dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 143 z 249
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 4970
  1. #2841

    Domyślnie

    hej
    dzięki za odpowiedź
    my tez strasznie eksperymentujemy - tzn. mąż i ojciec każdy w swoim żywcu
    jak dojdziemy do czegoś sensownego to dam znać

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Ewelinka
    witm
    czy ktoś z szanownych forumowiczów użytkuje piec na eko-groszek Żywiec i mógłby się podzielić ustawieniami jakie ma na piecu lub tez innymi uwagami dotyczącymi pracy tego pieca?

    pozdrawiam
    Hej

    Ja mam żywca. Na chwilę obecną trochę eksperymentuję z ustawieniami coby mi się dobrze węgiel wypalał i mam tak:
    - czas podawania 12s
    - przerwa 64s
    - czas w podtrzymaniu 40min
    - podawanie w podtrzymaniu 30sek
    - wentylator chyba na 50
    - klapka wentylatora dokładnie na połowie pierwszej kropki.

    A jak u Ciebie?
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  2. #2842

    Domyślnie

    tak patrzę na Wasze nastawy ja mam
    czas podawania 6s
    czas przerwy 40s
    dmuchawa 13%

    ale itak nie dopala mi węgla i to ostro spróbuje dać mu przerwy 60 i podawania z 10 zobaczymy co będzie się działo...

  3. #2843
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dandi11

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie Proszę o pomoc przy instalacji i ustawieniu pieca

    Witam. Mam prośbę aby ktoś zorientowany zerknął na poniższy schemat i powiedział dlaczego bardzo słabo grzeją mi grzejniki. (na chwilę obecną podłogówka jest zamkniętą na rozdzielaczu). Generalnie zawór trójdrożny jest zamknięty tzn. nie dopuszcza ciepłej wody do powrotu gdyż jak się okazało (po odpaleniu pieca) z powrotu bojlera wraca bardzo ciepła woda (nie idzie utrzymać jej w ręku). I generalnie powrót jak pracuje pompa co jest gorący. Pompa c.o. włącza się przy 55 st. Piec chodzi na okrągło próbując dogrzać wodę do temperatury zadanej czyli 60 st. Jak osiąga temperaturę 55 st. i załączą się pompa to temperatura spada do 47 st. (w międzyczasie wyłącza się pompa). Nie dopala przez to węgla i ile węgla wrzucę tyle popiołu i szlaki wyjmę.

    Zastanawiam się czy powrotu wody z bojlera nie podłączyć do zaworu 3d zamiast zasilania tak aby można było regulować (kryzować) ile gorącej wody powracającej z bojlera dopuszczać do powrotu.

    Nadmieniam, że jak miałem otwarty zawór 3d na połowę to piec dochodził do temperatury zadane przez 11 minut i 12 min pozostawał w stanie czuwania

    Dane:
    Kocioł 19 kW z podajnikiem ślimakowym i retortą obrotową - sterownik Menuet
    Układ oczywiście otwarty
    Czas podawania węgla 10 s.
    Czas oczekiwania 60 s.
    Obroty dmuchawy 12
    Przesłona dmuchawy w ½ otwarta

    Ustawienia oczekiwania do którego teraz nie dochodzi!!!
    Czas oczekiwania w podtrzymaniu 5 min
    Krotność podawania 2
    Obroty dmuchawy 8
    Czas obrotów dmuchawy 20 sek

    Grzejniki z głowicami termostatycznymi
    Dom 160 m2 keramzytobeton 24 cm + 12 cm styropianu (nie zamieszkany i nie umeblowany) pierwsza zima z ogrzewaniem wykonane tynki i posadzki na wiosnę
    Poddasze 25 cm wełny (współczynnik 0039)

    Może mam za mały piec??




    http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1209/sc...ewaniae06b.gif

  4. #2844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    kulin - dzięki za opis wymiany retorty - gdy zużyje mi się ślimak też planuję zrobić go z nierdzewki, a ją wymienić.

    Cytat Napisał zawijan

    Kocioł, który ma wyższą sprawność nominalną atestowaną, będzie miał także wyższą sprawność rzeczywistą eksploatacyjną - niezależnie od tego, jaka będzie różnica między nimi.
    Niektóre piece mają tak skonstruowany wymiennik (sporo płomieniówek itp.), żeby była wysoka sprawność gdy jest czysty, ale przez wiele "przeszkód" jego czyszczenie jest bardzo trudne, więc sprawność atestowaną mają wysoką, lecz w praktyce nikt nie będzie co tydzień smolił się niczym kominiarz i tracił czasu na doczyszczanie.
    Czy efekt nie będzie taki, że w praktyce taki trudny do czyszczenia wymiennik będzie osiągał niższą sprawność od częściej czyszczonego o prostej konstrukcji ?

    dandi - piec masz nawet za mocny - u mnie dom 185 m2 podłóg zużywał podczas ostatnich mrozów średnio poniżej 8 kW.

    Mati - jeśli szybko po czyszczeniu pojawia się czarny nalot to masz za mało powietrza i zwiększanie przerwy tylko pogorszy sprawę (trzeba uchylić bardziej przesłonę wentylatora).

    paul997 - LPG jest pioruńsko drogi (około 2,5 raza droższy od ekogroszku) i mas bombę w ogródku.
    Jeśli będziesz chciał zastosować piec na ekogroszek to wkład nie jest konieczny.

  5. #2845

    Domyślnie

    Mati - jeśli szybko po czyszczeniu pojawia się czarny nalot to masz za mało powietrza i zwiększanie przerwy tylko pogorszy sprawę (trzeba uchylić bardziej przesłonę wentylatora).
    Ja gdzieś czytałem że jak pojawiasię sadza to za dużo powietrza jest o,O zaraz to sprawdzę..

    A mam pompę 25-60 i niestety ona musi tylko sama pchać wodę najpierw pod ziemią potem jeszcze podłogówka i grzejniki na około 4m wysokości czy może być tak że pompa straciła swoją sprawność czy coś bo u góry w domu mam ciąglę 21st i aniu ciut więcej a na dole po 26st-27 w tamtym roku gdy kotłownia i dom nie były ocieplone wszystko śmigało jak tralala a teraz coś nie tak...

  6. #2846

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Cytat Napisał zawijan

    Kocioł, który ma wyższą sprawność nominalną atestowaną, będzie miał także wyższą sprawność rzeczywistą eksploatacyjną - niezależnie od tego, jaka będzie różnica między nimi.
    Niektóre piece mają tak skonstruowany wymiennik (sporo płomieniówek itp.), żeby była wysoka sprawność gdy jest czysty, ale przez wiele "przeszkód" jego czyszczenie jest bardzo trudne, więc sprawność atestowaną mają wysoką, lecz w praktyce nikt nie będzie co tydzień smolił się niczym kominiarz i tracił czasu na doczyszczanie.
    Czy efekt nie będzie taki, że w praktyce taki trudny do czyszczenia wymiennik będzie osiągał niższą sprawność od częściej czyszczonego o prostej konstrukcji ?
    Tak. Taki będzie efekt. Obok regulacji proporcji paliwa i powietrza do spalania, czyszczenie jest jedną z najważniejszych czynności eksploatacyjnych (a może nawet najważniejszą). Napychanie do kotła płomieniówek w celu "utrudnienia" drogi spalin, żeby uzyskać wyższą sprawność - nie jest potrzebne. Efekt wymiany ciepła zwiększa się poprzez zwiększenie prędkości spalin, co wcale nie musi utrudniać czyszczenia wymiennika.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #2847

    Domyślnie

    BTW... czyściliście ostatnio swoje kotły? Ja się wczoraj do tego zabrałem (ostatnie czyszczenie szczotą płomieniówek było 14.11) i tak zasyfionego kotła jeszcze nie miałem. 3/4 wiadra samej sadzy...

  8. #2848
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    BTW... czyściliście ostatnio swoje kotły? Ja się wczoraj do tego zabrałem (ostatnie czyszczenie szczotą płomieniówek było 14.11) i tak zasyfionego kotła jeszcze nie miałem. 3/4 wiadra samej sadzy...
    Ja czyściłem w Sobotę i wymusił to na mnie piec bo nie było ciągu ani nie chciało się palić Półtora wiadra sadzy. Ale teraz hula jak ta la la

  9. #2849

  10. #2850
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    BTW... czyściliście ostatnio swoje kotły? Ja się wczoraj do tego zabrałem (ostatnie czyszczenie szczotą płomieniówek było 14.11) i tak zasyfionego kotła jeszcze nie miałem. 3/4 wiadra samej sadzy...
    Witam.

    Czyszczę średnio 1 raz na tydzień lub co około 10 dni - mam żeliwiaka to należy czyścić częściej. Czyszczę wymienniki pieca i całe wnętrze no to najpierw rozbieram jeszcze i wyjmuje te dodatkowe szamotówki oraz wyciągam blachę osłonową górnych żeberek wymiennika, a po wyczyszczeniu zakładam z powrotem. Wybieram jeszcze popiół z wyczystki mojego dodatkowego ogniwa grzewczego. Łącznie nie jest to dużo tej sadzy a właściwie popiołu - może gdzieś 1/4 wiadra.

  11. #2851

    Domyślnie

    to już drugi sezon
    w poprzednim piec był ustawiony chyba fajnie, bo przy otwartch oknach tem w środku wynosiła 25-26 stopni; co przy cekolowaniu i malowaniu było chyba dobrym rozwiązaniem

    ale teraz, kiedy już mieszkamy mamy również 25 stopni i nie mogę poradzić sobie ze zmniejszeniem tej temperatury
    na piec mam do 42 stopni
    dom 280 metrów po podłodze
    podłogówki ok 130 metrów; boijler na wodę 120 litrów-temperatura do 40 stopni
    jak zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu oraz zużycie grodzku; obecnie idzie mi 100 kg na 3 dni

    zastanawiałem się nad ewentualnym wyłączaniem pieca na dzień;

    ale wolałbym aby piec chodził cały czas; tylko inaczej ustawić regulacje

    czytałem co nieco o tych ustawieniach ale jakoś nie kumam

  12. #2852
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Jestem tu nowy ( dzisiejszy ) i mam wielki problem z kotłem Galmet 25kw programator Expert.
    Może to nie miejsce na ten temat ale nie wiem gdzie już mam pisać, a tylko tu widzę, że są aktywnie ludzie.
    Chodzi o odpowiednie ustawienia dla tego typu kotła.
    Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi odpiszę lub poda link do tematu, ale nie na muratorze bo już wszystko przeczytałem i nie znalazłem tego czego szukam a zakładać nowy temat i czekać na odpowiedz to szkoda czasu bo zima za pasem.

  13. #2853

    Domyślnie

    Robak ja bym po prostu włączał tryb letni w piecu by sie paliło a pompka obiegowa by nie chodziła... tylko nie wiem czy masz takie ustawienia

    sero78 kazdy musi sam sobie dobrać ustawienia, gotowe mogą Ci nic nie dać inny wegiel warunki itp. ...

  14. #2854
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mati Speed

    Rozumiem ale czasami warto spytać bo nie wiem w ogóle jak go ustawić!!!
    Spala 200kg eko w niecałe 3 dni a to chyba delikatna przeginka.

    Gdybyś znał jakiekolwiek ustawienia dla tego pieca to będę Bardzo wdzięczny.

  15. #2855

    Domyślnie

    sero ja mam sterownik perfect więc duzo Ci nie pomogę jaki masz dom ile m2 napisz ??
    poczytaj poprzednie posty z nich naprawdę mozna wyciągnąc wnioski i wyregulowac samodzielnie piec ja tak zrobiłem.

  16. #2856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    No właśnie tak siedzę i czytam, ale różnie ludzie piszą.
    Jeśli chodzi o m2 to 250 przy podłodze.

  17. #2857

    Domyślnie

    Czy to normalne ze podajnik od strony pieca robi sie goracy, i po otwrzeniu pokrywy zasobnika z zasobnika wydobywa sie dym?
    Dzieje sie tak czasami, najczesciej w momecie kiedy piec jest w fazie nadzoru.

  18. #2858
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie jestem specem, ale zdaje mi się, że możesz mieć za mało paliwa w podajniku.
    Jeśli chodzi o nagrzewanie się to u mnie tego nie było i nie ma.

  19. #2859

    Domyślnie

    zasobnik w 50% zaladowany

  20. #2860
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kolejnym powodem może być zbyt duże spalanie paliwa.
    Paliwo spala się w kierunku podajnika.Zajrzyj do paleniska bo tam może być powód twoich problemów.

Strona 143 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony