dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21

    Domyślnie Re: szambo

    Cytat Napisał marcenka
    Ja zamówiłam 6 m3 bo potrzebuje je na 1 rok , Cena do łapki 2550 zł (w cenie szambo, transport, wykop, montaż). Chyba nie przepłaciłam
    Marcenka i pozostali zadowoleni z zakupionego zbiornika:

    oprócz pochwały, proszę podajcie konkretne namiary na te firmy od szamb

    DZIĘKI!!
    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #22

    Domyślnie szambo

    Moje szambo zamawiałam 0-502 24 10 93

    pzdr

    P.S. Rozumiem że nie przepłaciłam

  3. #23

    Domyślnie

    SAŁEXPO - nigdy w życiu! Gość ściemniał mi przez 3-4dni w końcu dół się opsypał i musiałem jeszcze raz poprawiać!

  4. #24

    Domyślnie szambo

    U mnie zbiornik na szambo jest już właśnie zamontowany .Gościu rzetelnie wywiązał się z tego co obiecywał.

    Totalny koszt za 6 m 3 : 2950 zł w tym zbiornik,transport,wykop, montaż, krąg , pokrywa żeliwna, przyłączenie budynku do zbiornika rurą ok.6 m długości.

    Nie wiem czy to drogo ale wiem że na 100% taniej niż samodzielne podciągnięcie kanalizacji (odległość ok 50 m) gdzie powiedzieli mi ok.15 000 zł

    pzdr

  5. #25

    Domyślnie

    Dość drogo jak na Łódzkie ceny. Zbiornik 6 m3 + 3 kręgi + pokrkrywa + montaż 1800 zł . Wykop 250. Rurę miałem "wypuszczoną , więc wystarczyło ją tylko połaczyć ze zbiornikiem.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzex

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    5

    Domyślnie DZIWNE

    JESTEM BARDZO ZASKOCZONY TYM CI SŁYSZE O SAŁEXPOLU. JA ZE WSPÓŁPRACY Z PANEM SPRZEDAJĄCYM BYŁEM BARDZO ZADOWOLONY A MIELIŚMY SPORE PRZEPRAWY ZE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWĄ (DOMENA - TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA). FACET WYKAZYWAŁ SIĘ DUŻĄ CIERPLIWOŚCIĄ I ZROZUMIENIEM TYLKO TRANSPORT SPÓŹNIŁ SIĘ JAKIEŚ 20 MINUT. Z SAMYCH ZBIORNIKÓW RÓWNIEŻ JESTEM ZADOWOLONY. CÓŻ JEŚLI RZECZYWIŚCIE POZIOM USŁUGO TAK SIĘ ZMIENIŁ TO JEST MI PRZYKRO. NIEMNIEJ JAKBYM MIAŁ PONOWNIE MONTOWAĆ SZAMBO TO KONSEKWENTNIE WYBRAŁBYM TĄ SAMĄ FIRMĘ. PO PROSTU JA MAM MIŁE WSPOMNIENIE. POZDRAWIAM s.
    zuzex

  7. #27

    Domyślnie

    Hmm, zmartwił i zaniepokoił mnie ten post, gdyż ja również skorzystałm z oferty tej firmy Jeśli chodzi o terminowość, punktualność i współpracę, to wszystko w jak najlepszym porządku. Ale zaczęłam się zastanawiać nad odkopaniem i sprawdzeniem go. Ale po co, skoro opadów ostatnio było tyle co i nic.

    Dodam foto, żebyście zobaczyli jak to szambo wygląda jeszcze w "locie"

    http://foto.onet.pl/upload/45/19/_543725_n.jpg

    Zbiorniki są betonowe, beton zbrojony, dodatki uszczelniające i na moje oko nie było żadnych uszczerbków. Atest posiadam. Ale czas pokaże, co się będzie działo z nim w miarę użytkowania. Jeśli tylko będę miała okazję wcześniej w nie zajrzeć (może przy pracy koparki podczas podsypywania i równania terenu) i coś niepokojącego zauważę, podzielę się info. Mam jednak nadzieję, że wszysko będzie ok.

  8. #28

    Domyślnie

    Aaaaa,

    Cytat Napisał rafal9
    A tak przy okazji pytanie z innej beczki:

    wykop pod szambo opłaca się robić samemu, czy może wziąć koparkę?
    Skoro masz tyle czasu i energii,
    życzę powodzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    Szambo z Sałexpolu zamontowano mi 2 dni temu. Następnego dnia od zamówienia otrzymałem telefon że mogą do mnie przyjechać. W sumie od zamówienia do realizacji minęło 2 dni. Przyjechali 2 godz. przed czasem a w dodatku pomogli przy wykopaniu dołu. Za sambo jednokomorowe o pojemnosci 6200 zaplacilem 1250 netto.
    Na razie jestem zadowolony. Zobaczymy póżniej co będzie. Z tym że potrzebuje go na ok 1 rok.

  10. #30

    Domyślnie

    Szamba żelbetowe, takie jak z Sałexpolu, są szczelne w zakresie swojej pojemności (mają nawet atest). To znaczy szczelne są kadzie.
    Pokrywy montowane (kładzione na kadziach) są zwykle na piankę - więc nie można traktować tego jako pełną szczelność.
    Tak zmontowane szambo przepuszczać może wodę z zewnątrz do środka (po opadach deszczu), oraz w stronę przeciwną przy przepełnieniu.
    Montaż szamba przez brygade transportową odbywa się w pośpiechu.
    Warto zatem przygotować się, a mianowicie :
    - mieć kilka taczek piasku do wyrównania/wypoziomowania dołu
    - doprowadzony prąd i szlifierkę kątowa fi 230mm, aby wykonać wycięcia w górnych krawędziach ścianek dwóch zestawionych kadzi, dla połączenia ich rurą kanalizacyjną. Po założeniu pokryw będzie to prawie niemożliwe.
    - mieć przygotowany 50 cm odcinek rury kanalizacyjnej fi 160mm, oraz kolanko 90 stopni. To kolanko zamontowane do dołu w pierwszej komorze ma utrudnić przedostawanie się pływających szumowin do drugiej komory.
    Rurę uszczelnić lepiej na klej murarski, czy do glazury.
    - mieć 1-2 robotników pod ręką do tych prac.

  11. #31

    Domyślnie

    NIGDY SAŁEXPOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - właśnie czekam na nich od TYGODNIA - samochód JUŻ Wyjeżdża za każdym telefonem - mężowi kończy się urlop - a szamba jak nie było tak nie ma. Nie rozumiem takich ludzi, powiedziałby że będzie na przyszły piątek (nawet nam by to pasowało) a on ciągle mówi że już już - a my tylko czekamy. NIE POLECAM !!!!!!! SZKODA NERWÓW !!!!!

    Dorota

  12. #32

    Domyślnie

    To jeśli chodzi o terminowość, to ja miałam BARDZO dużo szczęścia z tą firmą. I chyba należę do wyjątku...

  13. #33

    Domyślnie

    Ostrzegam przed Firmą: PPHU Sałexpol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    NIE ZAMAWIAJCIE TAM SZAMBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ja niestety zamówiłam - czekam już ponad tydzień i codziennie słyszę, że już wyjechało - ludzie do pomocy kieli już 2 razy zapłacone za przyjście i oczekiwania, dzisiaj mają 3 raz bo mężowi już skończył się urlop.

    Dzwonię dziś do Pana Pawła Sałkiewicza (właściciela firmy!!!!), który mówi że on nie wie czy już wyjechał transport, więc grzecznie pytam kiedy może się dowiedzieć, Pan mówi, że nie wie bo właśnie je śniadanie i jak zje i coś załatwi to MOŻE się dowie, pytam się zatem kto może wiedzieć - uzyskuje odpowiedź, że ktoś z firmy, więc dzwonie do Firmy pod nr 048 381 17 43 a tam miła Pani mówi, że też nie wie ale wie właściciel, którego nie ma (jak pisałam wyżej - właściciel też nie wie).

    Ja nie rozumiem takich ludzi - zamawiam 3 duże szamba za każde płacimy po 2700 zł - jeżli powiedziałby że przywiezie za 2 tygodnie OK, niech tak będzie a nie ciagle jutro, jutro, za godzinę, za dwie godziny itd. dzieci w przedszkolu są bardzie j odpowiedzialne.

    OSTRZEGAM WAS - JA JUŻ PRZEPŁACIŁAM ZA TO SZAMBO (dwa razy kopałam dół i płaciłam ludziom za pomoc)

  14. #34

    Domyślnie Sałexpol nigdy więcej

    Zgadzam sie z wszystkimi negatywnymi wypowiedzioami na temat firmy Sałexpol. Właściciel jest pozbawiony kultury. Samo szambo jest kipskiej jakości. Musiałam je na własny koszt uszczelniać gdyż zbierało wody opadowe. Jeszcze nie używane zaczęło przsiąkać od dna. Mam wysoki poziom wód gruntowych.
    Atrakcyjna cena to nie wszystko.
    Zulka

  15. #35

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałam z SAŁEXPOLU - i okazuje się że bardzo trafna decyzją !!!!!!! - nigdy więcej doczynienia z takimi ludźmi - bardzo polecam natomiast (juz polecanego na forum) Pana Piotra Porzyczkę z Radomia, do mnie dojechał pod Warszawę, więc wchodzi w rachubę cała polska. Cena brutto za szambo dwukomorowe ze wszystkim (z VAT i dodozem też) to 3000 zł. Telefon 602758460.

    Naprawdę polecam
    Dorota

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    A u mie montują szambo w tą sobotę (19 listopada). Jak już będę "po" - to podzielę się uwagami i kontaktami. Cena za 10m3 1550 zł z przywiezieniem i osadzeniem oraz założeniem kręgu do pokrywy. Bez wykopu i podłaczenia do rury wychodzącej z budynku.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwekW
    A u mie montują szambo w tą sobotę (19 listopada). Jak już będę "po" - to podzielę się uwagami i kontaktami. Cena za 10m3 1550 zł z przywiezieniem i osadzeniem oraz założeniem kręgu do pokrywy. Bez wykopu i podłaczenia do rury wychodzącej z budynku.
    Super cena,
    dawaj namiary

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwekW
    A u mie montują szambo w tą sobotę (19 listopada). Jak już będę "po" - to podzielę się uwagami i kontaktami. Cena za 10m3 1550 zł z przywiezieniem i osadzeniem oraz założeniem kręgu do pokrywy. Bez wykopu i podłaczenia do rury wychodzącej z budynku.
    Sylwek, kibicuje i jak OK - poprosze o namiary!
    Pozdrawiam
    VIVALDI W PODRÓŻY

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Jasne, że podam namiary ale nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca. A kontakt do nich miałem od szefa firmy która budowała mi dom, on buduje więcej domów w rejonie Legionowa i zawsze od nich bierze szamba. A przy okazji to też jest to firma gdzieś z okolic Radomia .

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwekW
    Jasne, że podam namiary ale nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca. A kontakt do nich miałem od szefa firmy która budowała mi dom, on buduje więcej domów w rejonie Legionowa i zawsze od nich bierze szamba. A przy okazji to też jest to firma gdzieś z okolic Radomia .
    Sylwek,
    jak tam szambo?
    Godne polecenia?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony