dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 249
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 4970
  1. #3641

    Domyślnie Pytanie w szczegolnosci do jarecki 79

    Witam.Znajomy ma kocioł o mocy 50Kw Kaczmarek Pleszew, sterownik dwu stanowy Tango-negro.Pytanie jak ustawic ten sterownik aby kociol grzal w tej chwili tylko C.W.U zasobnik 120 litrow wiec odbior ciepła bardzo mały.Zima nie bylo problemow a teraz temperatura z zadanych 56 potrafi podskoczyc do 80 a po nocy palenisko wygasa.

  2. #3642
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ePiotr

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    okolice Wa-wy
    Posty
    59

    Thumbs up

    Cytat Napisał hubi27 Zobacz post
    Witam.Znajomy ma kocioł o mocy 50Kw Kaczmarek Pleszew, sterownik dwu stanowy Tango-negro.Pytanie jak ustawic ten sterownik aby kociol grzal w tej chwili tylko C.W.U zasobnik 120 litrow wiec odbior ciepła bardzo mały.Zima nie bylo problemow a teraz temperatura z zadanych 56 potrafi podskoczyc do 80 a po nocy palenisko wygasa.

    tez kupilem piec z takim sterownikiem i pierwsze co zrobilem to wymienilem go na PERFECTA bo nie dalo sie normalne palic w tym piecu,ten sterownik to taki troche lepszy kalkulator

  3. #3643

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi27 Zobacz post
    Witam.Znajomy ma kocioł o mocy 50Kw Kaczmarek Pleszew, sterownik dwu stanowy Tango-negro.Pytanie jak ustawic ten sterownik aby kociol grzal w tej chwili tylko C.W.U zasobnik 120 litrow wiec odbior ciepła bardzo mały.Zima nie bylo problemow a teraz temperatura z zadanych 56 potrafi podskoczyc do 80 a po nocy palenisko wygasa.
    Witam serdecznie!

    Musisz mi odpowiedzieć dokładniej:
    a) Czy jest to model Tango Negro
    b) Czy jest to model Tango Negro Plus

    Tylko Negro Plus ma obsługę drugiej pompy ładującej zasobnik CWU i tylko w nim idzie wybrać tryb lato.

    W pierwszym Tango Negro obsługa tylko jednej pompy, więc zależy od instalatora jak wykonał instalację, czy możesz zakręcić wode na grzejniki, aby grzać sam bojler i czy będzie to nadal bezpieczne.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #3644

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Z tego co pamiętam kod: 199
    Dzięki!
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  5. #3645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Witam serdecznie!

    Musisz mi odpowiedzieć dokładniej:
    a) Czy jest to model Tango Negro
    b) Czy jest to model Tango Negro Plus

    Tylko Negro Plus ma obsługę drugiej pompy ładującej zasobnik CWU i tylko w nim idzie wybrać tryb lato.

    W pierwszym Tango Negro obsługa tylko jednej pompy, więc zależy od instalatora jak wykonał instalację, czy możesz zakręcić wode na grzejniki, aby grzać sam bojler i czy będzie to nadal bezpieczne.
    Tango negro jedna pompa na CO a bojler grzany jest grawitatacyjnie.Wode na grzejniki mozna zakrecic.

  6. #3646

    Domyślnie ..

    Jeżeli Panowie pozwolicie chciałbym na tym wątku udzielić odpowiedzi użytkownikowi Paprociak.

    Tutaj jego pytanie z wątku o brucerze:
    "Jarecki
    A co do bezpłatności softu do ecoal to po prostu mi sie to podoba i tyle, być może że inni też maja za darmo ale słyszałem o na forach o pobieraniu opłat.Nie wiem jacy producenci ale chyba nawet ty o tym pisałeś.
    Co tam było ciekawego na targach? "

    Elektro-Miz do tej pory nie pobiera opłat za softy. Od weekendu majowego jest w PUMIE oprócz PID-II system autoadaptacji ADC oparty o dodatkowy czujnik.
    Tatarek z posiadanych informacji tez za to nie kasuje.

    Co na targach:
    Jak wspomniałem była firma Ponar z brucerem i eCoal. Stoisko było na hali nr.5
    Nie wiem co ma być takiego innowacyjnego, jeden kanał poziomy i 2kanały pionowe, zupełnie jak w kotłach UKS produkowanych od końca lat 60-ych przez spółdzielnie kotlarską z Pleszewa.
    Na kanale poziomym położona ceramika, ot cała innowacyjność.

    Była ekoenergia ze swoim poprawionym palnikiem - palenisko jest mniejsze.
    Był kocioł Sekom z Ekoenergią i sterowaniem PID.

    Na targach rządziło w tym roku sterowanie firmy PLUM, czyli serie ekoMAX200 do zasypowych, serie ecoMAX700 oraz 800 do podajników, wszystko z individual fuzzy logic.
    PLUMy były na Heiztechnik, Cichewicz, Klimosz i wielu innych producentach.
    Szczerze powiem, że PLUM zalał te targi swoimi wyrobami.

    Klimosz/Viadrus przy jednym kotle miał sterowanie Multi-Ster biomasa pid Elektro-Mizu
    PUMA była jako opcja m.in. na kotłach Grobelnego.

    Była tez na kilku kotłach firma Elster ze swoim PID m.in. stoisko Galmet czy Fokus

    Tatarek był przy kotłach SEKOM(rt09pid) i prawie na 80%kominków (w tej branży są bardzo mocni, szczególnie z płynnym sterowaniem przepustnica pod kominek). Z Tatarka przy zasypowych korzysta podobno m.in. Cichewicz czy Viadrus za granicą, czasami w prasie fachowej widać wspólne reklamy Tatarka z Klimoszem.

    Co do ekoenergii koniec maja/początek czerwca debiut rynkowy mniejszego palnika II-ej generacji o mocy max. do 25kW. Palnik wprowadzamy do mocy Skam-P Premium 17 oraz 25kW, będziemy z nim myśleć o mniejszej mocy wymiennika, być może dojdzie 12kW do nowego sezonu grzewczego.

    PAPROCIAK, jak można, to dalsze dyskusje przenieśmy na ten wątek. Nie chcę pozostawać goło słowny.
    Autor wątku o brucerze nie życzy sobie moich wypowiedzi, chcę to uszanować.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 04-05-2010 o 17:23
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #3647

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi27 Zobacz post
    Tango negro jedna pompa na CO a bojler grzany jest grawitatacyjnie.Wode na grzejniki mozna zakrecic.
    Jak masz zwykłe Tango Negro, to musisz dobrać do trybu samego grzania bojlera:

    Zmniejsz ilość podawanego powietrza w stosunku do nastaw z zimy. Obniż parametr OFS o minimum 2-3biegi
    Rozciągnij oraz zmniejsz do tego dawki paliwa, czyli zrób cos w granicy PrA 5sekund podawanie i dopasuj przerwę, aby palenisko się nie zapadało zacznij od ok.Pau 35sekund dla samego bojlera.

    Po osiągnięciu temp. zadanej na sterowniku np. 50st.c musisz dopasować podtrzymanie palenia:
    np. dmuchnij z parametru CoC 10 czyli co 10minut,
    dmuchnij przez ok.10sekund CdP 10sekund (dmuchawa wolno się rozkręca, także powinno być ok)
    Zdecyduj, co które dmuchnięcie dokręcić paliwa, ustaw krotność 2 czy 3 PPo 2 oznacza,że co drugi przedmuch dokręcisz paliwo a PPo3 oznacza,że co 3ci przedmuch dokręcisz paliwo. Tym ustawiasz wysokość kopca przy pracy na podtrzymaniu.

    Zasada przy krotności jest taka,że najpierw jest paliwo podawane przez czas PrA razem z dmuchawą a później pracuje jeszcze sama dmuchawa przez czas CdP

    Jak mocno przeciąga na podtrzymaniu musisz rozciągac parametr CoC na np. 12minut, 15minut
    Do rozciągnięcia przerwy nadmuchu musisz dobrac odpowiednio dłuższe dmuchnięcie z parametru CdP
    Do rozciągnięcia przerwy nadmuchu musisz tez dobrać krotność (PPo razy CoC daje w minutach obraz częstotliwości podawanej dawki paliwa)

    Dla trybu podtrzymania masz też osobna moc siły nadmuchu, zrób parametr bPo o 1bieg mniej jak OFS
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #3648

    Domyślnie

    Jarecki napisał
    Od weekendu majowego jest w PUMIE oprócz PID-II system autoadaptacji ADC oparty o dodatkowy czujnik.
    Możesz coś na ten temat więcej napisać.
    Pozdrawiam

  9. #3649

    Domyślnie ilkus

    ilkus trwają pierwsze testy gotowej nakładki z systemem ADC

    Soft z autoadaptacją testowany jest na kotle z podajnikiem ślimakowym pracującym u użytkownika w warunkach domowych.

    Coś więcej:
    Na chwilę obecną ADC musi być podparte dodatkowym czujnikiem powrotu.

    Z materiałów dostępnych również na targach Instalacje 2010:
    "Automatyczna Korekcja Dawki - ADC Automatic Dose Control
    automatycznie zmienia nastawę podawania w zależności od wartości energetycznej opału do +- 25% od nastawy" (pod dany palnik)

    W menu klienta mamy do wyboru albo PID plus korekcje dawki +,- 9
    albo +9 i kolejne naciśnięcie + aktywuje pełne ADC
    albo -9 i kolejne naciśnięcie - aktywuje obsługe rusztu awaryjnego

    Zobacz zdjęcia:
    1. Widok menu klienta z aktywnym ADC


    Uploaded with ImageShack.us

    2. Widok aktywacji obsługi rusztu awaryjnego (praca automatyczna bez podajnika)


    Uploaded with ImageShack.us

    3. Sama korekcja kopca, aktywne samo PID


    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 04-05-2010 o 19:20
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #3650
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do użytkowników pieców ze zwykłymi sterownikami.
    Wiosna się zaczęła chyba już na dobre i większość nie grzeje już swoich chatek. Są jednak tacy - jak ja - którzy nadal grzeją węglem tylko cwu.
    Napiszcie czy zmienialiście parametry podawania węgla w porównaniu do tych zimowych, do pracy w podtrzymaniu?

  11. #3651
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    A ja mam pytanie do użytkowników pieców ze zwykłymi sterownikami.
    Wiosna się zaczęła chyba już na dobre i większość nie grzeje już swoich chatek. Są jednak tacy - jak ja - którzy nadal grzeją węglem tylko cwu.
    Napiszcie czy zmienialiście parametry podawania węgla w porównaniu do tych zimowych, do pracy w podtrzymaniu?
    Głównie zwiększyłem przerwę w trybie podtrzymania z 20 na 40 minut - aby temperatura zbytnio nie rosłą.
    Trzeba jednak pilnować aby kopczyk z żarem nie był za niski. Ponieważ w tym trybie praca kotła rzadko się włącza i kopczyk za bardzo mi się wypalał to zmieniłem ustawienia pracy kotła z 11 s podawania i 55 przerwy z trybu zimowego na 12 s podawania i 45 s przerwy teraz w trybie grzania samego CWU. W tym wypadku na retorcie w czasie pracy jest troszke więcej groszku i tak szybko się nie wyżarzy w trybie podtrzymania. Do tych swoich ustawień doszedłem metodą prób i błędów.

  12. #3652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post

    Tatarek z posiadanych informacji tez za to nie kasuje.
    Kasują tylko za wgranie i sprawdzenie działania sterownika (przynajmniej mnie - z tego co pamiętam 40 zł).

  13. #3653

    Domyślnie ..

    Suspenser
    O widzisz, ja prosiłem TATAREK o przegranie softów na nowsze w 2szt z magazynu, to jedynym kosztem była dla mnie wysyłka paczki.
    Być może jednak u Ciebie wykonali jakiś przegląd, czy Ty masz wersje do zabudowy?

    Elektro-Miz do tej pory za to nie kasuje. Kosztem jest jedynie wysyłka urządzenia do przegrania (koszt nadania paczki)

    Przy PUMIE kłopot z głowy, bo trzeba tylko mieć soft i poprzez usb zrzucam samodzielnie plik do katalogu upgrade.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #3654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    A ja mam pytanie do użytkowników pieców ze zwykłymi sterownikami.
    Wiosna się zaczęła chyba już na dobre i większość nie grzeje już swoich chatek. Są jednak tacy - jak ja - którzy nadal grzeją węglem tylko cwu.
    Napiszcie czy zmienialiście parametry podawania węgla w porównaniu do tych zimowych, do pracy w podtrzymaniu?
    Podobnie jak poprzednik - również wydłużyłem przerwę w podtrzymaniu. Chyba dwukrotnie.
    I nie przełączyłem się na tryb lato, bo wtedy podgrzewał wodę na piecu tylko do 50 stopni. Zostawiłem zimowy tryb, ale odłączyłem pompkę od CO.

  15. #3655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jak przeprowadzacie wyłączenie pieca? Zgarniacie cały żar + węgiel w okolicy palnika, wybierając ile się da? Czy po prostu wyłączacie sterownik i samo się wygasza?

    Ja dwukrotnie próbowałem wygasić poprzez zgarnięcie żaru. Ale nigdy nie udało mi się całości wybrać, nawet pomimo wyrzucenia również trochę "czystego" węgla. Zawsze coś zostawało w środku i się dopalało dopalając również trochę węgla dookoła.

    Jest sens się w to tak bawić? Czy zgarnąć to co na wierzchu a reszta sama zgaśnie bez nadmuchu??

  16. #3656
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Jak przeprowadzacie wyłączenie pieca? Zgarniacie cały żar + węgiel w okolicy palnika, wybierając ile się da? Czy po prostu wyłączacie sterownik i samo się wygasza?

    Ja dwukrotnie próbowałem wygasić poprzez zgarnięcie żaru. Ale nigdy nie udało mi się całości wybrać, nawet pomimo wyrzucenia również trochę "czystego" węgla. Zawsze coś zostawało w środku i się dopalało dopalając również trochę węgla dookoła.

    Jest sens się w to tak bawić? Czy zgarnąć to co na wierzchu a reszta sama zgaśnie bez nadmuchu??
    Przed głównym czyszczeniem retorty połączonym z jej rozebraniem - po prostu nie dosypałem groszku aby dopalił się do końca i kocioł sam wygasł. Dopiero wtedy rozebrałem retortę i ją dokładnie czyściłem.

    Gdy chciałem na stałym palenisku kotła popalić resztkami desek to kocioł wyłączyłem na tryb ręczny i groszek sam wygasł.

    Mam też w sterowniku ST-37 opcję `wygaszanie kotła` ale z niej jeszcze nie korzystałem.

  17. #3657

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    A ja mam pytanie do użytkowników pieców ze zwykłymi sterownikami.
    Wiosna się zaczęła chyba już na dobre i większość nie grzeje już swoich chatek. Są jednak tacy - jak ja - którzy nadal grzeją węglem tylko cwu.
    Napiszcie czy zmienialiście parametry podawania węgla w porównaniu do tych zimowych, do pracy w podtrzymaniu?
    Wg mnie, trzeba dobrze wyregulować podtrzymanie w lecie (tylko CWU) i na zime już tego nie ruszac, bo po cholerę. Czyli regulujemy latem i tak już pozostaje do końca życia kotła, lub zmiany opału.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  18. #3658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Suspenser
    O widzisz, ja prosiłem TATAREK o przegranie softów na nowsze w 2szt z magazynu, to jedynym kosztem była dla mnie wysyłka paczki.
    Być może jednak u Ciebie wykonali jakiś przegląd, czy Ty masz wersje do zabudowy?
    Mam wersję wolno stojącą, 2 razy zmieniałem oprogramowanie i za każdym razem za to płaciłem - może masz "chody" i dlatego nic za to nie brali gdy im je wysłałeś.

    Co do wygaszania pieca to u mnie wystarczy wyłączyć sterownik - wtedy sam wygasa.

  19. #3659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    PAPROCIAK, jak można, to dalsze dyskusje przenieśmy na ten wątek. Nie chcę pozostawać goło słowny.
    Autor wątku o brucerze nie życzy sobie moich wypowiedzi, chcę to uszanować.
    Znowu fałszywie przedstawiasz problem, jaki występuje w relacjach między nami. Nieprawdą jest, że nie życzę sobie Twoich wypowiedzi. Prawdą jest natomiast, że nie życzę sobie Twoich wypowiedzi NIE NA TEMAT, którego dotyczy wątek, bo to rozbija przejrzystość wątku. Pomijam już fakt, że te wypowiedzi są najczęściej tylko bezczelną reklamą wyrobów, którymi jesteś zainteresowany. Na tym wątku takie wypowiedzi mi nie przeszkadzają, bo tu jest ich miejsce.
    Ukłony dla Redakcji

  20. #3660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co na targach:
    Jak wspomniałem była firma Ponar z brucerem i eCoal. Stoisko było na hali nr.5
    Nie wiem co ma być takiego innowacyjnego, jeden kanał poziomy i 2kanały pionowe, zupełnie jak w kotłach UKS produkowanych od końca lat 60-ych przez spółdzielnie kotlarską z Pleszewa.
    Na kanale poziomym położona ceramika, ot cała innowacyjność.

    Była ekoenergia ze swoim poprawionym palnikiem - palenisko jest mniejsze.
    Był kocioł Sekom z Ekoenergią i sterowaniem PID.

    Na targach rządziło w tym roku sterowanie firmy PLUM, czyli serie ekoMAX200 do zasypowych, serie ecoMAX700 oraz 800 do podajników, wszystko z individual fuzzy logic.
    PLUMy były na Heiztechnik, Cichewicz, Klimosz i wielu innych producentach.
    Szczerze powiem, że PLUM zalał te targi swoimi wyrobami.

    Klimosz/Viadrus przy jednym kotle miał sterowanie Multi-Ster biomasa pid Elektro-Mizu
    PUMA była jako opcja m.in. na kotłach Grobelnego.

    Była tez na kilku kotłach firma Elster ze swoim PID m.in. stoisko Galmet czy Fokus

    Tatarek był przy kotłach SEKOM(rt09pid) i prawie na 80%kominków (w tej branży są bardzo mocni, szczególnie z płynnym sterowaniem przepustnica pod kominek). Z Tatarka przy zasypowych korzysta podobno m.in. Cichewicz czy Viadrus za granicą, czasami w prasie fachowej widać wspólne reklamy Tatarka z Klimoszem.

    Co do ekoenergii koniec maja/początek czerwca debiut rynkowy mniejszego palnika II-ej generacji o mocy max. do 25kW. Palnik wprowadzamy do mocy Skam-P Premium 17 oraz 25kW, będziemy z nim myśleć o mniejszej mocy wymiennika, być może dojdzie 12kW do nowego sezonu grzewczego.
    Bardzo „oryginalny” opis targów. Odniosę się jednak tylko do jednego fragmentu tego opisu, tzn. do kotła Ponaru, bo o nim akurat wiem trochę więcej, niż o innych opisywanych rozwiązaniach.
    Dlaczego skrytykowałeś tylko produkt Ponara, pozostawiając inne bez komentarzy? Czy posiadasz jakąś wiedzę, że jest to kocioł nie warty uwagi? Podziel się tą wiedzą. Poza tym – bardzo mnie ciekawi, jakie są Twoje wyróżniki innowacyjności w odniesieniu do kotłów. Czy kocioł, który tych Twoich kryteriów nie spełnia jest kotłem bezapelacyjnie złym, czy też może być jednak kotłem dobrym z punktu widzenia użytkownika?
    Jakich „innowacyjnych” rozwiązań oczekujesz w konstrukcji kotłów? Kocioł to jest po prostu kocioł. Ma mieć palenisko, komorę dopalania i wymiennik ciepła – to wszystko. Tyle, że elementy te powinny być skonstruowane zgodnie z regułami rządzącymi procesem spalania, przepływem mediów, wymianą ciepła itd. A nie zawsze tak jest. Często wprowadzane są różne „innowacje”, które poza udziwnieniem nie przynoszą żadnego pozytywnego efektu. Nie jeden raz były do nas przywożone takie kotły.
    Czy wiesz jaka jest konstrukcja kotła Ponaru? Nie tak „na oko”, tylko dokładnie – jakie są przekroje kanałów spalinowych i wodnych, jakie są prędkości przepływu mediów, jaka jest efektywność wymiany ciepła? Czy „innowacyjność” ma polegać np. na postawieniu kotła do góry nogami?
    Prezentujesz (na tym forum, a także na innych) bardzo „ciekawy” sposób oceny kotłów – poprzez patrzenie na kocioł i fotografowanie płomienia. Niestety – to nie wystarcza, żeby ocenić jakość kotła. Tak się składa, że na naszym blogu prezentujemy wyniki pogłębionych badań właśnie kotła PONAR-EKO 17kW. Możesz je tam zobaczyć:
    http://zawijan.wordpress.com/regulat...tm-dwustanowy/
    http://zawijan.wordpress.com/regulat...l-pl-mala-moc/
    Pokaż nam takie wyniki badań swojego kotła SEKOM z Ekoenergią i sterowaniem PID. Jeśli nie masz takich wyników – przyjeżdżaj z tym kotłem do nas. Zrobimy mu badania eksploatacyjne i zamieścimy na blogu. ZA DARMO – dla „dobra nauki”. Chętnie porównam te wyniki z wynikami „nieinnowacyjnego” Ponara. Myślę, że innych też to zaciekawi.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 183 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony