dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 438
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Re: Mam bardzo wąską działkę...

    Cytat Napisał Zdziebdzio
    Mam bardzo wąską działkę...
    ... i nie wiem jak sie zabrac do szukania projektu, prosze pomozcie!!
    Dzialka ma 14.5 m2 szerokosci i jest bardzo dluuuga, chyba jakies 102 metry. Czy sa w ogole projekty na taka waska dzialke czy trzeba zamawiac indywidualny??
    dzieki serdeczne!
    Witam! Ja również mam bardzo wąską działkę - 13,5 m.Znalazłam projekty , które mi się bardzo spodobały .Wykonane są przez pracownie archigraph z Krakowa - www.archigraph.pl . Domek o nazwie Argenta ma wiele podobnych rozkładowo domków - różnia sie jednak elewacją -np.Longare,Polino i wiele innych.Przyjemnego oglądania.Pozdrowienia.

  2. #42

    Domyślnie Dom na baaardzo wąską działkę

    Witam!
    Szukam projektu domu na baaaaardzo wąską działke tzn. o szerokosci 15 m. Najlepiej parterowego, ale niekoniecznie. Pomóżcie....

    A

  3. #43

    Domyślnie Re: Dom na baaardzo wąską działkę

    Cytat Napisał ania.mor
    Witam!
    Szukam projektu domu na baaaaardzo wąską działke tzn. o szerokosci 15 m. Najlepiej parterowego, ale niekoniecznie. Pomóżcie....

    A
    ops..to bedzie problem ale da się coś znaleźć. Ja mam działkę 16.50 i juz było ciężko znaleźć coś fajnego. A moim zdaniem o parterówce zapomnij...Przy tej szwerokości działki to domek musiałby być bardzo długi a to spowoduje straszny wzrost kosztów o kiepskim wygladzie juz nie wspomne. Aby zmieścić domek musisz mieć dom o szer max 7 lub 8 m. Proponuje poszukać i internecie projektów..coś znajdziesz..
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    projekcik indywidulany, domek najlepiej bardzo niski (tak żeby można było ręką krawędź dachu dotknąć) z mieszkalnym niedużym poddaszem, albo bez poddasza ale z piwnicą, aby poszerzyć budynek to zamiast okien luksfery (pustaki szklane) to jedyna szansa. W USA mnóstwo jest takich wąskich działek i oni tam mają piwnice mieszkalne wystające jakieś 50cm ponad ziemię , następnie parter i płaski dach (niski kąt nachylenia)
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #45

    Domyślnie Proszę o opinie o projekcie na wąską działkę

    opinia

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    wczytuje sie tylko jeden...
    radze zmniejszyc obrazek, bo tak duzy jest nieczytelny.
    jesli szukasz nowoczesnej architektury na wąską działkę, radzę raczej poszukań indywidualnego projektu.
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    ania, a sąsiednie działki w jakiej odległości są zabudowane od granicy?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #48

    Domyślnie

    Z dwóch strony jest osiedle domków jednorodzinnych tzn. budynki są różnie usytuowane a po prawej jest dom znacznie odsuniety od naszej działki. Od frontu jest droga. Czyli przysłowiowa "kicha"...

  9. #49

    Domyślnie

    Przepraszam, oto zmniejszone zdjecia:
    A

  10. #50

    Domyślnie

    Przepraszam za poprzedni post - za szybko go wysłałam i zapomniałam dodać, ze to są zdjęcia projektu, który nam ktoś zaproponował. Czekam na opinie....

  11. #51

    Domyślnie

    Aniu, a o jakiej powierzchni ma być ten dom?

  12. #52

    Domyślnie

    I jak masz usytuowaną działkę względem stron świata?

  13. #53
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Khm, ja mam tylko 18 metrow ale projekt juz znalazlem :

    http://www.dobrydom.res.pl/dd457.html

    Moze da rade go "zwężyć" o 1 metr?

    Problemy :
    Okno w pokoju na dole z luksferków, oknow salonie przeniesione na ścianę zachodnią, ew jakas komozycja z luksferków.

    Wtedy możesz przysunąc domek o 1 mert bliżej granicy..

  14. #54

    Domyślnie

    Oto szczegóły dotyczące mojej "nietypowej" działki.
    Cała działka ma 1013 m2, z tym, ze jest to bardzo wąska działka o maksymalnej szerokości 15,80 m zwężająca się do 13,30 m2. Na działce stoi niewielki domek (na rysunku oznaczony jako N6) , w którym na razie mieszkamy a później chcemy go rozebrać. Przy domku jest spory garaż (na rysunku oznaczony jako g), który możemy rozebrać od razu. Nowy dom chcielibyśmy postawić w najszerszym boku działki tak aby zwiększyć jego szerokość do maksimum. Jesteśmy trzyosobowa rodziną ale w przyszłości chcemy mieć drugie dziecko, tak, ze potrzebujemy trzy sypialnie. Dodatkowo mąż często pracuje w domu, wiec przydałby się jakiś kącik do pracy. Marzy nam się duża kuchnia połączona z jadalnią, ewentualnie z miejscem na duży rodzinny stół oraz duży pokój dzienny. Chcielibyśmy także posiadać kominek i taras oraz garaż na dwa samochody (działka jest pod warszawą, wiec samochód to konieczność).
    Nie ukrywamy, ze interesuje nas najtańszy z mozliwych wariant domu. Wydaje mi sie, ze najtańsze
    domy to domy proste i parterowe ale w przypadku naszej wąskiej działki o parterowym domu możemy chyba zapomnieć, chociaż takie parterowe domki wydają nam się wygodniejsze niż piętrowe. Dom nie powinien mież wiecej niż ok. 200 m2

  15. #55

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nie przepraszaj, tylko zmniejsz to zdjecie ktore wkleilas - nie linki
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    nie przepraszaj, tylko zmniejsz to zdjecie ktore wkleilas - nie linki
    jakbym wiedziała jak to juz bym dawno to zrobiła

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    po prawej u gory na swoich postach masz ikonke "edytuj" - mozesz wtedy je podmienic, wyciąć albo zemienic na odnosnik. jesli są na serwerze nie Twoim, to nie zmienisz ich rozdzielczosci.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  19. #59

  20. #60

    Domyślnie

    Faktycznie, dużego wyboru to nie mam...

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony