dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 249
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 4970
  1. #181

    Domyślnie

    wybacz electrician ale co ty p... !!!!!
    ja mam piec z palnikiem retortowym i zagladam do niego raz na 9 dni
    i co tyle tez wywalam z niego popiół
    co do brudzenia sie to mimo ze wybralem tansza wersje groszku - czyli nieworkowana to jakos specjalnie sie nie brudze (rekami tego nie robie)
    przy weglu masz wieksza stalopalnosc
    a co do owsa i palnika retortowego to po sezonie grzewczym zamierzam sie pobawic bo napewno da sie w tym spalac poprawnie to paliwo
    tylko trzeba zmienic kilka rzeczy w palniku i dodac katalizator ceramiczny
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  2. #182

    Domyślnie

    Jasne, jak każdy ghost masz pewnie jakieś duszki albo inne krasnoludki do zasypywania pojemnika, a już szczególnie do czyszczenia wymiennika . Bo jeśli tego nie czynią, to sprawność piecyka leci na łeb na szyję już po trzecim - czwartym dniu palenia. Poza tym jak wiadomo węgiel nie brudzi. To tylko przez moją nieświadomość i dziwne pomysły tona ekogroszku leży sobie nietknięta i mam nadzieję, że poleży tak do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, bo choć węgiel nie brudzi, to jednak nie bardzo chcę to sprawdzać.
    Poza tym różnica między tym co piszemy jest taka, że ja opisuję to co już sprawdziłem, a Ty /wybacz/ to co zamierzasz sprawdzić /jeśli chodzi o spalanie zbóż w retorcie/. Polecam poczytać na forum doświadczenia ludzi ze spalaniem zboża w Lingu - ten temat opanował tylko Jurek, ale i on jakoś ostatnio zamilkł.
    Pozostaje jeszcze problem popiołu - w moim przypadku raczej dość ważny, bo staram się w swoim działaniu być możliwie najmniej uciążliwy dla środowiska - i nie chcę jak niektórzy moi /dalsi/ sąsiedzi wysypywać go w najmniej do tego odpowiednich miejscach. Wysypywanie do pojemnika na śmieci też nie jest rozwiązaniem, bo popiół nie jest odpadem komunalnym, a u mnie nie ma wystawionych kontenerów specjalnie na popiół.
    Argument ekonomiczny przy paleniu ekogroszkiem sądzę jest też tymczasowy biorąc pod uwagę zamierzenia w górnictwie węglowym, a przy paleniu pestką już teraz jest nieaktualny.
    Dlatego wolałem dołożyć te 2 tys do zakupu pieca wielopaliwowego, który umie też spalać ulubiony przez Ciebie ekogroszek.
    Pzdr

  3. #183

    Domyślnie

    Popieram ghosta. Pisząc o codziennym zmienianiu się w górnika piszesz głupoty. Ja zasypuję raz na 5-6 dni i mogę to robić w czystych ciuchach. Czyszczenie zajmuje ok 10 minut o ile kupiłeś piec nadający się do czyszczenia (a nie do "wyglądania ładnie na folderze"). Przy wybieraniu popiołu trochę się kurzy ale Ty masz to samo.
    Od 17.12.2007 na swoim

  4. #184

    Domyślnie

    groszek nie jest moim ulubionym paliwem
    ale po pierwsze kupujac tuz przed sezonem jest najtanszy np w porownaniu z owsem, pestek tanio nie kupie bo niema w okolicy żadnego zakladu przetwórczego, osobiscie uważam ze palenie owsem jest bardziej uciążliwe
    niz palenie weglem bo ma mniejsza kalorycnosc i wytwarza sie wiecej popiolu
    a co do czyszczenia pieca to robilem testy i jesli czyszcze piec raz na 2 cykle zasypowe to przy 2 cyklu czas dzialania pieca mniejsza sie o 1 dzien
    dodatkowo jesli palnik jest dobrze ustawiony w wymienniku niema sadzy tylko szary popiół wiec przy czyszczeniu wymiennika trudno sie pobrudzic a ze w moim piecu dostep do wymiennika jest swietny to czyszczenie bez wygaszania zajmuje mi 5 min i zreguly robie to raz na 18 dni - co ile ty czyscisz caly piec ?

    co do spalania owsa w palniku retortowym to da sie napewno
    (po przeróbce) problemy moga byc tylko ze szlakowaniem
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  5. #185

    Domyślnie Pestka.

    Witam.
    Electrician zapalarka do pestki to żadna ściema.
    Piec baz problemu rozpala mi pestkę, tak samo jak w przypadku zboża.
    Może w Twoim piecu powinieneś zmienić parametry rozpalania lub masz tak mokrą pestke że zapalarka nie może sobie z nią poradzić.
    Ja nie mam zadnych problemów z rozpalaniem zapalarką pestki.
    Pozdrawiam.

  6. #186

    Domyślnie

    Mnie się wydaje że zapalarka wcale nie jest potrzebna bo w moim piecu pali się cały czas. Czyszczenie raz na dwa tygodnie wydaje sie optymalne. Pierwszy raz czyściłem po miesiącu ale sprawność wtedy była już nędzna. Piec był zasmolony po eksperymentach z dobieraniem nastaw (świeży użytkownik). Mam fajny dostęp do czyszczenia przez górną klapę. Jaki masz piec ghost? Może pisałeś ale nie zauważyłem.
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #187

    Domyślnie

    ja mam elektromet 25KW
    i jestem zadowolony - ma pare mankametow o ktorych pisalem w temacie o tym piecu niestety nie moge napisac ze go polecam bo mam go od kilku miesiecy tylko
    wiec nawet nie pelny sezon
    po sezonie go wygasze dokladnie wyczyszcze i sprawdze czy wszystko jest ok
    wtedy z czystym sercem bede mogl napisac ze go polecam
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician
    Polecam poczytać na forum doświadczenia ludzi ze spalaniem zboża w Lingu
    Czy można prosić o link do tego tematu?

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostt
    ja mam elektromet 25KW
    Bardzo podobał mi się ten piec i długo koło niego chodziłem. Zaważyła niestety krótka gwarancja i układ obiegu spalin (poziomy). Mam Malejkę 25 kW
    Od 17.12.2007 na swoim

  10. #190

    Domyślnie

    poziomy obieg spalin ma tylesamo wad co zalet
    latwo sie brudzi ale dzieki dobremu dostepowi latwo sie czysci
    sam zastanawialem sie nad pionowym obiegem spali ale z tego co czytalem dosc ciezko sie to czysci a pozatym mam wazka i dluga kotlownie
    i wazna dla mnie byla glebokosc kotla
    a wlasnie jak z czyszczeniem twojego kotla ?
    to prawda ze ciezko dobrze wyczyscic taki wymiennik ?
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  11. #191

    Domyślnie

    Mój czyści się łatwo bo ma na górze dużą odchylaną klapę. Faktycznie nie widać czy dół jest czysty ale tylko w "drugim ciągu". Jak parę razy przejedziesz to musi być. Czyszczę bez wygaszania i zajmuje to 10 minut. Mam dwie szczotki - szerszą i węższą bo takie są szczeliny między płytami. Specjalnie wybierałem taki układ pow grzewczej i uważałem na wyczystki, nie mówiąc o drzwiczkach do wybierania popiołu, które mam duże.
    Od 17.12.2007 na swoim

  12. #192

    Domyślnie ekogroszek

    Żeby zamknąć temat brudzenia przy węglu i innych paliwach proponuję przeprowadzenie następującego testu:
    1. Wkładamy białą koszulę upraną w Wizirze.
    2. Jeśli ktoś ma, to również białe spodnie, najlepiej z płótna żaglowego.
    3. Mogą też być białe skarpetki i tenisówki.
    4. Ładujemy zasobnik ulubionym paliwem.
    5. Wracamy i pokazujemy się żonie /lub innej kobiecie, którą akurat mamy pod ręką/
    Wyniki testu: jeśli na głowie nie mamy guza, to test wypadł pomyślnie - nasze paliwo nie brudzi.
    Teraz na poważnie - Ghostt, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie o częstotliwość czyszczenia pieca, bo jeszcze odkąd palę owsem nie czyściłem. Kilkakrotnie zaglądałem do płomienicówek i wyciągałem jeden turbulizator z płomieniówki, w której wg mnie najbardziej powinna się osadzać sadza, ale turbulizator był czysty jak nowy. Z popiołem masz rację, muszę wyrzucać co drugi dzień bo popielnik mały, ale to akurat nie jest problem, wysypuję na kupkę na działce i tyle. Na wiosnę będzie z tego świetny nawóz. Przy okazji wyrzucania popiołu dorzucam do zasobnika worek owsa - zabiera mi to w sumie jakieś 5 minut, bo trzeba odkręcić dwie śruby i przejść z szuflą na popiół jakieś 40 m . Te czynności akurat mogę wykonać ubrany jak w teście, pod warunkiem, że nie ma śniegu, bo po śniegu ciężko w tenisówkach .
    W palniku retortowym jak wynika z postów da się spalać owies, problemy jednak będą zawsze, choćby ze "szlakowaniem" - nie ma co wyważać otwartych drzwi, poczytaj posty Jurka w temacie "mam w głowie owies..." - zanim zdecydowałem się na zakup pieca, zbuchtowałem to forum jak dzik wiosenną łąkę.
    A tak na marginesie - nikt z palących ekogroszkiem nie chwali się, co robi z popiołem, szczególnie tam, gdzie nie ma wystawionych kontenerów na popiół.
    Nie ukrywam, że problem popiołu był jednym z głównych aspektów przy wyborze paliwa.
    Do Piotrka - sorry, ale mnie się nie udało zapalarką - przyczyny mogą być dwie, w tym jedna pewna - mokra pestka lub zbyt mała moc mojej zapalarki /ca 400 W/.
    Co do Piejara - mam taką zasadę, że z elitami nie dyskutuję /choćby to była nawet elita Forum/ z wiadomych względów . Elity wiedzą zawsze lepiej, choćbym nigdzie nie napisał o codziennym zamienianiu się w górnika. Ten co drugi dzień to też był zresztą taki "skrót myślowy" . Swoje wypowiedzi na ten temat opierałem głównie na instrukcjach do kotłów opalanych ekogroszkiem i na obserwacjach kolegi, który nim pali i którego czasem spotykam po jego wyjściu z kotłowni. Z racją jest - jak mawiał mój szef kompanii - jak z d... - każdy ma swoją.
    Wosto - przepraszam, ale nie bardzo mam czas szukać - było kilka postów w tym temacie, spróbuj szukać Ling i owies, na pewno jest coś w temacie "mam owies w głowie..."
    I to by było - jak mawiał prof. mniemanologii stosowanej - na tyle.
    Pzdr

  13. #193

    Domyślnie

    electrician jeśli chodzi o twój test to mysle ze bym go przeszedl
    oile założyłbym ma tenisowki worki foliowe
    jesli chodzi o popiol to wywalam go do smietnika jak wszyscy w gminie
    dodawalem tez do betonu jak wylewalem kawalek podiazdu
    reasumujac nie brudze sie dosypujac wegla i wybierajac popiol
    natomiast przy czyszczeniu raczki musze jednak umyc i to po lokcie
    a musze sie pochwalic dzis zakonczylem test pojemnosci popielnika
    wiec moj popielnik wystarcza na 2 zasypy wegla co jest dla mnie o tyle istotne ze nie cierpie wybierac popiolu i wole to robic raz na 18 dni niz raz na 9
    co do ewentualnych problemow przy spalaniu owsa w retorcie to bede sie staral z nimi poradzic a jako osoba BARDZO uparta mysle ze cos wymysle ;P
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  14. #194

    Domyślnie

    Tak jest electrician , nie dyskutować i koniec przerwy na papierosa
    Od 17.12.2007 na swoim

  15. #195

    Domyślnie

    Ghostt, a jakim węglem palisz, tj. jaka kopalnia, kaloryczność?

    Ja kupiłem ostatnio tonę z kopalni Wesoła (tak podawali), no po 3 dobach miałem pełny popielnik. Sporo spieków, niedopalonego żużla ... Ten węgiel jest do d..y i więcej go nie kupię.
    Różnych ustawień próbowałem, ale i tak się kiepsko pali.

    Zastanawiam się też nad tym w jaki sposób uzyskać do palenia suchy ekogroszek.
    Przecież z kopalni przyjeżdża płukany, bo jest czysty, bez miału???
    Jest to w ogóle możliwe?

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  16. #196
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Parę uwag na temat węgla:
    Węgiel może być mokry tylko na swojej powierzchni, substancje smołowe wewnątrz nie dopuszczają wody do środka bryłek.
    Ta woda dość szybko odparowuje w warunkach przechowywania pod dachem.
    W zaawansowanych kotłach w czasie spalania podaje się dla POPRAWY procesu
    dodatkowe ilości wody (przeważnie w postaci pary wodnej).
    Woda może mieć znaczenie przy zakupie mokrego węgla, bo wtedy zapłacimy za tę wodę,jak za węgiel (tej wody wg. moich prób może być, przy drobnych gat.węgla (eko-groszku) do 10 proc.
    Jakość węgla, oprócz oczywiście prób palenia, możemy ocenić pobieżnie na podstawie jego odczuwalnego cięzaru na dłoni: dobry węgiel powinien być stosunkowo lekki, powierzchnia raczej z połyskiem. Tego nie nauczymy się od razu.
    Prędzej czy póżniej nieuczciwi sprzedawcy zaczną wciskać ludziom, co popadnie, aby nabić swoje kasy.
    Acha, jeszcze jedna sprawa; te niedopalone "skwary" to skoksowany węgiel
    , który może być spalony do końca powtórnie.Chyba że się komuś nie chce bawić w jego przesiewanie...Pozdrawiam.

  17. #197

    Domyślnie

    Dzięki za cenne uwagi mieszkańca Śląska - gdzie jak gdzie, ale tam to się na węglu chyba znacie
    Masz rację. Zamierzałem sobie ten węgiel przesiać i spróbować go wrzucić do podajnika powtórnie. Zobaczę co się będzie działo.
    Trochę z tym będzie zachodu i kurzu, wolałbym węgiel który się dobrze spala, ale skoro już kupiłem ...

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  18. #198

    Domyślnie

    trzeba wymyślić automatyczne wybieranie popiołu i tyle
    jakiś odkurzacz z rurą na zewnatrz na wysokości komina -odpalasz nocą przy sporym wietrze i fiu fiu popiołu nima
    a zasobnik na wegiel można powiększyć np do 0,5 tony i zasypywać raz na miesiac

    heh by było sympatycznie

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    To , ze ten węgiel nie spala się do końca, to nie dowód jego złej jakości, po prostu niektóre kawałki trafiają na inne (gorsze) warunki spalania (niższa temperatura, mniej powietrza).Przy okazjii: tego powietrza też nie można dawać za dużo, bo to może popsuć wydajność pieca.
    Ja teraz nie palę już węglem, ale kiedy to robiłem przesiewałem popiół po wcześniejszym, lekkim zwilżeniu go wodą i pozostawieniu na jakiś czas pod przykryciem.KIedy on jest lekko wilgotny,nie wydziela paskudnego pyłu.
    Dziwnych czasów doczekaliśmy, kiedy takich rad się udziela...
    kaczorek. ma fajne pomysły ale nie chciałbym koło niego mieszkac...
    Mieszkam na DOLNYM śląsku z daleka od kopalni węgla...I całe szczęście.[/b]

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes
    T
    kaczorek. ma fajne pomysły ale nie chciałbym koło niego mieszkac...
    [/b]
    a dlaczego nie ja fajny gośc jestem
    i się wyspalem dzisiaj bardzo dobrze,
    aha i wczoraj nie piłem !

    no ale dobra... już nie będe pisał o swoich pomysłach bo widzę że
    dla osób światłych i wybitnych z szeroką gamą doskonałych pomysłów nie ma tutaj miejsca
    sory że wątek szlaką zaśmieciłem

Strona 10 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony