dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie powierzchnia użytkowa a całkowita

    Czy może ktoś podać jak to się mierzy. Chciałbym wiedzieć jak to jest i ile mój dom ma metrów. Czytałem kiedys o tym w jakiejś gazecie ale teraz po przeprowadzce nie wiem gdzie to jest.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    powierzchnia uzytkowa to ta ktora jak sama nazwa mowi uzytkujesz czyli nie wliczas do tego np. klatki schodowej, ciagow komunikacyjnych, etc.

  3. #3

    Domyślnie

    i ma wysokość co najmniej 1,9 m....
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie podpisałem umowę przedwstępną na zakup mieszkania. Przed aktem notarialnym postanowiłem je zmierzyć i ...... trochę się zdziwiłem. Powierzchnia całkowita wg przydziału ze spółdzielni przedstawionego przez zbywcę wynosi 72,8m2 a wg moich pomiarów wynosi ...70m2. Powierzchnia użytkowa w tym dokumencie tyle wynosi suma powierzchni pokoi. Mierzyłem dokładnie każde pomieszczenie z osobna od ściany do ściany. Czy to dobra metoda? Może powinienem policzyć wymiar od ściany budynku z jednej strony do drugiej pomijając ścianki działowe (tzn wliczając je w metraż)? Czy balkon wlicza się do powierzchni całkowitej mieszkania? Nie chciałby płacić za metry, których nie ma lub są tylko na papierze.

  5. #5

    Domyślnie Re: powierzchnia użytkowa a całkowita

    Cytat Napisał araman
    Czy może ktoś podać jak to się mierzy. Chciałbym wiedzieć jak to jest i ile mój dom ma metrów. Czytałem kiedys o tym w jakiejś gazecie ale teraz po przeprowadzce nie wiem gdzie to jest.

    ja nie wiem ale wiem co to kubatura
    motorniczy tramwaju linia 6

  6. #6

    Domyślnie

    Powierzchnia całkowita to suma wszystkich kondygnacji nadziemnych i podziemnych, w tym również poddasza, tarasów, kondygnacji technicznych i magazynowych. Mierzy się ją na poziomie posadzki po obrysie zewnętrznym budynku (łącznie z grubością ścian) z uwzględnieniem tynków, okładzin i balustrad.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Powierzchnia użytkowa podawana jest na podstawie dokumentacji technicznej budynku bez uwzględnienia tynków wewnętrznych.
    Przy grubości tynku 1 czy 1,5 cm i sumie długości ścian wewnętrznych powiedzmy 100 mb rzeczywista powierzchnia wykończonego mieszkania będzie o 1-1,5 m2 mniejsza od zapisanej w papierach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony