabezpieczyć studzienkę i zrobić ocieplone przykrycie.

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Moze ma ktos odsprzedac wiertnice ? Np taka kupiona na Allegro itp.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    W jaki sposob mozna stwierdzic gdzie jest woda i na jakiej glebokosci ?
    Rozdzka ? Czy inne metody ?
    A jak "wrozbita" to jak sie z takim rozliczyc. Skad wiadomo, ze prawde powie ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    U nas kopanie studni wyglądało tak:
    Pan koparkowy wykopał ogromną dziurę, poustawiał kręgi w ilości sztuk 5 i zasypał to. Mamy 3 i pół kręgu wody. Na potrzeby budowy to wystarczy.









  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    W jaki sposob mozna stwierdzic gdzie jest woda i na jakiej glebokosci ?
    Rozdzka ? Czy inne metody ?
    No można robić dziury na działce w różnych miejscach na chybił-trafił.

    Najprościej te dziury to robić wbijając rurę spłaszczoną na końcu.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No tak, ale jak woda jest powiedzmy 5 m pod .... ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnika Zobacz post
    U nas kopanie studni wyglądało tak:
    Pan koparkowy wykopał ogromną dziurę, poustawiał kręgi w ilości sztuk 5 i zasypał to. Mamy 3 i pół kręgu wody. Na potrzeby budowy to wystarczy.













    Tez tak zrobilem i z pomiedzy kregow wali woda z cisnieniem a z czasem ostatni krag opadl nizej od pozostalych i zamulil sie.

    Teraz czeka mnie wyjecie tych kregow i ponowne wlozenie z odpowiednim polaczeniem kregow w jedna calosc.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    No tak, ale jak woda jest powiedzmy 5 m pod .... ?
    No wbijasz odpowiednio długą rurę, w razie potrzeby przedłużając ją.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Rozumiem, Robie studnie aby dowiedziec sie czy jest sens w tym miejscu robic studnie - logiczne.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Carpenter78 u nas też się trochę zamuliła ta studnia- ale ona była tylko na potrzeby budowy, więc się nie martwię. Teraz na podlewanie trawnika wykorzystamy tą woę.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    mam pytanie. Kopiąc studnie z kręgów, zakładamy jeden na drugi, trzeci itd, podkopujemy a one się zapadają. Teraz gdy dotrzemy do wody, to trzeba kopać jeszcze głębiej? Bo przecież zalany 1 krąg czy nawet pół nam nic chyba nie daje. Pasuje zalać z 2, 3 kręgi. Dobrze myślę? Czyli trzeba wybierać ziemię z wodą. A co jeśli woda już będzie sięgać nam po pas? Muszę wiedzieć wszystko dokładnie zanim zabiore się do tej roboty.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Z tego co widziałem jak kopali studniaże to nie za wiele głębiej od początku warstwy wodonośnej bo woda ma dostawać sie przez dno studni a nie między kręgami
    na dno sypią żwir. Ważne by nie kożystać z warstw podskurnych tylko z głębszych.
    Napewno nie wybierali ziemi z pod wody kilka kręgów.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no dobrze, ale studnie które widziałem mają zatopione po 2 a nawet 3 kręgi. I to by miało sens bo wtedy taka studnia jest chyba całkiem wydajna. No chyba że woda do kręgów napływa powoli, i gdy już zaczyna się dostawać do środka to z czasem podniesie się jej poziom do drugiego lub trzeciego kręgu...

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

  18. #78

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie jak zaczac nowy temat?
    Pozdrawiam

  19. #79

    Domyślnie

    Witam,

    gdzie moge zakupic komplet wiertel z przedluzkami?
    I na co mam zwrocic uwage przy zakupie?

    pozdrawiam
    repa

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sa111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Moze ma ktos odsprzedac wiertnice ? Np taka kupiona na Allegro itp.

    Fantom
    tak mam , kupiona w zeszłym roku , dwa świdry 150 i 180 mm plus przedłużki takie jak na Allegro , do odbioru osobistego w Bydgoszczy
    -używana , stan dobry , cena 410zł

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony