Cytat Napisał adammonika
Witam . Posiadam kocioł Ling Combi 23 kw z regulatorem A3000D RecalArt. Dokupiłem do tego sterownik pokojowy Auraton 2005. I tu moje pytanie czy ma ktoś takie zestawienie sprzętowe i mógłby mi powiedzieć jak mam podłączyć ten sterownik by zaczął się komunikować z kotłem?
Witam.

Gdzieś przez miesiąc czasu na swoim Kielarze testowałem taką współprace właśnie z Auratonem 2005 . Dokładnie Auraton 2005 podpiąłem kablem z przedpokoju z parteru do piwnic do kotłowni i włączyłem go w miejsce wyjścia z RecalArta do gniazda czujnika wewnętrznego ( tam gdzie jest lub byłby podpięty czujnik temperatury wewnętrznej). Następnie na Auratonie ustawiłem odpowiednie programy w odpowiednich godzinach tj. temperatura dzienna i nocna. Jeżeli samo podpięcie przewodu do Recalarta nie skutkowało to należało jeszcze wyłączyć kocioł na 15 s i włączyć go ponownie wówczas Auraton pracował w trybie nadrzędnym nad RecalArtem i można już było sterować pracą pieca przez Auratona. Połączenie to mi nawet chodziło poprawnie tzn. jak temperatura w przedpokoju tam gdzie był zamocowany Auraton spadała o 0,25 stopnia to Auraton załączał tryb pracy kotła a jak się podnosiłą o 0,25 stopnia wyżej od zadanej to kocioł przechodził w stan podtrzymywania.

Po jakimś czasie zrezygnowałem jednak z tego mixu ponieważ temperatura CWU była uzależniona od temperatury kotła i nie potrafiłem przy tym połączeniu wymusić priorytetu CWU, tak aby CWU nagrzać niezależnie od pracy CO do temperatury wyższej.

Aktualnie mój kocioł pracuje bez Aurotona w trybie pełnej pogodówki i priorytetu CWU.

Dodam, że mój Kielar posiada sterownik RecalArt A3000PS ale nie wiem czy się on różni od typu A3000D - ale podłączenie powinno być podobne.

pozdrawiam