dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 249
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 4970
  1. #2461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    No, chyba że co 3 lata nowy kocioł
    Najbezpieczniej 58 z histerezą 2, czyli temperatura nie powinna spadać poniżej 56 stopni C.
    Co mi po histerezie 2 stopni i temp zadanej 58, jeżeli i tak temp wody spada mi nawet do 40 stopni w ciągu dnia, gdy piec nie musi grzać, bo w domu jest temperatura zadana... co wtedy??

  2. #2462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał jaro'71
    No, chyba że co 3 lata nowy kocioł
    Najbezpieczniej 58 z histerezą 2, czyli temperatura nie powinna spadać poniżej 56 stopni C.
    Co mi po histerezie 2 stopni i temp zadanej 58, jeżeli i tak temp wody spada mi nawet do 40 stopni w ciągu dnia, gdy piec nie musi grzać, bo w domu jest temperatura zadana... co wtedy??
    Sterować zaworem 4D tak aby otwierał przepływ na grzejniki jak w domu jest chłodniej a jak jest osiągnięta temp zadana to woda płynie tylko w obiegu kotła.

    Niestety potrzeba do tego zaworu 4D, siłownika i sterownika.

    Pzdr
    QbaB

  3. #2463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał QbaB
    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał jaro'71
    No, chyba że co 3 lata nowy kocioł
    Najbezpieczniej 58 z histerezą 2, czyli temperatura nie powinna spadać poniżej 56 stopni C.
    Co mi po histerezie 2 stopni i temp zadanej 58, jeżeli i tak temp wody spada mi nawet do 40 stopni w ciągu dnia, gdy piec nie musi grzać, bo w domu jest temperatura zadana... co wtedy??
    Sterować zaworem 4D tak aby otwierał przepływ na grzejniki jak w domu jest chłodniej a jak jest osiągnięta temp zadana to woda płynie tylko w obiegu kotła.

    Niestety potrzeba do tego zaworu 4D, siłownika i sterownika.

    Pzdr
    QbaB
    Mam tylko 3D i to ręczny.
    Dodatkowo po co przez jakieś 12 godzin mieć chodzący i palący piec + ta pompka, jeżeli jedynym tego celem byłoby nagrzewanie samego pieca.

    Czy jedynym warunkiem koniecznym do wystąpienia rosy jest temp. niższa od jakiejś tam ustalonej? Czy inne warunki też są konieczne?

  4. #2464

    Domyślnie

    [quote="SUSPENSER"]
    Cytat Napisał mamil
    SUSPENSER- wegiel mam rowno z retorta lub czasami mi sie wypala ponizej. Probuje roznych nastawow, ale nic mi nie wychodzi. Jezeli zwiekszam
    czas podawania to mi sie przesypuje wegiel.Mam piec Galmet, w ktorym jest czujnik temperatury w podajniku.Nie wiem czy ma takie wysokie nastawy, czy jest zepsuty i dlatego rura jest taka goraca.W zeszlym roku Eco mialem mokre i zadnych problemow z nastawam, w tym mam suchutki i siedze w kotlowni przy sterowniku.
    Czyżbyś palił czeskim ekogroszkiem, który ma wysokie ciepło spalania, a niską kaloryczność ?

    Ja też mam czujnik w podajniku, ale on jest tylko po to, żeby wyłączyć piec gdy zbyt mocno wzrośnie temp. podajnika (co w praktyce oznacza, że cofnął się w nim żar, a to grozi zapłonem paliwa w zasobniku).

    Napisz jakie masz ustawione parametry i przesłonę wentylatora.

    SUSPENSER-Pale wysuszonym polskim eko, dopiero wczoraj zasypalem czeskim ktorego kupilem w innej skladnicy. Widze ze rura podajnika jest chlodniejsza i przy najnizszych ustawieniach mam wegiel powyzej retorty.
    Wentylator ma przyslone otwarta tak na 3 cm. Teraz wyczytalem, ze to chyba za duzo.
    A co do punktu rosy. W mojej instrukcji pieca GALMET nie bylo nic napisane o jej zlym wplywie na kociol, instalator tez nic nie mowil. Teraz nie wiem jaka temp. powinien miec moj piec. W tej chwili mam na fabrycznych i jest minimalna okolo 42.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  5. #2465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał jaro'71
    No, chyba że co 3 lata nowy kocioł
    Najbezpieczniej 58 z histerezą 2, czyli temperatura nie powinna spadać poniżej 56 stopni C.
    Co mi po histerezie 2 stopni i temp zadanej 58, jeżeli i tak temp wody spada mi nawet do 40 stopni w ciągu dnia, gdy piec nie musi grzać, bo w domu jest temperatura zadana... co wtedy??
    Oczywiście przy sterowniku pokojowym (na przykład) wszelkie założenia biorą w łeb, temperatura wody spada nawet do 30 stopni i nic sie na to nie poradzi, skoro w domu ciepło. Ja go odłączyłem, kocioł chodzi w granicach histerezy, w spalaniu wychodzi na to samo, bo nie musi potem pół dnia grzać zimnej wody

  6. #2466

    Domyślnie

    Trociu mnie też się wydaje,że jednak żadna to oszczędność ,kiedy piec nie pracuje przez pół dnia,bo potem musi to nadgonić ciągłą pracą przez parę godzin.Co do punktu rosy hmm ja mam fabrycznie ustawione minimum 56 czy 58 na kotle,oczywiście pod wpływem informacji z forum o Waszych ustawieniach np. 48 ,zeźlona zadzwoniłam do producenta.I wszystko mi wyjaśnił,już nie kombinuję.
    Bo to tak jakbym chciała Mercedesem w ramach oszczędności jeździć na ropie
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  7. #2467
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    Trociu mnie też się wydaje,że jednak żadna to oszczędność ,kiedy piec nie pracuje przez pół dnia,bo potem musi to nadgonić ciągłą pracą przez parę godzin.Co do punktu rosy hmm ja mam fabrycznie ustawione minimum 56 czy 58 na kotle,oczywiście pod wpływem informacji z forum o Waszych ustawieniach np. 48 ,zeźlona zadzwoniłam do producenta.I wszystko mi wyjaśnił,już nie kombinuję.
    Bo to tak jakbym chciała Mercedesem w ramach oszczędności jeździć na ropie
    Ale Mercedesy jeżdżą na ropę !!!
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  8. #2468

    Domyślnie

    hihi tak myślałam hahah,taki ze mnie mechanik...no więc zmieniam ropę na olej opałowy
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  9. #2469

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    A może mi ktoś wyjaśnić zasadę działania tych zaworów?Tzn.różnice w 3 i 4D
    Ponawiam pytanie i dodaję "gdy nie ma podłogówki i zbiornika do grzania wody"
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  10. #2470

    Domyślnie

    Danutka miałaś racje Mercedesy nie jezdzą na ropę tylko olej napedowy a na olej opałowy tez jezdzą zwłaszcza taxi
    Nigdy nie mów nigdy

  11. #2471
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacmur

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam moze ktos mi pomoze ustawic parametry w piecu lazar ekokomfort 18 kw moje ustawienia to u1 5s
    u2 45s
    u3 35 m
    przy tych ustawieniach wygasa i wlancza sie alarm 1
    no i temperatura zadana pieca to 55 c. Prosze o odpowiedz

  12. #2472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacmur
    witam moze ktos mi pomoze ustawic parametry w piecu lazar ekokomfort 18 kw moje ustawienia to u1 5s
    u2 45s
    u3 35 m
    przy tych ustawieniach wygasa i wlancza sie alarm 1
    no i temperatura zadana pieca to 55 c. Prosze o odpowiedz
    Podejrzewam, że u3 to czas przedmuchu podczas przerwy i wygasa Ci właśnie w czasie jej trwania - ustaw go na 10 m, temp. zadaną dałbym na 58-60 (inaczej gdy naraz włączają się pompy CO i CWU zanim sterwonik je wyłączy temp. spadnie Ci <50 i przekroczysz punkt rosy).

    Daj znać czy pomogło

  13. #2473

    Domyślnie

    A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego przewymiarowany kocioł musi spalać więcej paliwa? Ja rozumiem, że trochę więcej. Ale często tutaj pojawiają się opinie, żeby nie brać większego kotła, bo będzie dużo więcej palił.
    Na logikę, to jeśli grzejniki ciepła nie odbiorą, to wróci ono do kotła. Czyli będzie dłużej pracować w podtrzymaniu.
    To jak to w końcu jest?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #2474

    Domyślnie

    Pytanie "co to znaczy przewymiarowany" i jak stwierdzić czy akurat taki kupiliśmy.
    Jeśli producent np.podaje że dany kocioł ogrzeje od 120 do 200 m kw,to przecież nie wie jaki budynek będzie ogrzewał/nowy,stary,ocieplony itd./,więc jak tu mówić o przewymiarowaniu.Wydaje mi się ,że raczej mimo wszystko nie powinno się kupować kotła na granicy czyli mam do ogrzania 200 m biorę ten z przedziałem 120-200,bo może się okazać ,że jednak będzie za słaby/zwłaszcza ,że tak do końca nie wiemy jak się będzie sprawował w naszym konkretnym budynku
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  15. #2475

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    Pytanie "co to znaczy przewymiarowany" i jak stwierdzić czy akurat taki kupiliśmy.
    Zapotrzebowanie budynku na ciepło da się wyliczyć. Danymi producenta bym się tutaj raczej nie sugerował.
    A przewymiarowany, to znaczy taki, którego moc maksymalna jest duuużo większa niż zapotrzebowanie budynku.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  16. #2476

    Domyślnie

    Spokojnie zostaw obecny czas podawania i spalania 21/59 i zmniejsz te nawiewy.Jeśli zacznie Ci przesypywać niespalony groch do popielnika zacznij pomału zmniejszać czas podawania.
    No i daj znać co słychać..w piecu oczywiście [/quote][




    Witam , walczę w dalszym ciągu z moimi ustawieniami w piecu , obniżyłem podawanie do 16 s, przerwa bez zmian 59, wielkiej różnicy w spalaniu nie widać, jak próbowałem przysłonić dmuchawę ( w tej chwili w połowie przysłonięta) to bardzo długo nagrzewa do zadanej tempki. Prędkość nadmuchu 32 bez zmian. Straciłem coś pomysł na dalsze regulację czy próbować z obniżeniem podawania , ale też chyba wydłuży to czas uzyskania zadanej tempki. Macie może jakiś pomysł???? . Dodam ,że w domu dość ciepło 22- 24 stopnie- zawór ustawiony na 3 w skali 10, sterownik pokojowy odłączony, bardzo długo nagrzewał do zadanej temperatury po wystygnięciu grzxejników.[/quote]

  17. #2477

    Domyślnie

    Waldi a powiedz na jakim etapie wygasa Ci palenisko?Czy w trybie pracy ,czy gdy piec jest w postoju?I w jaki sposób Ci wygasa czyli czy masz na palenisku niespalony groch ,czy dziurę czy co
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  18. #2478

    Domyślnie

    Pytanie zwlaszcza do uzytkownikow Termo Eko 26 kW. Moje nastawy to:
    czas podawania 10s
    czas przerwy 40s
    przedmuch 30min
    temp. na kotle 55 c
    nadmuch 1 (moc 1-6)
    przeslona wentylatora otwarta w 15-20%
    pompy zalaczaja sie przy 42 stopniach zarowno CO jak i CWU
    Mam chyba zalaczona na sterowniku st37 stala pompe CO, gdyz nawet jak kocial dogrzewa wode w zasobniku (300l) to jak skonczy, a temp. przekroczy 42, to pompa CO chodzi dopuki doputy nie oziebi kotla do 42. Wogole obie pompy startuja gdy temp. na kotle przekroczy 42. Pisze tak, bo z czasem, jak przerwa w pracy kotla trwa dlugo, to temp spada nawet do 32 stopni. Poza tym tworzy sie cos w rodzju spiekow, ktore jak jezyki lawy sa na krawedzi retorty. czy powinienem Zmniejszyc nadmuch poprzez mocniejsze przytkanie wentylatora?? Komin wysoki, 9m, moze ma za duzy ciag?? Albo cos z paliwem?? Spala mi obecnie do 2 wiader na dobe, ale temp utrzymuje niska, okolo 18.5 stopnia. Dacie sobie z tym rade?? porady mile widziane, jestem, za granica i bede uwagi przekazwyal Zonie

  19. #2479

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarq235
    Witam. Czy ktoś z was użytkuje kocioł EKO PLUS UNIWERSALNY firmy BUDMET-NOCOŃ i może podzielić się doświadczeniami.
    Witam ponownie, jeżeli nikt nie użytkuje tego kotła to może fachowcy na forum wypowiedzą się na temat jego budowy. Ewentualnie jakieś porównanie np. z OGNIWO EKO 24 kW, CICHEWICZ FUTURA ECONO 25KW ,SAS GRO-ECO 23 kW

  20. #2480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego przewymiarowany kocioł musi spalać więcej paliwa? Ja rozumiem, że trochę więcej. Ale często tutaj pojawiają się opinie, żeby nie brać większego kotła, bo będzie dużo więcej palił.
    Na logikę, to jeśli grzejniki ciepła nie odbiorą, to wróci ono do kotła. Czyli będzie dłużej pracować w podtrzymaniu.
    To jak to w końcu jest?
    Wydaje mi się, że jest podobnie jak z samochodem - gdy kupisz np. lagunę w wersji z silnikiem 3.2 l to nawet jeżdżąc do 90 km/h spali dużo więcej niż zwykła 1.8 l przy tym samym stylu jazdy i prędkościach

Strona 124 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony