dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 249
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 4970
  1. #2201

    Domyślnie

    obie te oferty to oszustwo

    najwyższej jakości ekogroszek węgla brunatnego w Czechach ma wartość 20MJ i uziarnienie o1 - 20-40 mm
    i ( nas interesujący) o2 - 10-20 mm o wartości 19,8MJ. ( spaliłem go 2t za 400zł/t - 2008r.) Dobre paliwo lecz za drogie przy jego wydajności cieplnej.

    oficjalne dane na stronie internetowej Czech Coal:
    http://www.czechcoal.cz/cs/profil/mu...y/katalog.html

    dane rzeczywiste ekogroszku o2
    http://www.czechcoal.cz/cs/profil/mu...etail.html?428

    o2 (ořech 2) brutto - 1.526,23 Kč/ t - aktualnie 254, 27zł/t na kopalni w Czechach (do tego trzeba doliczyć transport)

  2. #2202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    mendras - dzięki za informacje

    Czy jednak nie chodzi o ekogroszek z czeskiego węgla kamiennego ?

    W każdym razie sąsiad podjął się kupić w tym tygodniu i spróbować (mam zasypany podajnik na około 3 tygodnie, a on na 4 dni, więc spróbuje szybciej).

    Wydaje mi się, że gdyby było to oszustwo to sprzedawaliby całe auta, a nie pojedyńcze worki - zwłaszcza skład który je ściągnął nie ładowałby się na minę.

    Zobaczymy za kilka dni - jak tylko będą wyniki dam znać.

  3. #2203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Wydaje mi się, że gdyby było to oszustwo to sprzedawaliby całe auta, a nie pojedyńcze worki - zwłaszcza skład który je ściągnął nie ładowałby się na minę.

    Zobaczymy za kilka dni - jak tylko będą wyniki dam znać.
    Może skład po prostu jeszcze nie do końca wie czym handluje. Długo mają ten asortyment?
    Skład, który mi sprzedał zeszłej zimy wspomniany już przeze mnie węgiel z afryki też chyba po 2 transportach się z niego wycował i obecnie handluje już tylko Chwałowicami.

    Czekam na info jak ten czeski się spala.
    Tylko coś mi się wydaje, że letnie testy mogą nie mieć dobrego przełożenia na zimowe palenie.

  4. #2204

    Domyślnie

    SUSPENSER, informację masz z pierwszej ręki a węgiel kamienny w Czechach najtańszy jest w granicach 800zł/t po przeliczeniu. Workowany (30kg)
    ponad 1000zł/t. Poza tym węgiel brunatny jet brunatny w kolorze i to widać wyraźnie może być ciemno brunatny jak jest wilgotny. Poza tym zawiera w strukturze mineralnej ponad 30% wody i to zaraz zobaczysz w zasobniku, jak spływa po ściankach!!

    Zdecydowanie lepszą propozycją jest ekogroszek Jaret z ZG Janina w Libiążu ( do Wrocławia ok.220km) Na kopalni 320zł/t netto. Ma 21MJ i do 9% popiołu. To jest węgiel sprawdzony przez moich znajomych i ma wartości rzeczywiste. Jeśli firma handlująca nie nałoży na niego złodziejski haracz, to masz zdecydowanie lepsze i tańsze paliwo od Czeskiego.
    http://www.pkwsa.pl/download/Cennik_...05.09.pdf?tl=5

    dodam jeszcze, ze skład, gdzie kupiłem w zeszłym roku ten czeski brązowy, dotąd go nie sprzedał i ciągle mówią, że ludzie kupują złodziejstwo i niewiedza chodzą parami a lipne dokumenty, nie nowina

  5. #2205

    Domyślnie

    Tak jest kolego nie ma nic za darmo , a jak już jest to jes to wielkie g...o . lepiej kupić miału u nas i na to samo wyjdzie bez komplikacji z Czechami . Ja obecnie myślę nad zastosowaniem palnika dodatkowego do spalania owsa Ponoć wystarczy 5 ton na zimę Co Wy na to ?

  6. #2206

    Domyślnie

    ładnie mówisz docent Niech żyje kawaleria!!

    W mojej okolicy chcą za owies 550zł/t a owies też owsu nie równy, niestety!!
    Nie mam jeszcze rozeznania ale wielką ochotę tym palić, paliwo przyjemne, bez syfu i o doskonałej ziarnistości dla retortowego spalania!! Daje duży żar i dość długo potrafi go utrzymać. Energetycznie ma około 17-18MJ i bardzo dobrą charakterystykę palenia. Wiem to od palących owsem kilka sezonów.Tyle, że oni go sobie hodują sami, bo maja gospodarstwa rolne.

    Palniki specjalistyczne trochę kosztują a potrzebny jest jeszcze zasobnik i podawanie, czyli w sumie koszt nowego kotła.
    W Lingu pali się również dobrze ale nie wiem, czy nie będę musiał u siebie zmienić ruszt obrotowy na stały?

  7. #2207

    Domyślnie

    u mnie worek owsa czeka aż w podajniku skończy się groszek - podzielę się uwagami

  8. #2208

    Domyślnie

    a'propos cen

    "- Głównym powodem tak dużego importu są ceny – mówi Jerzy Gembala, analityk Węglokoksu. - Zagraniczny węgiel jest tani i łatwo dostępny – dodaje powołując się na ceny w portach Amsterdam – Rotterdam – Antwerpia, gdzie są one niższe niż na Śląsku. "

    a reszta wiadomości tu: PRASA POLSKA: Polskie kopalnie stoją nad przepaścią

    Trociu a po ile ten ekogroszek z Chwałowic w Twojej okolicy?

  9. #2209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Trociu a po ile ten ekogroszek z Chwałowic w Twojej okolicy?
    Nie wiem po ile ale zimą koło 750zł/t był.

  10. #2210

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent161
    ciekawe ile kosztuje wychodowanie 1 tony owsa - pole- siew- traktor- kombajn itp.(klęska urodzaju) i jeszcze jest słoma którą też można palić w cieplejsze dni ...
    Chyba dużo, bo rolnikom na pensje nie staje. Twierdzą, że palą za darmo. Ale ja im nie wierzę. Popatrz tylko: z Unii dostają a nadwyżki z pocałowaniem ręki biorą kopalnie i to pewnie za niezłą kasę, bo ponoć związkowe ogiery wracają do pokładów i ultimatum stawiają, że bez owsa ani tony nie wyciągną stamtąd! A jak słusznie mówisz, klęska urodzaju, to i na rynek trochę rzucą tego nadmiaru i niby węglowa cena się należy! No popatrz, jakie bidoki. Palić muszą za darmo! Pewnie jeszcze jakiś bimber na wypałkach pędzą i za taki regionalny rarytas tez nieźle zgarniają z kilku stron. Szkoda gadać! Unia w polu a PiS Krzyżakami straszy! Co za pomylony kraj?

    pierwek gdzie ty widziałeś tani węgiel z importu, tu powyżej ? Ci dopiero robią kasę. W naszym kraju prawo jest ustawiane nie dla maluczkich. Maluczkim robi się wodę w mózgu. To są interesy, które nawet ten rząd nie jest w stanie ruszyć. A jeszcze te baranki boże, kopidoły z kilofami zajadą do Warszawy. Dawno już kopalnie powinny być prywatne! Mamy dobrej jakości węgiel tyle, że nie jest to łatwy temat. To są interesy na dużą skalę. Rynek odbiorców indywidualnych to mały pikuś, służy tylko do windowania cen węgla i psychozy, bo na takim ludzkim poletku najlepiej prowadzi się gry i podsyca nastroje.
    Wystarczyłoby tylko precyzyjnie uregulować prawnie sprawy gwarantowania jakości węgla i sankcje i to nie symboliczne, za ich niedotrzymywanie ale dotkliwe! Obowiązek aktualności certyfikatów dla każdego dostawcy i mechanizm ich weryfikacji. Choćby tylko tyle. Szumi tylko o tym węglu i nic się nie dzieje.

  11. #2211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja uważam, że kopalnie powinny być spółkami pracowniczymi konkurującymi ze sobą wydajnością i cenami - tylko wtedy z naturalnych złóż korzystaliby POLACY.

    Inaczej zawsze zarządy będą zarabiać na pracujących na dole górnikach (10-50 razy więcej od pracowników), a ceny będą wysokie.

    Poza tym uważam, że w każdej firmie zarobki wszystkich pracowników powinny być całkowicie jawne - a nie jak teraz się spotykam jest to najtajniejsza informacja firmy.
    Gdy coś jest niepotrzebnie ukryte to świadczy o tym, że ktoś kogoś oszukuje - gdy potem wychodzi na jaw to oszukani się wkurzają i wywalają oszustów lub zmieniają pracę (jeśli mogą).
    Co ciekawe nowy zarząd gdy widzi, że ich zarobki są tajne zaczyna robić to samo co poprzedni.

    Tylko jasne kryteria naboru, zarobki uzależnione od efektów i jawność spowoduje uleczenie tej chorej struktury.

    Koniec offtopu.

    Co kilka dni wietrzę zasobnik, bo ścianki robią się mokre od ekogroszku i tak się zastanawiam czy nie warto byłobyzamontować w nim jakiegoś osuszacza, który sam suszyłby węgiel dzięki czemu lepiej by się on spalał i spaliny byłyby bardziej suche co też jest korzystne.
    Na razie znalazłem tylko gotowe osuszacze np.:
    http://www.allegro.pl/item653297007_..._climatic.html

    Czy nie wiecie gdzie możnaby kupić same bebechy takiego urządzenia bez zbiorniczka ?

    Wypuściłbym z zasobnika wężyk do kanalizacji, na dole ukształtował go w syfon i nim skropliny wylatywałyby same (grawitacyjnie).

  12. #2212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A wracając znowu do cen węgla, w środę dowiedziałęm się, że podobno Chwałowice podnoszą ceny o jakieś 50zł. tona

  13. #2213

    Domyślnie

    no tak sezon powoli sie zaczyna a tak na marginesie na składach i w kopalniach węgla max
    Nigdy nie mów nigdy

  14. #2214

    Domyślnie

    Ja po niedzieli jadę już kupić ekogroszek, bo jak na razie ceny względne, czekam aż trochę obeschnie bo po ostatnich deszczach trochę przybrał na wadze

  15. #2215

    Domyślnie

    ja tez w przyszłym tygodniu bede jechał do Czech, to napisze co i jak z tym ich węglem,mam nadzieje że sie sprawdzi
    Nigdy nie mów nigdy

  16. #2216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Pierwsze wrażenia z palenia ekogroszkiem czeskim są bardzo pozytywne.

    Faktycznie jest to węgiel brunatny.

    Jest bardzo suchy - aż pyli sie przy wsypywaniu do zasobnika (ostatnio gdy dosypywałem Pieklorza z Chwałowic z worków az ciekła woda) dzięki czemu nie koroduje zasobnik.
    Pali sie intensywnie, bez spieków, popiół jest niemalże biały.

    Zużycie u sąsiada porównywalne z Pieklorzem (około 6 kg na dobę, a Pieklorza szło 5,6 kg) - na razie spalił połowę zasobnika, więc pomiar jest "na oko" - dokładne dane będą gdy spali go do końca.

    Ma mniejszy ciężar objętościowy - mniej kg wchodzi do zasobnika, więc będzie trzeba częściej go dosypywać.

    Tyle na razie - niedługo kupię go dla siebie i dokładnie przetestuję.

  17. #2217

    Domyślnie

    a gdzie się zaopatrujesz w ten czeski eko? i jaka cena?

  18. #2218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Był kupiony w Długołęce po 13.80 za worek - jest tam po 550 zł / tonę:

    http://www.allegro.pl/item659917999_...i_okolice.html

    Jakiś obrotny gospodarz kupił całego TIR-a w Czechach po 270 zł / tonę, przywiózł i workuje sam razem z kolegami na podwórku, a potem sprzedaje.

  19. #2219

    Domyślnie

    Wtrącę się do dyskusji , ponieważ są tu tacy co palą miałem z Chwałowic.
    Mianowicie jutro przymierzam się do zakupu miału 24Mj z Chwałowic po 440 zł/tona.
    Jak sądze jest on typu węgla 32.1 ( bodajże) .
    Dla przypomnienia spalam miał w podajniku tłokowym i mam pewne obawy co do tego opału, dotyczące spiekalnosci i ilości popiołu.
    Zdążyłem juz wyczytać ,że co niektórzy stawiaja ten miał na I miejscu - cena /jakość.
    W związku z tym, że niechciałbym spędzić najblizszej zimy w kotłowni z piw...khem, khem ....z " napojem bogów " , więc proszę o spostrzezenia dotyczące palenia tymże miałem.

    Dotychczas paliłem miałem z KHW 26Mj i jestem średnio zadowolony, co prawda nie miałem przypadku wygaśniecia z powodu zaszlakowania paleniska, ale rewelacji w paleniu też nie było i popiołu też trochę.

    Liczę na rzeczową odpowiedź i z góry dziękuję.

    Pozdrawiam
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  20. #2220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paradoks
    Cytat Napisał mendras
    Tylko kup sobie z rusztem obrotowym. Bez niego nie warto wydawać tyle pieniędzy, bo podobny wymiennik ma np. Defro Duo a jest tańszy.
    Między Defro Duo a Ling Duo są wyraźne różnice:
    http://www.taniecentralne.pl/readart...?article_id=10

    Pozdrawiam
    Co oznacza, że ruszt jest obrotowy?
    Czy Defro DUO posiada taki ruszt?
    Bedziu

Strona 111 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony