dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 101
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał repa Zobacz post
    Witam
    mam pytanie jak zaczac nowy temat?
    Pozdrawiam
    Witam.
    WCISKAMY: FORUM
    WYBRANY DZIAŁ NP.OGRZEWANIE
    +NAPISZ NOWY TEMAT
    tytuł i do dzieła!

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    krystynac50

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy ktoś kopał studnie na terenach podmokłych i torfowych ? I może służyć mi radą iak to zrobić
    odziedziczyłem małą studzienkę po poprzednim działkowiczu . studnia jest o stalowej rurze i woda nadaje się tylko do podlewania
    Woda na działce jest płytko tuż pod powierzchnią ziemi głębokość obecnej studzienki to 1,6 m a lustro wody po opadach jest 30 -40 cm od powierzchni ziemi
    chcę mieć wodę czystą . a obecnie w mojej studzience mimo wapnowania woda jest lekko zielonkawo żółtawa
    Ostatnio edytowane przez krystynac50 ; 26-07-2010 o 21:17

  3. #83

    Domyślnie

    witaj sa111,
    czy jest jeszcze Twoja oferta sprzedarzy aktualna "kupiona w zeszłym roku , dwa świdry 150 i 180 mm plus przedłużki takie jak na Allegro , do odbioru osobistego w Bydgoszczy
    -używana , stan dobry , cena 410zł "
    prosze odpisz na nastepujacy adres:[email protected]

  4. #84

    Domyślnie

    Trochę się zapaliłem do posiadania własnej studni po przeczytaniu tego tematu i sam także postanowiłem wywiercić sobie studnię na działce. W sobotę kupiłem żelastwo trochę pobawiłem się szlifierką i spawarką i wczoraj zacząłem odwiert. I tutaj pojawiają się drobne problemy, ponieważ podczas wiercenia bardzo ciężko było mi utrzymać pion i po odwiert zaczął iść pod kątem. Wydaje mi się , że jest to spowodowane brakiem szpikulca na końcu ślimaka, ale może jak będę wiercił w rurze to problem sam się rozwiąże. No ale mimo wszystko wierciłem dalej i na ok 2,2 m pojawiła się woda. Wywierciłem jeszcze 50 cm i woda daje jest. Mam ktoś tak płytką studnie i może się podzielić jakimiś spostrzeżeniami ? Czy może przyszedł teraz czas na włożenie rury i próbę dalszego wiercenia aż do następnego cieku. Dodam tylko ze wierzchnia warstwa na mojej działce to czarnoziem(ok 40 cm) , potem była warstwa piasku(15-20 cm) a potem to już tylko żółta glina . Za wszelkie informację będę wdzięczny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cia-0284.jpg
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	18456   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cia-0285.jpg
Wyświetleń:	676
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	18457   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cia-0286.jpg
Wyświetleń:	690
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	18458  
    Ostatnio edytowane przez postaw_piwo ; 03-08-2010 o 09:17

  5. #85

    Domyślnie

    Witam,
    jestesmy rowniez posiadaczami "zestawu" narzedzi do wiercenia wlasnej studni
    Dzisiaj zaczelismy wiercic, z poczatku, szlo nam bardzo dobrze.
    Mamy wywiercone 2m i .... pokazala sie woda.
    Probowalismy dalej wiercic, ale pojawil sie problem z wyciaganiem wiertla
    Prace zakonczylismy na 2 m, poniewaz, nie mamy pojecia w jaki sposob
    "bezbolesnie" wyciagac wiertlo.
    Myslimy o malej wyciagarce, zawieszonej nad otworem
    (podobnej, jakie uzywa sie przy wyciaganiu silnika z auta... ?)
    Moze ktos ma w tym doswiadczenie ?.... prosimy o pomoc
    Pozdrowienia...

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał repa Zobacz post
    Witam,
    jestesmy rowniez posiadaczami "zestawu" narzedzi do wiercenia wlasnej studni
    Dzisiaj zaczelismy wiercic, z poczatku, szlo nam bardzo dobrze.
    Mamy wywiercone 2m i .... pokazala sie woda.
    Probowalismy dalej wiercic, ale pojawil sie problem z wyciaganiem wiertla
    Prace zakonczylismy na 2 m, poniewaz, nie mamy pojecia w jaki sposob
    "bezbolesnie" wyciagac wiertlo.
    Myslimy o malej wyciagarce, zawieszonej nad otworem
    (podobnej, jakie uzywa sie przy wyciaganiu silnika z auta... ?)
    Moze ktos ma w tym doswiadczenie ?.... prosimy o pomoc
    Pozdrowienia...
    HAAAAAAAAAJJJJJJJAAAAAAAA bryk blum srut wchuuuurrrrr POSZSZSZŁO i dalej....

    tylko ważne, żeby po robocie mieć masażystkę, bo trochę bolą plecy.

    Aha no i ja kawał chłopa jestem, myślę, że budowa ma znaczenie.

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sa2k

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-418
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ludzie to jednak lubią się męczyć.
    Zdrowie można stracić dłubiąc tymi żerdziami
    Nie prościej zrobić to metodą płuczki ?
    Ja użyłem do tego motopompy o wydajność 1000l/min , zakupionej na allegro za cenę 650zl (zawsze można wypożyczyć z wypożyczalni narzędzi )
    Rura wpychana na próbę miała długość 1m i średnice 160mm (weszła jak w masło)
    Po pewnym czasie (z pomocą żony) zrobiłem głębszy odwiert rurami 110mm na około 20m
    Problemy techniczne uniemożliwiły dalsze wiercenie

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sa2k

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-418
    Posty
    5

    Domyślnie

    nie umiem tutaj dodawać filmików.
    próbowałem wyciąć fotki z filmików ale też coś mi nie wyszło.
    Zamieszczam zatem fotki zrobione po odwiertach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI0038.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	163585
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI0043.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	163586

    Pierwsza fotka pokazuje wynik płukania rura 160
    Druga fotka jest po wierceniu rura 110 na głębokość 20m
    Woda pojawiła się u mnie na głębokości 3m

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    homer90210

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    31

    Domyślnie wlasna studnia

    Witam
    Ja wlasna studnie robiłem w zeszłym roku. Na poczatek kupiłem wiertło na allegro o srednicy 10cm Wierciłem nim do pierwszej wody czyli 3m w piastu potem klasyczna kurzawka i oczywiscie nie dalo sie wiercic dalej wiec wkreciłem gotowy filtr za 180zl z allegro. w sumie to jakies 6 metrow pod ziemia wody leci 10 litrow na minute. Wkrecic głebiej nie dalo sie pewnie jakis kamien albo glina. Rura kreciło 4 osoby Niestety po podlaczeniu elektrycznej pompy wody nie moze zaciagnac niewiem gdzie jest problem byc moze filtr za plytko. Jak zrobi sie cieplej bede wiercil nowa studnie. MYsle zrobic to tak do 3 metrow wiercenie wiertlem a i bede wymulał na koncu bedzie zawor zwrotny i filtr siatkowy. w ta metalowa rure włoze druga ciensza ktora bedzie polaczona z zaworem zwrotnym na koncu aby nim wypływala woda i dalo sie ja zaglebic. Na filtr siatkowy zawsze mozna nalozyc jakis kawalek plastikowej nawierconej rury aby nie uszkodzic siatki podczas wkladania go w ziemie. Powiedzacie czy dobrze kombinuje i ma to sens??Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr.JPG
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	165774
    Ostatnio edytowane przez homer90210 ; 29-01-2013 o 13:59

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    słuchajcie, kiedyś na internecie znalazłem taki przepust przez rurę do studni głęb. . Nie mogę tego odnaleźć. Mam studnię głębinową, i woda wybija mi ponad poziom gruntu co skutkuje wystającą rurą o 60cm ponad grunt. Na dole jednak, zrobiłem przepust na węża PE z pompy głębinowej w tej rurze, i zaczyna to cieknąć. Potrzebuje takich uszczelek z gumy? które są wycięte pod koło tzn. mają profil rury i są dokręcane a co za tym idzie wszystko jest szczelne. Jest coś takiego ale nie mogę tego trafić. Jak by ktoś znalazł, dajcie linka

    Dzięki

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sa2k

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-418
    Posty
    5

    Domyślnie

    do homer90210
    Dlatego ja robiłem metodą płuczki.
    U mnie jest piaszczysty teren , ale po 9m zaczyna się kurzawka.
    Dzięki mojej metodzie można zejść dużo głębiej.
    W przypadku kiedy kurzawka znacząco utrudnia wiercenie można ją potraktować nie duża ilością bentonitu

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    homer90210

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam
    Mówisz ze ma to sens ? Jak bedzie cieplej to napewno skorzystam z tej metody. Mysle jakies 4 metry w oslonie pcv wywiercic swidrem a potem dopiero sprubowac wmulic ten filtr za pomoca wody z sieci. Mysle ze 0.3Mpa wystarczy. Prubowalem sam rure wpuscic w ziemie to 2 metry w minute wchodzi.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    homer90210

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    31
    Ostatnio edytowane przez homer90210 ; 07-02-2013 o 13:15

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    nie, to jest tylko złączka do PE. A ja szukam "przelotki PE przez rurę w której mam zanurzoną pompę głębinową. W tej rurze właśnie (fi160mm)mam dziurę, przez którą idzie wąż od pompy głębinowej. I ten właśnie przelot cieknie, i nie idzie tego uszczelnić.

  15. #95

    Domyślnie

    genialny pomysł chyba bede musiał sam to kiedyś zrobić

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    homer90210

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    31

    Domyślnie

    Przemek o Jakim pomysle mowisz ze genialny??

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przeeemek

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    NDG
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    A co byście powiedzieli na taki sposób. Chodzi o wsadzenie rury zakończonej filtrem na głębokość około 8m, żeby potem nałożyć na tą rurę pompę abisynkę.

    Można kupić filtr zakończony wiertłem. Czy można wkręcać wiertło z filtrem dokładając rury na odpowiednią długość. Czy filtr nie zniszczy się podczas wkręcania. Planuję użyć rury ocynk 1 1/4 cala.

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bella91

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie
    Jestem posiadaczką starej studni Nie wiem ile ma dokładnie lat, ale jest wykonana porządnie, jeszcze jej nie mierzyłam na nowo dokładnie, jakiś czas temu było tam 2 m wody, a głębokość całej studni to.... pewnie około 10-12 m (do płytkich nie należy). Oczywiście kręgi, średnica około 1 m.
    Elektryk, który ją kiedyś mierzył i wydawał opinie czy warto wymieniać zepsutą pompę stwierdził, że nie bo 2 m wody to za mało, nie ma filtrów, pompa się spali itd ... Nikt tam nie mieszkał, także zostawiliśmy temat.
    Obecnie ja chcę osobiście zamieszkać w tym domu i korzystać z tejże studni , a na nową mnie najnormalniej w świecie nie stać (koszt 10 000 trzeba liczyć w mniej optymistycznej wersji - jeśli głębinówka)
    I sobie wymyśliłam, że kupię właśnie taki filtr igłowy domontuje rury do tego i będę wierciła ręcznie ile się da i ile będzie trzeba Pewnie 5-10 m już będzie ok. Mogłabym to zlecić jakiejś firmie ale nieładnie mnie zbywają (chcą zarobić -wiadomo) NIe chcą pogłębiać, ani stosować filtrów -mały nakład pracy, mało kasy. Może kogoś znajdę a jak nie to mam ochotników do pomocy W sumie chyba praca jest ułatwiona, ponieważ te ok.12m jest już wykopane, jest osobna studzienka obok na pompę , gdzie ta pompa (stara) jest na głębokości ok 6- 8m (nie wiem dokładnie, dopiero będę mierzyła).
    Teraz mam takie pytanie. Ok, wiercę...załóżmy że już się dowiercę... Muszę na głebokości rury do pompy zakończyć wiercenie, a to gdzieś na 6-8 metrze.... Jak tego dokonać??? Jak zrobić nietrwałe połączenie a jednocześnie na tyle trwałe aby dalej móc wiercić???? I uprzedzam, do tej odchłani nikt nie wejdzie... Do studzienki z pompą oczywiście tak..
    Dodam, że znam dużo osób z opowiadań, które tak reanimowały studnie kręgowe jak ja chcę, i wiele osób robiło to samodzielnie.
    Najwazniejsze, aby dno obecne studni było do przebicia dla świdra i oby woda była głębiej... na logikę chyba być powinna...skoro są jej dwa metry to i dalej coś będzie... Zwłaszcza, że studnia już teraz uchodzi za bardzo głęboką jak na kręgową ... Możliwe, że więcej niż 12m będzie, coś pamiętam że niektórzy utrzymywali, że ma 20m ....
    Zbieram już informacje po znajomych znajomych, którzy robili takie pogłębianie, ale i liczę że tu ktoś coś mi podpowie
    W tematach studni się od dziś i jestem kobietą - co mam nadzieje mnie nie przekreśla na tym forum Miłego wieczoru

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bella91

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dodam, że moja studnia w tej chwili wygląda dokładnie jak pierwsza przedstawiona na zdjęciu:
    http://images31.fotosik.pl/204/a70f6f054df97d68.jpg
    Ma takie samo odprowadzenie jak na obrazku, obok jest studzienka sucha na pompę. Chciałabym wykorzystać studnie i zrobić z niej wąskorurową, przebijać się świdrem (filtrem igłowym) dalej w głąb studni aż do wody. (w tej chwili poziom jest rzekomo zbyt mały no i jest już zabrudzona) . Myślicie, że to dobry pomysł? Znam z opowiadań historie osób, którym się udało Powinno być ok, ale szukam na razie źródeł, pytam, aby zrobić porządnie Liczę na pomoc,

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sa2k Zobacz post
    Ludzie to jednak lubią się męczyć.
    Zdrowie można stracić dłubiąc tymi żerdziami
    Nie prościej zrobić to metodą płuczki ?
    Ja użyłem do tego motopompy o wydajność 1000l/min , zakupionej na allegro za cenę 650zl (zawsze można wypożyczyć z wypożyczalni narzędzi )
    Rura wpychana na próbę miała długość 1m i średnice 160mm (weszła jak w masło)
    Po pewnym czasie (z pomocą żony) zrobiłem głębszy odwiert rurami 110mm na około 20m
    Problemy techniczne uniemożliwiły dalsze wiercenie
    Czy ktoś by mógł napisać szczegółowo ja w sposób amatorski wykonać studnię metoda płuczki. Tak krok po kroku.
    Jak firmy wykonują obsypanie studni piaskiem krzemowym? Rura w rurze musi być?

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony