dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 249
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 4970
  1. #2681

    Domyślnie

    nie mam cwu
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  2. #2682

    Domyślnie

    Danutka 66 napisała:

    nie mam cwu
    To może lepiej wyłączyć to znaczy obniżyć temparaturę do 0 stopni, bo to ma chyba znaczenie w sytuacji , gdy ogrzewa się wodę latem. Tak mi się wydaję, bo w tej chwili to chyba tylko dodatkowe zbędne obciążenie kotła. ??
    Może ktoś mi podpowie czy jest sens aby ten parametr był nastawiony na temperaturę 49 st.

  3. #2683

    Domyślnie

    Waldi a Ty masz podgrzewacz wody czy nie?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  4. #2684

    Domyślnie

    danutka66 napisał:
    Waldi a Ty masz podgrzewacz wody czy nie?


    Nie nie mam!, podgrzewam piecem

  5. #2685

    Domyślnie

    Chyba nie zrozumiałeś,chodzi mi o bojler w którym woda jest podgrzewana piecem co
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  6. #2686
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam


    Miałem podobny problem co RUSSIAN, że piec wygasał ale w moim przypadku (piec KIELAR-ECO2 35 kW - sterownik RecalArt A300PS ) należało dokonać zmiany w ustawieniach serwisowych nastawy nr 12 tj. tzw. czasu detekcji braku paliwa na czas większy niż ustawienie serwisowe i jest ok. Aktualnie piec mam ustawiony na tryby automatyczny przy opcji pełnej pogodówki i pracuje poprawnie przez co jestem umiarkowanie zadowolony ale początki były trudne. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy to zobaczymy co z tego dalej wyniknie. Na początku miałem też problemy z ciepłą wodą CWU ale doszedłem w końcu do takich ustawień, że woda jest ustawiona na 35 stopni jako temperatura dyżurna, a w wyznaczonych godzinach woda podgrzewa się do temperatury komfortowej tj. w 55 stopni.


    pozdrawiam

  7. #2687

    Domyślnie

    Cytat Napisał Russian
    Witam

    Mam problem z moim piecem.

    Podczas normalnej pracy jest wszystko ok,tzn. ładnie dopala węgiel itp.,ale schody zaczynają się podczas kąpieli,kiedy jest duży pobór wody z boilera.

    Temp. na boilerze spada i piec chcąc ją ogrzać gaśnie.

    Wygląda to tak jakby ekogroszek z dołu retorty nie przejmował żaru i wypycha palący się opał i suma sumarum piec gaśnie.

    Jadę na ustawieniach 15 sek. podawanie i 45 sek. przerwa.

    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Witam,

    Twój problem prawdopodobnie tkwi w ustawieniach czasu wykrywania braku paliwa (jak to zauważył czp01) i priorytetu pracy CWU. Jeśli masz ustawioną niską temp. na kotle - rzędu 55 st., po wypompowaniu wody z bojlera kocioł przełącza się w tryb grzania wody użytkowej, momentalnie spada temp. wody na kotle i wyłącza się pompka CO (nie wiem przy jakiej temp. wody na kotle jest to u Ciebie - w moim przypadku LING DUO 25 KW przy 55 st.). Żeby podnieść temp. wody w bojlerze kocioł musi trochę popracować... Przy ustawionej na najwyższym biegu pompce CWU i ciągłej jej pracy bez ograniczeń temperaturowych wzrost temp. na kotle może być trudny do osiągnięcia. Wydaje mi się, że powinieneś mieć ustawienia temp. poniżej jakich pompka CO nie powinna się załączyć - da to szansę na podniesienie temp. na kotle. Czas wykrywania braku paliwa powinien być ustawiony na ok. 120 min. Spróbuj też podnieść temp. wody na kotle na 60-65 st. (to ustawienie będzie odpowiedniejsze dla chłodniejszych dni) - kocioł uzyska większą bezwładność i nie powinien dopuścić do tak dużych spadków temperatury. Co do ustawień samej pracy podajnika to ja mam 5/30 i nadmuch 30%. Żeby kocioł szybciej osiągał zadaną moc można ustawić 5/20 ale to już indywidualna sprawa dla każdego kotła. Wszystkie te rady mogą wziąć w łeb, jeśli będziesz miał bardzo mokre eko...[/b]

  8. #2688
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam.


    Jeszcze w nawiązaniu do problemu grzania ciepłej wody CWU dodam, że faktycznie mam włączony na swoim Kielarze priorytet grzania CWU. Czyli w czasie grzania CWU w godzinach w których ustawiłem, że ma być temperatura komfortowa wody (55 stopni ) to pompki CO nie pracują, ale jak w tym czasie ciepła woda osiągnie w bojlerze temperaturę o 1 stopień wyższą od zadanej, to pompka CWU się wyłącza, a pompki CO się załączają jeżeli jest w domu w tym czasie zapotrzebowanie na CO ( Jeżeli nie ma zapotrzebowania na CO to pompki CO i CWU nie pracują, a piec jest w stanie podtrzymywania.). Jak temperatura ciepłej wody w bojlerze spadnie o 1 stopień od zadanej to znowu pompka CWU się włącza, a pompki CO wyłączają i tak na przemian. Zauważyłem, że temperatura pracy pieca w momencie grzania CWU dochodzi nawet do 65 stopni a następnie spada.
    Piec grzeje 200 litrowy bojler, a aktualne czasy pracy pieca to :
    -- czas podawania groszku U1 – 11 sekund,
    -- czas przerwy w podawaniu U2 – 58 sekund,,
    -- czas przerwy w czasie podtrzymania U3 – 19 minut,
    Faktycznie jak napisał ( MaxGregor09) ekogroszek musi być suchy – testowałęm kiedyś palenie w swoim piecu jak miałem wilgotny groszek to po prostu jedna wielka katastrofa ani nie chciało się palić ani uzyskać temperatury. Po tych doświadczeniach groszek zakupiłem luzem w Lipcu, po czym suszył się około 3 tygodni przed domem, a następnie zapakowałem go w worki i wrzuciłem do kotłowni gdzie dosechł do końca.


    pozdrawiam.

  9. #2689

    Domyślnie

    Witajcie Drodzy forumowicze, kilka dni zero postów , czyżby nikt nie miał żadnych problemów ze swoimi kotłami, nie chyba nie wierzę, ja cały czas kombinuję z nastawami swojego kotła, czy jest dobrze czy źle - to dla zasady zmieniam cały czas. Ogólnie mam bardzo dużo popiołu wiaderko 10l na 2 dni - to chyba dużo? obecnie mam nastawy nastepujące kocioł 25 kw ekocentr, podawanie 14, przerwa 45, nadmuch 30%, przesłona odsłonięta 1,5 cm.

  10. #2690

    Domyślnie

    witam mam pytanie do znawców tematu czy ten sterownik http://www.tatarek.com.pl/index.php?...at=u&podkat=u1

    to pid?? bo niby pisze pid..ale ma troche tych ustawien....

  11. #2691
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi11
    Witajcie Drodzy forumowicze, kilka dni zero postów , czyżby nikt nie miał żadnych problemów ze swoimi kotłami, nie chyba nie wierzę, ja cały czas kombinuję z nastawami swojego kotła, czy jest dobrze czy źle - to dla zasady zmieniam cały czas. Ogólnie mam bardzo dużo popiołu wiaderko 10l na 2 dni - to chyba dużo? obecnie mam nastawy nastepujące kocioł 25 kw ekocentr, podawanie 14, przerwa 45, nadmuch 30%, przesłona odsłonięta 1,5 cm.
    Na razie piece pracują słabo, bo na zewnątrz ciepło - problemy pewnie zaczną się gdy będzie -20

    Czy masz sam popiół czy też są czarne niedopałki (szare są ok) ?

    Ile i jakiego węgla spala piec na to wiaderko popiołu ?

    Bobek_Budowniczy - mam taki sam - jeśli w pozycji 31 masz wyłączenie podajnika min, a w pozycji 32 wyłączenie podajnika maks to masz PID (bez PID jest tam odpowiednio wyłączenie podajnika w czasie pracy oraz w czasie przerwy)

  12. #2692
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam

    Faktycznie uboczny produkt grzania czyli popiół to też problem. Przy moich obecnych ustawieniach kotła Kielar 35 Kw :

    -- czas podawania groszku U1 – 11 sekund,
    -- czas przerwy w podawaniu U2 – 58 sekund,,
    -- czas przerwy w czasie podtrzymania U3 – 19 minut,
    -- moc dmuchawy U4 - 55%,

    Przez równy tydzień czasu spalam ok 160 kg groszku i z tej ilości mam gdzieś 20 pare litrów popiołu. Zmierze dokładniej tą ilość popiołu przy następnym zasypie czyli w najbliższy wtorek.
    Ekogroszek pochodzi z kopalni `Julian` z Piekar Śląskich. Zużycie ekogroszku przy niskich temperaturach wzrośnie pewnie i to znacznie - oby zima była łaskawa.

    Obecnie badam wpływ minimalnej temperatury podtrzymania kotła na ilość spalania i efektywność grzania - podniosłem temperature z ustawienia serwisowego czyli 35 stopni na 40 stopni (nastawa serwisowa nr 1 ) i zobaczymy jakie będą skutki tego działania.



    pozdrawiam.

  13. #2693
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ja u siebie popiół wybieram ok. raz w tygodniu - mam tego ok. 30 litrów (ale nie wiem, z jakiej ilości węgla to powstaje, bo nie sprawdzam zużycia dokładnie). Póki co mam gdzie wysypywać, więc to nei problem (podsypuję na dojazd do działki ).
    Kocioł pracuje stabilnie, więc nic nie grzebię. Na dworzu ciepło, więc większość czasu kocioł idzie w podtrzymaniu. W sobotę zasypałem pełny zasobnik (aż się prawie wysypywało z niego przy załadunku ) - po 5 dniach powstał ledwie mały dołek, więc zużycie jest minimalne.

    Ludzie gadają, że ta zima nie będzie ostra... Poczekamy, zobaczymy, co nam Pani Natura przygotowała na ten rok
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  14. #2694

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01
    - podniosłem temperature z ustawienia serwisowego czyli 35 stopni na 40 stopni (nastawa serwisowa nr 1 ) i zobaczymy jakie będą skutki tego działania.
    Na kotle tyle?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  15. #2695

    Domyślnie

    suspenser napisał:
    Ile i jakiego węgla spala piec na to wiaderko popiołu ?
    takie 10 litrowe wiaderko powstaje z okolo 45 kg ekogroszku, groszek nie wypala się zbyt dobrze, jest sporo czarnego niedopalonego węgla, spieków teraz nie ma wcześniej jak miałem szerzej odchyloną przysłonę , to owszem były. Teraz w celu zmniejszenia ilości nie przepalonego węgla leciutko wydłużyłem przerwę w podawaniu o 3 s. Węgiel , nie mam na niego żadnego papieru- jest z Ukrainy ma rzekomo 25 kJ, wiele osób go kupuje od kilku lat i generalnie nie narzekają, także nie wiem czy to kiepski groszek?

  16. #2696

    Domyślnie

    Waldi to musisz zmienić ustawienia,ja w takim samym piecu po spaleniu całego pojemnika groszku mam szufladę popiołu.Niespalony groch to sygnał ze nie ma on czasu na spalenie się,wiec albo czas podawania należy zmniejszyć albo wydłużyć przerwę,może warto też pokombinować z ustawieniami w trybie podtrzymania?Teraz gdy jest ciepło ja musiałam właśnie wydłużyć czas przerwy w podtrzymaniu z 25 minut na 35,bo piec miał cały czas temperaturę 70 przy ustawionej 60stopni,więc dużo za dużo.

    Mam natomiast pytanie do osób,których piec pracuje często w podtrzymaniu.Kiedyś gdy mój kocioł często pracował w trybie pracy nie miałam problemu z sadza,gdy przestawiłam go tak iż częściej pracuje w podtrzymaniu zauważyłam znaczne zwiększenie sadzy
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  17. #2697
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    danutka66: stosujesz sadpal ? Jak nie, to zacznij Trochę poprawia, ale nie oszukujmy się - sadza będzie. W trybie podtrzymania kocioł wyłącza (przynajmniej mój) nadmuch, a co za tym idzie nie dochodzi do niego odpowiednia ilość powietrza, więc może zacząć kopcić, jeśli żar nie jest odpowiednio rozdmuchany (czyli węgiel nie skoksuje się przed przejściem w tryb podtrzymania). Spróbuj zwiększyć parametr odpowiedzialny za przedmuch przed przejściem w tryb podtrzymania i obserwuj dym z komina, gdy kocioł jest w tym trybie (zwłaszcza pod koniec czasokresu).
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  18. #2698

    Domyślnie

    Oczywiście ,że stosuję...ta zwiększona ilość sadzy pojawiła się mimo jego stosowania.Co do czasu przedmuchu po przejściu w podtrzymanie to mam obecnie 30 sekund....
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  19. #2699
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    Waldi to musisz zmienić ustawienia,ja w takim samym piecu po spaleniu całego pojemnika groszku mam szufladę popiołu.
    proszę pisz o jakiś bardziej mierzalnych wielkościach. Szuflada szufladzie nierówna jak i pojemnik pojemnikowi nie równy.

  20. #2700

    Domyślnie

    SUSPENSER to mam pid, poddałem się, wezwałem na dzis serwisanta.... bo moi monterzy mowia że dmuchawa za słabo dmucha....

Strona 135 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony