dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 249
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 4970
  1. #2921

    Domyślnie

    Cytat Napisał r7m8
    Cytat Napisał zawijan
    Kształt retorty nie ma większego znaczenia - ważne jest poprawne skonstruowanie układu napowietrzenia paliwa.
    Brucer spodobał mi się ze względu na materiał (żeliwo) i zaawansowany sposób napowietrzania ale ze spiekami radzi sobie raczej średnio.
    Natomiast zwolennicy retort obrotowych twierdzą, że właśnie obrót retorty pozwala na zrywanie powstających spieków a tym samym większą skuteczność w samooczyszczaniu się retorty z popiołu i żużla. Nie wiem jak to do końca jest z tą skutecznością "zrywania" ale brzmi to obiecująco zwłaszcza, że jakość węgla w naszych składach opałowych pozostawia wiele do życzenia a co za tym idzie to "spieków ci u nas dostatek"
    Trochę mi niezręcznie dyskutować o produkcie konkurencyjnym do własnego. Powiem jednak tak. Węgiel węglowi nierówny. Każdy daje inne spieki. Aby porównać dwa różne palniki, trzeba zrobić kilka testów porównawczych na tych samych węglach. Opinie użytkowników mogą mylić, bo nic nie mówią o stosowanych węglach. Można również znaleźć opinie, że retorty obrotowe pracuja nierówno, że się rozszczelniają itp. Ale to są tylko słowa, nie poparte rzeczywistymi wynikami.
    Proponowałem producentowi palników z retortą obrotową wykonanie takich badań. Proponowałem mu także wykonanie badań współpracy retorty obrotowej ze sterownikiem eCoal.pl, który także jest "moim" produktem. Mam w tym interes, bo retort obrotowych sprzedaje się obecnie więcej niż BRUCERÓW (być może niedługo się to zmieni - takie jest moje marzenie). Producent nie podjął mojej propozycji. Dlaczego? Może boi się, żebym go nie oszukał, a może ...? Jednym słowem - nie potrafię w tej chwili powiedzieć o retortach obrotowych nic konkretnego. A jak zdążyliście się chyba przekonać, nie piszę co mi się wydaje, tylko co wiem.
    Czy BRUCER radzi sobie ze wszystkimi spiekami?
    A czy musi? Nie wszystkie węgle tworzą uporczywe spieki. Moim zdaniem prościej jest zadbać o kupno lepszego węgla, niż próbować mozolić się z podłym, wrednym, spiekającym miałem, ponosząc przy tym straty ekonomiczne, bo jego niska (pozornie) cena nie jest w stanie zrekompensować strat technologicznych. Natomiast BRUCER daje pewność, że żaden spiek nie doprowadzi do jego awarii. A to jest bardzo dużo.
    Zapraszam do poczytania wątku http://forum.muratordom.pl/palnik-br...al,t174677.htm Znajdziecie tam sporo materiału n/t spieków w palnikach węglowych.
    Ukłony dla Redakcji

  2. #2922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    nie patrzcie na forum, bo pod przykrywkami rożnich ników, róznych doradców etc.. siedza przewaznie sprzedawcy kotłów,

    bo pamietajcie szanowni inwestorzy kocioł to nie szafka którą można dowolnie wymienic , to sie kupuje raz na kikanascie(dziesiąt?) lat
    Już od dłuższego czasu próbujemy namówić producentów kotłów do wykonywania tzw. badań eksploatacyjnych ich wyrobów. Te badania - to coś innego od badań atestacyjnych normowych, wykonywanych do tej pory. Możecie o tym szerzej poczytać na naszym blogu http://zawijan.wordpress.com/6-badania-kotlow-2/
    Niestety odzewu nie ma. Niektórzy producenci mogą mieć powody do obaw przed takimi badaniami, bo ich wyniki mogą poważnie zaboleć. Są jednak i tacy, którzy nie powinni się bać, ale wolą wydawać ogromne pieniądze na reklamy w publikatorach (nie niosące w sobie rzetelnych informacji technicznych), niż na rzetelną informację dla klientów. Coś w tym jest.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #2923

    Domyślnie

    Moim zdaniem prościej jest zadbać o kupno lepszego węgla, niż próbować mozolić się z podłym, wrednym, spiekającym miałem, ponosząc przy tym straty ekonomiczne, bo jego niska (pozornie) cena nie jest w stanie zrekompensować strat technologicznych.
    Jak wspomniałem mieszkasz kol na Sląsku a tam macie ekogroszek jaki sobie zażyczycie, a kotły to nie tylko śląsk a cała polska, 1T eko kupiłem od pierwszego lepszego dostawcy -strzelił mnie na kg zamiast 1T było 890kg- eko był ok, teraz kupiłem od innego dostawcy 1 T, kg się zgadzają... ale miału od groma no to podzwoniłem sobie po składach.... jakies 90% to wegiel luzem... pakowany na składach...(wiec jakikolwiek skład jest loterią) cena eko w workach od 850 do 950zł bez żadnej gwarancji a zastrzelił mnie gosć w składzie mówiac że nie powie mi skad bierze eko...( bo to niby jego tajemnica i konkurencja czuwa) ale to produkt najwyzszej jakości i pali się super.... cos w stylu kupienia kota w worku..tz kupienia eko w worku

  4. #2924

    Domyślnie

    Niestety odzewu nie ma
    może ceny macie za wysokie a reklamę za słabą?? zróbcie na swoim blogu listę kotłów które przeszły weryfikację - niech ludziska zobaczką które kotły mają, czy sa w normach... a swoją drogą to tez nie jest wiarygodne, chocby ranking ADAC- w samochodach- dziwnym trafem przewaznie wygrywają samochody niemieckie....

  5. #2925

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    Moim zdaniem prościej jest zadbać o kupno lepszego węgla, niż próbować mozolić się z podłym, wrednym, spiekającym miałem, ponosząc przy tym straty ekonomiczne, bo jego niska (pozornie) cena nie jest w stanie zrekompensować strat technologicznych.
    cena eko w workach od 850 do 950zł bez żadnej gwarancji
    Niestety muszę to potwierdzić, w głębi kraju tak niestety jest. 900zł za tonę węgla to jest rozbój w biały dzień!
    Toż to przy takiej cenie wychodzi 0,20 zł za kWh czyli porównywalnie z gazem. U mnie tańsza taryfa en. elektr. to 0,30 zł za kWh to nawet nie trzeba żadnej pompy ciepła tylko bufor stawiać z grzałkami i olać wszelkie kotły, sterowniki, kominy itp. Lepiej kasę władować w docieplenie domu!
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  6. #2926
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: Bobek

    Myślałem, że tylko do mnie anse jakąś czujesz. Ale widzę, że tobie absolwencie wyższej uczelni (skończyłeś wszak jakieś studia, czym nie omieszkałeś się pochwalić w paszkwilu na mnie) przeszkadza wszystko co sprawdzone, umotywowane, tyle, że nie po twojej myśli.

    Napisałeś tak do Zawijana

    "... zróbcie na swoim blogu listę kotłów które przeszły weryfikację - niech ludziska zobaczką które kotły mają, czy sa w normach... a swoją drogą to tez nie jest wiarygodne,..."

    Na tym forum od dłuższego już czasu Zawijan ze stoickim spokojem (PODZIWIAM GO ZA TO BARDZO) udowadnia czarno na bialym, co i jak.
    Daje odnośniki na swój blog.
    Każdy kumaty - choćby z ciekawości tam wszedł.

    A tam w zakładce http://zawijan.wordpress.com/2-wybor...a-atestacyjne/ stoi jak byk: że wykaz wszystkich świadectw (dla konkretnych kotłów i producentów, z wynikami badań ....

    Czyli dla chcącego nie ma nic trudnego. Wystarczy - zamiast pi.rzyć jak potłuczony Bolo i wprowadzać czytelników tego wątku w błąd - wejść - poczytac - sprawdzić wykaz i wszystko będzie jasne. Tyle, że to robili naukowcy, to na pewno będzie nieprawdziwe (wg teorii B_B).

    Wstydź się Bobek - chłopie, bo co krok, to bardziej w g.no włazisz.
    __________________________________________________ ____

    Informacja dla wszystkich chcących sprawdzić jakie wyniki posiada interesujący ich kocioł

    1. Pytaj producenta - sprzedawcę o świadectwo badań (każdy kocioł do 50 kW na paliwa stałe musi takowe mieć)
    2. część kotłów będących na rynku posiada świadectwa na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane po badaniach przez Zabrze
    3. Część kotłów ... powinna mieć inne co najmniej równoważne pod względem wymagań przepisów świadectwa wydane przez zewnętrzne jednostki badawcze
    mały_energetyk

  7. #2927

    Domyślnie

    Witam
    Szkoda mi was.W mojej okolicy eko z Chwałowic luzem kupowałem po 600,a z Piekar po 630 zł.Jak słyszę że gdzieś jest po 900- 1000 to aż nie chce się wierzyć!

  8. #2928

  9. #2929

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilkus
    Witam
    Szkoda mi was.W mojej okolicy eko z Chwałowic luzem kupowałem po 600,a z Piekar po 630 zł.Jak słyszę że gdzieś jest po 900- 1000 to aż nie chce się wierzyć!
    To zadzwoń do jakiegoś składu opału na Pomorzu lub Mazurach a się przekonasz.
    12 lat temu 1 T miału "wysokoenergetycznego" kosztowała u mnie 230 zł. Biorąc pod uwagę wzrost inflacji w tym okresie powinna teraz kosztować ok 370 zł a nie 560 ! Czyżby zmowa dystrybutorów jak to było w przypadku cementu?
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  10. #2930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    Niestety odzewu nie ma
    może ceny macie za wysokie a reklamę za słabą?? zróbcie na swoim blogu listę kotłów które przeszły weryfikację - niech ludziska zobaczką które kotły mają, czy sa w normach... a swoją drogą to tez nie jest wiarygodne, chocby ranking ADAC- w samochodach- dziwnym trafem przewaznie wygrywają samochody niemieckie....
    Z pewnością nie mamy za słabej reklamy. Od 2001r. do końca 2009r. wystawiliśmy 1000 (tysiąc) świadectw badania kotłów. Jesteśmy znani w branży. Co roku organizujemy konferencję branżową, na której bywa za każdym razem ponad 100 (stu) producentów kotłów.
    Czy mamy za wysoką cenę? Nie wiem, bo jak dotąd żaden producent nie zainteresował się badaniami eksploatacyjnymi i nie zapytał o cenę. Jak dokładnie przeczytasz na blogu rozdział, do którego podałem link we wcześniejszym wpisie, to zrozumiesz dlaczego.
    Listę badanych kotłów prezentuje Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla na swojej stronie internetowej http://www.ichpw.zabrze.pl/?p=pl/menu/h/h01/index Co do jej wiarygodności nie mam wątpliwości, bo od 2004r. kierowałem tymi badaniami. Porównanie z rankingiem ADAC jest nietrafione, bo Instytut nie ma żadnych związków z producentami kotłów - zlecają, płacą, jak wychodzą pozytywne wyniki dostają świadectwa. Instytut jest polski, producenci kotłów sa polscy - metodyka badań jest europejska. I tyle.
    Ukłony dla Redakcji

  11. #2931

    Domyślnie

    a jak kocioł nie spełnia norm?? to tez publikujecie???
    Czy mamy za wysoką cenę? Nie wiem, bo jak dotąd żaden producent nie zainteresował się badaniami eksploatacyjnymi
    pewnie się boją jest w polsce jakiś niezależny instytut który robi takie badnia?Moim zamiarem nie jest dyskwalifikowanie waszej pracy czy sposobu pomiarów.ale znając życie przy waszych badaniach jakis czynnik, (np taki który nie ma absolutnie wpływu na prace kotła czy ilosci spalonego opału) a np, bedzie lepszy od konkurencji o 0,00001% przy sprawnym marketingu i reklamie może doprowadzic do nadużyć... nie boicie się tego??

  12. #2932

    Domyślnie

    Widze ze w tym temacie zamiast wymiany doświadczeń tylko dużo żółci się wylewa wię będę konkretny. Wypowiem się tylko na ten temat na który mogę coś powiedzieć z doświadczenia a nie przypuszczeń.
    1. Posiadam kocioł z Żywca Integra lux z tym właśnie kwadratowym palnikiem wspomnianym kilka postów wcześniej. Moc 28kW do ogrzania 2 piętra po 100 m 2 garaż i suszarnia w piwnicy, piecem tym ogrzewam wode ale tylko zimą bo latem robi to słoneczko . Piec posiada drugie palenisko tradycyjne, ruszta zamaontowane na stałe bardzo ładnie się pali na próbe paliłem nim 2 doby i zachowywał się jak tradycyjny piec, nie ma ograniczeń czasowych do palenia w ten sposób. Jeśli chodzi o palenie w trybie automatycznym to piec odpaliłem 30.09.2009 od tej pory nie jest wyłanczany. Jak dla mnie to pali sie naprawdę dobrze ładnie dopala nawet groszek z większą ilością popiołu a wytrzymały ślimak i mocny silnik jest w stanie poradzić sobie z grupszym weglem. Nie zauważyłem żeby żeby w rogach coś pozostawało jak to sugerował forumowicz kilka postów wcześniej. Nastawy: czas podawania 11 sek, przerwa 49 sek, siła nadmuchu 40 % i przesłona zastawiona w 90%, histereza 5 stopni temp. wody 64 stopnie. W podtrzymaniu przerwa 17 min praca 12 sek. Czyszczenie naprwdę nieskomplikowane jedyna wada to zasobnik producent podaje 180 kg ale według mnie jest jakieś 145 - 150 kg.
    2. Tutaj kilka uwag na temat węgla ja preferuję eko groszek z takich kopalni jak Staszic czy Kazimierz Juliusz, dlatego że eksploatują one tzw.pokład 510 czyli bardzo energetyczny i czysty wegiel (to opinia ojca górnika z 30 letnim stażem). To tyle jesli jakieś pytania to piszcie na priva. pozdrawiam

  13. #2933

    Domyślnie

    [quote="Bobek_Budowniczy"]a jak kocioł nie spełnia norm?? to tez publikujecie???[quote]

    Nie publikujemy. publikujemy tylko wykaz wystawionych swiadectw.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #2934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    jest w polsce jakiś niezależny instytut który robi takie badnia?
    IChPW z Zabrza jest niezależnym instytutem. Oprócz niego normowe badania kotłów wykonuje jeszcze kilka instytutów krajowych.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #2935

    Domyślnie

    zawijan ale chodzi mi o badania eksploatacyjne..czyli w warunkach pracy, a nie atestacyjne,czy badania eksploatacyjne robi ktoś w polsce??

  16. #2936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    zawijan ale chodzi mi o badania eksploatacyjne..czyli w warunkach pracy, a nie atestacyjne,czy badania eksploatacyjne robi ktoś w polsce??
    Nie widziałem jeszcze wyników takich badań.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #2937
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: Bobek

    Wybacz, ale ponieważ sam napisałeś, że ...
    "...a zreszta nie bedę pisał bo jakaś netykieta obowiązuje na forum..."

    więc oświadczam, że:

    1. Jesteś kłamcą wprowadzającym czytelników w błąd i naruszającym tym samym etykietę tego forum.

    2. Napisałeś sam tak:
    "może ceny macie za wysokie a reklamę za słabą?? zróbcie na swoim blogu listę kotłów które przeszły weryfikację - niech ludziska zobaczką które kotły mają, czy sa w normach... a swoją drogą to tez nie jest wiarygodne, chocby ranking ADAC- w samochodach- dziwnym trafem przewaznie wygrywają samochody niemieckie...."

    Gdy ci wskazałem czarno na białym, że takie coś już dawno jest, to ty kłamco - ODWRACAJĄC KOTA OGONEM nagle piszesz, że

    "... mały_energetyk Trzeba czytac ze zrozumieniem... "
    bo tobie rozchodziło się ponoć o retorty obrotowe (tak wynika z dalszych twoich postów) ,ani słowa o retortach obrotowych w tamtym poście nie było.

    Taki kit, możesz wciskać sobie i tobie podobnym. Czytać absolwencie wyższej uczelni nie potrafisz, czy kłamiesz z rozmysłem?

    BOBEK_BUDOWNICZY
    Jesteś zwykłym kłamcą, malutkim człowieczkiem i na dodatek łżesz w żywe oczy.


    Dopóki nie odwołasz swoich kłamstw w stosunku do mojej osoby, to nie licz, że będę ci to puszczał płazem.
    mały_energetyk

  18. #2938

    Domyślnie

    mały_energetyk

    Czy ty masz jakies kompleksy?? mama ci mleka nie dawała czy jak?? dali dziecku komputra i sie chłopczyk musi wypisac..... ty człowieku jestes chory...idz się leczyć.. TROL to zbyt małe okreslenie dla ciebie... wcinasz sie w dyskusje i nawet nie wiesz o czym sie pisze.... badania ATESTACYJNE a EKSPLOATACYJNE- całkiem inne rzeczy...a zresztą szkoda strzępic na ciebie języka...

  19. #2939
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Bobek i Energetyk: przenieście się z kłótnią na priv, dobrze? Zaśmiecacie wątek. Nikogo tutaj nie interesują Wasze prywatne zatargi. Zresztą, na podstawie dotychczasowych Waszych postów w tym wątku każdy zainteresowany już mógł wyrobić sobie zdanie o Was (o jednym i o drugim).

    Dzięki,

    Biały63: dzięki za info o tym Żywcu.

  20. #2940

    Domyślnie

    mały_energetyk
    Przestań. Jest na tym forum tyle ciekawych wpisów, które się proszą o Twój fachowy komentarz. Po co tracisz czas na kłótnie, które do niczego nie prowadzą?
    Bobek_Budowniczy
    A Tobie też nie szkoda czasu? Przecież z takiej dyskusji nie wyjdziesz ani o gram mądrzejszy.
    Każdy z Was ma trochę racji i bardzo wiele uporu. A przecież tego typu utarczek nie można wygrać. Trwonicie tylko swój czas. Macie go za dużo? Czytajcie książki - to się zawsze przyda, bez względu na posiadany już zasób wiedzy.
    Moja propozycja jest taka - PRZESTAŃCIE NATYCHMIAST TOCZYĆ TĘ GŁUPIĄ WOJNĘ O NIC. Bez żadnych warunków i oczekiwań, że jeden drugiego przeskoczy.
    Zwróćcie uwagę, że tutaj są także inni, których nie interesuje Wasza wojna, a którzy muszą te Wasze bzdety czytać.
    DOBRA?
    I nie ważcie się komentować tej mojej wypowiedzi - zarówno negatywnie, jak i pozytywnie.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 147 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony