dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 249
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 4970
  1. #2721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    nie znam tego sterownika ale są tylko 2 metody. Albo sterownik współpracuje z termostatem i ma specjalne wejście do niego. - tak by było najłatwiej.
    Auraton jest bardzo prosty w obsłudze. Albo daje załączenie obwodu albo nie - w zależności jaka jest temperatura w domu vs. zadana na sterowniku.

    U mnie podłączony jest on do sterownika pieca. I w ustawieniach pieca mam zaznaczone, że mam sterownik pokojowy. Więc piec nie działa tylko na zasadzie sprawdzania temperatury zadanej wody ale również weryfikuje co mu mówi sterownik pokojowy.

    Sprawdź instrukcję do swojego regulatora z pieca - pewnie ma odpowiednie wejście na sterownik pokojowy.

  2. #2722
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01
    Po jakimś czasie zrezygnowałem jednak z tego mixu ponieważ temperatura CWU była uzależniona od temperatury kotła i nie potrafiłem przy tym połączeniu wymusić priorytetu CWU, tak aby CWU nagrzać niezależnie od pracy CO do temperatury wyższej.
    Może to specyfika Twojego pieca/sterownika albo podłączenia. U mnie Auraton nie ma żadnego wpływu na CWU. Podgrzewanie CWU odbywa się niezależnie od sygnału z Auraton'a.

  3. #2723
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    To zdecydowanie specyfika połączenia i temperatur stosowanych przez czp01 U mnie też Aurator 2005 (bezprzewodowy) wspomaga pracę kotła i wszystko sobie hula jak należy Z tym, że Tco Zadana u mnie to przeważnie 63 st.
    Minusem sterowania wspomaganego Auratonem u mnie jest zwiększanie Tco Zadanej do 69 stopni w momencie zmiany z programu dziennego na nocny.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  4. #2724
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał czp01
    Po jakimś czasie zrezygnowałem jednak z tego mixu ponieważ temperatura CWU była uzależniona od temperatury kotła i nie potrafiłem przy tym połączeniu wymusić priorytetu CWU, tak aby CWU nagrzać niezależnie od pracy CO do temperatury wyższej.
    Może to specyfika Twojego pieca/sterownika albo podłączenia. U mnie Auraton nie ma żadnego wpływu na CWU. Podgrzewanie CWU odbywa się niezależnie od sygnału z Auraton'a.
    Witam.

    No może za szybko się z tym połączeniem poddałem ale ponieważ poddał mi się z tym też serwisant z Kielara oraz serwisant z RecalArt, który mi oświadczył telefonicznie, że mojej linii sterownika A3000PS już nie rozwijają bo są nowsze , a w tym nie można wymusić trybu nadrzędnego Aurotona tylko nad CO a nie nad CWU bo jest to tryb nadrzędny nad całością sterownika Kielara.

    Na razie z opcji pogodówki jestem w pełni zadowolony, ale być może w przyszłym sezonie powrócę jeszcze do tego pomysłu, ponieważ ma on tą zaletę, że w przypadku potrzeby dokonania choćby czasowej zmiany w opcjach grzania - nie ma potrzeby biegania do kotłowni.

    pozdrawiam

  5. #2725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał pierwek
    nie znam tego sterownika ale są tylko 2 metody. Albo sterownik współpracuje z termostatem i ma specjalne wejście do niego. - tak by było najłatwiej.
    Auraton jest bardzo prosty w obsłudze. Albo daje załączenie obwodu albo nie - w zależności jaka jest temperatura w domu vs. zadana na sterowniku.
    Trociu wiem jak działa termostat pokojowy a pisałem że nie znam tego sterownika w kotle . Dawno temu miałem jeszcze taki termostat pokojowy z bimetalem a współpracował on z jakimś kotłem gazowym ze Świebodzic.

  6. #2726

    Domyślnie

    No i działa wszystko pięknie. Sterownik z kotłem dobrze się dogadują.
    Mam jeszcze jedno pytanie czy wiedzą Państwo może czy w Lingu Combi da się palić owsem.?

  7. #2727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam

    W nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi co do ilości popiołu przy spalaniu ekogroszku to dokonałem dzisiaj pomiaru i wyszło na to, że ze 150 kg groszku było dokładnie 20 litrów popiołu. Tyle było z kotła a jeszcze śladowe ilości popiołu (sadzy) usunąłem z wyczystki mojego ogniwa grzewczego.

    Aktualnie poprawiłem ustawienia z poprzednich na:

    -- czas podawania groszku U1 – 11 sekund,
    -- czas przerwy w podawaniu U2 – 1 min 5 sekund,,
    -- czas przerwy w czasie podtrzymania U3 – 25minut,
    -- moc dmuchawy U4 - 50%,


    pozdrawiam

  8. #2728

    Domyślnie

    Prosiłbym Szanownych forumowiczów o radę. Mam piec POLSPAW 25 KW na groszek z podajnikiem. Piecem steruje Euroster. Nastawiam go na 21,5 stopnia.Jak w domu spadnie temperatura poniżej piec sią załącza i grzeje do zadanej temperatury na Eurosterze. Problem mój i pytanie jest takie iż grzejniki mam w ciągu dnia a czasem i wieczór zimne ponieważ temperatura na Eurosterze nie spada ale uczucie chłodu jest. Co zrobic abym grzejniki miał letnie przez dłuższy okres czasu.Wiem że chodzi o oszczędność węgla pewnie (teraz 15 kg na dobę).Ale jak to zrobić aby piec był w stanie podtrzymania jak najdłużej. Teraz jest tak że pobiera węgiel jakieś 10 min-dochodzi do 55 stopni na piecu,wyłącza się-spada po 10 min do 53 stopni-i tak cykl się powtarza. Nie wiem czy dobrze to opisałem alemoże Ktoś zrozumiał

  9. #2729
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek43D

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pieter w niektórych sterownikach np.RecalART Economic 300 w ustawieniach serwisowych lub ogólnie dostępnych jest opcja sterowania pompą C.O. po osiągnięciu temperatury ustawianej na regulatorze pokojowym np.
    1 blokada pompy ( i tak przypuszczam jest u ciebie)
    2 blokada pompy C.O. przez 8 minut , 2 minuty pracy
    3 blokada pompy C.O przez 6 minut praca -4 minuty
    Jeśli możesz zmienić ustawienia na opcję 2 lub 3 to grzejniki będziesz miał cały czas ciepłe, będziesz miał jednak problem jak będziesz chciał mieć w domu niższą temperaturę powiedzmy w nocy bo pompa C.O będzie co 8 lub 6 minut tłoczyła ciepła wodę.Zawsze możesz zmienić na opcję 1 a Euroster znów przejmie kontrolę nad piecem


  10. #2730
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam


    Pieter - nie wiem jak w Twoim sterowniku ale moim kotle Kielar 35 kw i sterowniku RecalArt A300PS jest tylko możliwość ciągłej pracy pompy CO albo pracy w trybie przerywanym gdzie po uzyskaniu zadanej temperatury pompka CO się wyłączała a kocioł przechodził w tryb podtrzymania i obniżał temperaturę kotła do zadanej wartości w trybie podtrzymania - u mnie było to 35 stopni ale jak wcześniej pisałem jest to kocioł żeliwny. Nie mam jednak na moim sterowniku możliwości ustawienia czasu blokady pompy CO jak to jest w innych sterownikach. Przy pracy ciągłej pompy CO grzejniki w trybie podtrzymania też były lekko ciepławe. Jednak tryb ten mi się nie podobał bo pompka CO pracowała cały czas. Aktualnie pompki CO ( są dwie ) pracują w trybie przerywanym ale zauważyłem, że w czasie jak nie pracują to większość grzejników na piętrze i na parterze budynku jest lekko ciepłych w górnych częściach ponieważ dogrzewają się grawitacyjnie i dzięki temu nie są całkiem zimne. Przy głównej pompie CO mam zamontowany zawór różnicowy co pozwala na taki efekt.

    Pozdrawiam.

  11. #2731
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pieter
    Prosiłbym Szanownych forumowiczów o radę. Mam piec POLSPAW 25 KW na groszek z podajnikiem. Piecem steruje Euroster. Nastawiam go na 21,5 stopnia.Jak w domu spadnie temperatura poniżej piec sią załącza i grzeje do zadanej temperatury na Eurosterze. Problem mój i pytanie jest takie iż grzejniki mam w ciągu dnia a czasem i wieczór zimne ponieważ temperatura na Eurosterze nie spada ale uczucie chłodu jest. Co zrobic abym grzejniki miał letnie przez dłuższy okres czasu.Wiem że chodzi o oszczędność węgla pewnie (teraz 15 kg na dobę).Ale jak to zrobić aby piec był w stanie podtrzymania jak najdłużej. Teraz jest tak że pobiera węgiel jakieś 10 min-dochodzi do 55 stopni na piecu,wyłącza się-spada po 10 min do 53 stopni-i tak cykl się powtarza. Nie wiem czy dobrze to opisałem alemoże Ktoś zrozumiał
    Hej
    Ja mam podobnie. Niby mam 21 stopni zadane, ale chłodem jakoś czuć. Co ciekawe termometr wskazuje 21 stopni, więc w tym wypadku chyba i zawory termostatyczne zamiast sterownika by nie pomogły. A grzać cały czas raczej nie ma sensu...

  12. #2732
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Może zmienia Wam się wilgotność, a przy różnej wilgotności różnie odczuwa się temperaturę.

    U mnie zmienia się w niewielkim zakresie bo mam wentylację mechaniczną z reku, ale na zewnątrz zmiany są bardzo duże (mami stację pogodową z czujnikami).

  13. #2733

    Domyślnie INTEGRA LUX 28kW

    Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada kocioł Dwupaleniskowy INTEGRA LUX 28kW, ewentualnie tutejsi fachowcy mogliby się wypowiedzieć na temat jego budowy.

  14. #2734

    Domyślnie Re: INTEGRA LUX 28kW

    Cytat Napisał jarq235
    Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada kocioł Dwupaleniskowy INTEGRA LUX 28kW, ewentualnie tutejsi fachowcy mogliby się wypowiedzieć na temat jego budowy.
    Fachowcem nie jestem ale mam kocioł dwupaleniskowy z rusztem wodnym i niestety potwierdza się to że kocioł produkuje duże ilości sadzy. Może nie jest to wada który dyskryminuje kocioł ale warto wziąć pod uwag e.
    Pzdr
    QbaB

  15. #2735

    Domyślnie

    Moi drodzy.Co zrobić z wysypującym się weglem z paleniska.Strasznie dużo tego wylatuje i mam ogromne straty.W Buderusie gdzie kupowałam piec niewiele mi powiedziano.A moze to normalne a ja się czepiam Kazano mi pozmieniać nastawy,juz trzeci raz to robię a groszek jak wylatywał tak wylatuje.Ktoś mi poradził żeby na palenisko położyć zwykły żeliwny ruszt do pieca ,który będzie ten węgiel zatrzymywał. Co Wy o tym sądzicie? :

  16. #2736
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Iga112: w jakim sensie "wysypuje się"? Nie spala do końca, czy w ogóle nie spala i węgiel Ci się wysypuje do popielnika przez ogień nie tknięty? W obu przypadkach masz za duże podawanie w stosunku do przerwy i musisz zmienić nastawy, ale poziom dopalenia powinien wskazać Ci, jak bardzo radykalne te zmiany muszą być.
    Jaki masz kocioł i jakie nastawy? Jaki sterownik?

    PS: Wkładanie dodatkowych elementów do paleniska nie jest najmądrzejsze, IMO. Ew. można deflektor (jeśli nie ma), ale on nie zatrzymuje węgla w palenisku, a ma inne zadanie.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  17. #2737
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga112
    Moi drodzy.Co zrobić z wysypującym się weglem z paleniska.Strasznie dużo tego wylatuje i mam ogromne straty.W Buderusie gdzie kupowałam piec niewiele mi powiedziano.A moze to normalne a ja się czepiam Kazano mi pozmieniać nastawy,juz trzeci raz to robię a groszek jak wylatywał tak wylatuje.Ktoś mi poradził żeby na palenisko położyć zwykły żeliwny ruszt do pieca ,który będzie ten węgiel zatrzymywał. Co Wy o tym sądzicie? :
    Witam

    Postawił bym na zmianę nastaw , skrócić np. czas podawania groszku, a wydłużyć czas przerwy w podawaniu. A jakie sa teraz czasy ?

  18. #2738

    Domyślnie

    18-20 KW ja mam troszke większą powierzchnie do ogrzania mam piec 25 kw i jest za duzy mysle ze o 7-5 kw
    Nigdy nie mów nigdy

  19. #2739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq
    Doradzcie jakie piec dobrac do domu z poddaszem użytkowym, ocieplony sciany 20cm, skosy 30cm, reku, podpiwnoczony, pow. ogrzewana to 2x75m2(parter i poddasze) + piwnica. Wszędzie planuje podlógówkę, nawet w piwnicy co 50 cm mam zamiar dac. Jakiej mniej więcej mocy piec dobrac?
    12 kW powinien wystarczyć, ale jak chcesz mieć spory zapas weź 15 kW.

  20. #2740

    Domyślnie

    Panowie , dobierając moc kotła należy równiez wziąść pod uwagę rodzaj stosowanego paliwa.
    Jeśli ktoś zakłada że bedzie używał mniej kalorycznego groszku lub miału (19, 22 do 24 Mj ) lub węgla brunatnego to również moc nominalna będzie mniejsza niż podawana przez producenta.Mój kocioł ma podanamoc maksymalną 25 Kw dla paliwa o kalorycznosci min 25-26Mj, takze paląc słabszym miałem moc maksymalna będzie odpowiednio mniejsza.
    Mimo wszystko jestem zwolennikiem dobierania mocy kotła bez przewymiarowania .Te zaledwie kilka dni w sezonie z graniczną temp. -20, -25 'c kocioł dobrany "na styk" sobie poradzi , tym bardziej w domu grzanym całodobowo.

    Na marginesie już całkeim niedługo będziemy mogli sprawdzić "wydolność' kW w swoich kotłach. Prognozowana temp.w kraju w okolicach 20 grudnia to nawet -15 'C, -20'C do -25'C w rejonach podgórskich.

    Trzymajmy się ciepło.
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

Strona 137 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony